Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.662
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Mozete pricat sto ocete ali memulica ima pravo u 95% slučajeva a kad se nema odgovora na njegove argumente onda se traze velika i mala slova ili bude da mu fali brige za malog čovjeka...

I svatko ko je prebolio gripu zna da ako si imao gripu nemas njuha sve što jedeš je nikakvo ali eto nama treba cdc da to zakljuci i da odmah cim to imas imas koronu...  Mozak nam je kolektivno ko u zlatne ribice sve sto znamo  seze od veljace ove godine  a prije toga u mozgu nema nista.... 

Kako to kad je zahladilo kad je počelo bit topliji dani hladne noci u vrijeme respiratornih problema da je vise oboljelih? I di je onaj kralj što tvrdi da u 10 mjesecu gripe nema?  Volio bih znat a sto je to corona (a nije verzija gripe)  jer ona je kriva sad za sve nedace neimastinu korupciju lose place plastiku u hrani sudstvo u banani namjestene natjecaje raspadnuto zdravstvo lokalne serife i drugo...  I dok je korone ne pitaj za bolje jer jbg starci umiru (btw zadnja dva dana nije nigdje bilo objavljeno u medijima godista preminulih) medijima zlatna koka jer tuku se klikovi farmaceutima isto politici isto ... Savrsena metoda da nemozes nista, teoretski sad moze bilo koji zakon proc jer je nuzan u borbi za koronu a s druge strane demokracija je na 0 jer nemas nikakve metode borbe s vjetrenjačama sto bilo koga briga za egzistenciju i dobrobit kad ce nas sve pokosit taj virus sto ce ti posao novac sve je to sporedno...

I da ne zaboravim "Ceterum autem censeo Carthaginem esse delendam" nosi maske peri ruke drzi razmak sljedeca dva tjedna su ključna nista nije bitno korona je oko nas budi doma a mi cemo negdje zderat janjentinu vozit auta cijene ko 2 stana i imat brojac love u birtiji za belu... 

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Mozete pricat sto ocete ali memulica ima pravo u 95% slučajeva a kad se nema odgovora na njegove argumente onda se traze velika i mala slova ili bude da mu fali brige za malog čovjeka...

Nažalost, nije. Kao ni ti sa svojim teorijama.

Brkanje gripe u cijelu priču, brkanje simptoma (koji su praktički isti za većinu respiratornih bolesti) idu samo u besmislene teorije zavjere. Pozivanje na Švedsku (koja nije zadovoljna ni rezultatima) je besmisleno.

16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

stvar je jednostavna.

 

naivni glupani poput mene, kojima je usađen strah od prehladice.. ne mogu se opustiti.

baš ću iza ručka pitati punca da pročita ove komentare i da se opusti.

 

ja zbilja ne znam kako smo ispali toliki debili...  jučer mi kaže.. evo propisano mi je 36 ciklusa zračenja. krećem u ponedjeljak. nadam se da neću što pokupit u tih 36 dana.

 

mogu vam ja dati njegov mobitel pa ga malo oraspoložite i recite mu da bi ga gripa svakako dotukla,a ne ova prehladica.

te ako sretne kakvog argument-analitičara kroz hodnike koji se krevelji dok mu visi krpica ispod brade...neka ga pita "koji je to vic, reci i meni da se skupa iskrivimo od smijeha"

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...

stvar je jednostavna.

 

naivni glupani poput mene, kojima je usađen strah od prehladice.. ne mogu se opustiti.

baš ću iza ručka pitati punca da pročita ove komentare i da se opusti.

 

ja zbilja ne znam kako smo ispali toliki debili...  jučer mi kaže.. evo propisano mi je 36 ciklusa zračenja. krećem u ponedjeljak. nadam se da neću što pokupit u tih 36 dana.

 

mogu vam ja dati njegov mobitel pa ga malo oraspoložite i recite mu da bi ga gripa svakako dotukla,a ne ova prehladica.

te ako sretne kakvog argument-analitičara kroz hodnike koji se krevelji dok mu visi krpica ispod brade...neka ga pita "koji je to vic, reci i meni da se skupa iskrivimo od smijeha"

 I ne samo to, po njima, on je "potrošni materijal" jer se usudio biti bolestan i kao takav treba umrijeti da bi oni mogli na koncerte i u birtijetine.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 8:11 (Entry Point).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...

 I ne samo to, po njima, on je "potrošni materijal" jer se usudio biti bolestan i kao takav treba umrijeti da bi oni mogli na koncerte i u birtijetine.

 tako je. naveo sam na prošlim stranicama. jebe se njima i za djecu.

lako je srat, dok ti nije ništa.

stavio bi vas ja u njihovu kožu.

vodiš čovjeka na zračenje , samo ti ko pratitelj moraš napravit test da bi ušao u bolnicu. kupujem željezo i solgarov vitamin D za 1000kn jer su ozračenima krvne slike katastrofa.. i onda će mi spadalo s puta prosipat analize i nazivat ih argumentima.

guuuuuuba.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...

 tako je. naveo sam na prošlim stranicama. jebe se njima i za djecu.

lako je srat, dok ti nije ništa.

stavio bi vas ja u njihovu kožu.

vodiš čovjeka na zračenje , samo ti ko pratitelj moraš napravit test da bi ušao u bolnicu. kupujem željezo i solgarov vitamin D za 1000kn jer su ozračenima krvne slike katastrofa.. i onda će mi spadalo s puta prosipat analize i nazivat ih argumentima.

guuuuuuba.

"Sve je lako kad si mlad..."

 

Ako si stariji i bolestan, tvoj život (za njih) više ne vrijedi ni koliko je crnog pod noktom. Nemaš pravo više biti sa svojom djecom, unucima, veseliti se svakim danom što imaš priliku ih vidjeti i biti sa njima. Ne, ti moraš umrijeti spojen na aparate, daleko od voljenih, samo da bi ovi luđaci moglu "uživati" u svojim malim, sitnim životima.

 

Eto, to ti je društvo danas. To su danas vrijednosti koji mnogi dijele. Jadan nam svijet ako takvim ostaje.

Nadglednik dina
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...

 

Eto, to ti je društvo danas. To su danas vrijednosti koji mnogi dijele. Jadan nam svijet ako takvim ostaje.

 ja se ne hvalim svojim grezim dijalogom. ja samo znam da u RL oni jedino razumiju kada ih stjeraš gdje im je mjesto.

jučer isto u Gradu 40 komada.

od toga, ja ih znam 7 po imenu i prezimenu.

svih 7 su pasivne žrtve svadbe (nisu bili tamo,ali došla maca copy-paste).

znam jednu tuku koja je prije 15 dana rekla "idem sinu kupit odijeo, ide na svadbu"... mali je prije 4 dana u temperaturi 39.

 

pa kravo glupa to je sav tvoj domet "a što je - tu je- proće"... kravo postoji i copy-paste do onih koji bi mogli svoje unuke gledat godinu dana duže.

jebo te tvoj mali i odijelo.  samo kada im tako saspeš u facu...izrogače oči, zajapure se..i ne mogu zaspat po noći jer vide moju facu.

 

eto toliko...i eto, samo na taj način oni kontaju problem.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...
torrente kaže...

stvar je jednostavna.

 

naivni glupani poput mene, kojima je usađen strah od prehladice.. ne mogu se opustiti.

baš ću iza ručka pitati punca da pročita ove komentare i da se opusti.

 

ja zbilja ne znam kako smo ispali toliki debili...  jučer mi kaže.. evo propisano mi je 36 ciklusa zračenja. krećem u ponedjeljak. nadam se da neću što pokupit u tih 36 dana.

 

mogu vam ja dati njegov mobitel pa ga malo oraspoložite i recite mu da bi ga gripa svakako dotukla,a ne ova prehladica.

te ako sretne kakvog argument-analitičara kroz hodnike koji se krevelji dok mu visi krpica ispod brade...neka ga pita "koji je to vic, reci i meni da se skupa iskrivimo od smijeha"

 I ne samo to, po njima, on je "potrošni materijal" jer se usudio biti bolestan i kao takav treba umrijeti da bi oni mogli na koncerte i u birtijetine.

 Da jer  cijeli dan mislim od koncertu nine badric i lokalnog zadimljenog birca...  Ne daj bože da pricam o poslu kojeg vecini ljudi ovisi egzistencija i normalni zivot o tome.  Mislim nismo svi miljunasi ko ti ili da smo programeri u googlu...  

E i meni punac je imao drugi tumor isao na ista zracenja i sto sad to znaci?  Da je tvoj jedini u tome.? Ili mozda da mora pazit sebe ako ne pazi sebe nitko ga nece pazit... I ne pustaju nikog unutra samo pacijenta tako da ne znam gdje si ti ulazio...  A da stvar bude bolja sad opet nebriga o starijima. A da stvari postavim ovako ko ce se brinut od starijima ako sve ode 3pm ? Ali ocito je da penzici mogu na klupu pit pivu u parkicu cekat 2500kn od drzave i zivit na mljevenom mesu 10 kn po kili... 

I onda smo mi bescutni budale ovo ono...  Ne sudite dok ne znate jer ja sam imao i imam u obitelji isto visoko rizicne skupine starih sa plucnim oboljenjima i... Dali bi se isto ponasali da je sezona gripe?  Sto ovo i je koliko god vi meni govorili da nije jer to nema smisla da se sad sve svrstava pod koronu...  Ali nista komentari kako korona sve trpa pod tepih  sve drustvene ekonomske i druge probleme...  Problem su mladi koncerti i birtije a ne poslovi buducnost i neka sigurnost... Tocno sto sam napisa sad jos izvucite gramaticke greske i eto... 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...
. I ne pustaju nikog unutra samo pacijenta tako da ne znam gdje si ti ulazio... 

 

 u KBC Split (odvojena zgrada onkologije). vozimo se gore-dolje 420km.  ulazio na pregled pred zračenje, uz test ulaziš kao pratnja.

to se ti usudiš još meni ovdje reći da izmišljam... hajmo ovako.. ja te ne qvotam i ne spominjem, pristojno te molim da me klikneš ignor i ne komentiraš me.

poštenije ne može.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 8:40 (torrente).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...
greška. brisanje.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 8:39 (torrente).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ne, ti moraš umrijeti spojen na aparate, daleko od voljenih, samo da bi ovi luđaci moglu "uživati" u svojim malim, sitnim životima.

 

Eto, to ti je društvo danas. To su danas vrijednosti koji mnogi dijele. Jadan nam svijet ako takvim ostaje.

 Danas ljudi u africi umiru od gladi na karibima nema pitke vode juzna amerika vise vrijedi 10 dolara nego ljudski zivot...  Kad ste tako zabrinuti otidite malo doli pomozite tim ljudima jer od toga vise ljudi umire nego od korone a da ne govorim da juzna amerika karibi  srednja amerika koja je to glad i siromastvo pogotovo starijih generacija... Kad Vas je toliko briga mozete i volontirat odmah iza prvog uragana 4 ili 5 kategorije...  Hvala.  Do tad nosite maske perite ruke drzite razmak obavezno foliju na glavu  citajte index 24 sata  slusajte lauca stozer dikica i budite sigurni da su 2 tjedna ključna... 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...
Horatio_Hornblower kaže...
. I ne pustaju nikog unutra samo pacijenta tako da ne znam gdje si ti ulazio... 

 

 u KBC Split (odvojena zgrada onkologije). vozimo se gore-dolje 420km.  ulazio na pregled pred zračenje, uz test ulaziš kao pratnja.

to se ti usudiš još meni ovdje reći da izmišljam... hajmo ovako.. 

 Ne mozes uc mozes doc do vrata i to je to pozvonis sestra pokupi pacijenta. Mozda se od 7 mjeseca promjenilo nesto  ali cisto sumnjam bas zato jer sam tio uc ali nisu pustali jer i ja sam bio u kbc Split.  Neka se drzi bit ce mu tesko ali mora se borit. Zelim mu svako dobro u tome da to pobjedi. 

10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

 Da jer  cijeli dan mislim od koncertu nine badric i lokalnog zadimljenog birca...  Ne daj bože da pricam o poslu kojeg vecini ljudi ovisi egzistencija i normalni zivot o tome.  Mislim nismo svi miljunasi ko ti ili da smo programeri u googlu...  

E i meni punac je imao drugi tumor isao na ista zracenja i sto sad to znaci?  Da je tvoj jedini u tome.? Ili mozda da mora pazit sebe ako ne pazi sebe nitko ga nece pazit... I ne pustaju nikog unutra samo pacijenta tako da ne znam gdje si ti ulazio...  A da stvar bude bolja sad opet nebriga o starijima. A da stvari postavim ovako ko ce se brinut od starijima ako sve ode 3pm ? Ali ocito je da penzici mogu na klupu pit pivu u parkicu cekat 2500kn od drzave i zivit na mljevenom mesu 10 kn po kili... 

I onda smo mi bescutni budale ovo ono...  Ne sudite dok ne znate jer ja sam imao i imam u obitelji isto visoko rizicne skupine starih sa plucnim oboljenjima i... Dali bi se isto ponasali da je sezona gripe?  Sto ovo i je koliko god vi meni govorili da nije jer to nema smisla da se sad sve svrstava pod koronu...  Ali nista komentari kako korona sve trpa pod tepih  sve drustvene ekonomske i druge probleme...  Problem su mladi koncerti i birtije a ne poslovi buducnost i neka sigurnost... Tocno sto sam napisa sad jos izvucite gramaticke greske i eto... 

 

 Opet ti i gripa. Gripa gripa gripa. Do kada? Pišemo da nije isto. Ne. Crtamo da nije isto. Ne. Gripa je slamka za koju se hvataš, a nema veze s vezom. Ali, ajmo opet, i da su iste bolesti (a nisu), gripu možeš kontrolirati i bez cijepiva. Zašto? Jer ljudi postaju zarazni kod gripe tek kad imaju simptome (Isto kao i SARS), a kod ovog nemaš pojma tko je zarazan, a tko nije zbog genetske lutrije. Danas da upregnemo ovakve resurse protiv gripe, sasjekli bi je u korijenu svake zime. Zašto to ne radimo? Jer kao što je netko napisao, živimo s njom tisućama godina. Nije nam bitna više. Ne obaziremo sa na ljude koji umru od nje. 

Jel to ispravno? To sami sebi kao društvo trebamo odgovoriti. Osobno mislim da bi kao čovječanstvo trebali malo više pozornosti pridodati svim zaraznim bolestima koje smo uzeli zdravo za gotovo, i možda skratiti financiranje beskorisnih industrija, udruga, vojske, i malo više brinuti o našem zdravlju.

 

Nitko ne trpa pod tepih druge probleme, ali ako je kriza, a krizu je prouzročio jedan vrlo opasan element po sve društvene aktivnosti, onda je prirodno da je veći fokus na taj problem kako ne bi prouročio ogromnu štetu. Trenutno se taj problem zove COVID. Sutra će biti nešto drugo. Kroz cijelu ljudsku povijest je bilo nešto.

 

Koliko covid štetu radi, evo u mojem gradu nema više mjesta za teške bolesnike u bolnici. Doktori i sestre bolesne, pozitivni pacijenti na svim odjelima. Ljudi koji tamo rade padaju s nogu. A žena mi mora svaki tjedan u bolnicu na pregled, i ne želi tu "prehladu", kao što ju ni ja ne želim, jer neću igrati genetsku lutriju s virusom

 

I to je sve. Nema velike mudrosti. Trebamo zaštiti ugrožene, trebamo pazit sebe i pobijediti ovaj virus, jer, vjeruj mi, ako on nastavi harati, imat ćemo daleko veću štetu kroz sve društvene aspekte, nego se držati nekoliko osnovnih mjera da ga zaustavimo.

Nostite jebene maske, maknite se od ljudi i pričekajmo da pametniji od nas rješe problem.

 

 

Nadglednik dina
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

 zna se kakva je procedura. prije zračenja imaju dva bitna pregleda

+

dobije se cijela skripta uputa, što jesti, što piti, kakav se pojaviti sljedeći puta i gomila ostaloga.

 

ako smo ja i ti pri pameti, onda ćemo od liječnika uskladištit sve informacije kao očenaš.

AKO je osoba u početnim fazama demencije i ne zapamti "gdje je račun od vode, što smo jučer ručali".. on nije u stanju zapamtiti ni "dobar dan" kada bu se doktor obrati.

 

doktoru je u interesu da informacije budu pravodobno prenešene. također dok ste imali 4-5 telefonskih razgovora, naglasio si.."on se malo gubi i neće vas sve pohvatati".

dobro, možete doći sa njime. on je obavezan napraviti bris,a sada i vi.  to naglasiš onima što guraju štapiće u nos i mogu provjerit kod našeg dr. opće prakse..tko ide i gdje ide.

 

mislim...bilo- sad je- bit će... mijenja se. normalno da nama dvojici  sa foruma ne treba pratnja.

 

hvala na željama.  

 

(gdje sam tu ja... moja je dužnost i obaveza da budem logistika i napravim sve što mogu...ali nažalost vidim na terenu da je to mučno.. jednostavno sam u grupi koja zazire od ignoranata situacije)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 9:00 (torrente).
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

 Danas ljudi u africi umiru od gladi na karibima nema pitke vode juzna amerika vise vrijedi 10 dolara nego ljudski zivot...  Kad ste tako zabrinuti otidite malo doli pomozite tim ljudima jer od toga vise ljudi umire nego od korone a da ne govorim da juzna amerika karibi  srednja amerika koja je to glad i siromastvo pogotovo starijih generacija... Kad Vas je toliko briga mozete i volontirat odmah iza prvog uragana 4 ili 5 kategorije...  Hvala.  Do tad nosite maske perite ruke drzite razmak obavezno foliju na glavu  citajte index 24 sata  slusajte lauca stozer dikica i budite sigurni da su 2 tjedna ključna... 

 Previše sam se trudio u prošlom postu nažalost.

 

Vućeš paralele koje nemaju veze jedna s drugom samo da bi opravdao svoje lude teorije i uvjerenja.

 

Jel netko osporava problem gladi u svijetu? Problem pitke vode?  Bilo koji drugi globalni zdravstveni problem? NE.

 

Klasičan ruski whataboutisam je potez klasičnih trolova. https://en.wikipedia.org/wiki/Whataboutism

 

I da više vjerujem Laucu i Đikiću, jer ti ljudi imaju 100x više obrazovanja za razliku od likova poput tebe sa foruma, blogova i jutjuba. Ali to ne vrijedi, jel tako? Ti možeš uz pomoć jutjuba postati doktor bilo koje znanosti vlastitog uvjerenja 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 9:04 (Entry Point).
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Na cemu temeljis broj zaraženih? Lazno pozitivnom ili pozitivno negativnom pcr testu? Sto je razlika izmedu toga i gripe? Jeli itko ikad brojao umrle od gripe ili su ko moja baba umrla prirodnom smrcu jbg imala 90 gripa je ugasila... 

Zasto doktori vicu da je ovo lazna histerija zbog netocnih nalaza i lose kvalitete pretraga a takvi doktori ne dolaze u medije  

Zasto ovo ne završi ko prijelomna vijest u cnnu foxu i cnbsu... Zanimljivo je da imas doktora koji kazu da ovo nije tako kako se na prvu cini... 

Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Jao si ga nama sa guskama u magli? Nitko ne osporava coronu osporavan da je ovo crna kuga 21 stoljeca ksko se prijelomnim vijestima sugerira.  

I zamisli u njemackoj na tisuce saveznih policajaca ce osiguravat lockdown u njemačkoj da je ovo tako smrtonosna epidemija dali trebaju osiguravat bilo što ili bi stao doma. 

Zanima me kako ce u francuskoj to izgledat pogotovo u emigranskim cetvrtima di policija nije bila od 45...

 Ali imaju ograniceni lockdown sto je super doslo malo da smire emigrante i stave ih pod kontrolu... 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

to vam je sve mrcvarenje oko vlastitih viđenja i zaključaka.

stanje na terenu je bitna rasprava. ponašanje ljudi.

ponašanje u kolektivima, radnim mjestima.

postoje ljudi koji NE ŽELE to dobiti i postoje ljudi koji sve to ignoriraju i treći, doće-proće-što ću sad.

 

to je bit ove teme, a ne bavljenje nadri-epidemiološkim kalkulacijama.

 

navedene tri vrste dijele društveni prostor. 

karikiram..dijelimo 60 kubika zraka u računovodstvenom servisu..

- jedan se čuva, nosi masku, dezinficira, prere ruke..NE ŽELI to dobit

- drugom visi maska ispod brade..tu i tamo stavi na glavu kada uđe šef

- treći ne nosi ništa...pljucka na jagodice prsta i frit-frit po podnescima firme "đuro travel" kojemu naše računovodstvo knjiži državnu 4k potporu

 

pronađeš sebe u toj kancelariji i navedeš koji si.  po meni je to najbitnije u temi, a ne stanje u Somaliji.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...

 -ne, kad imaš prehladu-gripu, klasično curenje nosa, nemaš okus (čak je dovoljno zatvoriti nos dok zdrav jedeš nešto i ne prepoznaš hranu, drugi okus..) tako da ti sipmtomi ne pomažu + nos/njuh je direktno povezan s okusom. Kad god imaš temperaturu hrana počne biti bljutava.. (pa i pušačima cigareta gadljiva..).

--- za sad, je jedino niža-povišena temp cca 37.nešto.38c simptom dok jača gripa obično skoči na 39+

 Nije isto. Kad nemaš okus i miris od gripe onda ti je sve bljutavo, nije dosta slano ili dosta kiselo tj osjetiš ali ti je nedostatno začinjeno a osjet mirisa nemaš jer ti je nos zaštopan. Kod korone nos nije zaštopan, dišeš normalno al jednostavno nemaš mirisa. Zapravo sve ima neki svježi miris, već sam napisala da mi sve ima miris kao onaj friški zimski jutarnji zrak. Ko kad izađeš u veljači ujutro na snijeg pa udahneš. Točno takav miris ima i hrana i parfemi i zrak, sve.  A okusa jednostavno nema, nikakvog, da staviš kilu soli u hranu ne osjetiš ništa, ko da žvačeš zrak.

 

Meni se okus vratio za 3 dana, ali malo zbrčkan. Inače volim ljuto i jedem hranu koja je za veliku većinu ljudi preljuta. Sad ne mogu uopće ljuto. Sve mi je preljuto, ali mi zato ništa nije dovoljno slatko, na čokoladu bi najradije stavila šećera. Slano, kiselo i gorko(koje mrzim) osjetim normalno.

Miris još uvijek nemam(10 dana već). Zapravo je s mirisom zanimljivo to da iako imam kronično upaljene sinuse i bez kapi ne funkcioniram prvih par dana korone mi kapi uopće nisu trebale. Disala sam normalno. Sad su mi se opet sinusi zatvorili, ali mirisa i dalje nemam. 

 

Tak da to je baš klasičan simptom korone, ali ni on se ne pojavljuje kod svih tak da opet kifla. Od nas četvero samo sam ja ostala bez mirisa i okusa. Fer se žalio da mu je sve što je ljuto naglo postalo preljuto a inače jede još ljuće nego ja, ali on nije ostao ni bez okusa ni bez mirisa. 

 

Što se tiče temperature i tu je li-la. Uredno sam kurila preko 38°C tri dana pod ogromnim dozama brufena. Meni paracetamol ne djeluje pa moram pit brufen za temperaturu. Nekad čak i voltaren. Držala sam temperaturu između 38.1°C i 38.5°C pod konstantnom dozom od 800-1000mg svakih 6 sati.(800mg ujutro i u podne pa 1000mg navečer i po noći) Bez tableta bi sigurno bila 39+. Onda je pala i od tad uredno svako popodne imam 37.2-37.4(moram napomenuti da je meni normalna temperatura 36.9)

 

Inače kod nas je najmanje simptoma imao moj stari. Doslovno jednu večer 37.8°C i bolovi u leđima i kasnije više ništa. Čovjek koji je inače težak srčani bolesnik sa 4 infarkta i još par moždanih(da mu se nađe jel) je koronu gotovo pa prehodao. Stara je imala simptome kao kod malo jače viroze. Temperatura do 37.8°C bez tableta, kašalj, šmrkavica, bolovi u mišićima. Fer gotovo ništa, 2 dana povišene temperature i glavobolju, ništa drugo. Mene je malo jače drmnulo. Di će suza nego na oko.  kao što sam rekla, 3 dana temperature, bez okusa i mirisa, kašalj nekakav blesav, više konstantno kašljucanje nego onaj pravi kašalj, jaki bolovi u leđima i umor. Evo sutra je 14 dana i još uvijek se jako brzo umaram. Popnem se po stepenicama i onda mi pola sata treba da dođem sebi. S tim da onih prvih 5-6 dana unatoč temperaturi mi nije bilo ništa. Normalno sam rondala po kući, kuhala ručak, čistila, vešarila, čak sam jedan dan i sredila svo cvijeće na balkonu i odvukla ljetno cvijeće u podrum, spustila se do vrta, posijala špinat i posadila češnjak i bilo mi je dobro. Zadnja 4 dana sam baš iscrpljena i strašno brzo se umaram, al se poklapa sa zaštopavanjem sinusa tak da mi se čini da je umor od njih, nebi bilo prvi put. Malo prije sam pomela pasove dlakice po kući i sad ću zujat jedno pola sata da se oporavim.   E da i stalno mi je vruće, što je za mene jako čudno jer je meni non stop hladno inače. U kući je 19°C i u kratkim rukavima sam a inače na 22°C imam trenirku i gore debelu vestu.

 

Al iskreno da mi netko ponudi ponovno koronu ili jednom gripu davaj koronu i tri puta samo da nemam gripu. A ovi kojima je prehlada=gripa očito nikad gripu nisu imali pa nemaju pojma što je prava gripa. Radije bi čak i koronu u kombinaciji sa rota virusom samo da nemam gripu. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...
..

 

I to je sve. Nema velike mudrosti. Trebamo zaštiti ugrožene, trebamo pazit sebe i pobijediti ovaj virus, jer, vjeruj mi, ako on nastavi harati, imat ćemo daleko veću štetu kroz sve društvene aspekte, nego se držati nekoliko osnovnih mjera da ga zaustavimo.

Nostite jebene maske, maknite se od ljudi i pričekajmo da pametniji od nas rješe problem.

 

 

 .. zanimljivo, čak se recimo slažem.

-i problem će riješiti netko drugi...

-btw, covid nam je tu sigurno do idućeg ljeta. Cjepiva koja se sad najavljuju su onako nada za božić, pa za imućne, da je sad potvrđeno nećeš doći na red... malo duže. Sad je već 10-20% populacije izloženo, zaraženo-preboljelo (neovisno o simptomima). Sva mudrost država-mjera je da to ide u podnošljivim količinama za društvo, ne kao italija kad se leševi gomilaju. Računa se da ćemo do ljeta većina imati virus, tj oni koji prežive neki imunitet barem neko vrijeme (ne zna se jel trajno ili mjeseci) i to je ono 'imunitet krda' za razliku od viskovog krda-stoke kako nas netko smatra.

-pametniji će nam riješiti problem, nestat će boleštine, čak će i torrentov punac ozdraviti, dok jednorozi pasu po zrinjevcu i okolnim livadama gdje inače obitava endemični vinetu ... da, netko drugi, pametniji će nas spasiti, možda bog, marsovci, možda billygates ili brezos, možda su u šumici.

-zanimljivo kako se torrente empatično odnosi prema svojoj obitelji i nije mu problem karcinom nego par tuduma klase kbenzema koji vrišti o koncertu i izlascima pa gosparski sve strpa na istu hrpu (govana).. da, postoje samo dvije grupe, mi-oni, nema između, nema sivih nijansi (osim filma sex tematike) nema drugih problema jer drugi nemaju starce nego su rođeni iz epruvete ili marijinom providnošću, siroti je prevalio 430km .. i brine za svojeg člana koji ide na onkološki, kao pratnja mada na ulazu treba stati ali on je gospar, brižan.. pa ide na odjel u odjielu kao ero s onoga svijeta.

 

-ja sam za mjere, protiv gluposti i besmislica.

-jedini efikasan način suzbijanja ako nema cjepiva je ili imunost ili karantena-izolacija, ograničavanje kretanja.. s razlikom, LD zatvara sve, nekritički, ne selektivno, ne zaražene nego sve ali je prvi odgovor kad drugog nema. LD je ponovo netko pametniji kao dojč-franc uveo, no mi čekamo.. jer smo što, pametni ili spasit će nas?

-test, jedino testom možemo izdvojiti zaražene. Test u proljeće nije bio dostupan kao danas + potrebno je vrijeme, sad ide i ovaj brzi-15min.. jedino testiranjem masovno, ne samo simptomatičnih možemo efikasno razdvojiti zaražene za karantenu dok je alternativa LD, tj smanjnje kretanja globalno.. i statistika je jasna, 25% manje prometa = 46% manje širenja, ako nema drugog načina tad LD.

 

-govori se o npr australiji ili novizeland.. kao mjere su smanjile i gripu..? a nije nekome palo na pamet da je LD smanjio gripu? npr nema tenis turnira, nema avio kompanija.. nema turizma, čak se ni ovce-vuna ne prodaju tj zbog LDa i to što ga novizeland ili švedska ne uvede, kad su svi ostali u LD efekt je isti, jer i turisti od nekud moraju doći, npr dojčalanda..

-a onda opet o tome da će nam netko pametniji naći spas.. pa eto, njemci? LD .. zatvaraju se kafići, sve što može osim škole i trgovine, dok policijski sat izgleda kao LD s radnim vremenom ali bi virusu tad trebali dati sat.. tj kretenski od pojedinih država ali u panici se svašta radi.

 

-ili imamo cjepivo ili karantena.. a karantena nije nešto na par sati jer je tad besmisleno, sama riječ .. 40 dana. Nek bude 2 tjedna ili koliko je potrebno.

-možemo opet usporediti s gangrenom, amputacijom noge-ruke.. tj ono što kirurg ponekad napravi da spasi život-osobu. Ako se mora rezati, ne vrijedi premalo jer se tad samo mrcvari pacijenta. To mora raditi (rez) onaj tko zna, struka. Ne na pola, ne policijski sat, ne paljenje svijeća i nada da će nas nešto-netko-nekako spasiti nego ono što znamo i možemo, moramo sami.

-misli tako gospar, da se ostali ne brinemo o djeci-starima, ostalima.. pa brinemo, idemo na svadbe ali i sprovode, ovih dana sprovode više.. pa gosparu, ne seri. Izvini. Ako to želiš reći nekome konkretno reci mu (u temi ili životu) no kad sereš neselektivno tad su svi mi-ili-oni a tad svi radimo istu grešku. Naravno, brineš za svoje, kao i svako.. i ja se ljutim, na razne kbenzeme, na krkane-kretene.. (da ne širimo temu na ostatak problema u državi) jer ne nose masku, jer ti dođu na vrat čekajući u redu kao da će time preskočiti red... a znaš što još, gosparu dragi, .. većinom stari, upravo oni koje nekako moramo zaštititi.. ćoravi, tumplavi, možda ih čak ni smrt ne plaši kao nas koji se za njih brinemo i tako ti stari bez maske i reda.. da je neki klinjo, baš kao što bi mu ti gosparu rekao (ili odvalio šamar) .. rekao bi mu i ja.. ali ne mogu babi-didu od sto godina, spustim pogled i poštujem ih, odmaknem se. Poslat ih u dojčland? Tamo je LD, tamo se poštuju pravila, jer su pametniji.. ili samo imaju dovoljno pameti i novca da mogu jasno reći da drugog načina nema i da je LD tad nužan jednako kao amputacija.

-problem LDa je što je neselektivan, time svi i zdravi ostaju na hrpi.. time se problem ne rješava niti je smisao kao karntena, tj u stara vremena koja će se gospar prisjetiti, brod je u karanteni proveo vrijeme i nakon tog je bio čist.. dok LD nije karantena nego samo usporavanje do cjepiva ili ljeta ali ako nema drugog tad LD mora.

 

budite odgovorni, nosite maskice, .. poštujte starije dok klincima dajte čvrgu. Proći će.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

sralo, smaraš li po kući tako kastrovski, ako upće imaš koga?

okani me se... što se mene tiče mogu me protjerat odavde,al tebi ću se najebat svega.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...

sralo, smaraš li po kući tako kastrovski, ako upće imaš koga?

okani me se... što se mene tiče mogu me protjerat odavde,al tebi ću se najebat svega.

 fala o premili, gosparu moj.. poživio ti meni u sreći i veselju, neka te.. :)

s druge strane, ako želiš jebavat nešto.. okani me se.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

update.. u dnevniku, cjepivo koje je trebalo biti neki spas, ništa od tog, placebo (ili gore), ne pomaže, ne smanjuje smrtnost, ne pomaže izlječenju. Tak da do daljnjeg ništa od nade da će nas nešto spasiti.

-što možemo osim mjera, distance, maske, preživljavanje... a show je tek započeo. LD je sad 'mačji kašalj'...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Malo me buni kako bogate ljude ne dira Korona.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kolacic kaže...

Malo me buni kako bogate ljude ne dira Korona.

 Što će ih dirati kad imaju viletine i imanja od 69347584 m2 i onda pišu da su tamo jadni u izolaciji, a izolacija sadrži više nego što prosječan čovjek ima prilike probati u životnom vijeku.

It's the hard knock life...

 

Pojavio se i cijeli novi tip smještaja za rentanje, gdje se rentaju turbo luksuzni smještaji, cijeli otoci i slično i prodaju se pod corona-free rezorti. 

Popunjenost 99%.

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kolacic kaže...

Malo me buni kako bogate ljude ne dira Korona.

 Dira dira itekak, ali ti to večinom ne znaš jer bogati(a nisu baš ultra slavni) obično voliju ostat nezapaženi.Eto Hanks familija je bila na Koroni, pa dalje čitaj njegove probleme u tome.Tomeka je najviše mučila hm kostobolja, dakle onak kao kod Gripe pa te bole kosti i mišiči itd.

 

https://www.deseret.com/entertainment/2020/7/21/21325658/coronavirus-tom-hanks-covid-19-crackers-late-show

 

Kak sam ranije napisal, kolko pamtim ja žute simptome nisam imal nikad dakle od Gripe ili nekaj slično.Realno ja bi prije žuto, nego opet da ostanem bez okusa i mirisa pa da eto jedem stiropor i plastiku bez okusa.Kaj sam god klopal, "okusa nema ili slatko+slano nula bodova=plastik fantastik" to je sranje na kvadrat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/kada-zavrsiti-epidemija-koronavirusa-imamo-dob/275162.aspx?page=61&jumpto=6226767&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 23:01 (rambox).
13 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

https://gizmodo.com/this-is-how-wuhan-china-is-celebrating-halloween-1845532978/slides/6

 

Evo slike iz Kine s proslave Noći vještica, tko tu koga, jel moguće da su bez cjepiva tako ležerni da se okupljaju ljudi praktički bez ograničenja.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hazar kaže...

https://gizmodo.com/this-is-how-wuhan-china-is-celebrating-halloween-1845532978/slides/6

 

Evo slike iz Kine s proslave Noći vještica, tko tu koga, jel moguće da su bez cjepiva tako ležerni da se okupljaju ljudi praktički bez ograničenja.

Nemoj pušiti PR fore.

Kinezi jedini normalno broje zaražene i umrle, pa su skužili da ništa od korone, a ne preseravanja ko ovi naši.

Samo kaj je tam narod naviknuo na preventivne akcije, pa nema problema, a kod nas se pripremaju klati po ulicama pa igrokaz ide i dalje...

Nije vlast kriva, nego ljudi, tak da kod nas očekuj još bar tri godine ovak, dok ljudi ne popizde i krenu građanski ratovi.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...
...

Samo kaj je tam narod naviknuo na preventivne akcije, pa nema problema, a kod nas se pripremaju klati po ulicama pa igrokaz ide i dalje...

Nije vlast kriva, nego ljudi, tak da kod nas očekuj još bar tri godine ovak, dok ljudi ne popizde i krenu građanski ratovi.

 

 -zapad-kapitalizam, kod nas je još dobro, no zapadnije se lako desi scenarij koji samo možemo gradirati od neredi do rat.. jer ljudi kao i sva ostala živa bića imaju pravo na život ali ponekad pravo nije dovoljno, jer pravo ne plaća režije, ne stavlja hranu na stol nego to radi novac.. a poslovi trpe. Mi s 4mil smo jedan prosječan (manji) city i kad tjedan dana npr ne radi odvoz smeća već imaš katastrofu a što se tek može desiti ako je ovo produži.. i produžit će se, jer cjepivo je za sad samo nada, ne stvarnost. Nakon tog po staležima tko će prvi, tko zadnji doći na red dok u međuvremenu režije i dalje idu. Kalitalizam, kojeg neće pobijediti komunizam-socijaizam nego uobičajena revolucija jer koji smisao je da npr brazos poveća imovinu u milijardama dok istovremeno taj novac nema većina-ostatak populacije a to je srž kapitalizma, pa čak možda i jedina ozbiljna mana ili greška, odnosno države koje znaju balansirati socijalom kao švedska/danska nemaju takav problem kao usa itd.

-kolliko puta smo se smijali blentavim preperima.. amerima, a oni se na tisuće spremaju upravo na takav scenarij. šbb-kbb.. izgleda uskoro moguć scenarij u usa, dok u eu italija-španjolska vjerojatno prve s masovnim prosvjedima-neredima a tad je samo pitanje što se sve može desiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...

Nemoj pušiti PR fore.

Kinezi jedini normalno broje zaražene i umrle, pa su skužili da ništa od korone, a ne preseravanja ko ovi naši.

Samo kaj je tam narod naviknuo na preventivne akcije, pa nema problema, a kod nas se pripremaju klati po ulicama pa igrokaz ide i dalje...

Nije vlast kriva, nego ljudi, tak da kod nas očekuj još bar tri godine ovak, dok ljudi ne popizde i krenu građanski ratovi.

 

 Ma šta građanski ratovi, nuklearni ratovi! Intergalaktički ratovi protiv Cthulhu-a. Sve je to tajni plan da se ekonomije bace na koljena jer eto, to je krajnji cilj kapitalista i globalista. Ne zarađivati novac. 

Nadglednik dina
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice