Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

poruka: 141
|
čitano: 28.976
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ".
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
forumaš kaže...

Hrpa popularnih multi igara radi savrđeno na četiri jezgre.

Overwatch, Counter Strike, DOTa, WOT, Titanfall 2, Rainbow six, Fortnite itd. Sve se to igraju milijuni gejmera na četverojezgrenim procesorima.

 Koja je tvoja definicija "savršenog"? To su esports igre di se cilja na viši fps, tipa 144 ili 240 fps lock, dakle da to bude minimalni fps a ne prosječni.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Jakovp kaže...
forumaš kaže...

Hrpa popularnih multi igara radi savrđeno na četiri jezgre.

Overwatch, Counter Strike, DOTa, WOT, Titanfall 2, Rainbow six, Fortnite itd. Sve se to igraju milijuni gejmera na četverojezgrenim procesorima.

 Koja je tvoja definicija "savršenog"? To su esports igre di se cilja na viši fps, tipa 144 ili 240 fps lock, dakle da to bude minimalni fps a ne prosječni.

Pa eto 200 fpsa.

 

8 godina
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

Kaže Stevica ne kupujte i5-ice u kombinaciji s H i B pločama jer mem. limit na 2666MHz ih osakati poprilično, a još dodatno pazit da ploča ima opciju micanja power limita jer u suprotnom i5-10400 boosta all-core tek do 3.6GHz. S druge strane uzimat i5-icu u kombinaciji sa skupljom memorijom i Z490 pločom, opet nije baš vrijedno, ipak je to samo i5ica. 

Osobno sam mislio ići all-in i ne mislit se, 10900K, Z490 ITX, 4000MHz B-die pa onda 5-6 godina vrtit samo grafe, al j3bo ih PCIe 3.0..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
forumaš kaže...
Jakovp kaže...
forumaš kaže...

Hrpa popularnih multi igara radi savrđeno na četiri jezgre.

Overwatch, Counter Strike, DOTa, WOT, Titanfall 2, Rainbow six, Fortnite itd. Sve se to igraju milijuni gejmera na četverojezgrenim procesorima.

 Koja je tvoja definicija "savršenog"? To su esports igre di se cilja na viši fps, tipa 144 ili 240 fps lock, dakle da to bude minimalni fps a ne prosječni.

Pa eto 200 fpsa.

 

 I ti od svih igara stavis nezahtjevan overwatch ? 

 

 Evo ti primjer

, sa grafom koja je tu negdje sa GTX 1070.

 Nazalost vecina tih skacu u te neke dijelove gdje je fps velik, ali i kod ovoga videa nije velik fps zbog BNa. I sad jos zamisli da ovo ima neki semi pro igrac, gdje u zadnjim/predzanjim krugovima ostane po 30-40 igraca, clusterfuck. Ima jos slicnih igara ali eto...

14 godina
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

PUBG nisam nigdje ni spomenuo. Napisao sam koje se igre mogu igrati odlično sa četverojezgrenim procesorom i igraju ih milijuni gejmera na takvim procesorima.

Nisam napisao sve multi igre. Tako da ne stoji da je takav procesor svima zastario, ovisi što se igra. Vidim da su neki tu zadovoljni i sa single player igrama na takvom procesoru.

 

EOD od mene, ne namjeravam ulaziti u daljnje rasprave.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

za gaming sve više od 9600k ili ryzen 3300x je bacanje novaca. Treba uložiti u grafu bolje te pare

be Cool
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Horned Reaer kaže...

za gaming sve više od 9600k ili ryzen 3300x je bacanje novaca. Treba uložiti u grafu bolje te pare

Šta nije 4 core i5 dovoljan? Više mi ništa nije jasno.. 

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu

pa moze biti dovoljan ali i ne na ono sto mislim kao gornji limit iznad kojeg se ne isplati bacati pare!

be Cool
15 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Kaby kaže...

Kaže Stevica ne kupujte i5-ice u kombinaciji s H i B pločama jer mem. limit na 2666MHz ih osakati poprilično, a još dodatno pazit da ploča ima opciju micanja power limita jer u suprotnom i5-10400 boosta all-core tek do 3.6GHz. S druge strane uzimat i5-icu u kombinaciji sa skupljom memorijom i Z490 pločom, opet nije baš vrijedno, ipak je to samo i5ica. 

 Nema plug amd play. Ahaha došli ste tatici, jedino može iskusna armada da ih uštela. Intelovci nije ovo više intel za vas.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 23:25 (dery).
8 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
dery kaže...

 Nema plug amd play. Ahaha došli ste tatici, jedino može iskusna armada da ih uštela. Intelovci nije ovo više intel za vas.

Pravi intelovac ionako ne kupuje tamo neke i5 ili i7 nego drito i9 sa Z490, AIO od 200€, 4000MHz XMP i ne misli se.  Sve ispod toga je C-klasa sa 1.6dcijem, tija bi a ne može. 

ansha: Pomelo te
16 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...
Jakovp kaže...
forumaš kaže...

Hrpa popularnih multi igara radi savrđeno na četiri jezgre.

Overwatch, Counter Strike, DOTa, WOT, Titanfall 2, Rainbow six, Fortnite itd. Sve se to igraju milijuni gejmera na četverojezgrenim procesorima.

 Koja je tvoja definicija "savršenog"? To su esports igre di se cilja na viši fps, tipa 144 ili 240 fps lock, dakle da to bude minimalni fps a ne prosječni.

Pa eto 200 fpsa.

 

 I ti od svih igara stavis nezahtjevan overwatch ? 

 

 Evo ti primjer

, sa grafom koja je tu negdje sa GTX 1070.

 Nazalost vecina tih skacu u te neke dijelove gdje je fps velik, ali i kod ovoga videa nije velik fps zbog BNa. I sad jos zamisli da ovo ima neki semi pro igrac, gdje u zadnjim/predzanjim krugovima ostane po 30-40 igraca, clusterfuck. Ima jos slicnih igara ali eto...

 Semi pro igrač si ne financira konfu iz svog džepa, bar ne ovih top 30.

Ljudi o čemu se počelo ovdje raspravljati? Kakav pro? Pričamo o casual gamerima.

U kaj se ovo pretvara, kakav je ovo elitizam postao?

Min 200 fps drkadzije su ko moj bratić, koji pojma nema o kompvima al monitor mora bit 240hz, RGB na cooleri i mora imat mikrofon od 150 eura, onda se može zvati pro.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
nixass kaže...

 

 Semi pro igrač si ne financira konfu iz svog džepa, bar ne ovih top 30.

Ljudi o čemu se počelo ovdje raspravljati? Kakav pro? Pričamo o casual gamerima.

U kaj se ovo pretvara, kakav je ovo elitizam postao?

Min 200 fps drkadzije su ko moj bratić, koji pojma nema o kompvima al monitor mora bit 240hz, RGB na cooleri i mora imat mikrofon od 150 eura, onda se može zvati pro.

 

 Pali su nam standardi dosta, nekad se mjerilo u nekretninama, prijevoznom sredstvu itd, sada tko ima više frejmova na benchmarku kako bi se osjecali mocnije na forumu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 0:20 (Riot).
7 godina
protjeran
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

https://www.tweaktown.com/news/72728/asrocks-new-z490-aqua-motherboard-smashes-4-world-records/index.html

 

Prije 10g sam se nadao, da cemo u 2020. imati micro-racunala koja ce biti mala,

hladna i efikasna, i zamjeniti vecinu velikih starih kutija.

 

Na zalost to nejde u tom smjeru, nego eto, za najbolje performanse je potrebno imati cijelu

plocu i procesor hladjen vodom.

 

Ok, AMD ima mobilne procesore sa 35W TDP-om sa puno jezgri i OK grafikom,

ali i dalje nije "desktop replacement" performansi.

 

Mozda za 10 godina, 2030., tko zna. Bilo bi lijepo imati mali uredjaj, prenosiv,

sa baterijom koja ga moze pogoniti danima. Al za sada je to i dalje samo moja zelja.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Kaby kaže...
dery kaže...

 Nema plug amd play. Ahaha došli ste tatici, jedino može iskusna armada da ih uštela. Intelovci nije ovo više intel za vas.

Pravi intelovac ionako ne kupuje tamo neke i5 ili i7 nego drito i9 sa Z490, AIO od 200€, 4000MHz XMP i ne misli se.  Sve ispod toga je C-klasa sa 1.6dcijem, tija bi a ne može. 

 Ma šta? 2c/4t kao ja... Ono, ko Golf 2, dosta je imat dvije jezgre... 

Nisam ja ništa prčko.
8 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Čitatelj kaže...

#1 Ok, AMD ima mobilne procesore sa 35W TDP-om sa puno jezgri i OK grafikom,

ali i dalje nije "desktop replacement" performansi.

 

#2 Bilo bi lijepo imati mali uredjaj, prenosiv,

sa baterijom koja ga moze pogoniti danima. Al za sada je to i dalje samo moja zelja.

#1 Možda grafički nije, ali malecki 4900HS napuca veći score u R20 nego tvoj 2700X, a pritom vuče mrvicu preko 50W. Sasvim dobar desktop replacement ako se mene pita.

#2 Svaki današnji malo bolji mobitel? Dobro ajde nije baš ali...

 

btw. evo do sad prodajni rezultati na mindfactory, kako sam i napisao gore, pravi intelovci kupuju samo najbolje (10900K) 

10900K - 70-80 komada prodano

10700K - 5-10 

10600K - 10-20

10400 - 5-10

10400f - 5-10

 

Također, prodano je preko 25 komada Z490 ploča koje su skuplje od 350€..

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
ocito im lova nije problem,tako je i sa autima kod njih su novi,a kod nas se kupe nakon 5-10 godine voznje po njemackoj.
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Evo super prikaz pa kome je bitan gaming zna se što uzeti i naravno ko se bavi produkcijom i sličnim zna za čim će posegnuti.Ugl što god se kupi greške nema,živimo u zlatnom dobu tehnologije gdje imaš izbora na pretek.Bravo AMD i bravo Intel.

https://www.techspot.com/review/2031-intel-core-i5-10600k/
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

Ne znam bi li to nazvao "bravo i jedni i drugi". Razlike u produktivnosti su znatne u korist jeftinijih AMD-ova dok su razlike u gamingu skoro zanemarive. Najskuplji i9 10900K (600€) koji je prvi na listi npr u RDR2 pri 1440p daje 86fps dok najjefiniji AMD 3300X (130€) na istoj rezoluciji daje 84 fpsa. Onda kad još vidiš razliku u TDP-u 125 vs 65W zapitaš se koliko je Intel bolji u gamingu a samo tu i ima smisla raditi usporedbe. 

 
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Čitatelj kaže...

 

 

Prije 10g sam se nadao, da cemo u 2020. imati micro-racunala koja ce biti mala,

hladna i efikasna, i zamjeniti vecinu velikih starih kutija.

 

 

 Prije 15 godina su u časopisu BUG izašla predviđanja o napretku informatičkog hardvera za sljedećih 10 godina...

Svi "relevantniji" prognozeri su rekli da će za gejming CPU biti najmanja briga, jer će grafičke kartice imati SVOJ CPU kojim će tjerati igre...

 

Eto, pojeo vuk magare. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Kaby kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 zato što u Hrvatskoj ima puno sirotinje, a i5 2500K se može naći za 150 kn.. što je, je li, puno manje od tvog smećuljka od 450 kn

po čemu je DDR3 mrtav za igranje ?

A ploča, a ram, ili još i cooler ako ćeš clockat? Najlakše je proc nabavit, al aj ti nabavi sve ostalo a da u konačnici ispadne dovoljno jeftino da je vrijedno tih lošijih performansi i nedostatka jamstva u odnosu na nešto novije.

Gle npr. 3570k na 4.2GHz (kao 2500k na cca 4.4GHz), uvjerljivo gubi za oko 10fps u Originsu i Odiseji od malenog 9100f. A čak ako Korky i clockne 2500K za 25% sa 4 na 5GHz, ne znači da će toliko dobit i na fpsu, jer puno novijih igara voli što veći mem. bandwidth a tu DDR3 ekipa poprilično kaska, slika ispod.

Sa 2500K se može solidno igrat u 90% slučajeva, ali da je mudro danas ulagat lovu u takve konfe, i nije baš..

 

 

Hmmm, pa meni se onda isplati prodati taj moj 2500K za 200kn, kupiti 3570K s pločom i RAM-om za 500kn, prodati ploču (Gigabyte H67m), prodati dio mog starog RAM-a (2x2GB), zadržati ova dva sticka od po 4GB svaki i na konju sam :D

 

https://www.njuskalo.hr/procesori/i5-3570k-procesor-maticna-ploca-gigabyte-h67m-2x4gb-8gb-ddr3-oglas-31580669

 

i3 9100f nalazim za 620kn minimalno - dakle, samo proc. Istina, novi.

 

Ajoj, da... Imam još i ovu FX 6300 konfu. Šta s njom, možda ubosti FX 8350?

K
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 21:03 (Korky).
8 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
BlueMax kaže...

Ne znam bi li to nazvao "bravo i jedni i drugi". Razlike u produktivnosti su znatne u korist jeftinijih AMD-ova dok su razlike u gamingu skoro zanemarive. Najskuplji i9 10900K (600€) koji je prvi na listi npr u RDR2 pri 1440p daje 86fps dok najjefiniji AMD 3300X (130€) na istoj rezoluciji daje 84 fpsa. Onda kad još vidiš razliku u TDP-u 125 vs 65W zapitaš se koliko je Intel bolji u gamingu a samo tu i ima smisla raditi usporedbe. 

Isto tako je nekad prije i3-2100 bio u igrama al pari s i7-2600K, slika 1, ali onda je za dvije godine došao Crysis 3, slika 2. Sa i7-2600K se dan danas možeš više manje solidno igrat, a sa i3-2100?

S obzirom da za pola godine stižu konzole s praktički 3700X pod haubom, duplo jači proc od 3300X, mislim da će 3300X biti jako kratkog daha u nadolazećim godinama.. 

 

Intel ima toliko superiorno niske latencije među jezgrama i prema RAMu (koje će i Zen 3 teško stići, pogotovo prema RAMu) a to igre vole.. tko ima volje nek pogleda video ispod i zašto avg fps nekad zna jako zavarati..

Što se tiče TDPa kojeg Intel i AMD različito računaju, 10900K na 4.3GHz u blenderu posao odradi 2.3X brže, a u isto vrijeme cuga ~40% više, odnosno cijela konfa.

 

ansha: Pomelo te
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice