Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

poruka: 56
|
čitano: 15.088
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju".
7 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Anđeo bez falinge kaže...
... Gle čuda, završio sam i srednju glazbenu školu, klasičnu gitaru i zamisli, trubu.....

.

 pa zapali jednu i ne smaraj nas s ekonomskon situacijom u u ovakvoj temi, a ako nisi u stanju vidit bar 5 razloga zašto je ovaj izum revolucionaran onda starno nemas sta komentirat.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Hoće li to prodavati na mokroj tržnici Huanan? Tamo ima svega, od škampi, preko tehnologiskih dostignuća, pa do daždevnjaka i ljuskara! Dobro poznati kineski recept!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlackMoon kaže...
Hoće li to prodavati na mokroj tržnici Huanan? Tamo ima svega, od škampi, preko tehnologiskih dostignuća, pa do daždevnjaka i ljuskara! Dobro poznati kineski recept!

 pa s obzirom da se u Hrvatskoj na tržnicama i sajmištima rasprodaju ostaci građanskog života da bi punzić vulgaris preživio, tvoj patetični sarkazam na kineski račun je... promašen, blago rečeno...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlueMax kaže...
* * * Ovako ja to zamišljam:

Jeah, tako i ja zamišljam primjerice 3020. godinu.

Svi Maglevi (dobro ne moraju biti baš Maglevi), dok odeš do aerodroma, pa sigurnosne provjere, pa po 100-ti puta slušaš šta ti jedno te isto stjuardesa govori, već možeš biti u Minhenu. I to iz centra grada do u centar grada. Samo da se uvežu veći gradovi to bi koštalo epohalno puno love.

Usporedba:
Od Jaruna do Trga Bana Jelačića karta 4 kune.
Ista udaljenost vozom u Švicarskoj 9 CHF (65 kuna).

Inače vozovi su im vrh. Pogotovo oni Turbo i crveni dvospratni. Kada voz krene kao da si sjeo na oblak. Meni nema udobnije vožnje trenutno.
Italijanski vozovi su mi užasno prljavi.
Francuskim TGV se jednom vozio (nisu kao italijanski ali nisu čisti kao švicarski) i kao dijete se zalijepio za prozor i svako brdo promatram kako prolazi pored mene.

Inače ne ide mi u glavu da je vožnja vozom u nekim zemljama postala skoro čisti luxuz. Umjesto da furaju gore - dole, lijevo - desno. Milioni buseva i auta u svakom trenutku na planeti.

15 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Anđeo bez falinge kaže...

samo bih još komentirao članak...

sve je to OK, volim znanost no u današnje vrijeme pored globalne pandemije mi nije jasno koga više "ovo" zanima... ekonomska situacija u svijetu je down, postoje milijuni ljudi koji su gladni, ili umiru od gladi...

 

ubite me, no ništa više ne shvaćam.

Gle, to ti je vrlo lako shvatiti.

Današnje nauke razvile su se u milijardu nekih grana. Doslovce. I plus se specijalizirale u tome što izučavaju.
Tako gdje se može nešto razvijati, razvija se a gdje ne može - ne može. Pogledaš samo ekrane u mobitelima idu do 500 ppi (lupam) i mogu još više, ali sa druge strane imaš konkretnu kuknjavu u vezi baterija. Pa da se može napraviti baterija veličine kutije cipela i dio grada kada nestane struje - bila bi napravljena.

Tako kada si spomenuo ovaj SARS-CoV-2 virus vrlo lako ćeš naći jednu osobu koja kaćže "ne znam ja o tome ništa ja sam epidemiolog", dok kada pričaš o epidemiji sasvim druga osoba ti kaže "ne znam ja ništa o tome ja sam virolog".

Tako i ovaj motor. Nekome je posao da se samo oko toga bakće pa eto naprave što naprave.

Inače sam htio reći da se na neki način solarnim panelima plus nekim zračnim turbinama dobije neka vrsta struje ali već su me kolege preduhitrile.

15 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Stric_Jura kaže...
BlackMoon kaže...
Hoće li to prodavati na mokroj tržnici Huanan? Tamo ima svega, od škampi, preko tehnologiskih dostignuća, pa do daždevnjaka i ljuskara! Dobro poznati kineski recept!

 pa s obzirom da se u Hrvatskoj na tržnicama i sajmištima rasprodaju ostaci građanskog života da bi punzić vulgaris preživio, tvoj patetični sarkazam na kineski račun je... promašen, blago rečeno...

 Ali se ipak ne prodaju virusi koji zaraze jednu malu sitnicu - cijeli svijet. Fućkam ja na njihove svjetleće gradove i zdravi komunizam kad još nisz svladali osnovne higijenske navike!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
15 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlackMoon kaže...
Stric_Jura kaže...
BlackMoon kaže...
Hoće li to prodavati na mokroj tržnici Huanan? Tamo ima svega, od škampi, preko tehnologiskih dostignuća, pa do daždevnjaka i ljuskara! Dobro poznati kineski recept!

 pa s obzirom da se u Hrvatskoj na tržnicama i sajmištima rasprodaju ostaci građanskog života da bi punzić vulgaris preživio, tvoj patetični sarkazam na kineski račun je... promašen, blago rečeno...

 Ali se ipak ne prodaju virusi koji zaraze jednu malu sitnicu - cijeli svijet i pobiju toliko ljudi. Fućkam ja na njihove svjetleće gradove i zdravi komunizam kad još nisu svladali osnovne higijenske navike!

 

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 3:49 (BlackMoon).
12 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlackMoon kaže...
Stric_Jura kaže...
BlackMoon kaže...
Hoće li to prodavati na mokroj tržnici Huanan? Tamo ima svega, od škampi, preko tehnologiskih dostignuća, pa do daždevnjaka i ljuskara! Dobro poznati kineski recept!

 pa s obzirom da se u Hrvatskoj na tržnicama i sajmištima rasprodaju ostaci građanskog života da bi punzić vulgaris preživio, tvoj patetični sarkazam na kineski račun je... promašen, blago rečeno...

 Ali se ipak ne prodaju virusi koji zaraze jednu malu sitnicu - cijeli svijet. Fućkam ja na njihove svjetleće gradove i zdravi komunizam kad još nisz svladali osnovne higijenske navike!

 Pošto se turizmom bavim jako dugo iz prve ruke ću ti reći da su higijenske navike Kineza dosta iznad higijenskih navika Hrvata, a debelo iznad higijenskih navika Engleza i Amerikanaca. Ali tek kad vidiš kakve su higijenske navike Francuza zapitaš se kako su se ti ikad kuge i kolere riješili.

14 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlueMax kaže...
BlackMoon kaže...
Stric_Jura kaže...
BlackMoon kaže...
Hoće li to prodavati na mokroj tržnici Huanan? Tamo ima svega, od škampi, preko tehnologiskih dostignuća, pa do daždevnjaka i ljuskara! Dobro poznati kineski recept!

 pa s obzirom da se u Hrvatskoj na tržnicama i sajmištima rasprodaju ostaci građanskog života da bi punzić vulgaris preživio, tvoj patetični sarkazam na kineski račun je... promašen, blago rečeno...

 Ali se ipak ne prodaju virusi koji zaraze jednu malu sitnicu - cijeli svijet. Fućkam ja na njihove svjetleće gradove i zdravi komunizam kad još nisz svladali osnovne higijenske navike!

 Pošto se turizmom bavim jako dugo iz prve ruke ću ti reći da su higijenske navike Kineza dosta iznad higijenskih navika Hrvata, a debelo iznad higijenskih navika Engleza i Amerikanaca. Ali tek kad vidiš kakve su higijenske navike Francuza zapitaš se kako su se ti ikad kuge i kolere riješili.

 bio u Chennaiu i kolege iz SADa i jedna iz Kine... on se toliko čudio Indijcima da smo stalno ga zekali "fancy Chinese people"..

 

doduše ipak je jedini od nas vozio moto-rikšu...

 

i što ćemo s zadnjim saznanjima da je virus već prilično prije bio na Zapadu, samo se u zlosretnom Wuhanu prvi put raspištoljio... stver je gustoće stanovništva...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Stric_Jura kaže...
* * *

 

i što ćemo s zadnjim saznanjima da je virus već prilično prije bio na Zapadu, samo se u zlosretnom Wuhanu prvi put raspištoljio... stver je gustoće stanovništva...

Odakle ti ovo? 

12 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Stric_Jura kaže...

 

 

i što ćemo s zadnjim saznanjima da je virus već prilično prije bio na Zapadu, samo se u zlosretnom Wuhanu prvi put raspištoljio... stver je gustoće stanovništva...

 Od svega što do sad sa sigurnošću znamo je to da je tamo prvi put otkriven. Ovaj pozitivan uzorak iz Francuske iz 12.2019. čovjeka koji nije nigdje putovao, ako nije naknadno kontaminiran, mogao bi zakomplicirati cijeli slučaj.

15 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlueMax kaže...
Stric_Jura kaže...

 

 

i što ćemo s zadnjim saznanjima da je virus već prilično prije bio na Zapadu, samo se u zlosretnom Wuhanu prvi put raspištoljio... stver je gustoće stanovništva...

 Od svega što do sad sa sigurnošću znamo je to da je tamo prvi put otkriven. Ovaj pozitivan uzorak iz Francuske iz 12.2019. čovjeka koji nije nigdje putovao, ako nije naknadno kontaminiran, mogao bi zakomplicirati cijeli slučaj.

Dajte linkove odakle vam to. Crk'o čekajući. :))) 

14 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Ajar kaže...

ide to wuhanjerosima. ovo je za bar 50% oprosta grijeha. ostatak indulgencije mogu kupiti antigravitacijom. ali to vrijedi samo za sars-cov19. za verziju 20 ili noviju morat će se više potrudjeti. 

 I naaravno, moraju pronaći spektakularne ultra hyper turbo jake i skoro besplatne ba(k)terije, pa su onda isplatili cov19 dug. Usput, jesi li vidio ovo?

https://www.newmobility.global/e-mobility/brighsuns-revolutionary-long-range-ev-batteries-enter-industrial-trials

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 13:16 (učo).
15 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
učo kaže...

 I naaravno, moraju pronaći spektakularne ultra hyper turbo jake i skoro besplatne ba(k)terije, pa su onda isplatili cov19 dug. Usput, jesi li vidio ovo?

https://www.newmobility.global/e-mobility/brighsuns-revolutionary-long-range-ev-batteries-enter-industrial-trials

 eo, sad jesam i budući da još ne mogu doći k sebi, došao sam amo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Anđeo bez falinge kaže...

samo bih još komentirao članak...

sve je to OK, volim znanost no u današnje vrijeme pored globalne pandemije mi nije jasno koga više "ovo" zanima... ekonomska situacija u svijetu je down, postoje milijuni ljudi koji su gladni, ili umiru od gladi...

ubite me, no ništa više ne shvaćam.

 A ti bi da ljudi čitaju o smrti, ekonomskoj situaciji, zarazama?

 

Pa nije te baš nešto naučio taj faks  Baš SAD trebaju ljudima takve teme da zaborave, bar na trenutak, na ono što se događa oko njih.

Mislim, nije da ja to govorim, to je savjet psihologa za vremena kad je dosta ljudi zatvoreno u četiri zida.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Anđeo bez falinge kaže...

samo bih još komentirao članak...

sve je to OK, volim znanost no u današnje vrijeme pored globalne pandemije mi nije jasno koga više "ovo" zanima... ekonomska situacija u svijetu je down, postoje milijuni ljudi koji su gladni, ili umiru od gladi...

 

ubite me, no ništa više ne shvaćam.

 Slažem se s tobom, sve bi trebalo stati dok se svi ne najedu

16 godina
neaktivan
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
CyberDemonVZ kaže...

Mislim, nije da ja to govorim, to je savjet psihologa za vremena kad je dosta ljudi zatvoreno u četiri zida.

  Nema nekog razloga da su ljudi zatvoreni, bolest se ne širi svježim zrakom i sunčanjem, upravo suprotno, treba se samo držati podalje od drugih ljudi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
protjeran
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
@ Visak

Šta će reći da je čovjek čovjeku vuk. Uostalom, kao i uvijek.
Pis on ju :P
16 godina
neaktivan
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Antiseptik kaže...

Šta će reći da je čovjek čovjeku vuk. Uostalom, kao i uvijek.

 Zapravo ispada da je čovjek čovjeku šišmiš.

 

Inače, nije Bill Gates prvi predvidio koronu. Max Bunker je bio još vidovitiji.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
protjeran
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
@ Visak

Kad smo već kod šišmiša i Magnusa and Bunkera, sjećam se (hm, nije li to naslov jedne od epizoda?!) jednog debelog vampira koji je jedva letio - nakon što se pretvori u šišmiša. Ako me sjećanje ne vara, mislim da je pri tome ispuštao i one PUF PANT zvukove ;)
Pis on ju :P
16 godina
neaktivan
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Antiseptik kaže...
@ Visak

Kad smo već kod šišmiša i Magnusa and Bunkera, sjećam se (hm, nije li to naslov jedne od epizoda?!) jednog debelog vampira koji je jedva letio - nakon što se pretvori u šišmiša. Ako me sjećanje ne vara, mislim da je pri tome ispuštao i one PUF PANT zvukove ;)

 Kazimir

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlueMax kaže...

No ovi avioni bi ipak mogli izbjeći dizelski agregat i potrebu da im baterije zauzmu pola nosivosti na način kako to radi tramvaj, samo umjesto da se spajaju na žice iznad sebe oni bi se spajali na žice ispod. Tako bi se riješio i problem navigacije jer bi se avion s rute mogao udaljiti otprilike ko i tramvaj s tračnica. Možda bi bilo dobro tim avionima ukinuti krila i zbog opasnosti koje donosi visina spustiti ih na zemlju. Ovako ja to zamišljam:

...više poput ovog:

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
"Kad smo već kod šišmiša i Magnusa and Bunkera, sjećam se (hm, nije li to naslov jedne od epizoda?!) jednog debelog vampira koji je jedva letio..."

Nazalost ovo gore je bilo kad Magnus vise nije crtao Alan Forda. Koji tezak udarac je to bio u mojim mladim formativnim godinama i kako se izmjenom raznih crtaca topila vrijednost legendarnog Alana Forda.

Ako se sjecate starih brojeva BUG-a i nekih izuzetnih ilustracija naseg DOC-a, mogao sa primjetiti utjecaj Magnusovog crteza.
5 godina
protjeran
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
@ anndrej

Jep, da, prvih 60 i nešto brojeva je zakon. Ostatak (iako i tu ima još desetak vrlo-dobrih epizoda) se komotno mogao ne izdati. Nakon odlaska Magnusa Alan Ford je krenuo nizbrdo (a uvođenjem Klodovika postao je nečitljiv).

Doc je u početku imao mješavinu Magnusa i Matakovića... iako je, čini mi se, i potonji inspiriran Magnusom ;)
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 17:00 (Antiseptik).
16 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Antiseptik kaže...
@ anndrej

Jep, da, prvih 60 i nešto brojeva je zakon. Ostatak (iako i tu ima još desetak vrlo-dobrih epizoda) se komotno mogao ne izdati. Nakon odlaska Magnusa Alan Ford je krenuo nizbrdo (a uvođenjem Klodovika postao je nečitljiv).

Doc je u početku imao mješavinu Magnusa i Matakovića... iako je, čini mi se, i potonji inspiriran Magnusom ;)

 hah, vi očigledno niste čitalo onaj otpad koji je izdavan (i valjda se još izdaje?) nakon Paola Piffareria... ja sam mislim imao nesreću u nekoj čekaonici pogledati poneki primjerak tog smeća... da sam u srodstvu sa magnusom ili bunkerom, tužio bih ih i tražio zabranu upotrebe imena...
Dakle, da se vratim na mlazni motor na struju: nije li to onda - raketni motor? Ili se planira koristiti komprimacija atmosferskog zraka, nešto kao scramjet?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice