Interaktivne karte službenih podataka o koronaviru

poruka: 14
|
čitano: 3.114
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Interaktivne karte službenih podataka o koronaviru".
11 godina
protjeran
offline
Interaktivne karte službenih podataka o koronaviru

Jel zna tko kako bih mogao ovu od Microsofta emebedad u Wordpress Post ili Page? https://bing.com/covid

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Interaktivne karte službenih podataka o korona
Jedno je sigurno, zatopljenje ga nece istrijebiti.
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Interaktivne karte službenih podataka o koronaviru

Šteta što nitko nema podatak o postoku zaražene populacije. Mislim da bi bilo zanimljivo i to pratiti.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Interaktivne karte službenih podataka o korona

Na Worldometeru je poslednja kolona broj inficiranih na milion stanovnika.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Interaktivne karte službenih podataka o koronaviru

prosječnom topovskom mesu slaba (nikakva) vajda od tih podataka, osim za kratkotrajnu "zabavu" tijekom osamljivanja.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Interaktivne karte službenih podataka o korona
Statistiku je lako pokazati onako kako želiš, recimo svuda se govori o brojkama zaraženih a rjetko tko spominje broj izlječenih. Isto tako volio bih podatak o starosnoj dobi umrlih i njihovu povijest bolesti. Treba razlikovati one koji su umrli direktno od virusa i onih koji su vec bili jako bolesni.
S druge strane, traži se lijek a u Kini ih je skoro 88% samoizlječenih, dok ih je u drugim zemljama puno manje jer je ocito potrebno vremena da se izlječe.
Sve mi je to jako fishy, kada bismo obicnu gripu ovako pratili sigurno bi dobili puno veće brojke. Po meni je postotak smrtnosti premalen za ovakvu euforiju i histeriju. 88% ljudi u kini koji su se izlječili "bez lijeka" je strašno velika brojka i najvažnija u ovoj statistici.
14 godina
offline
Interaktivne karte službenih podataka o koronaviru
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Interaktivne karte službenih podataka o korona
Ivan(4) kaže...

Na Worldometeru je poslednja kolona broj inficiranih na milion stanovnika.

Hvala.

Mislim (nisam stručnjak) da ovaj podatak pokazuje koje zemlje će prve početi normalno funkcionirati, bez ograničenja.

16 godina
offline
Re: Interaktivne karte službenih podataka o korona
Gogy7 kaže...
Statistiku je lako pokazati onako kako želiš, recimo svuda se govori o brojkama zaraženih a rjetko tko spominje broj izlječenih. Isto tako volio bih podatak o starosnoj dobi umrlih i njihovu povijest bolesti. Treba razlikovati one koji su umrli direktno od virusa i onih koji su vec bili jako bolesni.
S druge strane, traži se lijek a u Kini ih je skoro 88% samoizlječenih, dok ih je u drugim zemljama puno manje jer je ocito potrebno vremena da se izlječe.
Sve mi je to jako fishy, kada bismo obicnu gripu ovako pratili sigurno bi dobili puno veće brojke. Po meni je postotak smrtnosti premalen za ovakvu euforiju i histeriju. 88% ljudi u kini koji su se izlječili "bez lijeka" je strašno velika brojka i najvažnija u ovoj statistici.

 4,x% onih koji su umrli u Kini su veoma značajna brojka. Ljudi i dalje porede ovo sa gripom, a za grip je taj procenat (uglavnom debelo) ispod 0,1%. Inače, statistika za veliki broj zemalja je još gora nego za Kinu. Razlog je to što si u Kini imao situaciju da je najpogođenija bila pokrajina otprilike veličine Italije, dok je ostatak bio slabo zahvaćen, i onda su Kinezi, kojih ima 1,7 milijardi, mogli da pošalju armiju lekara i koliko god je potrebno svega ostalog u tu regiju, dok evropske zemlje to ne mogu.

 

Najveći broj umrlih su stari i takođe ih većina ima neku drugu hroničnu bolest, najčešće hipertenziju ili neko koronarno oboljenje (mada svakako jedan deo ima i hronična respiratorna oboljenja, pa i teže stvari, kao što je kancer) i to sigurno da utiče na ishod bolesti. No, ako osoba sa visokim krvnim pritiskom dobije obostranu upalu pluća i umre od respiratorne insuficijencije, od čega je direktno umrla, ako ne od virusa koji izaziva upalu pluća (da nije možda od visokog pritiska?!)? A respiratorna insuficijencija je direktni uzrok smrti preko 97% žrtava virusa Covid-19 u Italiji.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
9 godina
neaktivan
offline
Interaktivne karte službenih podataka o koronaviru

Nit Kina ima 1,7 milijardi stanovnika,nit je Wuhan priblizno velik kao Italija. 

1,3milijarde,Wuhan oko 12milijuna,Italija 60 milijuna. 

Ali za postotke da Italija je gora. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Interaktivne karte službenih podataka o koronaviru
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Interaktivne karte službenih podataka o korona
Ajar kaže...

prosječnom topovskom mesu slaba (nikakva) vajda od tih podataka, osim za kratkotrajnu "zabavu" tijekom osamljivanja.  

 Jesmo li ti i ja postali stari ogorčeni cinici svjesni da nema života "nakon" života te da nas više ništa specijalno u životu ne veseli, ili smo samo stari mudonje koji šećemo ćuke u rana jutra..... ?

(bez žena normalno, ti doc i ich)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Interaktivne karte službenih podataka o korona
Kolacic kaže...

Nit Kina ima 1,7 milijardi stanovnika,nit je Wuhan priblizno velik kao Italija. 

1,3milijarde,Wuhan oko 12milijuna,Italija 60 milijuna. 

Ali za postotke da Italija je gora. 

 Za Kinu sam omašio, no dobro, oko 1,4 milijarde, suštinski poenta ostaje ista - praktično beskonačna količina resursa spram veličine populacije koja je bila akutno pogođena i na koju je te resurse trebalo usmeriti.  I zapravo nisam mislio na sam grad Wuhan, već sam i napisao pokrajina. Pokrajina Hubei u kojoj se Wuhan nalazi ima baš tu negde oko 60 miliona stanovnika (58,5 prema popisu od pre 5 godina), taman kao Italija.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Interaktivne karte službenih podataka o korona
Anđeo bez falinge kaže...
Ajar kaže...

prosječnom topovskom mesu slaba (nikakva) vajda od tih podataka, osim za kratkotrajnu "zabavu" tijekom osamljivanja.  

 Jesmo li ti i ja postali stari ogorčeni cinici svjesni da nema života "nakon" života te da nas više ništa specijalno u životu ne veseli, ili smo samo stari mudonje koji šećemo ćuke u rana jutra..... ?

(bez žena normalno, ti doc i ich)

 samo smo realniji s vremenom (edukacija + iskustva + dob = mudrost). da, za ideale ginu budale. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice