Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

poruka: 28
|
čitano: 10.362
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene ".
6 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

Bez bureka i čevapa od kukaca ne priznam vam degustaciju...nastojte tu nepravdu ispraviti u drugom pokušaju...DOBAR TEK:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

pa i sad dobar komad svijeta jede kukce (čiji ovo i jest svijet, jer ih je brojno najviše u ukupnom životu). probah štogod od toga (neću u pojedinosti radi biljojeda no bilo je samo "termički obrađeno") i čist je ok. samo stvar prehrambenih/kulturoloških navika. hranjiv sadržaj je u kukaca/kukica čak i bolji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

Uh, šta sam ja pročitao umjesto ovog "kukaca" :)

 
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
prije par mjeseci bio na htv neki prof.dr sa prehrambenog fakulteta u Zagrebu...i on je rekao da se danas proizvode hrane ne za 7 nego za 14 milijardi ljudotina...međutim s obzirom na koji način kapitalizam djeluje pola se baci a 1 milijarda je gladna.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
BlueMax kaže...

Uh, šta sam ja pročitao umjesto ovog "kukaca" :)

 Ne brini iz istog svijeta moze se naruciti i to sto si procitao, mozes birat i ciji ce biti :D

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene
Nije nikakvo čudo jesti kukce - primati su, pa prema tome i Homo sapiens, evoluirali od kukcoždera (insectivora). No, šalu na stranu. Kada bi svi jeli ono što neki drugi ljudi jedu na svijetu ne bi bilo gladi. Židovi ne jedu svinjetinu, Indijci ne jedu govedinu, u Africi ne jedu ribu (ali jedu zmije). Dalamtincima smrdi riječna riba, kontintentalci ne mogu smisliti morsku ribu i maslinovo ulje... Koliko je samo teško ljude naučiti da jedu povrće! Jeo sam sve i svašta, kušao svakojaku kuhinju i mogu reći samo jedno: sve je to samo star navike. Svaki miris i okus koji prvi put osjetite instinktivno je odbojan. Tek nakon dulje "prakse" počinjete ga podnositi, a poslije i voliti. Tako će nešto biti i s kukcima. Vratimo se svojim kukcožderkim korijenima!
 
8 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

Predlažem novi kanal Chef Radar i novi sajt chef.bug.hr (bug u ovom slučaju stvarno može imati i kulinarsko značenje)

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
danen kaže...
Nije nikakvo čudo jesti kukce - primati su, pa prema tome i Homo sapiens, evoluirali od kukcoždera (insectivora). No, šalu na stranu. Kada bi svi jeli ono što neki drugi ljudi jedu na svijetu ne bi bilo gladi. Židovi ne jedu svinjetinu, Indijci ne jedu govedinu, u Africi ne jedu ribu (ali jedu zmije). Dalamtincima smrdi riječna riba, kontintentalci ne mogu smisliti morsku ribu i maslinovo ulje... Koliko je samo teško ljude naučiti da jedu povrće! Jeo sam sve i svašta, kušao svakojaku kuhinju i mogu reći samo jedno: sve je to samo star navike. Svaki miris i okus koji prvi put osjetite instinktivno je odbojan. Tek nakon dulje "prakse" počinjete ga podnositi, a poslije i voliti. Tako će nešto biti i s kukcima. Vratimo se svojim kukcožderkim korijenima!

 

Ja sam kao krmača. Mogu jesti bilo šta. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
8 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene
Evo nešto o bacanju hrane:

http://zg-magazin.com.hr/zasto-se-baca-hrana/
 
8 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
fredii kaže...

 

Ja sam kao krmača. Mogu jesti bilo šta. 

Je samo kaj pajcek neče jesti baš sve, ili bi se iznenadil kakvu hranu odbijaju jer im ne odgovara itd.

 

Pajcek je inteligentniji od pasa, i čisto sumnjam da bi na cvrčke navalio "kao što navali na friške rezane buče".Uostalom probavni sistem pajceka, pa okvirno je ipak sličan ljudskom probavnom sistemu.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

Nedavno je bilo istraživanje kako se broj kukaca u svijetu smanjio za 30% u zadnjih 30ak godina. Ako se to nastavi neće biti ni kukaca za jest.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj

To samo znači da nije dovoljno gladan... znalo se svašta pronaći u pajceku.

Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

 

dobar tek, ovo mora da je strašno ukusno ...

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
kowach kaže...

Nedavno je bilo istraživanje kako se broj kukaca u svijetu smanjio za 30% u zadnjih 30ak godina. Ako se to nastavi neće biti ni kukaca za jest.

Smanjuje se broj vrsta, a ne količina (masa). Ona ostaje ista, tako da nema straha, imat će mo što jest. A bit će i kukaca koji će na kraju nas pojest. 

 

Pa se postavlja pitanje: tko je na vrhu prehrambenog lanca? Mi, koji jedemo svašta (pa i kukce) ili kukci koji jedu sve pa i nas.

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 18:26 (markoBT).
12 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

Ajvar ne može biti od kukaca, to je blasfemija !

 

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene
Hvali mi se neki stari škrtac kako je na ribarnici kupio sitnu, očito već staru ribu za bagatelnu cijenu - za mačke. No nakon dva dana ni mačke nisu više htjele tu ribu jesti. "A ja ti je lijepo ispečem i pojedem", veli on meni. "To je u redu", rekoh. "Mačka je naime mesožder a čovjek svežder, pa može trpati u sebe sve što i svinja."
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

Znate li kako je nastao naziv pašteta? Došao vlasnik mesnice u radnju i vidio da djelatnici po podu razbacali razne otpatke od životinja. Papke, kljunove, muda i ostalo, i kaže...pa šteta to bacit. Nemate pojma što sve jedete u paštetama, hrenovkama, parizerima i sl.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
DuxCro kaže...

Znate li kako je nastao naziv pašteta? Došao vlasnik mesnice u radnju i vidio da djelatnici po podu razbacali razne otpatke od životinja. Papke, kljunove, muda i ostalo, i kaže...pa šteta to bacit. Nemate pojma što sve jedete u paštetama, hrenovkama, parizerima i sl.

 I bolje da ne znamo

7 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
rambox kaže...

Je samo kaj pajcek neče jesti baš sve, ili bi se iznenadil kakvu hranu odbijaju jer im ne odgovara itd.

 

 Istina, odbijaju, a onda kad im uleti neki štakor pojedu ga živoga, ili npr. strujni kabel od bušilice i pola plastične ručke 

 

 

Kruha i igala...
5 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
Ajd za paštetu - to mi ima smisla jer će dijelom zamijeniti otpad koji se u nju trpa - ali ajvar i kolači mi ne idu u istu rečenicu s kukcima. Osim ako se unutra ne ubacuju zbog nekave dodatne arome - smrdljivi martini mi prvi padaju napamet :))
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 9:16 (Antiseptik).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene

 

 

Ljudi ionako ne znaju što jedu. A, ovo za egzotične stvari sve je stvar percepcije.

Vjerujem da se kod posluživanja hrane po raznim mjestima, ljudima znalo podvaliti i crknute životinje, pse lutalice i mačke...I bilo im je dobro, ali eto nisu znali što jedu.

 

 

Samo neka se ljudi sjete kako se jelo u NOB, kad je bila zima, a hrane niotkuda...okupator sa jedne strane, a glad sa druge udara...

Neka se ljudi sjete tih slavnih dana partizanske borbe slijedeći put kada budu išli birati hranu u kontekstu ne bi ja ovo, ne bi ja ono...

 

Koiko znam po istraživanjima je najbolje mediteranska prehrana...Voće, povrće, maslinovo ulje, bijelo meso, orašasti plodovi...

 

Lajkam ovu poslovnu ideju sa egzotičnom hranom, jer to nešto novo i biti će zanimljivo ekipi...

Da, ova pašteta iz emisije ima sasvim dovoljno protetina u 100 grama, da bi bila zanimljiva ekipi što radi trening snage....

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
DuxCro kaže...

Znate li kako je nastao naziv pašteta? Došao vlasnik mesnice u radnju i vidio da djelatnici po podu razbacali razne otpatke od životinja. Papke, kljunove, muda i ostalo, i kaže...pa šteta to bacit. Nemate pojma što sve jedete u paštetama, hrenovkama, parizerima i sl.

 Itekako ljudi znaju kaj jedu=smeče, ali i daje jedu zato jer je okus fini+vrlo teško mjenjaju loše navike.Zašto pušač puši ako zna da si kopa grob, "pa eto i dalje puši jer pušač mudro kaže da se od nečeg mora krepat."

 

 

Večina ljudi nikad ne dešifrira ovu čitabu, "jedi da bi živio, a ne živi da bi jeo".

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
DuxCro kaže...

Znate li kako je nastao naziv pašteta? Došao vlasnik mesnice u radnju i vidio da djelatnici po podu razbacali razne otpatke od životinja. Papke, kljunove, muda i ostalo, i kaže...pa šteta to bacit. Nemate pojma što sve jedete u paštetama, hrenovkama, parizerima i sl.

 

evo dok pričaš o tome sline mi cure ...  papci, jajca, crijeva, kljunovi .. njami njami! Nemoj zaboraviti ostatke otpadnog mesa popadale po podu koje su lopatama pobrali i bacili na meljalicu. Uz gomilu aditiva hrani i govno je ukusno.

 

Ah, a znate li vi od čega se rade krvavice? A što su škampi ako ne morski kukci? A koliko proteina pojedete u kompotu od višanja/trešanja? A koliko u smokvama? Tamo niti ne vidiš. 

 

A znate li da u pojedinim krajevima Hrvatske jedu konjsko meso? A zašto ne pseće? Konj je dobar prijatelj, baš kao i pas. A i pajcek je pametan ko pas pa je na meniju.

 

A koja je poslastica u Istri?? PUŽEVI. A u Gorskoj Hrvatskoj? ŽABICEEEEEEEEEEE

 

 

Gadljivi smo iako nemamo pojma radi čega smo gadljivi. Jer nam je netko tako rekao da to mora biti gadljivo.

 

6 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
#PzKpfw

Trenutačno više u ovom cirkusu od države ima onih koji su na strani okupatora...nego NOB-a.

A okupatori i domaće smeće nije bilo gladno nego prilično sito.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
rambox kaže...
fredii kaže...

 

Ja sam kao krmača. Mogu jesti bilo šta. 

Je samo kaj pajcek neče jesti baš sve, ili bi se iznenadil kakvu hranu odbijaju jer im ne odgovara itd.

 

Pajcek je inteligentniji od pasa, i čisto sumnjam da bi na cvrčke navalio "kao što navali na friške rezane buče".Uostalom probavni sistem pajceka, pa okvirno je ipak sličan ljudskom probavnom sistemu.

 

 

 

Svinja jede sve. Vjeruj mi bolju kantu za smeće (osim parcova), nećeš naći.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
PzKpfw kaže...

 

 

Samo neka se ljudi sjete kako se jelo u NOB, kad je bila zima, a hrane niotkuda...okupator sa jedne strane, a glad sa druge udara...

Neka se ljudi sjete tih slavnih dana partizanske borbe slijedeći put kada budu išli birati hranu u kontekstu ne bi ja ovo, ne bi ja ono...

 

 A kad se samo sjetim kako mi je pokojni drug Sava Kovačević predao komandu...

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 14:41 (Dodinho).
8 godina
offline
Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravljene
Znate li što je onaj famozni Kitozan, koji se uzima za mršavljenje? To je derivat hitina, a on se proizvodi (tretiranjem lužinom) iz krljušti morskih rakova. No te krljušti se kemijski nimalo ne razlikuju od oklopa (ekzoskeleta) kukaca, pa bi ga se moglo proizvodiiti i od mrava, žohara, pa i muha. Pa kad vam na Kitozanu piše kako se radi od jastoga i drugih jestivih i vrlo skupih delicija, trebate se malo zamisliti... Da ipak nije proizveden od žohara?
 
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo paštetu, ajvar i kolače napravlj
danen kaže...
Znate li što je onaj famozni Kitozan, koji se uzima za mršavljenje? To je derivat hitina, a on se proizvodi (tretiranjem lužinom) iz krljušti morskih rakova. No te krljušti se kemijski nimalo ne razlikuju od oklopa (ekzoskeleta) kukaca, pa bi ga se moglo proizvodiiti i od mrava, žohara, pa i muha. Pa kad vam na Kitozanu piše kako se radi od jastoga i drugih jestivih i vrlo skupih delicija, trebate se malo zamisliti... Da ipak nije proizveden od žohara?

 Ajde deda, moj te gleda, mogao si sve objasniti...

 

uzimao sam poslije rata chang shlang po uputama i dobio sam dvije kile slanine ili mesa, svejedno..... 

 

Kitozan je u rangu s lošim preparatima i SVI koji se bave tjelonapretkom to znaju.

 

Postoje bajke da i lijek protiv dijabetesa tip 2 npr. Meglucon pomaže skidanju kilograma.... to jednostavno nije istina... ljudi smo, općenito nafurani, nabrijani ljudi to dobiju od liječnika OM te misle da je to rješenje. Nije.

 

Sve je to psiho bazi, jer isprobao sam tu tehniku i nije uspjela... ako ne smanjiš unos kalorija ne pomaže ni bog ni bilo koje tabletice, podvezivanje želuca itd....a vi dalje pričajte što hoćete....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 15:19 (Anđeo bez falinge).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice