Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn

poruka: 79
|
čitano: 14.065
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn".
12 godina
neaktivan
offline
Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn

majke ti koliki je tek onda TDP kod tolike potrošnje? ...s ovim procesorom će se morat uvest dušični AIO u slobodnu prodaju...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Bolje bi im bilo da prestanu ista "novo" izdavati dok ne predju na manji proizvodni proces i naprave iskonski iskorak u performansama/potrosnji.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
offline
Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn

Bit ce ovaj prava kometa...

Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Kako ono bijese, rugala se sova sijenici i to punih 10g.
Moj PC  
11 1 hvala 1
10 godina
offline
Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn

Pa normalno da je veća potrošnja, isti proizvodni proces +2 jezgre. Ne znam šta je Intel time mislio postići?? Počinjem misliti već da se Intel ne zna nositi s time da je poražen, pa onda valjda "gura" po svom.

Pokošen sa Epyc procesorima, desktop, a sada i sa U serijom AMD-ovih CPU-ova.  

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 13:41 (CPU).
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot

Jos samo H serija 8750-h je isti kao i 9750h nikakav pomak ukolliko tako nastave gotovi su...

15 godina
offline
Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn

Trud im je uzaludan ako ne stave cijenu ne istu nego nižu od konkurencije. Nemaju li iskoristivost po waferu veču od ryzena onda ni ne mogu stavit nižu cijenu. Jel tako Rambox?

 

Od 6:35 min  pa kaže lijepo stevo:

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 15:29 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn

.. tiger lake, stvar koja se čeka već desetljeće uz par postponanja, još nije vrijeme. (i više nije tako privlačno kako je bilo prije desetljeća.. no to u prevodu znači, intel radi po roadmapu-po planu.. dok je AMD slučajnost) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
CPU kaže...

Pa normalno da je veća potrošnja, isti proizvodni proces +2 jezgre. Ne znam šta je Intel time mislio postići?? Počinjem misliti već da se Intel ne zna nositi s time da je poražen, pa onda valjda "gura" po svom.

Pokošen sa Epyc procesorima, desktop, a sada i sa U serijom AMD-ovih CPU-ova.  

"Pokosili" su ih i sa Athlonima, al znamo sta je bilo poslije. AMD je po prihodima i profitu i dalje vrlo vrlo sitan u usporedbi s Intelom, jedino sta je sigurno je da ce Intel brutalno odgovorit, bilo to za godinu, 2 ili 3....

15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
ansha kaže...
jedino sta je sigurno je da ce Intel brutalno odgovorit, bilo to za godinu, 2 ili 3....

Amd neče ništa radit ,  vratit će se u kameno doba. Intelov odgovor može biti jedino brutalno visoka cijena.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 20:19 (dery).
10 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
dery kaže...
ansha kaže...
jedino sta je sigurno je da ce Intel brutalno odgovorit, bilo to za godinu, 2 ili 3....

Amd neče ništa radit ,  vratit će se u kameno doba. Intelov odgovor može biti jedino brutalno visoka cijena.

 "Neće" se piše!

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
dery kaže...
ansha kaže...
jedino sta je sigurno je da ce Intel brutalno odgovorit, bilo to za godinu, 2 ili 3....

Amd neče ništa radit ,  vratit će se u kameno doba. Intelov odgovor može biti jedino brutalno visoka cijena.

Intel ce ih ponovo pomest jer je to neizbjezna posljedica toga sta su neusporedivi financijski jaci...

8 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
ansha kaže...

Intel ce ih ponovo pomest jer je to neizbjezna posljedica toga sta su neusporedivi financijski jaci...

U doba Bulldozera su bili još jači i nadmoćniji od AMD-a pa su se opet uspjeli dovest u ovakvu situaciju, a nije da nisu mogli pretpostavit neki tok događanja... tako daa, tko zna šta će bit.

15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
ihush kaže...

.. tiger lake, stvar koja se čeka već desetljeće uz par postponanja, još nije vrijeme. (i više nije tako privlačno kako je bilo prije desetljeća.. no to u prevodu znači, intel radi po roadmapu-po planu.. dok je AMD slučajnost) :)

Ma ljubi ga pametnog... da nađi onaj post OEM vs [nešto] ja ne mogu (a niti mi se da)...

Kaby kaže...
ansha kaže...

Intel ce ih ponovo pomest jer je to neizbjezna posljedica toga sta su neusporedivi financijski jaci...

U doba Bulldozera su bili još jači i nadmoćniji od AMD-a pa su se opet uspjeli dovest u ovakvu situaciju, a nije da nisu mogli pretpostavit neki tok događanja... tako daa, tko zna šta će bit.

... pa nek ti ihush objasni šta je a šta Intel.

Da tri ja skratim priču (ihush-ove postove ili voliš ili ne razumiješ (mrziš) nema sredine): AMD je vječito drugi i dopušta mu se koliko je to u mogućnosti politike/privrede koja je van našeg domena poimanja. (zapitaj se: šta misliš ako je Intel prodao svoj odjel 5G modema Applu da neće nešto tražiti zauzvrat (zavri u glavi svašta)).

Možemo mi čitati povijest računala i govoriti o licencama ali okosnica američke privrede su tvrtke kao što su Intel, Apple, Google, Micorosft, IBM, itd itd. (sve koje sam nabrojao u nekom svom području dobri su 9:1 u odnosu na konkurenciju) + vojska + štampanje dolara itd itd. 

Eto netko mi je rekao da je mislio da sam ozbiljan forumaš pa se u takvom tonu moram i vratiti, a iskreno više mi je dojadilo blatit AMD - nije više zabavno čak ni kada mi je dosadno.

16 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
dery kaže...

Trud im je uzaludan ako ne stave cijenu ne istu nego nižu od konkurencije. Nemaju li iskoristivost po waferu veču od ryzena onda ni ne mogu stavit nižu cijenu. Jel tako Rambox?

 

Od 6:35 min  pa kaže lijepo stevo:

 

Pa računaj, prinosi Intel serverskog 28 Core proca(na 14nm) su oko 50% a cijena je kolko 10 000$.

 

AMD Epyc 64/128 na TSMC 7nm prinosi su oko 85-90%, a nedavno predstavljeni 64/128 Tredripaner košta 4000$.Intel nije konkurentan niti sa 500$ nižom cijenom. Dakle eto u kakvoj je situaciji Intel, kad njihov tipičan Serverski proc pregazi u HEDT prebačeni "jeftin AMD Serverski proc".

 

Da ne ponavljam isto, dolnji link samo treba pratit Jabučare i kaj oni rade i kod koga kupuju.Jabučari traže samo najbolje, i ne pada im na pamet ulazit u preskupu Intel močvaru od budučih na vrbi sviralo proizvodnih procesa.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-ryzen-mobile-renoir-apu/272695.aspx?page=0&jumpto=6051284&sort=asc&view=flat

 

Intel zapošljava 100 000 ljudi, i ima kolko 12 pogona za štancanje procesora dakle vrlo veliki operativni troškovi+problemi sa 10nm itd.Gdje je tu AMD, pa eto nemaju niti 10 000 zaposlenih i nemaju niti p od proizvodnih pogona.

 

AMD samo dizajnira+oslanja se na tuđe proizvodne uspjehe, ili ukratko uloženo-dobiveno TSMC - Intel 5-0 sad ili ubuduče fučkaj ga.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Envy kaže...

Eto netko mi je rekao da je mislio da sam ozbiljan forumaš pa se u takvom tonu moram i vratiti, a iskreno više mi je dojadilo blatit AMD - nije više zabavno čak ni kada mi je dosadno.

Ajde reci mi što se ovdje ima blatit, ili bolje da pitam - koga se ima blatit? Jedan 3950X od 750USD za preko 60% efikasniji od Intelovog najefikasnijeg čuda od 1000USD?

Ne budi noj...

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn

Ista stvar je bila u vrijeme Athlona 64 i Pentiuma 4, posebice prescotta gdje je AMD gazio Intel sve do Intelovog Core 2. Intel se nasao u ovoj situaciji samo zbog toga sto nije bilo konkurencije i mogli su lagano sa razvojem jer su uglavnom ubirali iste pare. Skoro 10 godina su nam prodavali isti i5 sa 4 jezgre i par postotka poboljsanja izmedu generacija.

 

Uopce ne sumljam da ce se intel vratiti, ali kako sad dobro ide AMD-u to je njihova utrka da izgube.

 
4 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Envy kaže...

iskreno više mi je dojadilo blatit AMD - nije više zabavno čak ni kada mi je dosadno.

 Največi fanbojsi ih više ne blate, ti si posljednji mohikanac.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Alpa Chino kaže...

Ista stvar je bila u vrijeme Athlona 64 i Pentiuma 4, posebice prescotta gdje je AMD gazio Intel sve do Intelovog Core 2. Intel se nasao u ovoj situaciji samo zbog toga sto nije bilo konkurencije i mogli su lagano sa razvojem jer su uglavnom ubirali iste pare. Skoro 10 godina su nam prodavali isti i5 sa 4 jezgre i par postotka poboljsanja izmedu generacija.

 

Uopce ne sumljam da ce se intel vratiti, ali kako sad dobro ide AMD-u to je njihova utrka da izgube.

 - AMD nema kapacitete, Athlon je ibm+decalpha, dok su witelovci bili smrtni neprijatelji velikom plavom (no sad ga već duže vrijeme ta osveta ne zanima ni po ostalim konzorcijima iza kojih stoji kao npr OGL). To je kao da za nizosemsku dođe odigrati sezonu dreamteam i postanu prvaci u košarci.. da, ali to tad nisu nizozemci, osim onih pingpogaša :) .. isto je s AMDom, .. a da nije kupio ATI možda ni danas ne bi preživljavao.

- odvojeno od tog, buldozer-treadriper.. to su odlični cpu, za server, nedovoljno za tržište.. kao pišanje u more i njima amd ne može parirati intelu u masovnosti koju traži desktop produkcija (tj ugovori za narudžbe OEMa). Da im podignu visestruko cijenu opet je to red veličina nedovoljno za narudžbe i tad proizvođači opet kupuju raspoloživo tj intel. Nije stvar u tome koji je bolji, kao ferrary, nego ono što je masovno potražnja tj fićo.. i tad fiat kupi 'jačeg'.. to je biz (ostalo su priče za djecu kao i david&golijat)..

 

dery kaže...
Envy kaže...

iskreno više mi je dojadilo blatit AMD - nije više zabavno čak ni kada mi je dosadno.

 Največi fanbojsi ih više ne blate, ti si posljednji mohikanac.

 - tek malo doliti ulja na vatru... :))

ne vidim smisla navijati za software ili hardware.. osim što je intel & nvidia bolji :)) kao nogometno navijanje.. pa čak i pozitivno-poželjno, tj nakon utakmice se može feštati a možeš biti i huligan kojem je jedino nered cilj.. dok je meni kriterij, da radi ono što trebam i tad ako mogu birati, povoljnije itd. U ovoj priči, kao da govorimo o autu i kažemo da je F1 bolji (brži..) .. ok, brži, ali je i skuplji i zapravo nije osobno vozilo za po cesti, nije 'auto' i tad F1 koliko god bio bolji jednostavno nije ono što vidimo kao rezultat na cesti.. i zato adm u ovoj priči-epizodi, mada je 'jači' i dalje ostaje drugi u ligi koja traje, koja se računa po 'bodovima' tj profitu ili po masovnosti. (blesava situacija da oemi ne mogu naručiti željene količine server cpua.. pa da amd i podupla cijene ne može ih stvoriti čarobnim štapićem.. a to je najtužnija situacija za biznismena osim bankrota..).

 

evo trenutne situacije, npr najnoviji m2-nvme-ssd.. 980, na pci40.. skoro dvostruko brže, jedino trenutno na amd platformi dok se pci 4.0 ne proširi na ostale mbo-chipsete (tj intel).. i tko želi topmodel, najbrže, trenuto može samo amd+980.. no koliko će ih ljudi kupiti? Friday? .. i još tko? Čak nije stvar cijene (kao što je amd uvjek bio jeftiniji... pa zato 'izbor'), sad je skuplji no i dalje nedovoljno jaka pouda proizvođačima da bi oni promijenili narudžbe vezane za wintel.. a intel nije samo cpu, intel je wintel, platforma, glavni igrač i nije lako zamijeniti ga. Ugovori i ugovorene količine, to je problem AMDa, da nije tako tad bi ''ja'' sutra mogao smisliti bolje-brže.. ne jedan komad nego godišnje nardužbe za tisuće računala i tad kao što mali seljo ne može prodavati mrkvu i jaja velikim trgovicima ne može ni u ovom slučaju.. tj za superračunala će velike kompanije pokupovati jake cpu dok će mali korisnici samo u ovakvim tmamama-časopisima + friday imati neki amd-top model, kao ferrary na cesti.. no to nije ono što pobjeđuje i biznisu, pobjeđuje fićo koji kupi ferarija.

 

-svađati se oko komada silicija, tranzistora... :)) ali bolje i to nego neka negativija svađa-povod (kao vjera, rasa, nacija itd..). Pa svađajmo se dalje oko nogometa ili koja piva je bolja .. to je ok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Pročitah samo zadnji dio da su vjera i nacija negativni, a nogomet i pivo pozitivni po tvom mišljenju. Samo što tvoje mišljenje ne dijeli najveći i najvitalniji dio populacije na planeti, pa će uskoro takvo mišljenje biti zaostalo i prevaziđeno. Većina ipak odlučuje. Demokracija.
15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
bugovac222 kaže...
Pročitah samo zadnji dio da su vjera i nacija negativni, a nogomet i pivo pozitivni po tvom mišljenju...

 -fali važan dio (na koji se misli, ali netko možda ne čita.. pa izgubi nit..) .. tj kao ''razlog za svađu'', negativna negacija. Da. Jednako je bolje da se svađamo o CPU nego o npr politici. + da nakon svađe popijemo to pivo u množini-zajedno i kažemo 'dobra utakmica' ili što već... kao pozitivno sportsko navijanje, kao pozitivan partiotizam vs šovinizam.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Pozitivan patriotizam nema veze s nogometom i pivom, a još manje s šovinizmom.
11 godina
offline
Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn

Da se nije dogodio ryzen dan danas bi plaćali četverojezgrene procesore 3000kn heh

 

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
bugovac222 kaže...
Pozitivan patriotizam nema veze s nogometom i pivom, a još manje s šovinizmom.

 Sve je pozitivno kad je piva u pitanju 

 

Kruha i igala...
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Ne znam čemu uopće vjernost ili zaluđenost za Intelom ili AMD-om kao da jedan ili drugi imaju tvornicu u Hrvatskoj. Intelu su njihove tvornice bile prednost a sada su im uteg, jer ih je TSMC tehnološki prestigao. AMD ne brine o tehnologiji nego samo projektira i skalira a TSMC se brine za sve dalje i proizvodi na 10,7 ili 5 nm. Kada bi to Intel napravio, ostavio bi svoje tvornice (investicije) neiskorištenim i bio u velikim gubitcima. Zato AMD daje bolji kvalitet za cijenu. Bio bih sretan da se pojavi još neki igrač koji će biti još jeftiniji.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Kaby kaže...
Envy kaže...

Eto netko mi je rekao da je mislio da sam ozbiljan forumaš pa se u takvom tonu moram i vratiti, a iskreno više mi je dojadilo blatit AMD - nije više zabavno čak ni kada mi je dosadno.

Ajde reci mi što se ovdje ima blatit, ili bolje da pitam - koga se ima blatit? Jedan 3950X od 750USD za preko 60% efikasniji od Intelovog najefikasnijeg čuda od 1000USD?

Ne budi noj...

 

 

AMD 3950X košta $780 i lošiji je za 10% od Intela i9 9900KS koji je usto i jeftiniji i košta $680. 
Ne fantaziraj o procesorima od 4.000 do 10.000 USD. Ako ga ne dobiješ kao ja gratis, nećeš ga sigurno kupiti.

Tvoj link ima Error 1011 ili tako nekako.

dery kaže...
* * 

 * * * ti si posljednji mohikanac.

Gledao sam davno film ali nesjećam se bog-zna-čega šta se radi. Vrijedi li ga pogledati ponovo? Mislim kao film, a ne da se ja u njemu pronađem.
Pokušaj "štipkanja" ti je bio kao pokušaj da AMD Adrenalin driveri za 2020 rade kod svega - glat. Ali ne - rade.

bugovac222 kaže...
Pročitah samo zadnji dio da su vjera i nacija negativni, a nogomet i pivo pozitivni po tvom mišljenju. * * * Većina ipak odlučuje. Demokracija.

Demokracija veliš? Pa demokracija je kada 2 vuka i 1 ovca glasaju šta će za večeru. Time je još veća demokracija kada 1001 vuk i 1000 ovaca glasaju šta će za večeru.

Naravno da je ihush u pravu i glupo se svađati oko komada silicija. Fanboyeve možeš nazvati ljude koji su vjerni AMD-u i kada je tvrtka prodavala (a nitko nije htio da kupi) svoj GPU odjel. Dionice bile par dolara.

Ja kupujem Intel iz istog razloga što sam kupio 320d. Jesam li za tog BMW-a mogao kupiti fantastičnu Škodu Rapid, Octaviu, VW Passata ili nekog nabrijanog Francuza. Jesam. Ali znam kvalitet ovog što sam ja uzeo i šta mi sve pruža u odnosu na kvalitet ostalih nabrojanih automobila. Ovo je klasičan primjer kad netko nešto želiš.

Želiš AMD-a, ok kupi si ga. Ja ću recimo pričekati i sačekati boljeg Intela.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Envy kaže...

AMD 3950X košta $780 i lošiji je za 10% od Intela i9 9900KS koji je usto i jeftiniji i košta $680. 

Sitno si pobrkao brojeve, nije za 10% losiji nego za cca. 100% bolji. Desi se...

 

Realno, Intel se gadno sramoti sa ovim natezanjem zadnjeg grama performansi iz 14nm procesa, to sta su 10% brzi u igrama je jedino sta im 9900xx drzi koliko toliko konkurentnim.

7 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Envy kaže...

AMD 3950X košta $780 i lošiji je za 10% od Intela i9 9900KS koji je usto i jeftiniji i košta $680. 

 Kolega, krivo to promatraš, brži je 10%, ali mu je CPU load pri tome 50%, dok je AMD-u 25%.

I to je isključivo na račun višeg takta, imao budeš u igrici 110 FPS-a, a ovaj na AMD-u 100, ali bude njemu 75% CPU-a ostalo za upotrebu, može komotno vrtiti još par virtualki i svašta, a na Intelu otvori nekaj još i ode sve u pm.

Naravno, Intel bude uvijek jači, dok god igrice ne počnu koristiti multithreading - žalosno je da danas, skoro 15000 godina od prvog pronađenog komada multithreading programa proizvođači igara odbijaju koristiti više od jdnog threada, rijetko kad do 4, ali zato postoji i hrpa softvera osim igara koji zapravo i koriste sve jezgre, pa onda vidiš koji je jad i bijeda zapravo taj 9900k...

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima potrošn

zadnjih 15ak godina sam bio na intelu (još uvijek jesam na par pc-a/laptopa), ali jako mi se sviđa ovo brutalno ponižavanje i pišanje u usta intelu od strane amd-a po pitanju desk procesora, dok hrpa fanboya viče grglj grglj grlj grglj intel grglj 2fps-a više grglj, tvornice grglj, dionice, grglj grljg, amerika, ustaše, partizani, alah grglj grglj... ček samo da ispljunem grglj grljg, kao ono proljev u grlo grglj grglj grglj.. 

 

isto bi mi se sviđalo da se to događa od strane bilo koje druge firme a ne amd-a, jer je to jedino što ide u korist kupcima, što fanboyevi bilo koje firme neće nikad u svom mizernom životu shvatiti..

ali to je jednostavno predivno za čitati, kokice, pivo i užitak po forumima 

 

dok se intel ne pomakne s mjesta kao što nije zadnjih hrpu godina, i kad prestane gledati svoje kupce kao glupe ovce, neću ga uzimati u obzir ni u kakvom slučaju.. pogotovo znajući da su sa svojim neograničenim resursima do sada mogli čuda napraviti

 

još više me fascinira spika o prošlosti/budućnosti.. pa ono jel gledamo sadašnjost ili budućnost/prošlost? kupuješ proc u sadašnjosti ili ga sad kupuješ u budučnosti/prošlosti? hoće ovi sadašnji amd procesori prestati raditi ako se intel pomakne s mjesta za godinu/dvije? logički gledaš sadašnje stanje na tržištu, nije baš da će se nešto za mjesec dana promijeniti... ali znamo da će se promijeniti softver koji se sve više paralelizira, od igara pa na dalje

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2020 12:47 (digitall).
Moj PC  
8 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel Comet Lake-S s 10 jezgri navodno ima pot
Envy kaže... 

AMD 3950X košta $780 i lošiji je za 10% od Intela i9 9900KS koji je usto i jeftiniji i košta $680. 
Ne fantaziraj o procesorima od 4.000 do 10.000 USD. Ako ga ne dobiješ kao ja gratis, nećeš ga sigurno kupiti.
Tvoj link ima Error 1011 ili tako nekako.


Ja kupujem Intel iz istog razloga što sam kupio 320d. Jesam li za tog BMW-a mogao kupiti fantastičnu Škodu Rapid, Octaviu, VW Passata ili nekog nabrijanog Francuza. Jesam. Ali znam kvalitet ovog što sam ja uzeo i šta mi sve pruža u odnosu na kvalitet ostalih nabrojanih automobila. Ovo je klasičan primjer kad netko nešto želiš.

Ne znam, link meni radi ok, al evo slika ispod. Lošiji u čemu, igrama? Isto tako je R5 3600 sporiji 10% od 9900k a nabaviš ga za niti 200USD.

Da se citiram iz druge teme:

 

na max detaljima @ 1080p:

R5 3600   119 fps low, 155 fps avg

i9-9900K  126 fps low, 169 fps avg

 

max detalji @ 1440p:

R5 3600   103 fps low, 134 fps avg

i9-9900K  111 fps low, 144 fps avg

 

S tim da bi AMD 3600 još malo profitirao da su stavili neki 3600/3733MHz RAM, al dobro nebitno..

Dakle, i9-9900k na 1080p ima 9% veći avg fps i 6% veći low fps. Skuplji je 160% + nema stock cooler + LGA1151 je mrtav socket..

 

Baš 320d je primjer najsocijalnijeg BMW-a, skup kao Intel a realno vrijednost ni blizu. Ako ti je motor N47 onda očekuj klasika pucanje lanca(preciznije vodilice), a ako ti je M47 onda je to starudija na kojoj vjerojatno nemaš navigaciju niti onu malecku.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice