Jeftin katalizator od skupog metala

poruka: 13
|
čitano: 4.875
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeftin katalizator od skupog metala".
10 godina
offline
Jeftin katalizator od skupog metala

Bome zbog ovoga bi mogla pasti cijena katalizatora i do 20%.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeftin katalizator od skupog metala

njemački kao jezik znanosti 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftin katalizator od skupog metala
20% bi mogla pasti cijena novih katalizatora, ali bi zato mogla višestruko pasti otkupna cijena starih katalizatora što bi trebalo biti dovoljno da zaustavi novi kriminalni biznis - krađu katalizatora, pri čemu se napravi značajno veća šteta od vrijednosti samog katalizatora - em je novi znatno skuplji, em nerijetko nastane i šteta na vozilu.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Jeftin katalizator od skupog metala
MrBlc kaže...
20% bi mogla pasti cijena novih katalizatora, ali bi zato mogla višestruko pasti otkupna cijena starih katalizatora što bi trebalo biti dovoljno da zaustavi novi kriminalni biznis - krađu katalizatora, pri čemu se napravi značajno veća šteta od vrijednosti samog katalizatora - em je novi znatno skuplji, em nerijetko nastane i šteta na vozilu.

 Do nedavno nisam ni znao da se kradu katalizatori iz automobila, naravno, zbog platine koja se koristi kao katalizator. Slažem se s tobom da bi ovo mogao biti udarac na pljačkaše, jednostavno zato što će, ako se uvedu ovi novi "sitno mljeveni" katalizatori pasti cijena sekundarnih sirovina koja se koristi u reciklaži. Na taj način dobija se dupla korist - manje opterećivanje prirodnih resursa i manja cijena sekundarnih sirovina i samim tim neisplativost krađe katalizatora.

dolazim odmah - Godot
8 godina
offline
Jeftin katalizator od skupog metala

Autorska nadopuna: U radu kojeg navodim našao sam i isprobavanje rečenog katalizatora za reakciju oksidacije ugljikova monoksida, CO, u ugljikov dioksid, CO2, no smetnuo sam s uma zašto bi ona bila važna. Pa naravno, radi katalizatora u ispušniku! Dakle i tu reakciju novi, štedljivi katalizator katalizira, i to s iskorištenjem od 100 % pri temperaturi od 160 oC. 

 
5 0 hvala 6
8 godina
offline
Re: Jeftin katalizator od skupog metala
učo kaže...
MrBlc kaže...
20% bi mogla pasti cijena novih katalizatora, ali bi zato mogla višestruko pasti otkupna cijena starih katalizatora što bi trebalo biti dovoljno da zaustavi novi kriminalni biznis - krađu katalizatora, pri čemu se napravi značajno veća šteta od vrijednosti samog katalizatora - em je novi znatno skuplji, em nerijetko nastane i šteta na vozilu.

 Do nedavno nisam ni znao da se kradu katalizatori iz automobila, naravno, zbog platine koja se koristi kao katalizator. Slažem se s tobom da bi ovo mogao biti udarac na pljačkaše, jednostavno zato što će, ako se uvedu ovi novi "sitno mljeveni" katalizatori pasti cijena sekundarnih sirovina koja se koristi u reciklaži. Na taj način dobija se dupla korist - manje opterećivanje prirodnih resursa i manja cijena sekundarnih sirovina i samim tim neisplativost krađe katalizatora.

 Automobili sve manje trebaju katalizatore.

Ja rekoh
4 godine
protjeran
offline
Re: Jeftin katalizator od skupog metala
Feudalac kaže...

 Automobili sve manje trebaju katalizatore.

 

Duplo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 17:57 (Dr. Alien).
4 godine
protjeran
offline
Jeftin katalizator od skupog metala
Feudalac kaže...

 Automobili sve manje trebaju katalizatore.

 

How yes no.

 

Jedan ili dva pre-kata, jedan glavni katalizator i DPF (diesel particulate filter) ili GPF (gasoline particulate filter).

Ako imaš veći motor sa više cilindara koji ima dvije ispušne grane, gdje svaka ima svoj ispuh, računaj 2x za gore navedeno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftin katalizator od skupog metala

Mislim da se Feudalac referira na onih par posto EV-ova...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Jeftin katalizator od skupog metala

Prije se vozilo i dimilo bez katalizatora a danas svi imaju katalizatore i ljudi oboljevaju i umiru od raka....zanimljivo

a da ne pričam u "cicanju" goriva preko šlaufa za pretakanje... evo i danas svi živi kao i ja ;)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 19:09 (Margo-I).
 
0 4 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftin katalizator od skupog metala
Margo-I kaže...

Prije se vozilo i dimilo bez katalizatora a danas svi imaju katalizatore i ljudi oboljevaju i umiru od raka....zanimljivo

a da ne pričam u "cicanju" goriva preko šlaufa za pretakanje... evo i danas svi živi kao i ja ;)

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
protjeran
offline
Re: Jeftin katalizator od skupog metala
MrBlc kaže...

Mislim da se Feudalac referira na onih par posto EV-ova...

 

Opaska ti je na mjestu, no o tome možemo pričati kada (ako) EV-ovi dođu na više od 90% udjela u prometu. Trenutno, ne znam da li su premašili 1% udjela...

8 godina
offline
Re: Jeftin katalizator od skupog metala
Dr. Alien kaže...
MrBlc kaže...

Mislim da se Feudalac referira na onih par posto EV-ova...

 

Opaska ti je na mjestu, no o tome možemo pričati kada (ako) EV-ovi dođu na više od 90% udjela u prometu. Trenutno, ne znam da li su premašili 1% udjela...

 Svaki postotak EV-ova smanjuje potrebu za katalizatorima. Evropa je trenutno na preko 5% s tendencijom velikog porasta.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice