Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

poruka: 112
|
čitano: 33.508
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Ja recimo nisam fan straznjih, nekako mi neprirodno malo, ja bi sebi slozio 3.1 , znaci stereo plus centralni koji je jos i najbitniji..hehe nezahtjevan korisnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Pa da prednji zvucnici i jesu najbitniji ali za gledanje filmova radi efekata zadnja 2 ili 4 su tu da surround dozivlja bude potpun!Naravno i kvalitetan subwoofer je pozeljan jer posebno nasnimljen LFE kanal daje ono sto malo koji floorstander moze bez obzira koliki je!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
volegradele kaže...
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...
Nema do pravog DD,DTS ili Atmos zvuka,sve ostalo je zavaravanje kad reciver sam od pite radi kašu!

Što točno znači zavaravanje?

 

 Pa dobro, ali nije da izmišlja zvukove bezveze. Ima hrpa znanosti i matematike u tim algoritmima... Nisam čuo ove nove, ali Dolby Pro Logic II je jako dobro zvučao.

 Slusaj 2 kanala ce uvik bit 2 kanala,4K nativni video i upscale FHD niked nece bit isto,to je jednostavno tako,Dolby Pro Logic II ,DTS.Matrix,Neo,5.1 stereo Logich 7.1 i slicne gluposti su tu samo da popune mogucnosti recivera i bolje ga prodaju.Kad stavis film koji ima DTS (ES ili MA jos bolje)5.1/6.1/7.1 nasnimljen 24-bit sampel ratiu gustas ko pajcek od  kvalitete kojoj se Dolby Pro Logic II ne moze priblizit!Ali ako si nezahtijevan korisnik i ne maris za tim onda ti je svejedno!

Purizam je isto bolest teška. Više to ima veze sa shvaćanjem tehnologije nego sa zahtjevnošću, ali "Whatever floats your boat", kako kažu ovi preko bare.

12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...
Nema do pravog DD,DTS ili Atmos zvuka,sve ostalo je zavaravanje kad reciver sam od pite radi kašu!

Što točno znači zavaravanje?

 

 Pa dobro, ali nije da izmišlja zvukove bezveze. Ima hrpa znanosti i matematike u tim algoritmima... Nisam čuo ove nove, ali Dolby Pro Logic II je jako dobro zvučao.

 Slusaj 2 kanala ce uvik bit 2 kanala,4K nativni video i upscale FHD niked nece bit isto,to je jednostavno tako,Dolby Pro Logic II ,DTS.Matrix,Neo,5.1 stereo Logich 7.1 i slicne gluposti su tu samo da popune mogucnosti recivera i bolje ga prodaju.Kad stavis film koji ima DTS (ES ili MA jos bolje)5.1/6.1/7.1 nasnimljen 24-bit sampel ratiu gustas ko pajcek od  kvalitete kojoj se Dolby Pro Logic II ne moze priblizit!Ali ako si nezahtijevan korisnik i ne maris za tim onda ti je svejedno!

Purizam je isto bolest teška. Više to ima veze sa shvaćanjem tehnologije nego sa zahtjevnošću, ali "Whatever floats your boat", kako kažu ovi preko bare.

 Naravno svak ima svoj i ja to postujem,samo zelim naglasit da postoji opravdan razlog zasto DD ili DTS puno bolje zvuce od 2.0 zvuka upscelanog na 5.1/6.1...nikad necu zaboraviz kad sam prije 10-15 godina kupio prvi reciver i DVD pleyer i spojio to sve bez coax dig kabela i mjesecima slusao stereo zvuk upscelan na 5.1,i naravno to mi je zvucalo odlicno dok nisam skuzio zasto u onim kucicama svijetli samo L i R,nakon toga kao da je usljedio preporod kad samo sve spoio kako treba!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 23:48 (volegradele).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
volegradele kaže...

 Naravno svak ima svoj i ja to postujem,samo zelim naglasit da postoji opravdan razlog zasto DD ili DTS puno bolje zvuce od 2.0 zvuka upscelanog na 5.1/6.1...nikad necu zaboraviz kad sam prije 10-15 godina kupio prvi reciver i DVD pleyer i spojio to sve bez coax dig kabela i mjesecima slusao stereo zvuk upscelan na 5.1,i naravno to mi je zvucalo odlicno dok nisam skuzio zasto u onim kucicama svijetli samo L i R,nakon toga kao da je usljedio preporod kad samo sve spoio kako treba!

A je*o ga ti... Pa nitko ne kaže da upmix sterea zvuči jednako dobro kao diskretnih 5 kanala ili Atmos ili whatever.

 

Ali... Treba i znati koristiti sve to skupa. Originalni Dolby Surround i Dolby Pro Logic su radili tako da su u stereo bili smiksani stražnji i centralni kanal (razlike u fazi, p* materine). Dolby Pro Logic II je malo naprednija verzija, ali isto, u Dolby PLII Movie modu radi točno to, dekodira kanale koji su prethodno točno određenim matričnim kodiranjem sklopljeni u stereo. Znači, neće dobro zvučati s glazbom, ali za materijal koji je smiksan PL enkoderom (downmix 5.1/7.1 DD-a/DTS-a na 2.0, filmovi, serije na TV-u itd.) će zvučati vrlo dobro. Ne može ne zvučati dobro jer je cijeli lanac napravljen da radi točno određenu stvar po točno određenom principu.

 

Dolby Pro Logic II Music mod je bio namijenjen za ono što nije kodirano PL enkoderom tako da je taj više na sreću No koliko sam ga slušao je uvijek zvučao vrlo dobro, kod glazbe bi na stražnje kanale završile razne jeke i čuda, glavnina zvuka bi uvijek ostala na prednjim.

Jednom mi ostao uključen PLII (mislim da Music) i pustio neki totalno random filmić na youtubeu, i čovjek koji drži kameru počne nešto pričati i to PL mapirao skroz na stražnje kanale, a ono što pričaju ljudi ispred kamere na prednje. Snimano nekom običnom kamerom sa stereo mikrofonom, znam da sam još išao guglati jer me skroz šokiralo koliko je dobro zvučalo. U tom trenu sam prestao sumnjati u te upmix modove jer zaista mogu raditi vrlo dobro.

 

Ne sviđa mi se što više kod Dolby Surrounda (je*alo ih ime da ih je*alo, da nisu nešto novo mogli smisliti ) ne postoje odvojeni Movie i Music modovi jer to vjerojatno znači da su odustali od pametnog dekodiranja na račun jednostavnosti po korisnika. Ali možda i znači da su pronašli bolje algoritme koji ok funkcioniraju u jednom i drugom slučaju ili se više oslanjaju na PL, a za muzik nam žele sreću. Neću suditi dok ne čujem.

 

U prijevodu, naravno da je bolje ako imaš Atmos/7.1/whatever original, ali da kupim Atmos neću sad čekati još 10 godina dok ne bude više Atmos materijala da iskoristim receiver i zvučnike koje sam skupo platio nego ću ih iskoristiti najbolje što mi to tehnologija dopušta s upmixom. Isti k'o što koristim DPLII Movie za filmove i serije s TV-a. Nisam debil da imam bezveze tišinu na surroundima kad znam da je taj tamo navodno stereo zvuk kodiran Pro Logicom i namijenjen upravo tome da se može dekodirati kasnije natrag na više kanala.

10 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
 Mislim da malo previše kompliciraš

 

Imaš u AudioCinema Artu akciju na Monitor Audio. http://audiocinema-art.hr/monitor-audio-zimska-akcija/

Ima i Bronze (6+FX+Centre) set, ali je u paketu s receiverom koji je sam 12000 kn pa je malo skupaljivo, neisplativo čak, IMHO.

Ja bih na tvom mjestu uzeo ove Silver 8 i recimo Denona X2400H/nekog pandana od drugih proizvođača. Osobno bih Denona jer sam biased, no nebitno. Uglavnom, lako za sve ostalo, mislim da su dobri prednji bitniji od bilo čega drugog, pogotovo ako imaš namjeru i slušati glazbu u stereu. Centar, ako ga se zaželiš, ima u Ronisu, dolazi nova Silver serija tako da mi se čini da AudioCinema Art više nema centralni zvučnik iz ove. Doduše, nema ni ovih Silver 8 više u cjeniku pa možda da se raspitaš kod njih.

 

Silver 8, kažu specke, sviraju do 32 Hz tako da ti woofer nije odveć bitan (woofer iz Bronze serije svira do 30), a naravno, možeš ga/ih i dodati kasnije. Za bočne i nebeske zvučnike ja ne bih trošio puno. Bilo bi i meni fora da ih imam iz iste serije, ali čemu? Za centralni držim da je bitno da bude iz iste serije da ima, jel, sličan zvuk, da tako kažem, ali za surround mi je to bacanje para. Čak i u filmovima su na surround zvučnicima samo tu i tamo kakvi efektići i gluposti i ja si još uvijek, 3 godine nakon što sam kupio relativno pošten par floorstandera za prednje, ne mogu opravdati nikako ideju da uložim u surround zvučnike i zamijenim satelite iz Gigaworks seta kojeg sam prije koristio nečim boljim. Kad si mozgam u šta bih mogao uložiti kad bude malo viška para, prvo bih uzeo noviji receiver, stavio još dva satelita od Gigaworks seta za neki 4.0.2 Atmos, onda bih prvo još bolje prednje uzeo (nešto tipa oko 2-3 k €), a onda eventualno razmišljao o centralnom zvučniku i boljim surround/height satelitima. Woofer bih uzimao tek kad bih imao para za nešto što stvarno dovoljno dublje svira od floorstandera, recimo do 16 Hz, i kad bih imao nekakav podrum gdje bih mogao stvarno to iskoristiti propisno. U stanu ne znam koliko ima smisla.

 

Eto, to je moje, kako bi moj dobri prijatelj ATJLučko rekao, skromno subjektivno razmišljanje.

 

Ne odgovaraju mi zvučnici sa prednjim bas portom jer nemam mjesta za takve egzibicije, zato sam i pikirao Klipsch ili sad bolji Monitor Bronze. 

 

Sateliti i Atmos mogu stavit i od Logitech X540 sistema koji mi skuplja prašinu. Njih sam imao kao front high u starom sustavu i sasvim dovoljno su se čuli. 

 

Imam kod nas ponudu za Dali Zensor 5, Zensor Vokal, Zensor Pico i Zensor Sub E12f za nekih 9700kn. 

 

Nisu mi jasni, u svim EU i UK shopovima su Dali zvučnici iste cijene ili skuplji nego kod nas. Nisu na razini MA ali iskreno, ne komplicira mi se sa putom u UK. 

 

Brijem da je dobra ponuda pošto sam dobio i neki popust na cash, inače bi cijena bila preko 11000kn. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
10 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
gocc01 kaže...
Mirko935 kaže...
 Mislim da malo previše kompliciraš

 

Imaš u AudioCinema Artu akciju na Monitor Audio. http://audiocinema-art.hr/monitor-audio-zimska-akcija/

Ima i Bronze (6+FX+Centre) set, ali je u paketu s receiverom koji je sam 12000 kn pa je malo skupaljivo, neisplativo čak, IMHO.

Ja bih na tvom mjestu uzeo ove Silver 8 i recimo Denona X2400H/nekog pandana od drugih proizvođača. Osobno bih Denona jer sam biased, no nebitno. Uglavnom, lako za sve ostalo, mislim da su dobri prednji bitniji od bilo čega drugog, pogotovo ako imaš namjeru i slušati glazbu u stereu. Centar, ako ga se zaželiš, ima u Ronisu, dolazi nova Silver serija tako da mi se čini da AudioCinema Art više nema centralni zvučnik iz ove. Doduše, nema ni ovih Silver 8 više u cjeniku pa možda da se raspitaš kod njih.

 

Silver 8, kažu specke, sviraju do 32 Hz tako da ti woofer nije odveć bitan (woofer iz Bronze serije svira do 30), a naravno, možeš ga/ih i dodati kasnije. Za bočne i nebeske zvučnike ja ne bih trošio puno. Bilo bi i meni fora da ih imam iz iste serije, ali čemu? Za centralni držim da je bitno da bude iz iste serije da ima, jel, sličan zvuk, da tako kažem, ali za surround mi je to bacanje para. Čak i u filmovima su na surround zvučnicima samo tu i tamo kakvi efektići i gluposti i ja si još uvijek, 3 godine nakon što sam kupio relativno pošten par floorstandera za prednje, ne mogu opravdati nikako ideju da uložim u surround zvučnike i zamijenim satelite iz Gigaworks seta kojeg sam prije koristio nečim boljim. Kad si mozgam u šta bih mogao uložiti kad bude malo viška para, prvo bih uzeo noviji receiver, stavio još dva satelita od Gigaworks seta za neki 4.0.2 Atmos, onda bih prvo još bolje prednje uzeo (nešto tipa oko 2-3 k €), a onda eventualno razmišljao o centralnom zvučniku i boljim surround/height satelitima. Woofer bih uzimao tek kad bih imao para za nešto što stvarno dovoljno dublje svira od floorstandera, recimo do 16 Hz, i kad bih imao nekakav podrum gdje bih mogao stvarno to iskoristiti propisno. U stanu ne znam koliko ima smisla.

 

Eto, to je moje, kako bi moj dobri prijatelj ATJLučko rekao, skromno subjektivno razmišljanje.

 

Ne odgovaraju mi zvučnici sa stražnjim bas portom jer nemam mjesta za takve egzibicije, zato sam i pikirao Klipsch ili sad bolji Monitor Bronze. 

 

Sateliti i Atmos mogu stavit i od Logitech X540 sistema koji mi skuplja prašinu. Njih sam imao kao front high u starom sustavu i sasvim dovoljno su se čuli. 

 

Imam kod nas ponudu za Dali Zensor 5, Zensor Vokal, Zensor Pico i Zensor Sub E12f za nekih 9700kn. 

 

Nisu mi jasni, u svim EU i UK shopovima su Dali zvučnici iste cijene ili skuplji nego kod nas. Nisu na razini MA ali iskreno, ne komplicira mi se sa putom u UK. 

 

Brijem da je dobra ponuda pošto sam dobio i neki popust na cash, inače bi cijena bila preko 11000kn. 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
gocc01 kaže...

 

Imam kod nas ponudu za Dali Zensor 5, Zensor Vokal, Zensor Pico i Zensor Sub E12f za nekih 9700kn. 

 

Nisu mi jasni, u svim EU i UK shopovima su Dali zvučnici iste cijene ili skuplji nego kod nas. Nisu na razini MA ali iskreno, ne komplicira mi se sa putom u UK. 

Nabavio sam par dana prije Nove godine Dali Zensor 5 isključivo za mjuzu, bila akcija po BigBangu u Sloveniji na Dali zvučnike. Bila je ideja uzeti Q Acoustics 3050, pa Zensor 7... Oba poprilično velika za neveliku sobu gdje mi se svaki cm2 brojao. Pa žena... Slušao sam peticu u dućanu na nekom Harman Kardon pojačalu i nekom Yamahinom CD playeru (nisam previše mogao birati), komparirao sa Zensor 7 modelom koji smo slušali na istom sustavu jedan pored drugog. Ideja je bila definitivno uzeti sedmicu prema recenzijama, ali sam na kraju pokupio peticu jer mi sedmica jednostavno nije legla bez obzira na sve što sam pročitao. Petice su mi svirale prozračnije, širi i dublji stage, bolja separacija svega na stageu, dovoljno čvrst bas bez trunke boomanja, uopće nisu usmjereni, ono fini zvučnik. Sedmica mračnija, zatvorenija, izraženiji bass ali nije mi to bilo to, puno veći i skuplji (iako je cijena bila dobra, oko 5300kn za par). Dvjema riječima audiofilskiji zvuk na petici, i meni i trgovcu koji se fakat potrudio, dofurao dobrog materijala za slušanje, dao si je truda oko svega toga. Kad sam doma prikopčao peticu na Fase pojačalo, ostao sam paf koliko je stage širok i dubok, koliko sam detalja izvlačio, separacija elemenata po stageu, ono, nešto novo i uhu ugodno. Par dana kasnije ipak sam htio vratiti petice i zamijeniti ih za sedmice jer sam skontao da ipak nisam dobio sonični bass koji bi grijao iznutra i stvarao pritisak u uhu kod laganog sviranja i kakvog sanjam od pamtivijeka. Taman kad bi trebao zavibrirati želudac magija je izostala. Pa sam u jednadžbu ubacio SVS SB-1000 sub nakon tona prelistanih foruma na temu subova. Naručio s Amazona DE, došao za 2 dana iz Beča. Svo vrijeme sam uglavnom streamao flacove preko Onkyo AV reca, HTPC mi je bio razmontiran sa strane (što se pokazalo ključnim problemom i razlogom nabave suba), bio sam uvjeren da DAC iz Onkya dobro svira. Ni SVS još nije stvarao neku posebnu čaroliju u uhu po pitanju bassa pa sam, pomalo izluđen, vratio u setup HTPC u kojem su HT Omega Claro Halo XT kartica i par opakih toplih opampova na njoj, slotao si novi interkonekt od Klotz AC110SW kabla... Hijaoooouuuuuaaaaaa. Bass je postao općenarodno veselje i totalna rastapaona za uši. Čista droga. Ono pjev Sirena. Mogu uredno pobacati sve dobre slušalice s kojima sam se godinama šlagirao u nedostatku dobrih zvučnika. Bingo. Kraj. Ne zanima me ništa dalje poboljšavati. Konačno. Sonično je sub sjeo na Zensor 5 perfektno kad sam ga poštelao, ono zatvoriš oči i ne kužiš gdje su ni zvučnici ni sub. Žena sretna s vizurom i relativno malom potrošnjom kvadrature stana. Uglavnom, Zensor 5 je odličan izbor ako ih dobiješ za dobre novce, ali ako ikako možeš uzmi neki SVS sub iz game ovih entry ovisno treba li ti više ported za filmove i skidanje žbuke sa zidova (PB) ili za mjuzu (SB). Kao što spomenuh pročitao sam prije nabave suba megatone foruma i recenzija o subovima, SVS bi trebao biti, pa barem jedno svjetlosnu godinu ispred svih ovih konfekcijskih po robnim kućama. Malo je bezveze što ih po HR nema, a ni po EU ih nema previše i cijena im je osjetno veća nego u USA. Proučavao sam E12f ali na ono nešto komparacija s SVS-ovom robom koje sam našao po netu razlika bi trebala ipak biti nebo i zemlja. Pa čisto da ti dam ideju ako ti ne igra isključivo komplet.

Deckard
10 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Wow, aj drago mi je da si zadovoljan. 

 

Ono kaj sam pročitao za Z5 i Z7 je da nisu baš na razini pri niskim tonovima. Ok, ionako kad ih se prikopča na kućno kino sa subwooferom, receiver ih postavi kao small i crossover odradi svoje. 

 

E12 sub, čitam da je relativno slab s obzirom da je ipak 12" te da mu je jako slabo to 170W pojačalo. E9 ima isto pojačalo uz manje prostora a samo 2Hz višu donju frekvenciju( tak negdje). 

 

Na forumu je frajera isto zanimao taj sub pa sam tu i pročitao za mizernu razliku i neisplativost Dalijevog E12. Netko mu je dao preporuku subwoofera za koji sam iskreno prvi puta jučer čuo. 

 

Riječ je o Bkelec XXLS400 ugrađenim pojačalom od 400W i Peerless XXL12 driverom. Piše da ide do 20Hz. 27kg mase!!

 

Caka je kaj je kutija zatvorenog tipa a iskreno nisam nikada imao takav sub pa ne znam valja li to ili ne. 

 

Cijenom, 500€ sa dostavom za HR mi izgleda kao bomba od suba al pitanje da li bi se uklopio u Zensor sustav. 

 

Zensor 5 mogu dobiti za 3600kn, E12 za 3200kn, Vokal za 1550 i Pico za 1400. 

 

Ostaje kupnja receivera, Denon X2400 ili Sony STR1080.

 

BTW Zensor 7 su već mjesecima ako ne i dulje u Emezetti po 4800kn. 

Velim, ne kužim kak su Dali zvučnici kod nas jeftiniji nego igdje u EU čak i UK.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
gocc01 kaže... 

Riječ je o Bkelec XXLS400 ugrađenim pojačalom od 400W i Peerless XXL12 driverom. Piše da ide do 20Hz. 27kg mase!!

 

Caka je kaj je kutija zatvorenog tipa a iskreno nisam nikada imao takav sub pa ne znam valja li to ili ne. 

 

Cijenom, 500€ sa dostavom za HR mi izgleda kao bomba od suba al pitanje da li bi se uklopio u Zensor sustav. 

 

Zensor 5 mogu dobiti za 3600kn, E12 za 3200kn, Vokal za 1550 i Pico za 1400. 

 

Ostaje kupnja receivera, Denon X2400 ili Sony STR1080.

 

BTW Zensor 7 su već mjesecima ako ne i dulje u Emezetti po 4800kn. 

Velim, ne kužim kak su Dali zvučnici kod nas jeftiniji nego igdje u EU čak i UK.

BK je inače poznati, renomirani i cijenjeni proizvođač subova, s tim ne možeš pogriješiti. Već letimičnim googlanjem naletiš na rasprave, npr. BK XXLS400 or SVS SB-2000 . Ovaj XXLS400 je po svemu dobar sub. Što se tiće ported i sealed subova, ja za filmove koristim ported Magnat Monitor 300A, a ovaj SVS SB-1000 je sealed i samo za mjuzu. Ported bi mogli biti malo boomi za mjuzu, makar čitajući recenzije SVS PB-1000 modela taj u mnogočemu svira i bolje od sealed SB-1000 a koštaju u cent isto (jedino su ported veći). Mene ga bilo frka uzeti da ne zabooma u maloj sobi, a i ovaj SB je minijatura s većom membranom, kod suba veća membrana znači. Makar vjerujem da dobar sealed radi dobro i za filmove. Što se tiće reca ja bih od ova dva koja si naveo Sonya, makar u toj klasi ima i jeftinijih jednako dobrih rješenja. Ako ga dobiješ za ispod 4k kn uzmi. Ja sam ga gledao oko Nove godine, na kraju sam našao u Njemačkoj HiFi dućan koji preko ebaya i Amazona prodaje Onkyo TX-NR676E za oko 3500kn s poštarinom. Nisam ni sekunde više razmišljao. Vidim sad da ih lik i dalje prodaje, sad je oko 3300kn s poštarinom, rec je fakat zvijerka (Onkyo-TX-NR676-E-Schwarz-NEU), ja sam ga dobio unutar istog tjedna. Cijene znaju biti čudne.

Deckard
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta

Imaju zatvorene kutije prednosti, u prvom redu bolji transient response i puno blaži roll-off, 12 dB/oktavi naspram 24 kod BR.

10 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Jeaa sad kad si napisal BK sam se sjetil da sam pročitao par puta BK subs al nisam išao dalje od toga. 

 

Razmišljao sam o ovome sa slike. Kako mi je iznad kauča klima, ima nekih 8cm do stropa mislim da bi bilo fora stavit ovaj nosač za sušenje veša na zid, tako da klima bude između, ona je metar a uzet nosač širine 150 160cm. Poskidat ove prečke i na prvu stavit alu profil ne širi(viši) od 5cm te na taj profil montirati zvučnike. Profil bi na sredini stao taman iznad klime a zvučnici bi se sa strane mogli malo spustiti da budu u njenoj razini. 

 

Kako je zaključak da Atmos sadržaja nema previše, zvučnici bi bili stisnuti uz zid kao back / back high a prilikom gledanja filmova sa Atmos kanalom se samo izvuku. 

 

Mogao bi se na sredini na stropu ubušiti jedan vijak sa torban glavom pa da se nosač zakači na njega kad se skroz izvuče. 

 

Brijem da ima ili bi se dalo skemijat metar spiralnog kabela ko od telefona koji bi bio samo za taj gornji segment. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...

 Naravno svak ima svoj i ja to postujem,samo zelim naglasit da postoji opravdan razlog zasto DD ili DTS puno bolje zvuce od 2.0 zvuka upscelanog na 5.1/6.1...nikad necu zaboraviz kad sam prije 10-15 godina kupio prvi reciver i DVD pleyer i spojio to sve bez coax dig kabela i mjesecima slusao stereo zvuk upscelan na 5.1,i naravno to mi je zvucalo odlicno dok nisam skuzio zasto u onim kucicama svijetli samo L i R,nakon toga kao da je usljedio preporod kad samo sve spoio kako treba!

A je*o ga ti... Pa nitko ne kaže da upmix sterea zvuči jednako dobro kao diskretnih 5 kanala ili Atmos ili whatever.

 

Ali... Treba i znati koristiti sve to skupa. Originalni Dolby Surround i Dolby Pro Logic su radili tako da su u stereo bili smiksani stražnji i centralni kanal (razlike u fazi, p* materine). Dolby Pro Logic II je malo naprednija verzija, ali isto, u Dolby PLII Movie modu radi točno to, dekodira kanale koji su prethodno točno određenim matričnim kodiranjem sklopljeni u stereo. Znači, neće dobro zvučati s glazbom, ali za materijal koji je smiksan PL enkoderom (downmix 5.1/7.1 DD-a/DTS-a na 2.0, filmovi, serije na TV-u itd.) će zvučati vrlo dobro. Ne može ne zvučati dobro jer je cijeli lanac napravljen da radi točno određenu stvar po točno određenom principu.

 

Dolby Pro Logic II Music mod je bio namijenjen za ono što nije kodirano PL enkoderom tako da je taj više na sreću No koliko sam ga slušao je uvijek zvučao vrlo dobro, kod glazbe bi na stražnje kanale završile razne jeke i čuda, glavnina zvuka bi uvijek ostala na prednjim.

Jednom mi ostao uključen PLII (mislim da Music) i pustio neki totalno random filmić na youtubeu, i čovjek koji drži kameru počne nešto pričati i to PL mapirao skroz na stražnje kanale, a ono što pričaju ljudi ispred kamere na prednje. Snimano nekom običnom kamerom sa stereo mikrofonom, znam da sam još išao guglati jer me skroz šokiralo koliko je dobro zvučalo. U tom trenu sam prestao sumnjati u te upmix modove jer zaista mogu raditi vrlo dobro.

 

Ne sviđa mi se što više kod Dolby Surrounda (je*alo ih ime da ih je*alo, da nisu nešto novo mogli smisliti ) ne postoje odvojeni Movie i Music modovi jer to vjerojatno znači da su odustali od pametnog dekodiranja na račun jednostavnosti po korisnika. Ali možda i znači da su pronašli bolje algoritme koji ok funkcioniraju u jednom i drugom slučaju ili se više oslanjaju na PL, a za muzik nam žele sreću. Neću suditi dok ne čujem.

 

U prijevodu, naravno da je bolje ako imaš Atmos/7.1/whatever original, ali da kupim Atmos neću sad čekati još 10 godina dok ne bude više Atmos materijala da iskoristim receiver i zvučnike koje sam skupo platio nego ću ih iskoristiti najbolje što mi to tehnologija dopušta s upmixom. Isti k'o što koristim DPLII Movie za filmove i serije s TV-a. Nisam debil da imam bezveze tišinu na surroundima kad znam da je taj tamo navodno stereo zvuk kodiran Pro Logicom i namijenjen upravo tome da se može dekodirati kasnije natrag na više kanala.

 Sta ga nepotrebno nadrobi,moja opaska je da nista ne moze zamjenit pravi DD DTS zvuk i da je sasvim nebitno koje algoritme koji efekt koristi kad nema pravi 5.1/6.1/7.1/5.2.2...signal,muzika se slusa stereo filmovi DD ili DTS,sve drugo je losa kopija prvog i amen!!

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
volegradele kaže...

 Sta ga nepotrebno nadrobi,moja opaska je da nista ne moze zamjenit pravi DD DTS zvuk i da je sasvim nebitno koje algoritme koji efekt koristi kad nema pravi 5.1/6.1/7.1/5.2.2...signal,muzika se slusa stereo filmovi DD ili DTS,sve drugo je losa kopija prvog i amen!!

Nisam ga ja nadrobio nego ti slabo poznaješ tematiku.  Btw, ne postoji 5.2, a još manje 5.2.2 signal (u Atmosu ni DTS:X-u) dok ne izađe iz receivera, nije li i to onda loše stvaranje nečeg iz kaše i slično?

12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta

Rofl,ja u kupe a ti u špade :D

 

BTW DD ili DTS singnal ide sa diska CD/BR,hard disk u reciver koji ga dekodira i zatim salje dalje po kanalima..(evo da i ja popijem kavicu),naravno kad reciver spojimo  optikom ili koax kabelom,takorec BR pleyer,media centar HTPC.. nam samo sluzi kao transport.Postojali su i pleyeri koji su imali dekoder(DAC) u sebi i moga si RCA kebelim pospajat sa reciveroim ili pojacalima snage!Tada se konverzija odvija u samom pleyeru i izlazi cisti signal za pojedini kanal!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 17:01 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
volegradele kaže...

Rofl,ja u kupe a ti u špade :D

 

BTW DD ili DTS singnal ide sa diska CD/BR,hard disk u reciver koji ga dekodira i zatim salje dalje po kanalima..(evo da i ja popijem kavicu),naravno kad reciver spojimo  optikom ili koax kabelom,takorec BR pleyer,media centar HTPC.. nam samo sluzi kao transport.Postojali su i pleyeri koji su imali dekoder(DAC) u sebi i moga si RCA kebelim pospajat sa reciveroim ili pojacalima snage!Tada se konverzija odvija u samom pleyeru i izlazi cisti signal za pojedini kanal!

Baš... Evo da popijemo još jednu kavicu. Ne znam o čemu ti , ali ja pričam o tome da ne postoji audio s diskretnih .2 za subwoofere ni ..2 za visinske kanale, procesiranje svega toga se događa u receiveru kod Atmosa i DTS:X-a.

 

Toliko priče o formatima ovakvim i onakvim i onda ti kažeš "kad receiver spojimo optikom ili koax kabelom". Ti ne voliš high-res formate ili samo ne želiš da drugi ljudi u njima uživaju pa to spominješ da ih zajebeš? Preko S/PDIF-a idu samo 2-kanalni LPCM i osnovni DD i DTS. Za DTS HD-MA, DD TrueHD, čak i Atmos u lossy DD+ formatu (za ovo nisam 100% siguran) je potreban HDMI. Ili je netko upgradeao S/PDIF a nije mi javio?

12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Da upravu si za DTS MA,mora se spojit hdmi kabelom(mislim 1.3),btw coaxom ide hi-rez ali samo na dva kanala,ali nepotrebno mlatimo praznu slamu,a DD-Atmos me i ne zanima previše.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
volegradele kaže...
Da upravu si za DTS MA,mora se spojit hdmi kabelom(mislim 1.3),btw coaxom ide hi-rez ali samo na dva kanala,ali nepotrebno mlatimo praznu slamu,a DD-Atmos me i ne zanima previše.

 Pa to sam i rekao... Je, 1.3, ali već od 1.0 se mogao slati dekodirani (u BD playeru i sl.) lossless 7.1 192/24 stream u PCM-u.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
brada09 kaže...
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

mozda sam malo offtopic ali jel ko cuo denon envaya bluetooth zvucnik. ja sam tolko impresioniran tim malim zvucnikom i dalje nakon vec dvije godine da stvarno razmisljam ako je to otprilike denon signature zvuk, nabavit si nesto hifi od njih iako mi realno netreba..   onako punchy, toplo (posto sam cijeli zivot na 'flat' studijskim monitorima) a bez pretjerivanja u basevima. visoki nisu pikavi i nema tolko onu smajli krivulju kolko zna bit kod nekih 'hifi'. 

Ja baš razmišljam uzeti jednog od novih Envaya... https://sonusart.hr/catalogsearch/result/?q=denon+envaya

Znači, valja to?

 

meni je predobar, jedina zamjerka je baterija, vecina njih tipa JBL ima bolje baterije u tim zvucnicima ali zvukovno ja nisam cuo nista ni blizu. znaci to je jedini portabilni bluetooth zvucnik di stvarno uzivam a zvuku a da nije nesto tek tolko "da se cuje".

cak razmisljam o nabavci jos jednog, vidim da je izasla nova serija..

Danas uzeo Denon Envaya Pocket DSB50, ovaj najmanji, ženi za rođendan da gleda youtube filmiće dok je na WC-u haha

 

Uglavnom... Prvo me iznenadila oveća masa, rekoh ima valjda veliku bateriju pa je zato. Upalim ga i ono šok. Je*ote, koliko zvuka. I to kvalitetnog zvuka, ima iznenađujuće puno basa, srednji su stvarno odlični, visokih isto taman, ništa pretjerano niti da vrišti bezveze, distorzije nula čak i pojačano do kraja. Žena na prvu pomislila da sam upalio Diamonde 

Fakat nisam očekivao ni blizu takav zvuk iz tako malog zvučnika s dva 40 mm drivera i jednim 40x83 (ako se ne varam) mm passive radiatorom. Možda nisam imao dovoljno visoka očekivanja jer dosad kad bi netko u društvu imao BT zvučnik su to bili oni jeftinjaci od parsto kn ali baš sam impresioniran, zbunjen ostao hahaha. Predobar je zvučnik, za otići na put i u hotelskoj sobi pustiti muziku ili pogledati kakvu seriju, čak i film, i više nego dovoljno. 

Sad mi žao što nisam uzeo većeg da čujem šta taj radi  Mrvicu bih jedino zamjerio što su tipke malo teže za stisnuti i nemaju nikakav klik, ali nebitno. Ne znam još kakva je baterija, stigao sam ga samo pola sata malo poslušati. Specke kažu 10 sati...

 

Bilo kako bilo, žena oduševljena, ja sretan.  Thanks kaj si mi pomogao u odluci o kupovini!

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 19:56 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

mozda sam malo offtopic ali jel ko cuo denon envaya bluetooth zvucnik. ja sam tolko impresioniran tim malim zvucnikom i dalje nakon vec dvije godine da stvarno razmisljam ako je to otprilike denon signature zvuk, nabavit si nesto hifi od njih iako mi realno netreba..   onako punchy, toplo (posto sam cijeli zivot na 'flat' studijskim monitorima) a bez pretjerivanja u basevima. visoki nisu pikavi i nema tolko onu smajli krivulju kolko zna bit kod nekih 'hifi'. 

Ja baš razmišljam uzeti jednog od novih Envaya... https://sonusart.hr/catalogsearch/result/?q=denon+envaya

Znači, valja to?

 

meni je predobar, jedina zamjerka je baterija, vecina njih tipa JBL ima bolje baterije u tim zvucnicima ali zvukovno ja nisam cuo nista ni blizu. znaci to je jedini portabilni bluetooth zvucnik di stvarno uzivam a zvuku a da nije nesto tek tolko "da se cuje".

cak razmisljam o nabavci jos jednog, vidim da je izasla nova serija..

Danas uzeo Denon Envaya Pocket DSB50, ovaj najmanji, ženi za rođendan da gleda youtube filmiće dok je na WC-u haha

 

Uglavnom... Prvo me iznenadila oveća masa, rekoh ima valjda veliku bateriju pa je zato. Upalim ga i ono šok. Je*ote, koliko zvuka. I to kvalitetnog zvuka, ima iznenađujuće puno basa, srednji su stvarno odlični, visokih isto taman, ništa pretjerano niti da vrišti bezveze, distorzije nula čak i pojačano do kraja. Žena na prvu pomislila da sam upalio Diamonde 

Fakat nisam očekivao ni blizu takav zvuk iz tako malog zvučnika s dva 40 mm drivera i jednim 40x83 (ako se ne varam) mm passive radiatorom. Možda nisam imao dovoljno visoka očekivanja jer dosad kad bi netko u društvu imao BT zvučnik su to bili oni jeftinjaci od parsto kn ali baš sam impresioniran, zbunjen ostao hahaha. Predobar je zvučnik, za otići na put i u hotelskoj sobi pustiti muziku ili pogledati kakvu seriju, čak i film, i više nego dovoljno. 

Sad mi žao što nisam uzeo većeg da čujem šta taj radi  Mrvicu bih jedino zamjerio što su tipke malo teže za stisnuti i nemaju nikakav klik, ali nebitno. Ne znam još kakva je baterija, stigao sam ga samo pola sata malo poslušati. Specke kažu 10 sati...

 

Bilo kako bilo, žena oduševljena, ja sretan.  Thanks kaj si mi pomogao u odluci o kupovini!

 

E pa bas mi drago!

 

da ti denoni su mi jedini pristupacni bluetooth zvucnici na kojima mi je gust slusat nesto :) moj je cesto upogonjen, posebno kad sam na sezoni.

 

a ja sam u velikoj dilemi dali uzet ovaj novi najveci envaya ili denon heos 1 ili jos jedne bezicne slusalice, eh odluke 

 

znaci moram priznat da me heos 1 uopce nije impresionirao ali mozda je do ogromne prostorije u ducanu. inace koncept tog zvucnika mi je fora, wifi /bluetooth / usb /multiroom spika. jedino bluetooth kod njega nema aptx. ali da znam da ce mi doma super zvucat (drugim rijecima bolje od envaye) isao bi odma sutra u ducan po njega 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
brada09 kaže...

E pa bas mi drago!

 

da ti denoni su mi jedini pristupacni bluetooth zvucnici na kojima mi je gust slusat nesto :) moj je cesto upogonjen, posebno kad sam na sezoni.

 

a ja sam u velikoj dilemi dali uzet ovaj novi najveci envaya ili denon heos 1 ili jos jedne bezicne slusalice, eh odluke 

 

znaci moram priznat da me heos 1 uopce nije impresionirao ali mozda je do ogromne prostorije u ducanu. inace koncept tog zvucnika mi je fora, wifi /bluetooth / usb /multiroom spika. jedino bluetooth kod njega nema aptx. ali da znam da ce mi doma super zvucat (drugim rijecima bolje od envaye) isao bi odma sutra u ducan po njega 

Pa odeš u dućan, poneseš i ovog svog i usporediš sva tri. To bar nije teško s prijenosnim zvučnicima Nekako ne vjerujem da aptX može činiti ne znam kakvu razliku s ovakvim zvučnicima, SBC na visokom bitrateu može vrlo dobro zvučati i na slušalicama, samo je pitanje koliki bitrate tjeraju Android i iOS, na WM-u sam ga mogao ručno odrediti i razlika između defaulta koji je na WM-u bio oko 100-150 kbps (koliko se sjećam, ipak je to pred 10 godina bilo pa me nemoj baš držati za riječ) i kad ga natjeraš na 300-tinjak je ogromna. Nažalost, nemam mob s aptX-om pa ne mogu direktno usporediti...

Uostalom, šta ne koristiš ti iPhone? Oni ionako neće vjerojatno nikad uvesti aptX pa ti je svejedno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

E pa bas mi drago!

 

da ti denoni su mi jedini pristupacni bluetooth zvucnici na kojima mi je gust slusat nesto :) moj je cesto upogonjen, posebno kad sam na sezoni.

 

a ja sam u velikoj dilemi dali uzet ovaj novi najveci envaya ili denon heos 1 ili jos jedne bezicne slusalice, eh odluke 

 

znaci moram priznat da me heos 1 uopce nije impresionirao ali mozda je do ogromne prostorije u ducanu. inace koncept tog zvucnika mi je fora, wifi /bluetooth / usb /multiroom spika. jedino bluetooth kod njega nema aptx. ali da znam da ce mi doma super zvucat (drugim rijecima bolje od envaye) isao bi odma sutra u ducan po njega 

Pa odeš u dućan, poneseš i ovog svog i usporediš sva tri. To bar nije teško s prijenosnim zvučnicima Nekako ne vjerujem da aptX može činiti ne znam kakvu razliku s ovakvim zvučnicima, SBC na visokom bitrateu može vrlo dobro zvučati i na slušalicama, samo je pitanje koliki bitrate tjeraju Android i iOS, na WM-u sam ga mogao ručno odrediti i razlika između defaulta koji je na WM-u bio oko 100-150 kbps (koliko se sjećam, ipak je to pred 10 godina bilo pa me nemoj baš držati za riječ) i kad ga natjeraš na 300-tinjak je ogromna. Nažalost, nemam mob s aptX-om pa ne mogu direktno usporediti...

Uostalom, šta ne koristiš ti iPhone? Oni ionako neće vjerojatno nikad uvesti aptX pa ti je svejedno.

 

Vec bio i usporedio i u toj ogromnoj prostoriji nijedan nije zvucao bas nesto. Envaya skoro pa nema basa a heos ima solidno u takvoj prostoriji sto znaci da ce heos kod mene biti prebasast? Iskustvo s audiom i sviranjem me poucilo da je prostor kljucan tako da to isprobavanje u ducanu mi na kraju ne znaci puno..

 

A sto se tice aptx iphone ga nema ali laptop i lg g4 ga imaju. A iphone ima aac - to je kao neka alternativa aptx-u. Denon envaya ga podrzava , zato i je valjda latencija ok na iphonu dok gledas npr youtube. U biti zbog latencije mi je to jedino bitno.

E al za heos 1 nigdje nemogu pronac da li podrzava aptx i aac

 

https://darko.audio/2017/12/how-to-enable-aptx-hd-bluetooth-audio-on-your-iphone-ipad/

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice