Još jedna odgoda preklopnog mobitela: Huawei Mate

poruka: 4
|
čitano: 2.155
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još jedna odgoda preklopnog mobitela: Huawei Mate ".
12 godina
offline
Još jedna odgoda preklopnog mobitela: Huawei Mate

Eto tako se uči na tuđim greškama 🙂

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Još jedna odgoda preklopnog mobitela: Huawei M
Ne znam, možda se varam, ali meni sve to (fold) sranje izgleda nepotrebno.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
3 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Još jedna odgoda preklopnog mobitela: Huawei M
Antiseptik kaže...
Ne znam, možda se varam, ali meni sve to (fold) sranje izgleda nepotrebno.

 

Da, kao klasičan mobitel - bezveze. Međutim, ako ga usporediš sa npr GPD micro / pocket laptopima, odjednom stvari dobivaju smisao.

GPD furaju "prave" desktop Windowse, no problem sa GPD su - Windows. Sporo, nestabilno, opako se pregrijava i baterija ne drži.

 

Huawei pak sad pokušava gurati HongMeng/Ark umjesto Androida (i testira Aurora/Sailfish), a Samsung Tizen i DeX.

Svemu tom je zajedničko da je svaki od tih OSeva dizajniran kao mobilan i vrlo modularan Linux (+ kompatibilan sa Androidom!).

Odnosno, za razliku od Androida, ugl. nativno može gurati (nativne+primjenjene) Linux desktop apps.

 

Ubaci u to još wireless, 5G... i po potrebi imaš priručno ali pravo džepno računalo.
Otprilike kao mikro Chromebook (Web apps, Android apps, Linux desktop apps).

iPad itd je super, ali ga ne možeš staviti u džep.

 

Foldable tipkovnice odavno postoje, tako da... moguće da to zaživi.

13 godina
offline
Još jedna odgoda preklopnog mobitela: Huawei Mate

Koliko god ovakvi gadgeti bili potrebito ili nepotrebiti, ovakvi koji se preklapaju sa ekranom van su mi veći fail 

Kad kažem fail, pri tome se baziram samo na stil preklapanja, sa vanjske strane! 

Kada je NOKIA uradila svoje Comunicator modele, vidjelo se kvaliteta preklopnog modela, sa svim funkcijama i na jednoj vanjskoj strani! 

Utvaram si da su dobro razmislili dizajneri standard stranica i neku nativnu rezoluciju, ali sam ipak stava da bi “osnovno” format trebao/morao biti odgovarajući omjerom A4/A5 stranice papira, možda neki A5+ između?! 

Jedino što će žešće  biti gdje staviti kamere, jer su one već poodavno MUST HAVE feature! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice