iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series 5 do

poruka: 63
|
čitano: 17.176
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series 5 do".
15 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
playjob kaže...
Xiaomi kaže...

Ne znam što se čudiš?!?!

 

Pa nije mi normalno jer smatram (ja osobno) da nije dobar omjer uloženog i dobivenog.

Istu stvar bi rekao kada bi npr. Huawei P30pro ili Galaxy s10 bio 9000kn. itd..

Da ti pravo rečem ne čudim se, dapače, već sam se naviknuo na hrvatske stereotipe i promišljanja. Gledaj, to što ti smatraš je tvoja stvar. Onaj tko hoće ili može ili voli iPhone i njihov je dugogodišnji korisnik, on će ostat lojalan, njegova osobna stvar. Svatko na svoju ruku procjenjuje kvalitetu i ako je zadovoljan i ako može, on će to i platit. 
Evo meni je iPhone 11 Pro Max stigao prekjučer i zbilja sam prezadovoljan al' apsolutno svime. Sustav gladak, fluidan, responzivan, tapneš nešto odmah se otvori, kamera perfekcija - 0.5x, 1x, 2x, itd., baterija 3969mAh - od mog prethodnog uređaja iP8+ veća skoro 1.5x, zvučnici glasni, ne krče, nema šuštanja, uređaj prekrasnog izgleda. Vrijednost mu je u HT-u procijenjena na 15300kn, ja sam ga u prednarudžbi platio 10080kn i uz njega dobio AirPods 2 slušalice s kutijom koja se može žično i bežično punit. Dakle, za 10 tisuća kuna sam kupio stvarčinu i ne mogu ti opisat koliko sam zadovoljan. 

Drži se ti svog Xiaomi-ja, nas jabučare ne kritiziraj. 

 Ne postoji niti jedna jedina stvar koju sam kupio u svom zivotu, a da nije imala neku manu/kompromis bez obzira na prednosti....... a kupovao sam od teskih kineza do onih "velikih imena" (cesto pojeo go***  jer sam slijepo vjeruvao drugima na rijec).

 

Uglavnom, treba biti svjestan da nas deru gdje god mogu i gdje god im to mi dozvolimo, 50% (karikiram) placas brend, logo itd.

 

BTW poznanik neki dan kupio gotovo pa novog BMW-a 540 (full oprema, M paket), star svega 5 mj. (nije presao niti 10K) i vec na servisu tako da molim lijepo..... skart je sve redom, "nije niti mercedes sto je nekada bio".

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 1:17 (lovac82).
15 godina
offline
iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series 5 do

Kolicina budalastina koju sam procito u dvije stranice ove teme je mozda i rekordna na ovom forumu sto se apple tema tice. 
Pa ljudi daj procitajte od pocetka kakve gluposti pisete, imam dojam ko da pratim raspravu djece od 14-15 godina, a sam nisam nesto previse star(22). Vodite raspravu u skladu s temom i stanite s prepucavanjem ko ima vise cega jer niko normalan tako ne razgovara. 

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
playjob kaže...
mGT kaže...
playjob kaže...
Petnaest tisuća za mobitel, tristo tisuća za najnoviji Audi, još jedan, a imamo već dva stana u strogom centru Osijeka, stan u Zadru i još jedan stan, ali u zgradi pored, kupujemo pa ćemo iznajmljivat.
Tebi i takvima poput tebe, da budem brutalno iskren, ne bih ni lijek donio.

Hebate pa ti si pravi Baja , stvarno ne znam kakve veze ovaj tvoj post ima sa temom, imaš podforum "Prekenjavanje" pa tam piši

(i da moj tata ima većeg ...)

 

 

 

 Ja se dam okladit da tvoj tata nema većeg nit pišonju nit iznos na bankovnoj kartici.  

Tu si u pravu, tata mi je pokojni, tako da nema niti bankovnu karticu.

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
AmD kaže...

Ljubazno vas molim da prekinete jesti govna. Tema je o telefonu, a ne o preseravanju nekom tamo klinje sa audijem tatinim i tako to. Ugodan ostatak rasprave o TELEFONU i SATU.

Upravu si i slazem se...ali ovo je cisti prikaz da ti pare ne mogu kupit pamet,obraz ni ponasanje,predpostavljam da je neki balonja u pitanju...klasicni primjer,nista vise.

Ocito ne kuzi ni sarkazam,ni sprdanciju,a ne shvaca koliko glup ispada 

Pametnije bi bilo da se okane komentiranja.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 11:15 (hrka11).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
hrka11 kaže...
AmD kaže...

Ljubazno vas molim da prekinete jesti govna. Tema je o telefonu, a ne o preseravanju nekom tamo klinje sa audijem tatinim i tako to. Ugodan ostatak rasprave o TELEFONU i SATU.

Upravu si i slazem se...ali ovo je cisti prikaz da ti pare ne mogu kupit pamet,obraz ni ponasanje,predpostavljam da je neki balonja u pitanju...klasicni primjer,nista vise.

Ocito ne kuzi ni sarkazam,ni sprdanciju,a ne shvaca koliko glup ispada 

Pametnije bi bilo da se okane komentiranja.

 

 Na temelju sprdnje i sarkazma preko interneta, na temelju nekoliko takvih stvari ti si u stanju donijet zaključak o stupnju tuđeg znanja, pameti, itd. 
Hoćeš da ti kupim nešto?

10 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
playjob kaže... 

 Na temelju sprdnje i sarkazma preko interneta, na temelju nekoliko takvih stvari ti si u stanju donijet zaključak o stupnju tuđeg znanja, pameti, itd. 
Hoćeš da ti kupim nešto?

Dokazuje to sve svakim postom prije i ovim sada itd...ne treba bit detektiv da donese zakljucak.

Ne treba,hvala ti,imam sve sto mi treba.

Origin_Steam: hrka11
16 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Poanta ove (i samo ove) teme je - iphone je u hrv statusni simbol kao i audi od 300 tisuca kuna gdje oboje sluze da bi se od tocke A do tocke B preseravali kako smo bogati... materijalno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
playjob kaže...
Ne znam kako 300 tisuća kuna za najnovijeg Audija može bit bačen novac, pa nije to Dacia il Alfa Romeo. Nikakav kredit nije u pitanju. ☺️

 

A to ti je kume moj neki niskobudgetni audi, vjerojatno A4 i to ne s full opremon. Pathetic

Not funny dude
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
TKScump kaže...
playjob kaže...
Ne znam kako 300 tisuća kuna za najnovijeg Audija može bit bačen novac, pa nije to Dacia il Alfa Romeo. Nikakav kredit nije u pitanju. ☺️

 

A to ti je kume moj neki niskobudgetni audi, vjerojatno A4 i to ne s full opremon. Pathetic

 Bas sam ja to htio napisati. Audi najnoviji od 300 tisuca je nista 

 

Nego da nastavimo temu - ima netko novi Watch 5? Vrijedan upgrade spram serije 4? Nemam trenutno niti jedan, koristim samsungov watch, ali novi iPhone je tu, pa razmisljam o tome .. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 13:15 (AmD).
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Možda je kupio rabljeni 😉

Inače, novcima se hvale mala djeca i, radi pristojnosti nazovimo to, naivci.

Cijela priča i k*****nje je bezveze i nije slika svih korisnika iPhonea.

A sto se same teme tiče, osobno sam prije najava mislio u potpunosti zaobići 11-icu, no budući da mi je kamera jako zanimljiva mislim da bih ga mogao ipak uzeti, ali ne po ovoj cijeni u RH nego za 999$ kad budem na putu u SAD-u. Nisam toliko nadobudan da bih dao ovima 9k, čak i preko Amazon DE je dosta jeftiniji.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series 5 do

Bio sam veliki protivnik protivnik "flagship" mobitela (visoke klase) ali sam na nagovor (kao i kolega forumas iznad) kupio s7 edge kada je izasao. Malo je reci da sam se osjecao posr... nakon kojih pola godine na što sam bacio novac. Da hocu profesionalno slikati, kupio bih profesionalni fotoaparat, da se hocu igrati kupim racunalo, laptop, da se hocu profesionalno baviti muzikom kupim audio opremu. Ja stvarno ne vidim kako se taj novac može opravdati kad za ~2k kn kupi se sve sto treba. Da dam 11k kn za mobitel, imao bih osjecaj da me neko nag... i ne vadi ga..

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series

Gledaj na to s pozitivne strane. Zdravije je nego li gutati antidepresive. Nek ga veseli svakoga kog veseli.

A možeš i ovako gledati: Kerum je na takve pisdarije spichkao većinu para koje je "pošteno zaradio". Ono kad se krkan omrsi, pa iz opanaka uđe u preskupo odijelo i misli da je gospodin. Pa kad mu to ne upali, kupi, ajfon, audi, rolex... i ne kuži da mu se ljudi i dalje iza leđa smiju, umjesto da ga štuju.

15 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series

Opet tema ode u potpuno krivom smjeru. Ljudi ako ne zelite kupiti telefon nemojte, ali isto tako vas ne treba zanimati zasto netko daje 11 tisuca za telefon, a ima telefon i za 2000kn, pa ima i za 200kn cak, no svatko sa svojim novcem radi sto zeli - kako bi se reklo svaka budala ima svoje veselje. 

5 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Playjob je prvi krenuo sa tom pričom....
16 godina
offline
iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series 5 do

Ne kontam zasto bi trebalo biti tabu komentarisati odnos cijene, kvalitete, ulozenog, dobivenog i sl. ?

Ne zanima nikog koliko kupac ima para i sl., niti razlozi zasto je kupio nesto, nego cisto sa aspekta vrednovanja proizvoda.

Ne vidim zasto bi Apple ili bilo koji drugi proizvodjac bio neka "ultimativna" kategorija cija vrijednost se ne mjeri objektivnim faktorima nego po principu "sta te briga u sta ja dajem pare!".

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
southy kaže...
A sto se same teme tiče, osobno sam prije najava mislio u potpunosti zaobići 11-icu, no budući da mi je kamera jako zanimljiva mislim da bih ga mogao ipak uzeti, ali ne po ovoj cijeni u RH nego za 999$ kad budem na putu u SAD-u. Nisam toliko nadobudan da bih dao ovima 9k, čak i preko Amazon DE je dosta jeftiniji.

 

Bok, trenutno boravim u Americi na poslovnom usavrsavanju. 

Zaintrigirala me je mogucnost kupovine Apple uredaja ovdje pa me zanima da li je netko to vec radio i imao problema s funkcioniranjem uredaja u Hrvatskoj? Time mislim primarno na iPhone; GSM pokrivenost, band frekvencije, pripadnost odredenoj mrezi vs unlocked phone i slicno. Nemam prethodnog iskustva pa ne zamjerite ako pitam nebuloze.

Vec sam kupio MacBook Pro po poprilicno nizoj cijeni u sklopu Back to School promocije (radim na sveucilistu u Connecticutu) i mislim da tu nece biti problema osim kupovine fizickog konvertera utikaca na europski ili moram jos neke predradnje obaviti prije povratka u Hrvatsku? 

 

Endure...and in enduring grow stronger
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 20:09 (Pixie_st).
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Nemaš brige s time, sve radi. Ja sam kupovao iPad (nekoliko puta) te iPhone, MacBook se nisam usudio jer kontroliraju to kod nas na carini. Zakonski smiješ unijeti sve do 3000 bez poreza i carine (carinici kontroliraju iznose 500$ većinom), no može se proći i sa laptopima ukoliko me pretjeruješ - ako imaš jedan mobitel, jedan laptop nisi toliko sumnjiv, no ako dodjes sa 2 mobitela, laptop od 3000$ sav još svjetluca postoji šansa da će ići provjeravati po serijskom broju pa riskiraš platiti carinu, pdv i kaznu od 3 soma kuna.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Pixie_st kaže...
southy kaže...
A sto se same teme tiče, osobno sam prije najava mislio u potpunosti zaobići 11-icu, no budući da mi je kamera jako zanimljiva mislim da bih ga mogao ipak uzeti, ali ne po ovoj cijeni u RH nego za 999$ kad budem na putu u SAD-u. Nisam toliko nadobudan da bih dao ovima 9k, čak i preko Amazon DE je dosta jeftiniji.

 

Bok, trenutno boravim u Americi na poslovnom usavrsavanju. 

Zaintrigirala me je mogucnost kupovine Apple uredaja ovdje pa me zanima da li je netko to vec radio i imao problema s funkcioniranjem uredaja u Hrvatskoj? Time mislim primarno na iPhone; GSM pokrivenost, band frekvencije, pripadnost odredenoj mrezi vs unlocked phone i slicno. Nemam prethodnog iskustva pa ne zamjerite ako pitam nebuloze.

Vec sam kupio MacBook Pro po poprilicno nizoj cijeni u sklopu Back to School promocije (radim na sveucilistu u Connecticutu) i mislim da tu nece biti problema osim kupovine fizickog konvertera utikaca na europski ili moram jos neke predradnje obaviti prije povratka u Hrvatsku? 

 

Ako imas checkiranu torbu sigurno ce te provjeravat jer vec znaju unaprijed da dolazis iz US.

Ako nemas onda je isto velika sansa da ce ti procesljat torbu.

 

iPhone unlocked (sim-free) modeli mislim da ne podrzavaju samo 1 band za LTE u HR, ali sve ostale da.

 

Carina se naplacuje na sve iznad 430EUR (gleda se po tvojoj cijeni s racuna, ne hrv na srecu). Sve iznad toga placas 25% PDV na svoju cijenu (u potpunosti). Nema kombiniranja po osobama itd.

 

Ako mobitel izgleda da je u uporabi vise od 3 mjeseca, nemas frke. Ako izgleda novo onda sigurno placas.

 

6 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Mitch kaže...

Ako mobitel izgleda da je u uporabi vise od 3 mjeseca, nemas frke. Ako izgleda novo onda sigurno placas.

 

 Recimo da kupim iphone x u SAD-u, razbijem zadnje staklo (namjerno), koja je vjerojatnost da bi trebao placat na njega ?

Trust nobody, become the best !
13 godina
online
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Posmatrač kaže...
Playjob je prvi krenuo sa tom pričom....

Kolega, nebitno tko je prvi počeo, ma poznato je da vi uvijek imate poklopac za lonac, 'ko me kužite?! 

U svakom slučaju, treba se držati onih postulata; "ljepota je u očima promatrača" i "o ukusima se ne raspravlja" !!!! 
Makar bih je ovu drugu mogao i preformulirati u nešto kao; "za svoj novac uzimam što ja hoću/želim"! 

Osobno, u zadnje vrijeme uzimam mobilne gadgete minimalno sa četverogodišnjim ciklusom izmjena, evo iPad imam od siječnja 2014, i ne kanim ga skoro umiroviti, uopće ne razmišljajući koliko sam ga u startu platio! 
U ovom slučaju, osobno meni se sviđa zelenko Pro Max, ali obzirom tek za 18 dana slavim "prvu godišnjicu", jasno je u kojem pravcu ja gledam, čitaj prema kojoj godini! 
I tada ću uzeti NAJNAJ iPhone, obzirom sam uvjeren, neka me netko razuvjeri ako može, da će mi uredno trajati i služiti me slijedjeće četri godine, što je pomalo znanstvena fantastika u android svijetu, zar ne?! 
Do tada, pišemo se i uživamo u svojim mobilnim gadgetima, a tko poživi, pričat će te legendarne priče za vrijeme duuuuugih hladnih zimskih noći 

ATJ Lučko
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Mitch kaže...

Ako mobitel izgleda da je u uporabi vise od 3 mjeseca, nemas frke. Ako izgleda novo onda sigurno placas.

 

 

 Mislim da onda nece biti problema jer sam na postdocu sljedecih godinu dana, mozda i duze  Hvala svima na odgovorima 

Endure...and in enduring grow stronger
15 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Mr.ddevil kaže...
Mitch kaže...

Ako mobitel izgleda da je u uporabi vise od 3 mjeseca, nemas frke. Ako izgleda novo onda sigurno placas.

 

 Recimo da kupim iphone x u SAD-u, razbijem zadnje staklo (namjerno), koja je vjerojatnost da bi trebao placat na njega ?

Mala. 

Porez se naplacuje samo na stvari koje izgledaju da se unose s namjerom prodaje u HR. 

Carinik mi obicno kaze da procjeni da li je novije od tri mjeseca i onda ide kucat serijski broj...

 

15 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series

Presao sa Note 9 na iPhone 11 Pro, ali danas sam zvao da mi naprave zamjenu na 11 Pro Max. Jednostavno mi je premal telefon, ali prvi dojmovi su odlicni. Baterija i kamera kao glavni fokus ovogodisnje perjanice su odlicni. A ostatak kao i uvijek - na razini jednog Apple uredjaja. 

15 godina
offline
iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series 5 do

Ja se planiram prebacit na Apple Upgrade program...

 

Cca 50$ mjesecno za 256GB Pro Max model...i svakih 12 mjeseci dobijem novi, zajedno s AppleCare+.

 

Ispadne mi ko clanarina za teretanu...

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Mitch kaže...

Ja se planiram prebacit na Apple Upgrade program...

 

Cca 50$ mjesecno za 256GB Pro Max model...i svakih 12 mjeseci dobijem novi, zajedno s AppleCare+.

 

Ispadne mi ko clanarina za teretanu...

Hah, kod nas više plaćaš HT-u na 3 godine za isti telefon. 

 

Fascinantno mi je kako su mnoge stvari u Americi toliko jeftinije, a standard toliko viši. A još mi je fascinantno kad se nađu pametnjakovići pa komentiraju kako su Ameri glupi, kao da smo mi neko "društvo znanja" ili što već. Tek kad provedeš jedno vrijeme vani shvatiš kakva smo sirotinja (prvenstveno duhom, a ne materijalno) ovdje.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series

Samo da se nadovezem ja sam svoj dobio sa tarifom za 55€ mjesecno, bez ikakve akontacije ili tako kojecega, a zamjenu na Max ce mi napraviti naravno besplatno. U Hrvatskoj bi mi povadili prvo organe pri potpisu, a kamoli tek kada bi htio mijenjati. 

15 godina
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
southy kaže...
Mitch kaže...

Ja se planiram prebacit na Apple Upgrade program...

 

Cca 50$ mjesecno za 256GB Pro Max model...i svakih 12 mjeseci dobijem novi, zajedno s AppleCare+.

 

Ispadne mi ko clanarina za teretanu...

Hah, kod nas više plaćaš HT-u na 3 godine za isti telefon. 

 

Fascinantno mi je kako su mnoge stvari u Americi toliko jeftinije, a standard toliko viši. A još mi je fascinantno kad se nađu pametnjakovići pa komentiraju kako su Ameri glupi, kao da smo mi neko "društvo znanja" ili što već. Tek kad provedeš jedno vrijeme vani shvatiš kakva smo sirotinja (prvenstveno duhom, a ne materijalno) ovdje.

Hebiga potrosnja je kljuc rasta za sve (GDP pa i industrija), a u HR nikako da se potrosnja stimulira. 

 

Cak i kada stimuliraju javnu potrosnju (Peljeski most itd.) takvi projekti odlaze Kinezima, Grcima itd. 

 

Najveci problem ce EU imat za par godina. ECB i HNB nemaju nikakvog prostora za fiskalnu stimulaciju nizim kamatama (kad su vec negativne u odnosu na inflaciju...)

10 godina
offline
iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series 5 do

Po primjerima oko sebe zakljucujem da ljudi koji se hvale koliko su potrošili na nešto skupo zapravo grcaju u dugovima i ne znaju vrijednost novca.

Oni koji baš imaju novca to je tako jer znaju s njime i ne troše ga na statusne simbole.

Samo kažem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series
Ma bolje projekte tipa Pelješki most ne dati našima jer to je samo mafija u građevinskom sektoru. Kinezi će bar posao odraditi, dok bi naši s jedne strane razvukli rokove, a netko bi još ubrao debelu pimku. Potrošnju treba poticati rasterećenjem plaća.
Slažem se da je dio problema u tome sto smo mali, ali bilo bi dobro da smo svjesni toga, a ne da se zavaravamo mislim kako smo pametniji od Amera. S druge strane, ima još mnogo manjih zemalja kojima ide puno bolje nego nama, danas je tržište cijeli svijet, a ne granica tvoje države, samo treba imati nešto za ponuditi osim mora, sunca i pijeska.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple Watch Series 5 do

Sorry, radim crossposting jer sam pod .."krivi" topic stavio... enivej:

Možda bi (nekima) bilo pametno pričekati prije apgrejda na 11 itd - ovo zvuči ozbiljno - unpatchable jailbreak:

https://www.theverge.com/2019/9/27/20886835/iphone-exploit-checkm8-axi0mx-security-flaw-vunerability-jailbreak-permanent-bootrom-ios

 

I pitanje, je li tko probao AltStore (ne treba jailbreak), iskustva?

https://altstore.io/

 

-  ^ više info ovdje:

https://www.theverge.com/2019/9/25/20884363/altstore-riley-testut-delta-nintendo-emulator-ios-app-store-alternative-jailbreak

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice