Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

poruka: 469
|
čitano: 55.497
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

donekle se slažem, ali oružje je kod nas skuplje nego u Njemačkoj, tako da ne treba biti išta skuplje, a osobito porezno opterećivati da se plate uhljebi i novi službeni auti...

 

ali da, liječnički pregledi, stroge kazne i oduzimanje za kurčenje s istim...ali obuka gdje? pa ne možeš osim nelegalno doći u neku guduru, postaviti trupac i na njega isprintanu metu i raspalit spremnik-dva...

 

u Hrvatskoj se ništa ne isplati, pa je nekakvo liječenje kompleksa na legalnim vlasnicima oružja besmisleno...

 

samo isto tako, gle situaciju s liječnicom koja je MUPu javila da je krkan prebolestan za vozačku, pa je isti radio sranja...

 

Hrvati su u zadnjih 20-ak godina potonuli civilizacijski na rani srednji vijek...

 

 Obuka u streljanma uz instruktore koji će biti plaćeni od dozvola i poreza. Ako bude ljudima pre skupo, ha onda nek odustanu od oružja ili neka ga imaju samo bogati, u kapitalizmu smo. Nebi tu trebalo biti neke socijalne osjetljivosti, pogotovo ne u relativno sigurnoj državi.

Ništa oid oivoga ne isključuje da red treba uvesti u sve segmente. Kaj se uhljeba tiče može se taj dio oko oružja privatizirati, ubaciti privatnu liječničku praksu, angažirati privatne detektive i naravno privatne streljane i instruktore. Nadzor svehga i kontrolu svega ostaviti državi, nepravilnosti bilo koga strogo kažnjavati. Izgraditi novi zatvor.

 

edit; uveo bi dva puta godišnje nenajvaljeno vađenje krvi, znači mogu ti doći doma, na radno mjesto i dužan si dati uzorak krvi kojim putem bi se provjerilo da li si alkoholičar ili narkoman.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 9:17 (XXX).
11 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

@picajzla

Ne kolega, izvrces kako tebi odgovara. Svicarsku i izrael sam uveo u debatu kao dokaz da broj oruzja kod stanovnistva neznaci automatizmom i reciprocan broj incidenata. A bas takvu tezu zastupa dio ucesnika teme. Cak i da je apsolutno svaka svicarska dozvola samo za drzanje, kada bi brojcana reciprocnost sa incidentima bila tocna onda bi oni svakodnevno imali pokolje. A vidimo da ih nemaju, što znači da broj oruzja neznaci automatizmom reciprocan broj incidenata...

 ne izvrćem ja ništa, jer nisam niti spominjao vezu broja oružja koje građani drže s nekim incidentima - to si raspravljao s nekim drugim

a što se tiče švicaraca i nošenja oružja, u linku koji si TI sam postavio stoji ovaj citat:

 

Većini Švicaraca nije dopušteno nošenje oružja u javnosti. Za to je vrlo teško dobiti dozvolu, osim ako je osoba u nekoj zaštitarskoj tvrtki ili policiji.

„Mi oružje držimo kod kuće, u mirnodopske svrhe,“ rekao je Martin Killias, profesor kriminologije na Sveučilištu u Zürichu. „Nema smisla nositi oružje van kuće u Švicarskoj jer je ilegalno nositi oružje na ulici.“

dakle, švicarci kao nacija koja ima hrpetinu oružja u posjedu građana, imaju regulativu koja drastično ograničava nošenje oružja, a i sami švicarci kažu da ga nema smisla nositi van kuće

- razlog tome je što švicarci oružje masovno drže oružje radi tradicije obrane od eventualnih vanjskih napadača, a ne radi samozaštite od kriminalaca i nasilnika unutar zemlje - u civiliziranim zemljama za to služi represivni aparat ik sami švicarci znaju da je taj aparat daleko učinkovitiji u suzbijanju kriminala i nasilja od masovnog naoružavanja i samozaštite građana, to bi ti kao bivši pripadnik tog represivnog aparata trebao znati

 

a ukoliko sustav nije previše efikasan, rješenje nije divlji zapad nego poboljšanje sustava - to je valjda jasno iz primjera same švicarske, gdje i usprkos tradiciji naoružanog stanovništva nitko ne smatra da je potrebno to oružje nositi i koristiti kao alat za samozaštitu, već eventualno u slučaju rata

 

i ne treba meni posjeta lokalcima uz granicu, punac mi ima imanje od 15 hektara blizu granice, svakodnevno susreće migrante, bivši je vojnik u mirovini, ima dozvolu za držanje i ima utoku, no i sam kaže da mu pištolj nikad nije zatrebao

a to što TI voliš imat oružje je posljedica onoga što sam ti rekao u startu - imaš gadnu profesionalnu deformaciju po pitanju oružja, no to ne znači da zato trebamo pretvoriti državu u divlji zapad i svakom dozvoliti posjedovanje, a pogotovo nošenje oružja 

14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
XXX kaže...
Stric_Jura kaže...

donekle se slažem, ali oružje je kod nas skuplje nego u Njemačkoj, tako da ne treba biti išta skuplje, a osobito porezno opterećivati da se plate uhljebi i novi službeni auti...

 

ali da, liječnički pregledi, stroge kazne i oduzimanje za kurčenje s istim...ali obuka gdje? pa ne možeš osim nelegalno doći u neku guduru, postaviti trupac i na njega isprintanu metu i raspalit spremnik-dva...

 

u Hrvatskoj se ništa ne isplati, pa je nekakvo liječenje kompleksa na legalnim vlasnicima oružja besmisleno...

 

samo isto tako, gle situaciju s liječnicom koja je MUPu javila da je krkan prebolestan za vozačku, pa je isti radio sranja...

 

Hrvati su u zadnjih 20-ak godina potonuli civilizacijski na rani srednji vijek...

 

 Obuka u streljanma uz instruktore koji će biti plaćeni od dozvola i poreza. Ako bude ljudima pre skupo, ha onda nek odustanu od oružja ili neka ga imaju samo bogati, u kapitalizmu smo. Nebi tu trebalo biti neke socijalne osjetljivosti, pogotovo ne u relativno sigurnoj državi.

Ništa oid oivoga ne isključuje da red treba uvesti u sve segmente. Kaj se uhljeba tiče može se taj dio oko oružja privatizirati, ubaciti privatnu liječničku praksu, angažirati privatne detektive i naravno privatne streljane i instruktore. Nadzor svehga i kontrolu svega ostaviti državi, nepravilnosti bilo koga strogo kažnjavati. Izgraditi novi zatvor.

 

edit; uveo bi dva puta godišnje nenajvaljeno vađenje krvi, znači mogu ti doći doma, na radno mjesto i dužan si dati uzorak krvi kojim putem bi se provjerilo da li si alkoholičar ili narkoman.

ovo zadnje je OK zamišljeno, ali prosim lepo posipano s cukorekom, onda treba i korisnike najubojitijeg uređaja u Rvata - (zlo)rabljenog BMW-a 3ice (i svih drugih marki) uvezenog iz Nemačku s 200000+ km...

 

ah, ali auti nisu oružje, samo su smrtonosni, jel  - ili ćemo ono na naplatnim kućicama Sv. Helene gledati kao  intervenciju u arhitekturni raspored naplatnih kućica, s kolateralnim žrtvama u autima koji su stajali u redu...

 

a propos zatvora, na Krbavskom polju ima krasnog prostora, vukojebina sam takva, zaposli se 100-njak ljudi iz lokalne zajednice, koriste se usluge lokalnih građevinaraca, za prvu ruku krkanima samo napraviš 1x1 km bodljikave žice i daš im da si sami naprave barake - ili nek se prže na Suncu / skapaju od hladnoće...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@picajzla..

jebala te utoka (kao i ker i ostalo iz BG šatrovačkog)  ili napiši pištolj ili samokres...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...
XXX kaže...
Stric_Jura kaže...

donekle se slažem, ali oružje je kod nas skuplje nego u Njemačkoj, tako da ne treba biti išta skuplje, a osobito porezno opterećivati da se plate uhljebi i novi službeni auti...

 

ali da, liječnički pregledi, stroge kazne i oduzimanje za kurčenje s istim...ali obuka gdje? pa ne možeš osim nelegalno doći u neku guduru, postaviti trupac i na njega isprintanu metu i raspalit spremnik-dva...

 

u Hrvatskoj se ništa ne isplati, pa je nekakvo liječenje kompleksa na legalnim vlasnicima oružja besmisleno...

 

samo isto tako, gle situaciju s liječnicom koja je MUPu javila da je krkan prebolestan za vozačku, pa je isti radio sranja...

 

Hrvati su u zadnjih 20-ak godina potonuli civilizacijski na rani srednji vijek...

 

 Obuka u streljanma uz instruktore koji će biti plaćeni od dozvola i poreza. Ako bude ljudima pre skupo, ha onda nek odustanu od oružja ili neka ga imaju samo bogati, u kapitalizmu smo. Nebi tu trebalo biti neke socijalne osjetljivosti, pogotovo ne u relativno sigurnoj državi.

Ništa oid oivoga ne isključuje da red treba uvesti u sve segmente. Kaj se uhljeba tiče može se taj dio oko oružja privatizirati, ubaciti privatnu liječničku praksu, angažirati privatne detektive i naravno privatne streljane i instruktore. Nadzor svehga i kontrolu svega ostaviti državi, nepravilnosti bilo koga strogo kažnjavati. Izgraditi novi zatvor.

 

edit; uveo bi dva puta godišnje nenajvaljeno vađenje krvi, znači mogu ti doći doma, na radno mjesto i dužan si dati uzorak krvi kojim putem bi se provjerilo da li si alkoholičar ili narkoman.

ovo zadnje je OK zamišljeno, ali prosim lepo posipano s cukorekom, onda treba i korisnike najubojitijeg uređaja u Rvata - (zlo)rabljenog BMW-a 3ice (i svih drugih marki) uvezenog iz Nemačku s 200000+ km...

 

ah, ali auti nisu oružje, samo su smrtonosni, jel  - ili ćemo ono na naplatnim kućicama Sv. Helene gledati kao  intervenciju u arhitekturni raspored naplatnih kućica, s kolateralnim žrtvama u autima koji su stajali u redu...

 

a propos zatvora, na Krbavskom polju ima krasnog prostora, vukojebina sam takva, zaposli se 100-njak ljudi iz lokalne zajednice, koriste se usluge lokalnih građevinaraca, za prvu ruku krkanima samo napraviš 1x1 km bodljikave žice i daš im da si sami naprave barake - ili nek se prže na Suncu / skapaju od hladnoće...

 Napisao sam to, promaklo ti. Ludi vozači su danas največi problem u HR, problem u rangu rata. U ratnim uvjetima vrijede i ratna pravila. Znači ponovno vrijedi isto, poskupiti dozvole, poreze na automobile, uvesti nastrožu moguću kontrolu, drakonske kazne i sve financirati od vozača, trako dugo dok se dokazano i dugoročno situacija ne smiri. Znači graditi novi zatvor pod hitno i napunit ga luđacima i baciti ključ. Ali da netko to pokuša nema šanse da bi osvojo vlast, jer ljudi ne žele zakone i sigurne ceste iako se stalno zgražaju nad mrtvima i invalidima.

14 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

gle, bič postoji za stoku.. i to svima mora biti jasno...

 

a to što mi nemamo političare (jedna od definicija političara je majstor u stvaranju realnosti - stoga ih mi nemamo, mi imamo reakcionare u smislu onih koji imaju Pavlovljeve uvjetne reflekse i reagiraju na vanjske podražaje - iz EU, Buzina itd...), tj. terminologija bi za njih bila:

politikant (usporedi: folirant, diletant, zajebant)...

 

- to je problem jer ispada da je Marx bio u pravu kad je tvrdio da su Hrvati nepovijesna nacija - mi ne možemo sami urediti državu (ili kako bi Rvatn'e, koji su prvi nesposobni prihvatiti zakonsko djelovanje, rekli - Državu)...

 

pa zato umjesto da imamo zakone, bazirane na odstupanjima od društveno prihvatljivog ponašanja, a primjenjive na sve građane, mi imamo odstupanja od zakona u slučaju "boljih" od građana...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 10:24 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

@picajzla..

jebala te utoka (kao i ker i ostalo iz BG šatrovačkog)  ili napiši pištolj ili samokres...

 veze nemam sa bg, utokom smo pištolj iz zajebancije zvali i '90-tih u mojoj ekipi iz zagreba

ak ti smeta, ti zažmuri 

16 godina
odjavljen
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Nemamo ni birače koji bi izabrali takve političare, političari su samo profesionalci koji rade u firmi sa dostupnim radnicima. Ako su radnici loši nije ni firma bog zna što. Treba krenuti od sebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@picajzla

Problem vidim u tome što ti na osnovu pretpostavki gradiš teoriju. Ti si pretpostavio da sam nekakvi opsesivni zaljubljenik u oruzje, dodatno profesionalno deformiran, te zbog toga zagovaram posjedovanje oruzja i divlji zapad.

Ja ću ti opet ponoviti da mi je oruzje najobicniji alat o kojem neću niti razmisljati dok mi nezatreba.

Znao sam vozati stare krame od auta ( jugiće, stojadine..) i tada sam u tim autima vozao raznog alata da bih se nosio sa čestim malim kvarovima koje mogu sam rjesiti. Posle sam imao nova vozila i u njima nisam vozao alat jer se nisu kvarili plus kaj sam imao mobilno jamstvo, bio clan haka ( radi moguće potrebe autošlepe )...

Isto tako, u zivotu, netko ima sreću pa nikad nezapadne u situaciju da bi mu oruzje moglo zatrebati. Ja nisam bio te sreće te sam i privatno i profesionalno znao upasti i sranje gdje mi se oruzje polazalo kao najefikasniji alat da me izvuce iz te nevolje, i cak niti nikog nisam usmrtio prilikom toga. Nisam bio poput onog kako je kolega gore opisao da bi utekao jer ima malu plaću, nego sam profesionalno odradjivao posao za koji sam plaćen. A i ljudi tada oko mene su jedino u meni vidjeli i mogli dobiti zastitu i kakvi bi ja bio covjek da smugnem misleći o maloj plaći i ostavim ih na milost pijanim ili drogiranim divljacima.

I sad bi netko meni trebao administrativno zabraniti da nosim alat za koji sam se x puta osvjedocio da me vrlo lagano i efikasno vadi iz nevolje te čak i pritom nikom nenanesem neko zlo ( efekt odvraćanja, pucanj u zrak i sl )... I nikad ga nisam zloupotrijebio, čak sam i protivnik pucanja na svadbama, za novu godinu i sl, jer znam da svako to zrno negdje mora i pasti.

Naravno da neznam da li ću upasti u nevolju opet negdje, nebih to noti volio, i čak izbjegavam nevolju ( idem osvjetljenim djelom ulice i sl...) no ako me opet strefi peh radje bi da imam kebu nego da moram bjezati. Stari moj, ja imam 52 god i nemogu trčati i preskakati zidove poput trojice bbb-a u dvadesetima godinama zivota...


16 godina
odjavljen
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Pištolj je efikasan samo ako nekoga vidiš ili čuješ na vrijeme da te napada, ili ako si ekstremno dobro uvjžban. Za prosječnog korisnika pištolj daje samo lažnu sigurnost.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

@picajzla

Problem vidim u tome što ti na osnovu pretpostavki gradiš teoriju. Ti si pretpostavio da sam nekakvi opsesivni zaljubljenik u oruzje, dodatno profesionalno deformiran, te zbog toga zagovaram posjedovanje oruzja i divlji zapad.

Ja ću ti opet ponoviti da mi je oruzje najobicniji alat o kojem neću niti razmisljati dok mi nezatreba.

 ne gradim ja nikakve teorije na osnovu pretpostavki, ja samo kažem da većini građana oružje ne treba kao alat i da ti kao bivši pandur i bivši ratnik ne možeš biti niti približno primjer na osnovu kojeg bi se trebala graditi zakonska regulativa - jer ti jesi profesionalno deformiran i to izvire iz svakog tvojeg upisa, priznao ti to sebi ili ne

 

fino ti kažem, na svojem i primjeru ostalih koje poznajem - uključujući i mojeg punca koji je kao profesionalni hrvatski vojnik zaključio karijeru i živi uz granicu, susreće migrante, na primjeru švicaraca kao turbo naoružane nacije koja nošenje oružja smatra nepotrebnim, itd. itd. itd. - da apsolutno nema potrebe za omekšavanjem regulative o posjedovanju, a kamo li nošenju oružje

 

tvoji su pak argumenti TVOJA osobna sklonost i TVOJE paranoje, koje su u rangu američkih prepera (bez uvrede)

12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

 

Hrvati su u zadnjih 20-ak godina potonuli civilizacijski na rani srednji vijek...

 

 I upravo zato dodavanje više oružja u jednadžbu neće ništa riješiti.

 

Samo će kratkotrajno nahraniti strahove i paranoje.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

a ja smatram da je to namjerno da se uvede i srednjevjekovni poredak - feudalizam - koji je već čvrsto ukorijenjen...

 

znači opreka građanin-kmet itekako stoji...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
picajzla0707 kaže...
koje su u rangu američkih prepera (bez uvrede)

 S druge strane večina nas je kompletno nesposobna za bilo kavo preživljavanje. Npr. lijen sam nabaviti karinstar od dvadsetak litara vode, spremiti limenke hrane za tjedan dana, imati zalihu baterija i sl. u slučaju nekog gadnog potresa i čekanja evukuacije.

Da ne pričam o nekom osnovnom šatoru, vrečama za spavanje i sl.

 

7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@picajzla

Da, napokon se u necemu slazemo ( 😀 ) , moji stavovi su moji stavovi a tvoji stavovi su tvoji stavovi, i nista vise od toga. Zakonodavac zaboli kaj ja i ti mislimo, i elita bu shodno svojim interesima progurala zakon koji odgovara njima i njihovim lobistima pa ma kaj da ja i ti mislimo ili zaokruzimo na nekom referendumu.

Mozes ti to nazivati kako hoces, pa i prof deformacijom, no i ja i ti i svi ostali donosimo misljenja na osnovu onoga što do sada znamo i što smo dosada iskusili. Nemozes poreći da smo svi mi plod silnica koje su dosad na nas djelovale, i kako ti to god zvao neće izmijeniti tu cinjenicu. Razlika je sto tvoja iskustva govore da ti nikad neće zatrebati oruzje, a meni moja iskistva govore da mi najvjerojatnije neće zatrebati ali ako ipak ustreba bolje da ga imam. Razlika je i u tome kaj ja tebi nebranim da cinis kaj ti volja ( dok neutice na druge oko tebe u nekom negativnom smislu ) a ti bi meni administrativno nesto zabranio samo zbog pretpostavke da bi to nesto jednom nekako moglo negativno utjecati.


Kako rekoh, ja mogu smatrati da vozacka i auto nisu za tebe jer bi jednom time mogao nanijeti zlo sebi ili drugima, a i imas razvijen sistem da te voza diljem planete...pa se ipak nezalazem za ukidanje tvog prava na vozacku i automobil... A siguran sam da prometne nezgode godisnje prouzroče stotine mrtvih, tisuće ozlijedjenih i milijarde materijalne štete pa ti opet napamet nije palo zabraniti vozacke i ukinuti pravo na vlasnistvo auta iako auti naprave daleko veću štetu od par slucajeva godisnje zlouporabe oruzja.

😀
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 16:00 (bunker).
11 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stalno krive usporedbe - auto primarno služi nečemu drugom, smrt i ozljede su posljedica nesretnih slučajeva dok oružje ima za primarnu svrhu ubijanje. Također se ne radi o mojem mišljenju protiv tvojeg - nismo na istim startnim pozicijama, jer je držanje i pogotovo nošenje oružja u 99,9% zemalja ograničeno i strogo nadzirano s razlogom. Naime, pokazalo se da divlji zapad i nije bogzna kakvo rješenje i da u civiliziranom društvu oružje nije više prijeko potrebni alat kao nekad davno te je civilizacijski doseg da se tog sranja riješimo i ostavimo ga onima kojima doista i služi kao alat - pandurima, vojsci, itd.
Ti zagovaras slobodno nosenje oruzja i nazivas to svojim pravom koje ti navodno ja oduzimam, sto je krivo - jer ti to 'pravo' oduzima ili ogranicava drzava u cilju drzanja divljeg zapada u povijesti i na kino platnima.
Ti ako mozes dobiti dozvolu za nosenje, nosaj utoku koliko ti god drago, meni to ne smeta. Ali bi me smetalo da svaki drugi ima za pasom pistolj, jer se pokazalo da od toga ima vise stete nego koristi - zato cak i oruzju skloni svicarci sasvim normalnim smatraju nosenje oruzja ilegalnim i nepotrebnim.
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@picajzla

Nisu to krive usporedbe. Ti svoj stav branis nekakvom brigom za opće dobro, civilizacijske dosege i sl. I u tom svom humanitarnom djelovanju stavljas potencijal ma nesto sto tom drustvu donese par mrtvih ili ranjenih a žmiriš na problem koji donosi stotine mrtvih, tisuće ozlijedjenih i nemjerljivu materijalnu štetu. I tebi bu skuplja polica osiguranja za auto ( stan, putovanje...) čim bu osiguravajuće kuće veću štetu pokrivale i isplaćivale.

Da slazem se, kod auta je rijec o nesretnim slucajevima, ali to neumanjuje broj mrtvih, ozlijedjenih i raznu kratkorocnu i dugorocnu materijalnu stetu zbog tih nesretnih slucajeva. I kaj bumo sad ? Vidimo da su u tim nesrećama ogromne zrtve i posljedice, neznamo kako bismo to smanjili, i jedan od brzih rjesenja bi mogao biti propis da se ukida mogućnost posjedovanja vozila i vozackih dozvoli, a cjelokupan promet bu se odvijao u tramvajima, autobusima, vlakovima i avionima kojima će upravljati skolovani i periodicno provjeravani profesionalci ! Nezvuči ti to dobro ? Zakaj ? Pa time bismo mogli znacajno smanjiti broj mrtvih i ranjenih u nasoj drzavi... Zasto ti se u tvoj humanisticko civilizacijski svjetonazor neuklapa mogućnost koja bi mogla doprinijeti smanjenju broja mrtvih, ranjenih i materijalne stete. Ajmo voznju ostaviti profesionalcima kao sto kazes da i oruzje treba samo profesionalcima, i time ćemo daleko veći doprinos dati ovom drustvu nego brigom o necemu drugom... 😀

Kazes ti, plod nesretnog slucaja... A kaj ti mislis da i medju stradalima od vatrenog oruzja isto nema dio koji se moze podvesti pod nesretni slucaj ? Ili stvarno mislis da su svi koji zele dozvolu i postolj psihopatne masovne ubojice kojima će to oruzje i dozvola sluziti samo tome da pobiju cim veci broj osoba i probaju se sakriti iza dozvole i nuzne obrane i sl ?? U prolazu cibone sam pucao u zrak ( da bih zastrasio vrlo agresivnu i naoruzanu grupu koja je napadala mene i kolegu ), sto znaci da sam upotrebljavao vatreno oruzje u svrhu obrane i to bez namjere da nekog od njih ozlijedim ( u protivnom bih pucao u njih, što sam zakonski i mogao jer je istodobno trajao napad na nas palicama i nozicima ). Nazalost, od mog metka se odvalila stropna ploca i nanijela teske ozljede dvojici napadaca pri padu na njih. Tuzili oni, nadali se odsteti, a znas kaj je sud presudio : Opravdana uporaba oruzja, a pad ploce i ozljede su plod nesretnog slucaja ( ta ploca bi uskoro pala i sama ili pri prolasku obliznjeg vlaka ) i kita njima od odstete. Tako da i kod oruzja postoji nesretni slucaj a nije uvjek namjera usmrcivanja ili nanosenja ozljeda...
11 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Auti se masovno koriste za druge svrhe i ljudi imaju masovno koristi od onoga za sto su zamisljeni. Nesrece se dogadjaju sa svim alatima koje koristimo i vjerijem da ce doci vrijeme kad ce samostalna voznja automobila biti sve ogranicenija jer ce upotrebom autonomnih vozila prijevoz postati sigurniji i brzi, bez potrebe da gubimo vrijeme za volanom i bez potrebe da gubimo ljudske zivote u nesretnim slucajevima.
Tako je i s oruzjem - ono je razvojem drustva postalo nepotrebni alat u smislu masovnog i svakodnevnog koristenja. Zato imamo zastitare i pandure, zato velikoj vecini gradjana oruzje i ne treba pa nema smisla da ga može nositi bas svaka susa - jer se pokazalo da od divljeg zapada imamo samo vise stete, odnosno mrtvih i da je opća sigurnost društva daleko manja.
Zato 99% drzava ogranicava i strogo nadzire koristenje oruzja, to je tako jednostavno da ne kuzim kak ti to nije jasno.
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Pa jasno mi je, ali dok nedodju u masovnu uporabu ti autonomni auteki, ajmo voznju prepustiti profesionalcima i zasigurno ćemo smanjiti broj mrtvih i ozlijedjenih i voznji bez vozacke i sl. Što ima veze kaj su auti namijenjeni prevozu ?? Pa i dalje će biti namijenjeni prevozu samo kaj njima nebu upravljala svaka šuša, čak i bez vozačke, nego sistem i profesionalci. Ti ćeš i takvim sistemom i nadalje moći od tocke a do tocke b...

Neslazes se s cinjenicom da prometne nezgode ogromnu stetu i zrtve donose i da bi na rjesavanju tog problema trebao biti daleko veći fokus nego na tome dal bu u tvom selu 5 pistolja vise ili manje ?

11 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
S tom idejom se obrati zakonodavcu, ne meni... Samo sto ti je jasno da bi te isprdali, isto kao i za ovu ideju divljeg zapada.
U osnovi je tebi jasno da to nejde, kao bivsem panduru ti je jasno i zasto nejde, samo sto si ti pola zivota proveo s pljucom iza pojasa i sad penzioniranom ti to fali. Djaba sto ga imas doma, kad moras izac van bez njega i kad se osjecas golim i izlozenim - zato i grintas ovdje uprazno. :)
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@picajzla

Wrong 😀

Dok si pripadnih mupa, morha i sl, oruzje duzis i nosis po sluzbenoj duznosti. A gradjanska dozvola za drzanje i nosenje oruzja je nešto posve neovisno od sluzbe. Zahtjev za tu dozvolu mozes podnijeti i kao djelatnik tih sluzbi ( malo brzu bus ju dobio ) ali i kao bilo koji drugi gradjanin, a mozes ju podnijeti i kao umirovljenik. No jednom kad ju dobijes, ona ti vrijedi neovisno o tvom trenutnom radnom ili umirovljenickom statusu, i neće ti se ukinuti dok god prolazis lijecnicke ili dok nepocinis zlouporabu.

Već ti rekoh da ti svoje teorije gradis na pretpostavkama, i to posve krivim pretpostavkama.

Primjer sa autima i vozackama ti je samo trebao pokazati apsurdnost kojih smo kao drustvo i prepuni. Tebe zabrinjava dal bu pistolj vise ili manje u tvojoj ulici a stotinama puta je veca statisticka sansa da bus ti ili netko od tvoje familije nastradao zbog neke prometne nezgode...
10 godina
online
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

@picajzla

Wrong 😀

Dok si pripadnih mupa, morha i sl, oruzje duzis i nosis po sluzbenoj duznosti. A gradjanska dozvola za drzanje i nosenje oruzja je nešto posve neovisno od sluzbe. Zahtjev za tu dozvolu mozes podnijeti i kao djelatnik tih sluzbi ( malo brzu bus ju dobio ) ali i kao bilo koji drugi gradjanin, a mozes ju podnijeti i kao umirovljenik. No jednom kad ju dobijes, ona ti vrijedi neovisno o tvom trenutnom radnom ili umirovljenickom statusu, i neće ti se ukinuti dok god prolazis lijecnicke ili dok nepocinis zlouporabu.

Već ti rekoh da ti svoje teorije gradis na pretpostavkama, i to posve krivim pretpostavkama.

Primjer sa autima i vozackama ti je samo trebao pokazati apsurdnost kojih smo kao drustvo i prepuni. Tebe zabrinjava dal bu pistolj vise ili manje u tvojoj ulici a stotinama puta je veca statisticka sansa da bus ti ili netko od tvoje familije nastradao zbog neke prometne nezgode...

 , šta nije predstavnik sindikata profesionalnih vozača kuka prije koji misec u Slobodnoj da na račun lažnih svjedodžbi Filipincima upisujete u vozačke dozvole potvrde o izobrazbi. Toliko o tome u RH.

Koja je uopće razlika između profesionalca i amatera kod vozila B kategorije ili niže?

 

Realno da ima volje mogla bi se bar rišit vožnja pod utjecajem i brzina. Neka vrsta varijabilne elektronske blokade koje će komunicirat sa senzorom na ulazu/izlazu iz zone i limitirat max brzinu na ograničenje u toj zoni.

 

Jednako ka šta ne bi dozvolio oružje, ne bi ni dozvolio registrirat auta koja postižu veću max brzinu od najveće dopuštene na autocesti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 10:54 (om-prat).
14 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

a kako su samo svi cvilili o ljudskim pravima balavaca koji ne smiju voziti auto s više od 100-njak KS?

 

eh da ne govorimo da u "mraku" su bili dovoljno pametni da ne dozvole vožnju cisterni PROFESIONALNIM vozačima s manje od 10 g. iskustva...

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
om-prat kaže...

 

Jednako ka šta ne bi dozvolio oružje, ne bi ni dozvolio registrirat auta koja postižu veću max brzinu od najveće dopuštene na autocesti.

 

 

Najjednostavnije i najlogičnije rješenje za 70-80% svih problema u prometu. Ograničiti maksimalnu brzinu automobila na 130km/h, a s paretkom tehnologije i ovo što si rekao za ograničenje prema znakovima. Sve ostalo je mazanje očiju javnosti. Isto kao i s cigaretama. Ako ne želiš da ljudi puše zabrani prodaju cigareta i točka. Kupit cigarete će moći samo ljudi koji su na xy datum punoljetni i moraju se registrirat kod svog liječnika i kupovina cigareta samo u ljekarnama na recept, svi rođeni nakon toga koji u tom trenutku i koji nisu u tom trenutku pušili neće više nikad moći kupiti cigarete.

 

U roku jedne generacije ćeš pušenje svesti na minimum, kroz 30-50 godina ćeš pušaće svest na prste dvije ruke i gostovat će na RTL u nekakvim emisijama tipa da ne povjeruješ.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
BlackDog22 kaže...
om-prat kaže...

 

Jednako ka šta ne bi dozvolio oružje, ne bi ni dozvolio registrirat auta koja postižu veću max brzinu od najveće dopuštene na autocesti.

 

 

Najjednostavnije i najlogičnije rješenje za 70-80% svih problema u prometu. Ograničiti maksimalnu brzinu automobila na 130km/h, a s paretkom tehnologije i ovo što si rekao za ograničenje prema znakovima. Sve ostalo je mazanje očiju javnosti. Isto kao i s cigaretama. Ako ne želiš da ljudi puše zabrani prodaju cigareta i točka. Kupit cigarete će moći samo ljudi koji su na xy datum punoljetni i moraju se registrirat kod svog liječnika i kupovina cigareta samo u ljekarnama na recept, svi rođeni nakon toga koji u tom trenutku i koji nisu u tom trenutku pušili neće više nikad moći kupiti cigarete.

 

U roku jedne generacije ćeš pušenje svesti na minimum, kroz 30-50 godina ćeš pušaće svest na prste dvije ruke i gostovat će na RTL u nekakvim emisijama tipa da ne povjeruješ.

 Da ali narod to ne želi, da želi već bi se dogodilo.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
XXX kaže...

 Da ali narod to ne želi, da želi već bi se dogodilo.

 Pa narod ništa ne želi nikad. Da pitaš narod porezi bi bili 0%, plaće milijun kuna, a sve javne službe bi trebalo raspustiti jer su svi koji tamo rade za k i trebaju dobit otkaz. Sve bi bilo besplatno što narod treba platit, a sve što se narodu treba platiti bi koštalo duplo. Tako da ako narod pitaš sve uđbenike iz ekonomije možeš bacit u smeće. Zato se narod nikad ni ne pita ništa.

 

Tu i tamo se kroz par generacija (u nekim pametnijim narodima i češće) pojavi neki "prosvjetljeni" koji ne pitajući narod za njihovo dobro napravi šta treba i to je to.

 

Da se narod pita sve nesporazume bi rješavali naoružani do zuba, sudovi su i onako leglo lopova i nesposobne bagre koja je uvijek korumpirana i laže i krade za onog koji je dobio na sudu, a pokrade i ošteti onog koji je izgubio. Slično kao i policija, ako pitaš narod, uvijek onog kojeg zaustave nije kriv ili imaju neki pik baš na njega.

14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

igrao se s pištoljem?

isto kao i da se igrao s (zlo)rabljenim BMWejom s 200+ KS...

 

to spada u prijavu za Darwinovu nagradu ...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

 Svi ovi primjeri samo govore da je jednostavno predostupno oružje u SAD-u i da su kontrole i mogućnost nabavke i nošenja oružja stroge kao što su to u recimo Japanu, pa čak i kod nas da ovakvi slučajevi ne bi bili mogući, pa ne bi ni bilo moguće da jedna strana ima oružja, a drugoj strani ne bi bilo potrebno. Tako da tvoji primjeri su primjeri zbog kojih treba oružje oduzeti svima i učinit ga skoro pa nemoguće za posjedovat, a di za nositi.

 

Moj primjer je primjer kad i službenim osobama treba oduzet oružje jer stvarno nema nikakve potrebe da sudski policajac ima oružje pošto je više ljudi poginulo od njihova igranja oružjem nego što su, ne ubili nego puta pucali na nekog tko je pokušao oružani bijeg iz zatvora/suda.

 

https://www.24sata.hr/news/zastitar-pbz-a-u-banci-se-slucajno-ranio-iz-pistolja-55538

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/osijek-mladi-zastitar-iz-sluzbenog-pistolja-slucajno-ranio-kolegu/2039226/

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/crna-kronika/clanak/id/53926/zastitar-tvrtke-tigar-slucajno-ispalio-metak-u-splitskoj-banci

https://www.parentium.com/mobile/default.asp?clanak=62631

http://kaportal.rtl.hr/zastitar-slucajno-opalio-hitac-u-hali-punoj-radnika-srecom-nitko-nije-stradao/

http://source.ba/clanak/Crnahronika/398438/Zastitar-ostavio-pistolj-uposlenica-banke-ga-uzela-i-slucajno-pogodila-zastitara-u-dlan

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice