iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ekrana

poruka: 27
|
čitano: 6.677
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ekrana".
6 godina
protjeran
offline
iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ekrana

šta će ti 120 hz kad šalješ poruke i zoveš, samo troši više bateriju 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
neampojma kaže...

šta će ti 120 hz kad šalješ poruke i zoveš, samo troši više bateriju 

 

Slažem se u potpunosti. Kako im je ponestalo drugih, stvarno korisnih stvari, kojima bi napumpavali hype oko novih telefona proizvođači su sada smislili bijesne frekvencije osvježavanja ekrana. Ista stvar kao i sa megapikselima na digitalnim foticima nekada i na mobitelima nedavno.

Failure is always an option...
15 godina
offline
iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ekrana

nisam toliko iznenadjen koliko sam uvredjen. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ekrana

Do sad su se svi razmetali CPU-om, RAM-om, i kamerama, a sad kad je došlo do plafona i korisnici više ne doživljavaju to kao "inovaciju", sad su počeli sa ekranima i Hz-ima.

 

Ovo ne ide Apple, ovo ide sve proizvođače. Sad će par godina to biti "inovacija", do nekog drugog nebitnog feature-a koje će amplificirati. 

 

Mobiteli već par godina nemaju nikakav značajan pomak. Više jezgri, ram-a, pixela, a baterije očajne, aplikacije iste, senzori isti. Pa onda opet recikliranje svake godine sa svakim novim "flagshipom". Ljudi plaćaju ogromne svote da bi dobili par sto megaherza više, par gigabajta rama i nekoliko megapixela. 

Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ekrana

Vidim da niste primili u ruke telefon sa 120hz ekranom jel nebi ostavljali ovakve komentare, po meni najbolja stvar u prethodnih nekoliko godina dodana na telefone.

 

Ili ste jedni od onih koji čije oko ne vidi više od 60 fps :p

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 11:06 (ivicask).
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
ivicask kaže...

Vidim da niste primili u ruke telefon sa 120hz ekranom jel nebi ostavljali ovakve komentare, po meni najbolja stvar u prethodnih nekoliko godina dodana na telefone.

 

Ili ste jedni od onih koji čije oko ne vidi više od 60 fps :p

 Imam S20 i ne- ne vrijedi potrošnje baterije, većinu stvari koje radim radim u kojima je 120Hz overkill, biram bateriju u odnosu na Hz. Monitor je druga stvar ali mobitel nikako. iOS je ovako i onako uvijek imao glatke animacije tako da im nije niti potrebno sad kad su napokon napravili da baterija jako drugo traje kao na 11 Pro/11 Pro Max modelima.

5 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
Kad možemo očekivati nabrijavanje zvučnika...mikrofona...A bilo bi dobro da i kod antene primjene nova "dostignuća"
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
HCMAA kaže...
Kad možemo očekivati nabrijavanje zvučnika...mikrofona...A bilo bi dobro da i kod antene primjene nova "dostignuća"

 Drzis ga onda krivo, kaj bi ti

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
8 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
Kao korisnik Ipada Pro i iPhone-a, ne primjetim razliku između 120Hz na iPadu i 60Hz na iPhone-u.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
ivicask kaže...

Vidim da niste primili u ruke telefon sa 120hz ekranom jel nebi ostavljali ovakve komentare, po meni najbolja stvar u prethodnih nekoliko godina dodana na telefone.

 

Ili ste jedni od onih koji čije oko ne vidi više od 60 fps :p

 Nisam vozio niti Ferrarija, pa znam da od njega ne bih imao puno koristi u svakodnevno prometu u Zagrebu.

5 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
@ivicask

24 sličice u sekundi su dovoljne da (ljudsko) oko ne primjeti ništa. Sve iznad je hayp.
Pis on ju :P
13 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
Antiseptik kaže...
@ivicask

24 sličice u sekundi su dovoljne da (ljudsko) oko ne primjeti ništa. Sve iznad je hayp.

 Nemam osobno 120hz telefon, al kolegin s20 ultra vidim razliku na 10m iz daljine(doslovno smo isprobavali) ako scrolla tipa neki portal u browseru, nakon 5min koristenja i kad ste vratim na svoj s10+ kao da mi šteka sve pred očima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 12:20 (ivicask).
11 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
Antiseptik kaže...
@ivicask

24 sličice u sekundi su dovoljne da (ljudsko) oko ne primjeti ništa. Sve iznad je hayp.

24 slicice su dovoljne da ljudsko oko ne primjeti prelazak s jednog "frejma" na drugi kod gledanja filma, laicki receno

 

to nema nikakve veze sa osvjezavanjem ekrana, razlika se primjeti u citkosti teksta recimo, kada skrolas ne mozes procitati tekst na 60Hz ekranu, dok na 120Hz mozes, prema tome razlika se itekako vidi i itekako je bolje gledati u 120Hz ekran nego 60Hz, ne samo zbg teksta vec zbog svega sto radis na mobitelu

 

pogledaj na youtube recimo 1080 sadrzaj i pogledaj taj isti sadrzaj 1080@60, to je nebo i zemlja i itekako se primjneti

 

zato filmove ne snimaju u vecim "frejmovima" jer ne izgledaju "filmski" kao standardni

 

samo neka guraju takve ekrane svi, sto vise i sto brze, bolje za sve nas, sljedece godine ce i 1500kn mobiteli imati minimalno 90Hz

 

ne vidim zasto bi to bilo lose za cijelokupnu industriju

 

 

13 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
Timo kaže...
Antiseptik kaže...
@ivicask

24 sličice u sekundi su dovoljne da (ljudsko) oko ne primjeti ništa. Sve iznad je hayp.

24 slicice su dovoljne da ljudsko oko ne primjeti prelazak s jednog "frejma" na drugi kod gledanja filma, laicki receno

 

to nema nikakve veze sa osvjezavanjem ekrana, razlika se primjeti u citkosti teksta recimo, kada skrolas ne mozes procitati tekst na 60Hz ekranu, dok na 120Hz mozes, prema tome razlika se itekako vidi i itekako je bolje gledati u 120Hz ekran nego 60Hz, ne samo zbg teksta vec zbog svega sto radis na mobitelu

 

pogledaj na youtube recimo 1080 sadrzaj i pogledaj taj isti sadrzaj 1080@60, to je nebo i zemlja i itekako se primjneti

 

zato filmove ne snimaju u vecim "frejmovima" jer ne izgledaju "filmski" kao standardni

 

samo neka guraju takve ekrane svi, sto vise i sto brze, bolje za sve nas, sljedece godine ce i 1500kn mobiteli imati minimalno 90Hz

 

ne vidim zasto bi to bilo lose za cijelokupnu industriju

 

 

 Eto upravo to, kao što sam reko, ili nisu probali, ili su jedni od onih koji ne kuže 60 vs 120.

 

Iskreno imam frenda koji je igrao tipa GTA na full detaljima i vidi razliku ono između svakog slajdera, sjena, detaljima na autima itd, a ne kuži da igra u 20 fps jel mu se PC muči...znači veli njemu ne šteka i kad smanji detalje i digne fps na 40+ i dalje ne vidi razliku...

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 12:50 (ivicask).
4 godine
neaktivan
offline
iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ekrana

Zašto proizvođači mobitela ne podebljaju mobitel za tih 1-2 mm šta vire kamere i onda mogu ubacit recimo deblju bateriju malo većeg kapaciteta? Em bi ljepše izgledali bez tog izbočenja em bi profitirali korisnici od baterije malo većeg kapaciteta.

 
2 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
Citatelji buga su poznati po tome da ne vole nove i poboljsane tehnologije 5g, 120Hz itd. Stoga ne cude ovi komentari kao da sam upao na index, 24sata i ostale kreme.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
#veliki pero

Nije da ne volimo nego žrtva svega toga je baterija...kao što je kolega rekao zašto ne naprave 1-2mm deblje kućište i odmah dobiješ 50% veći kapacitet

Držati mobitele veličine lopate u ruci nikome ne smeta ali sad odjednom svi će pasti u nesvijest ako bude deblji tih 1-2mm

Smartphone je odavno prestao biti samo telefon...to je đepno računalo...fotoaparat...telefon...tv...igrači stroj...i danak svega toga je da u prosjeku se punu 1-2 puta dnevno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
HCMAA kaže...
#veliki pero

Nije da ne volimo nego žrtva svega toga je baterija...kao što je kolega rekao zašto ne naprave 1-2mm deblje kućište i odmah dobiješ 50% veći kapacitet

Držati mobitele veličine lopate u ruci nikome ne smeta ali sad odjednom svi će pasti u nesvijest ako bude deblji tih 1-2mm

Smartphone je odavno prestao biti samo telefon...to je đepno računalo...fotoaparat...telefon...tv...igrači stroj...i danak svega toga je da u prosjeku se punu 1-2 puta dnevno

 Oko 20% troši više baterije(imaš testove po netu za S20 Ultra),a tipa ima 5000mah bateriju, i sa 120hz opet drži puni dan bez problema, onda gdje je problem?Osim ako ne živiš na nekom drugom planetu gdje dan traje neznam 36 sati...

11 godina
offline
iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ekrana

ne postoji mobitel na trzistu cija baterija nece izdrzati od ujutro kada se probudis do navecer kada ides spavati, ako govorimo o prosjecnom koristenju

 

ako blejis u njega 8 sati SoT-a, naravno da ce se baterija potrositi, ali zato svi imaju brze punjace koji ti u 20-30 min napune bateriju do 50%

 

ako ne mozes bez gledanja u mobitel 30 min dnevno, onda imas vecih problema od trajanja baterije 

 

iako sam takoder jedan on onih koji se slazu da bi trebali telefoni biti deblji i imati veci kapacitet, vise je uvijek bolje, za o shit trenutke 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
Timo kaže...
Antiseptik kaže...
@ivicask

24 sličice u sekundi su dovoljne da (ljudsko) oko ne primjeti ništa. Sve iznad je hayp.

24 slicice su dovoljne da ljudsko oko ne primjeti prelazak s jednog "frejma" na drugi kod gledanja filma, laicki receno

 

to nema nikakve veze sa osvjezavanjem ekrana, razlika se primjeti u citkosti teksta recimo, kada skrolas ne mozes procitati tekst na 60Hz ekranu, dok na 120Hz mozes, prema tome razlika se itekako vidi i itekako je bolje gledati u 120Hz ekran nego 60Hz, ne samo zbg teksta vec zbog svega sto radis na mobitelu

 

pogledaj na youtube recimo 1080 sadrzaj i pogledaj taj isti sadrzaj 1080@60, to je nebo i zemlja i itekako se primjneti

 

zato filmove ne snimaju u vecim "frejmovima" jer ne izgledaju "filmski" kao standardni

 

samo neka guraju takve ekrane svi, sto vise i sto brze, bolje za sve nas, sljedece godine ce i 1500kn mobiteli imati minimalno 90Hz

 

ne vidim zasto bi to bilo lose za cijelokupnu industriju

 

 

Mislim da niste shvatili antiseptikov sarkazam oko ove teme

 

Što se tiče ovog featurea, nemam ništa protiv ako se pojavi na telefonima za istu cijenu i bez veće potrošnje baterije, no osobno mi nije nimalo bitan jer mi je zaista bezveze gledati filmove na mobitelu, a i ne igram se tako da mi i sat baterije duže znači mnogo više. To ako tu i tamo pogledam neki video koji mi netko proslijedi ili što snimam - za to mi stvarno ne treba 120. Druga je stvar što se tiče toga na TV-u i ili monitoru, tamo mi stvarno to ima smisla i jedan je od razloga zašto sam npr. spreman platiti više za TV. Ali ne i za mobitel.

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
ivicask kaže...

Vidim da niste primili u ruke telefon sa 120hz ekranom jel nebi ostavljali ovakve komentare, po meni najbolja stvar u prethodnih nekoliko godina dodana na telefone.

 Da, razlika je očita.

Ali nije ništ strašno kad poslije koristiš 60Hz ekran. Vidi se da nije to to, al se ne dogodi ništa strašno. Ne osuši ti se ruka s kojom dodiruješ mob, niti ti oko ispadne

HCMAA kaže...
Kad možemo očekivati nabrijavanje zvučnika...mikrofona...A bilo bi dobro da i kod antene primjene nova "dostignuća"

 Od ove generacije su stigli nabrijani zvučnici. One Plus 8, Xiaomi Mi 10, Galaxy 20 serija, iPhone 11 i Asus ROG. Mislim da svi imaju velike stereo zučnike. Još se govori o milimetrima, ali su 2 do 3 puta veći od prethodnika!

Dxomark je Mi 10 ocijenio kao mobitel s najboljim mikrofonom, il tak nešto, znači da je i tu došlo do pomaka u ovoj generaciji.

Tak da još samo čekamo antenu :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
Stvar koja mene smeta je veličina smartphona općenito...tako da pored s7edge kojeg takoreći ne koristim imam glupi mobitel od 100kn...želim imati smartphone koji će biti top ali Max nekih 4" ekran....s tim da mi i ovaj edge ekran baš smeta...triba sam uzeti obični s7...ženama je lakše one skoro uvijek imaju torbu uza se pa mogu staviti smartphone u nju...

Pored toliko modela da nitko ne želi izbaciti neki flagship u manjem kućištu...MENI TO NIJE JASNO
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
HCMAA kaže...
Stvar koja mene smeta je veličina smartphona općenito...tako da pored s7edge kojeg takoreći ne koristim imam glupi mobitel od 100kn...želim imati smartphone koji će biti top ali Max nekih 4" ekran....s tim da mi i ovaj edge ekran baš smeta...triba sam uzeti obični s7...ženama je lakše one skoro uvijek imaju torbu uza se pa mogu staviti smartphone u nju...

Pored toliko modela da nitko ne želi izbaciti neki flagship u manjem kućištu...MENI TO NIJE JASNO

 S10e, Pixel 3a/4a, iPhone SE 

 

svi su ti puno manji od S7 Edge, a imaju veci ekran 

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
3dfx kaže...
HCMAA kaže...
Stvar koja mene smeta je veličina smartphona općenito...tako da pored s7edge kojeg takoreći ne koristim imam glupi mobitel od 100kn...želim imati smartphone koji će biti top ali Max nekih 4" ekran....s tim da mi i ovaj edge ekran baš smeta...triba sam uzeti obični s7...ženama je lakše one skoro uvijek imaju torbu uza se pa mogu staviti smartphone u nju...

Pored toliko modela da nitko ne želi izbaciti neki flagship u manjem kućištu...MENI TO NIJE JASNO

 S10e, Pixel 3a/4a, iPhone SE 

 

svi su ti puno manji od S7 Edge, a imaju veci ekran 

 koji to iphone SE ima veći ekran od S7 Edge?

14 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
NorthBlue kaže...
Kao korisnik Ipada Pro i iPhone-a, ne primjetim razliku između 120Hz na iPadu i 60Hz na iPhone-u.

 ništa čudno za korisnika iphonea..

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9
6 godina
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
neampojma kaže...
3dfx kaže...
HCMAA kaže...
Stvar koja mene smeta je veličina smartphona općenito...tako da pored s7edge kojeg takoreći ne koristim imam glupi mobitel od 100kn...želim imati smartphone koji će biti top ali Max nekih 4" ekran....s tim da mi i ovaj edge ekran baš smeta...triba sam uzeti obični s7...ženama je lakše one skoro uvijek imaju torbu uza se pa mogu staviti smartphone u nju...

Pored toliko modela da nitko ne želi izbaciti neki flagship u manjem kućištu...MENI TO NIJE JASNO

 S10e, Pixel 3a/4a, iPhone SE 

 

svi su ti puno manji od S7 Edge, a imaju veci ekran 

 koji to iphone SE ima veći ekran od S7 Edge?

 ma mislio sam na 11 pro, a napisao SE, my bad

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 12 u serijskoj proizvodnji, ipak bez ek
3dfx kaže...
neampojma kaže...
3dfx kaže...
HCMAA kaže...
Stvar koja mene smeta je veličina smartphona općenito...tako da pored s7edge kojeg takoreći ne koristim imam glupi mobitel od 100kn...želim imati smartphone koji će biti top ali Max nekih 4" ekran....s tim da mi i ovaj edge ekran baš smeta...triba sam uzeti obični s7...ženama je lakše one skoro uvijek imaju torbu uza se pa mogu staviti smartphone u nju...

Pored toliko modela da nitko ne želi izbaciti neki flagship u manjem kućištu...MENI TO NIJE JASNO

 S10e, Pixel 3a/4a, iPhone SE 

 

svi su ti puno manji od S7 Edge, a imaju veci ekran 

 koji to iphone SE ima veći ekran od S7 Edge?

 ma mislio sam na 11 pro, a napisao SE, my bad

 stvarno je puno manji 😂😂

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice