Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.569
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Sorry, al sve to što pišeš ispada da su ljudi "koji se ne drže mjera" krivi.

To što se u bolnice nije ulagalo godinama, što su nadležni šikanirali ljude pa im sad fali osoblja, to što su isti ti nadređeni govorili kako će sutra platiti dugove, pa im je to došlo glave.... Za to nisu "neposlušni" krivi....
Krivi smo svi. Znaš i sam zašto.

Za širenje zaraze i jesi krivi ljudi. Ne medicina, ne politika, ne big pharma.

Za odgovor na zarazu su odgovorni potonji.

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
memulica kaže...
Visak kaže...
/cut

 

Naravno, ovih 1850 nije ni približno konačan broj, već danas znamo da ćemo u slijedećih par dana prijeći 2000, a vjerojatno će ukupan broj biti i preko 3000.

Evo da ne brojimo više, jer do kraja travnja će umrijeti skoro 30 tisuća građana RH. Onda ide mali pad, pa na jesen nova sezona umiranja i tako dok ne izmislimo lijek za smrt.

 Evo izašli su podaci i za listopad:

Ukupan broj umrlih od siječnja do listopada 2020. pao je za 0,5% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, odnosno umrlih je bilo 232 manje.

Međutim, promatrajući razdoblje od ožujka, kada je službeno proglašena epidemija bolesti COVID-19 u Republici Hrvatskoj, broj umrlih porastao je za 2,8% od ožujka do listopada 2020. u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, odnosno umrlih je bilo 941 više.

U listopadu 2020. broj umrlih porastao je za 5,8% u odnosu na listopad 2019., odnosno bilo je 253 umrlih više nego u istome mjesecu prethodne godine.

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

 

Znači ukupna manja smrtnost, koja je na proljeće bila 1000, sada se smanjila na 232, s time da je prva dva mjeseca bilo znatno manje od prosjeka i oni snižavaju cijelu godinu.

 

Za razdoblje kovida imamo 941 više od prosjeka, a krajem listopada je bilo 562 registriranih kovid umrlih.

Za listopad je povećanje umrlih 253, službeno je od kovida umrlo 262.

 

Uočljivo je da povećana smrtnost prilično dobro prati službene brojeve umrlih od kovida, pa za studeni možemo očekivati veliki skok. Ako ga ne bude ja ću se ispričati, hoćeš li i ti ako ga bude?

 Kao sto sam vec nebrojeno puta rekao na ovom forumu.

 

Zbog apsolutne novonastale situacije, pricekajmo kraj godine kada podvucemo crtu i pogledamo brojke koje ce tada imati smisla.

 

Mozda ce ova predba zvucati bescutno od mene, ali navodjenje trenutnih brojki je prema mom misljenju isto kao kad u automobilu prebacis putni kompjuter na trenutnu potrosnju i na osnovu hrpetine izmjenjujucih brojki pokusavas predvidjeti koliko ces potrositi benzina do Svicarske a da pritom svakih 10 kilometara odlucis se ici drugim putem.

 

Jednostavno, trenutna brojka ne znaci nista.

 

 

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

:)

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Udahni s maskom, ustani, prohodaj bez maske, sjedi, stavi masku(i prek nosa) i pročitaj ponovno post. Zahvaljujem.
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Je da, već su ga i napali, pa je video povukao i ispričao se jer sve shvaćeno kao prosvjed protiv crkve (pitam se zašto!) i "ipak je i on vjernik".

Ovo je jedini link koji sam našao a da nije neki sajti tipa bogihrvatinaprvommjestu.hr.katolik.hr.hr.hr: https://www.24sata.hr/show/mario-valentic-uletio-u-crkvu-na-jarunu-vjezbao-u-znak-pr-731411

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 16:53 (Veliki Brat).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...

 Kao sto sam vec nebrojeno puta rekao na ovom forumu.

 Da, svi se slažemo da je bilo otprilike toliko 

 

syncmaster245b kaže...

 

Zbog apsolutne novonastale situacije, pricekajmo kraj godine kada podvucemo crtu i pogledamo brojke koje ce tada imati smisla.

 Zašto si zapeo za kraj godine? Godina je ljudska izmišljotina i nema veze s pandemijom. Proslava i okretanje kalendara ne čine ništa posebno.

 

Statistički podaci se vode kontinuirano i možeš ih analizirati na bilo kojem vremenskom rasponu. Zbog standardizacije i usporedbe izdaju se godišnja izvješća, ali ona upravo u ovakvim izvanrednim situacijama nisu adekvatna. Pojavu koja je konstantna (promet, rak, samoubojstva) ima smisla uspoređivati na godišnjoj razini, vremenom će imati smisla i za koronu, ali u prvoj godini to apsolutno nema, nego ju gledaš u odsječku vremena u kojem se pojavila, a to je za nas od ožujka do danas.

 

syncmaster245b kaže...

Mozda ce ova predba zvucati bescutno od mene, ali navodjenje trenutnih brojki je prema mom misljenju isto kao kad u automobilu prebacis putni kompjuter na trenutnu potrosnju i na osnovu hrpetine izmjenjujucih brojki pokusavas predvidjeti koliko ces potrositi benzina do Svicarske a da pritom svakih 10 kilometara odlucis se ici drugim putem.

 

Jednostavno, trenutna brojka ne znaci nista.

 To što ti ništa ne vidiš, ne znači da ničega ni nema. Imaš jasnu korelaciju između povećane ukupne smrtnosti i broja evidentiranih smrti od korone, ali tebi ti brojevi izgleda ne vrijede dok ne otkuca ponoć 31.12.

 

Evo nudim ti kao i memulici da staneš iza svojih riječi i da ukoliko studeni bude imao značajan skok u ukupnom broju umrlih priznaš da nisi u pravu, a ja ću priznati ako skoka ne bude.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Veliki Brat kaže...

bogihrvatinaprvommjestu.hr.katolik.hr.hr.hr:

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Zapravo, korona je kao gripa. S toga bi bilo najbolje usporediti tipa studeni - veljača i ožujak kada je aktivna gripa.

Ako u usporedbi s 11/2019-2/2020 i 11/2020-2/2021 ne bude prevelike razlike, što će to govorit?
Računaj da gripa nije stala, kao ni ostale bolesti.
A to što je evidentirano da je X ljudi umro, to možeš okačit mačku orep. Odakle im te brojke? Pa mi ni ne znamo koliko ljudi je umrlo od gripe, točan broj, ne nagađati.
Što se mene tiče, te brojke ništa ne igraju kod mene. Ne kažem da nisu umrli, već da vjerojatno nisu umrli zbog i od korone, već su je imali kad su umrli.
Uz to bi dodao dva tri slučaja gdje su nekog ubacili u statistiku korone pa se obitelj digla na noge i rekla istinu(bilo je dva slučaja koja se sjećam u vrlo kratkom vremenu). Ko zna koliko još takvih slučaja ima gdje obitelji nije do pisanja po fejsu kako nije član umro od korone već od nečeg drugog.

Ne trebam ti govorit, dovoljno godina imaš da i sam znaš (bar bi trebao) da su brojke i statistika kurva i da je sve stvar prezentacije.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
syncmaster245b kaže...

 Kao sto sam vec nebrojeno puta rekao na ovom forumu.

 Da, svi se slažemo da je bilo otprilike toliko 

 

syncmaster245b kaže...

 

Zbog apsolutne novonastale situacije, pricekajmo kraj godine kada podvucemo crtu i pogledamo brojke koje ce tada imati smisla.

 Zašto si zapeo za kraj godine? Godina je ljudska izmišljotina i nema veze s pandemijom. Proslava i okretanje kalendara ne čine ništa posebno.

 

Statistički podaci se vode kontinuirano i možeš ih analizirati na bilo kojem vremenskom rasponu. Zbog standardizacije i usporedbe izdaju se godišnja izvješća, ali ona upravo u ovakvim izvanrednim situacijama nisu adekvatna. Pojavu koja je konstantna (promet, rak, samoubojstva) ima smisla uspoređivati na godišnjoj razini, vremenom će imati smisla i za koronu, ali u prvoj godini to apsolutno nema, nego ju gledaš u odsječku vremena u kojem se pojavila, a to je za nas od ožujka do danas.

 

syncmaster245b kaže...

Mozda ce ova predba zvucati bescutno od mene, ali navodjenje trenutnih brojki je prema mom misljenju isto kao kad u automobilu prebacis putni kompjuter na trenutnu potrosnju i na osnovu hrpetine izmjenjujucih brojki pokusavas predvidjeti koliko ces potrositi benzina do Svicarske a da pritom svakih 10 kilometara odlucis se ici drugim putem.

 

Jednostavno, trenutna brojka ne znaci nista.

 To što ti ništa ne vidiš, ne znači da ničega ni nema. Imaš jasnu korelaciju između povećane ukupne smrtnosti i broja evidentiranih smrti od korone, ali tebi ti brojevi izgleda ne vrijede dok ne otkuca ponoć 31.12.

 

Evo nudim ti kao i memulici da staneš iza svojih riječi i da ukoliko studeni bude imao značajan skok u ukupnom broju umrlih priznaš da nisi u pravu, a ja ću priznati ako skoka ne bude.

 

Ukoliko smo do sada sve nase statistike bazirali na jednogodisnjim periodima, zasto bi sada bilo drugacije?

Mislim da poredba sa automobilom i trenutnom potrosnjom prilicno jasna sto sam htio reci.

 

 

Visak kaže...

Evo nudim ti kao i memulici da staneš iza svojih riječi i da ukoliko studeni bude imao značajan skok u ukupnom broju umrlih priznaš da nisi u pravu, a ja ću priznati ako skoka ne bude.

Zar je to bitno?

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...

Ukoliko smo do sada sve nase statistike bazirali na jednogodisnjim periodima, zasto bi sada bilo drugacije?

 Koje 'sve' statistike? Imaš hrpu statistika koje se ne vode na godišnjoj razini, a što sam već navodio. U samom citatu statističkog zavoda navodi se porast na mjesečnoj razini.

 

U listopadu 2020. broj umrlih porastao je za 5,8% u odnosu na listopad 2019., odnosno bilo je 253 umrlih više nego u istome mjesecu prethodne godine.

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

 

Znači netko to ipak tako gleda. Možeš li objasniti zašto bi uopće na državnoj i evropskoj razini vodili smrtnost na tjednoj bazi, ako smo 'sve nase statistike bazirali na jednogodisnjim periodima'? Al' ono, stvarno da odgovoriš na to pitanje.

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps

 

To što u novinama od neupućenih novinara čuješ samo za godišnje statistike ne znači da su to jedini pokazatelji kojima se barata. Gripa se gleda prvenstveno sezonski.

 

 

Gleda li se prosjek školskih ocjena ili gol razlika sezonski ili na godišnjoj razini? Moramo li čekati kraj godine ili već možemo pričati o (ne)uspjehu turističke sezone?

Podatke gledaš u kontekstu onoga što predstavljaju, a ne u krutom formalističkom okviru kalendarske godine. Ne kažem da se ne mogu i da se neće gledati i na godišnjem nivou, ali ti inzistiraš da se moraju isključivo tako gledati i da van tog okvira ne znače ništa, što je totatlna besmislica.

 

syncmaster245b kaže...

Evo nudim ti kao i memulici da staneš iza svojih riječi i da ukoliko studeni bude imao značajan skok u ukupnom broju umrlih priznaš da nisi u pravu, a ja ću priznati ako skoka ne bude.

Zar je to bitno?

 Je li bitno da staneš iza svojih riječi? Nije u velikoj shemi stvari, ali ako će to spriječiti da unedogled ponavljaš da će se sve znati na kraju godine vrijedi pokušati.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
suspendiran
online
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Čitajući ovu temu mislim da sam oglupio za nekih 30%, odnosno još jedan dokaz da Corona radi ono zašto je i napravljena. Pitate li se što će izać na vidjelo kada ovo bude "prestalo"? Nego, idem si po kokice i procitat jos stranica u ovoj temi,a iskreno mislio sam da ovdje nema toliko zatucanih ljudi sa ispranim mozgovima. 

Ekspert u telekomunikacijama. Pruzam usluge ISKON,HT, A1. Kontakt PM
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 20:14 (Bash).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Kad ovo prestane ako se to ikad desi ostaje nam prazan račun i pravila ponasanja kao prije 10000 godina odnosno sam protiv svih... 

Fascinantno je to što je korona napravila društvu...

Totalni kaos u poslovnom zdravstvenom socijoloskom pogledu. Izaci cemo totalno siromasni bilo novcano bilo osjecajno ali opet bar necemo bit bombardirani svakodnevno oboljelima prijelomnim vijestima i slicno...  Samo se nadam da ce doc sve na svoje mjesto iako cisto sumnjam... Previše smo zaglupljeni i previše je sve crno ili bijelo nema neke sredine i vidi se na ovoj temi tocno to.  Ima nekih kojima je ovo kao meteor sto je zbrisao dinosaure a ima i drugih koje nije briga.  Istina je uvijek u sredini da virus postoji virus je opasan po kronicne i stariju populaciju testovi koji se rade su nepouzdani s obzirom da malo si pozitivan pa negativan mjere koje se donosu su upitne u svim pogledima i pitanje koliko su ucinkovite kad se vecina ne pridržava toga. Kolaps zdravstva je bio i prije korone gdhe za bilo sto ozbiljnije ako nisi iz ZG moras ic privatno. 

Moj stav je da treba sve normalno radit a na svakoj osobi je da sama procjeni oce ic na party od 300 ljudi ili u kafic na kavu ili na neki amaterski sport. Isto kao i maske ako je netko ne želi nosit njegovo je to pravo ja nemogu doc i stavit mu vrecu na glavu. Kazne i ovi cirkusi su totalno promaseni jer ako ces me kaznit za masku di u ustavu i zakonu pise da moram to nosit ili cu dobit kaznu? Nesto sto je normalno i logično ljudi ce radit bez kazni a ne kao sad da 80%ljudi nosi te maske preko usta.  I moje misljenje o maskama je pa bolje da ne recen ali ako je ikad itko bio na brodu znat ce o cemu pricam i koji je safety tamo vezan za maske. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Najveći protivnici mjera i galamđije na internetu su redovito (većinom) likovi iz nekih pripizdina donjih koji su 200 kilometara od malo većih žarišta. 

 

"Ja ne poznajem nikog tko je imao koronu!!" - živi u selu od 16 stanovnika

 

"Moje slobode su zakinute" - Ne može traktorom u seosku krčmu

 

"Cjepiva su zlo!" - Krava ga je ritnula u glavu dok je mali bio - nikad se nije do kraja oporavio.

 

...

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 20:51 (Entry Point).
Moj PC  
6 4 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...

Najveći protivnici mjera i galamđije na internetu su redovito (većinom) likovi iz nekih pripizdina donjih koji su 200 kilometara od malo većih žarišta. 

 

"Ja ne poznajem nikog tko je imao koronu!!" - živi u selu od 16 stanovnika

 

"Moje slobode su zakinute" - Ne može traktorom u seosku krčmu

 

"Cjepiva su zlo!" - Krava ga je ritnula u glavu dok je mali bio - nikad se nije do kraja oporavio.

 

...

 Jesi ti iz zagreba splita ili neke tako velike i kulturne sredine kad si tako pametan? Stvarno da najveci su problem mala mjesta i traktorasi nikako fina gospoda U odjelima koja griju dupe u mercu i bmw a pritom dolaze iz splita zagreba i slicnih velikih  kulturno umjetnickih mjesta. 

A za trece nemam komentara. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Strašno, evo drugi dan da kafići ne rade, već se tresem, nema kave. Restorani isto nula bodova, gdje ću sad mrknuti kilo pečenog. Ljudi moji tko će dočekati proljeće? Zatvorili mi teretanu, Hrvati na koljenima, a baš su svi mislili u ponedjeljak krenuti sa vježbanjem. Jebiga ne može se vježbati nego u teretani.

Osjećam i da mi odumiru sive stanice, posebno čitajući razne internet izjave.

 

Nego doktor nam se brine za porast samoubojstava, idemo sad obrnuti pilu kao što to cijelo vrijeme rade anti-kovidaši pa pitati što je sa drastičnim porastom samoubojstava koji imamo kod mladih već duži niz godina, preciznije rečeno samoubojstva su procvjetala pojavom društvenih mreža. To nije bitno, nije IN?

 

Horatio_Hornblower kaže...

Kad ovo prestane ako se to ikad desi ostaje nam prazan račun i pravila ponasanja kao prije 10000 godina odnosno sam protiv svih... 

Fascinantno je to što je korona napravila društvu...

Totalni kaos u poslovnom zdravstvenom socijoloskom pogledu. Izaci cemo totalno siromasni bilo novcano bilo osjecajno ali opet bar necemo bit bombardirani svakodnevno oboljelima prijelomnim vijestima i slicno... 

Ti jednostavno ne shvaćaš definiciju zarazne bolesti. Recimo da svaki put kad prdnem izbacim 1000 mikrovirusa. Što bi napravio kad bi vidio da sam došao na koncert sa 50.000 ljudi, pa onako svako malo prdnem i zarazim malo dodatne raje. Mislim moje je pravo onako pravo prdnuti, je li tako? Kako ti kažeš nitko ti to ne može zabraniti i ne bi bilo u redu.

 

Ovo za zdravstvo se slažem, u kurcu je odavno, ali ne vidim da je netko prosvjedovao zbog toga. Više nas jebe maska na faci, nego čekanje na pregled i po dvije godine.

 

I kažeš ostati ćemo jadni, siromašni i bez ičega, a istovremeno trošimo više nego ikada.

https://www.bug.hr/trgovina/amerikanci-na-black-friday-online-potrosili-21-vise-nego-lani-17504

https://www.nosto.com/blog/black-friday-statistics/

https://abcnews.go.com/Business/black-friday-hits-record-report/story?id=74435965

https://www.retaildive.com/news/winners-and-losers-of-black-friday-2020/589634/

 

Pa ne moš plejku kupiti nema je ni pod razno, TV-i se prodaju kao vruće kifle, trgovački centri puni ispred kolone za uopće ući unutra.

Cijene nekretnina otišle u nebesa, gradi se na svakom koraku, prodaje se kao ludo.

Pa rekao bi prema tome da nam financijski nikada bolje nije bilo. 

 

Ja ti garantiram da će se u roku od tjedan dana kad prođe pandemija sve vratiti kako je bilo, bez obzira što nam to tada nikako nije odgovaralo i stalno se kukalo ne valja ovo ne valja ono, a sad umjesto da se nešto poduzme glavna želja je da se vratimo na staro. 

12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Čini se da je samo jedan model uspješan  u borbi protiv korone, onaj kineski. Svi mrš doma na mjesec dana koga se nađe na cesti murija ga dobro nalema i on i svi sa kojima je bio u kontaktu idu u kontejner...

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...
Kao sto sam vec nebrojeno puta rekao na ovom forumu

 nisi ti ništa nesretniče rekao.

nisam danas od volje i baš gledam koga ću prokinit nogom u prkno.

upisuješ kakice... okuražio si se. kako ono kaže.. "moj upis, njegov upis.. ako ste čitali moje upise"...

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 

U listopadu 2020. broj umrlih porastao je za 5,8% u odnosu na listopad 2019., odnosno bilo je 253 umrlih više nego u istome mjesecu prethodne godine.

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

 

 

A u Sijecnju 2019 bilo je 517 vise umrlih nego u Sijecnju ove godine, sa istog linka.

 

I sto sad?

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...
/cut

 

Zločinci i veleizdajnici jer ne žele da ljudi umiru. Za to ti mora cijela paleta daski u glavi faliti da tako razmišljaš.

Pazi ti to; oni ne žele da ljudi umiru. Izgleda da nisu bili na satovima biologije ili su samo šupljoglavi, jer:

 

Ljudi umiru oduvijek. Mi smo smrtna bića. Za smrt nema cjepiva.

 

Usput nema cjepiva ni za koronu, pa su sve ove mjere sad POTPUNO BESKORISNE/BESMISLENE. Mislim pričati o bilokakvim mjerama ili brnjicama, nakon što je u godinu i tri mjeseca virus prošao kroz cijelu populaciju. Virus je sad čvrsto u populaciji (čak i u pripizdinama), nemaš cjepivo i dvije trećine bolnica ti je leglo virusa. Sad se svi raspoloživi resursi trebaju usmjeravati samo na zdravstvene ustanove i teško bolesne. Prestaje besmislena testiranje, prestaju sve mjere, prestaje se javno brojati mrtvi, a namjerno dizanje panike i širenje defetizma od strane novinara i zdravstvenh radnika se strogo kažnjava. Ostali nastavljaju sa radom i životom kao i prije ove Godine svih debila. Sve ostalo je zločin protiv čovječnosti i veleizdaja.

 

Filox kaže...

 Tako je. Evo i Švedska, ta famozna najbolja Švedska isto ima svoje Stožeraše. Prvo se ne smiju okupljat više od 8 ljudi, pa se ne toči alkohol iza 10, pa se pozivaju građani da ne izlaze, da se ne druže s ljudima van svog kućanstva i tako to... 

 

Nije vam ni Švedska pošteđena zločinaca i veleizdajnika uključenih u Švedski Stožer. Ili je ipak Švedska vrhunska država i tamo je sve super, tamo se poštuju slobode i sve funkcionira.

 

Birajte!

Eh baš si mi ponovo naletio na volej. Uživaj u brojanju mrtvih po ulicama Stockholma!

 

Snimka Dalmatinca iz Švedske: "Poznato socijalno distanciranje. Ljudi krepavaju na ulici, ne možeš od mrtvih hodati"

 

Visak kaže...

 To što ti ništa ne vidiš, ne znači da ničega ni nema. Imaš jasnu korelaciju između povećane ukupne smrtnosti i broja evidentiranih smrti od korone, ali tebi ti brojevi izgleda ne vrijede dok ne otkuca ponoć 31.12.

 

Evo nudim ti kao i memulici da staneš iza svojih riječi i da ukoliko studeni bude imao značajan skok u ukupnom broju umrlih priznaš da nisi u pravu, a ja ću priznati ako skoka ne bude.

Na kraju godine ćeš moći reći toliko i toliko ih je umrlo sa koronom, a toliko i toliko ih umrlo od ostalih boleština. Također se treba pogledati koliko fali mrtvih po rubrika, jer koliko pratim situaciju po svijetu bit će velikih minusa u rubrikama prvih pet ubojica populacije i naravno veliki plus u korona rubrici. Sve će se to lijepo zbrojiti i oduzeti, pa će se onda vidjeti kristalno jasno koliko je zaista ovo opasna bolest i zašto su počinjeni zločini u to ime. Onda će nastasti opći pičvajz.

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Tak je.

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...
DCQE kaže...

Inače, diktator obožava uvoditi diktaturu tako što kaže da će uvesti diktaturu, kako nisi znao?! "Iluminati" u glavama forumskih dežurnih debunkera zdravog razuma ti ne postoje. Inače se stvari u svijetu odvijaju potpuno slučajno, baš kao i njihova logika koja je slučajna kada se dogodi, a inače je nema. Glavni argumenti kojima dokazuju nepostojanje logike i argumenata je: etiketom u čelo. Najdraže etikete: ravnozemljaš, negiratelj korone, desničar, ustaša, katoliban, antivaxer... Ako nisi shvatio, etiketa ima super moć, zove se "debunkiram sve na koje se nalijepim"!

 

Cjepivo im je amajlija. A posebno vole cjepiva koja su se istraživala punih... puncatih... 10 mjeseci!!! Takva su ima najdraža i eno već stoje u redu "da se mogu vratiti normalnom životu". 

 

Inače, ako nisi znao, mRNA cjepivo se koristi već stoljećima. To je provjereno cjepivo vrhunske tvalikete, domaće proizvodnje. Nuspojave su malo gore nego ako se zaraziš koronom protiv koje primaš cjepivo, ali bolje i to nego živit ovako zauvijek. Uostalom, valja ti bit odgovoran i primit u guzu provjereno cjepivo, sigurno i efikasno, nikad prije korišteno, 10 mjeseci razvijano, od firmi koje su poznate po moralnom dignitetu koji je toliko velik da im sve svjetske vlade vjeruju, a toliko im vjeruju da su potpisale da neće snositi nikakve posljedice za nuspojave! Eto, i ti se sad nemoj cjepit i budi skeptična budala. 

 

Sad bježim, moram snimit video za RTL o stanju u bolnicama!

 

https://twitter.com/MARCOFREE2020/status/1329548270599860226?s=20

 

Mene samo zanima kako to da su nekad u povijesti uopće izmišljena cjepiva. Pa jel morao netko nekad bit prvi? Jel se moralo testirat jedanput? Ni jedno cjepivo u povijesti nije bilo provjereno i vrhunske kvalitete, bez da ga se provjerilo i testiralo. Svako cjepivo je neprovjereno, dok se ne provjeri i svako bude nikad prije korišteno, dok ga jednom ne počnu koristit. Kako glupo razmišljanje...

...

 TLDR ⇑ ⇒ "Ja želim i hoću biti zamorac za firme koje su ne žele odgovarati za potencijalne probleme svoga proizvoda!" --- Jesam shvatio dobro, Filox?

 

Danas, kupiš fen, dobiješ garanciju da će radit. Ako ne radi, dobiš novi. Fen suši kosu, stoji ti na polici, služi svrsi dok ga, recimo, ne ubaciš u kadu u kojoj se kupaš. Autoindustrija, ako je pogriješila u proizvodnji i QC-u, pa te njihov proizvod košta prometne nesreće/ozljede nedajbože i života... oni snose odgovornost. Auto, korisna stvar, ali nimalo bezazlena. Stoji u garaži/parkingu dok ne sjedneš u njega i voziš prema propisima, ili kao Gazimir Čmarčić, ili Tomo Horvatinčić aka Carmagedon... CJEPIVO, ljubane moj, penetrira kroz iglu u guzu i tamo radi nešto što malo tko od ovčica koji će ga rado primit - zna. Malo tko ima ideju kako funkcionira konvencionalno cjepivo, a prilično je jednostavno... mogu misliti koliko su informirani o novim tipovima cjepiva (toliko o informiranom pristanku). Sva cjepiva do sada rade na jednostavnom principu - da potaknu imunosni odgovor na virus protiv kojega se cijepiš, i to tako da upravo taj virus, oslabljen/umrtvljen kroz razne metode ("uzgajanje" na životinjskim ili MRC5 stanicama) ubrizgaju. Prost prinicip, izgleda uspješan, no nemali broj problema i on donosi, neizbježno. Adjuvanti, pojačivači u obliku teških metala kako bi osigurali dovoljno jaku reakciju imunosnog sustava znaju stvoriti probleme, često neurološke, zbog toksičnosti. Živa, br. 1 neurotoksin, nalazi se u verziji timerosala... i dalje je živa, i dalje je neurotoksična, i dalje se nalazi u brojnim cjepivima. Veli Big Pharma "ne možemo napraviti sigurno cjepivo, zato tražimo imunitet od tužbi zbog potencijalnih posljedica naših proizvoda!" - i zakonodavci kažu:  , big pharma odgovara: rokenrol bajo moj.

 

mRNA cjepivo, nije zapravo cjepivo, jer ne sadrži nikakav virus, ni živi ni oslabljeni, već sadrži "program" koji mora ubaciti u stanicu. To je stanično programiranje, što znači da ulazi u stanice i sadrži genetski kod koji će programirati ribosom da proizvede bjelančevine koje će potaknuti specifični patogenski imunološki odgovor. Opasnost? Napadanje zdravih stanica od strane T-stanica i pojačani autoimuni odgovor - isti ili sličan odgovor nastaje kod tumora. Dakle, nikad prije dugoročno testirano cjepivo, sada ćemo ubrizgati u, kako veli Tata Mesija, 7bn ljudi. What might go wrong?!?!?

 

Znači, bez jebemti, 1 kroz 1 i kristalno jasna činjenica: ljudski rod će ovom vratolomijom postati zamorac u medicinskom eksperimentu, u cjelini (ako uspije, ako ne uspije na većini, budu natjerali, pa bude obavezno, ne sekiraj se)... BRAVO ljudski rode. Poserem ti se na to malo mozga što ti je ostalo među ušima. I najveća ironija, od svega - to ćemo napraviti protiv virusa iz obitelji prehlade, kojem je IFR, prema trenutnim podacima (7.10.) >>>>>>>>>>>>> 0.03‐0.04% kod onih <70 god.<<<<<<<<<<<

 

Jedina realna opasnost čitave pandemije jest glupi narod koji bleji u Stožere diljem svijeta i gleda dnevnik. Oni su -  jebiga al tako je - obični tupi i ispodprosječno inteligentni tutleki koji su postali dopaši o dnevnom izvješću o brojevima "novooboljelih" i koji bi prihvatili da im se ubrizga pseći drek, samo da na njemu piše "COVID cjepivo", i da ga preporuči ALLMIGHTY struka!

 

"A kako možeš, ti hladni čovječe, ignorirat sve ove umrle ljude od covida?" - očekivana primjedba tutleka br.1

Odgovor: A ako ti, topli čovječe, možeš ignorirati stotine tisuća obitelji (u RH, a što je diljem ravne ploče - pitaj Vidovitog Milana) bez primanja? Tko suosjeća s dječicom koja će dobit goli kurac za Božić od poklona, ili, još gore, a opet sirova stvarnost - koja će dobit ladnu paštetu za ručak? Topli gospodine čovječe, popušite racku. Velim. S poštovanjem.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...

Malo tko ima ideju kako funkcionira....

 He he, omiljena Trumpova fraza kada sazna neku općepoznatu informaciju, pa misli da je otkrio toplu vodu.

 

Mnogi ljudi ne znaju ni kako funkcioniraju računala, pa ih koriste, jer postoje stručna tijela koja ih certificiraju. Ne znaju ni kako 5G i avionski motori rade pa ih bez problema koriste.

 

Mada ima i onih koji i na temelju tog neznanja rade teorije zavjere.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 He he, omiljena Trumpova fraza kada sazna neku općepoznatu informaciju, pa misli da je otkrio toplu vodu.

 

Mnogi ljudi ne znaju ni kako funkcioniraju računala, pa ih koriste, jer postoje stručna tijela koja ih certificiraju. Ne znaju ni kako 5G i avionski motori rade pa ih bez problema koriste.

 

Mada ima i onih koji i na temelju tog neznanja rade teorije zavjere.

 Pa vidiš da smo ovce, tutleki i štoveć. Oni su progledali, woke su, oni su uvidjeli skrivene namjere i globalnu zavjeru. Oni bolje znaju od obrazovanih ljudi, znanstvenika, stručnjaka. Neće njima nitko govoriti kako epidemije funkcioniraju, za to ti ne treba škola, dovoljan je DSL.

 

Oni znaju, oni vide između redaka, mi smo ovce s brnjicama koje gledaju HRT 0-24.

 

Oni ljepe emotikone koji se smiju na članke o umrlima, njima je to smješno, jer ONI znaju kako ljudi umiru, kako je u bolnicama i kako doktori rade. Ne trebaš biti tamo, dovoljan je DSL.

 

Whataboutism je njihovo najjače oružje, ignoriranje argumenata modus operandi.

 

Oni zahtjevaju pravdu i slobodu jer komad tkanine na licu im je oduzeo sve slobode. Nisu bitne ostale društvene nepravde, korumpiran sustav, lopovi na vlasti... 

 

Nema smisla se raspravljati s njima jer oni su odvojeni od stvarnosti. Imaju oni svoju stvarnost kao i svoje činjenice, ali to je samo odgovor na nerazumijevanje onog što se događa oko njih. Sasvim prirodna reakcija rekli bi stručnjaci.

Nadglednik dina
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Vas dva stvarno ste rijetko iritantni likovi. Sve je kao struka rekla mi smo pametni mi sipamo argumente vi ste bioteroristi a sto je najgore ni sama struka nema pojma o nicemu. Cjepivo o kojem pricamo je ubrzano i nedovoljno testirano da bi se otkrile nuspojave pa ja kad ga primim jer uvijeti da ides radit vani ce bit da si cijepljen postajem defacto pokusni kunic.  Ali u vasoj glavi je kako se kaze u dalmaciji promaja pa vam je samo taj glupavi virus. Virus koji je toliko zastrašujuć da stozer mora zabranit ljudima interakciju ogranicavat njihove slobode sve zbog toga jer dnevno imamo na stotine strucnih misljenja prijelomnih vijesti ogroman broj navodno umrlih di na kraju ce sve bit kao i predhodnih godina jer nema vise drugih razloga smrti.

Kladim se da jedva čekate stožer presice i nazivanje drugih ljudi majmunima na bugovom forumu a vjerovatno ste zatvoreni u 2 kvadrata jer jbg virus je oko nas. Znaci ono tipicno crno ili bijelo nema sredine.  A to sto taj jebeni virus je napravio da ogromna kolicina ljudi nema prebijene da su izgubili poslove stanove i da cemo na proljece ako ovo prode imat socijalnu krizu tj vrlo vjerojatno nas nece biti ni 3 i po miljuna jer ce nas zahvatit novi val iseljavanja to nitko nista samo jebene brnjice i debili iz stozera.  Majke mi stvarno kad skuzis sto mediji rade a to je tesko ispiranje mozga na svim razinama dode mi zivit na nekom otoku bez struje. 

Brate sve otvori neka radi kako ces virus zaustavit koji se slobodno širio cilo vrime ko se pazi neka se pazi i doviđenja. A ne sad kopiramo vanjske parazite pa daju kaznu za maske.  Znate zasto uk njemacka spanjolska italija imaju problema i zasto donose te zakone? Svatko ko je ikad stupio nogom tamo zna da tamo iako je civilizacija ima hrpe imigranata koji ne znaju jezik nemaju pojma o nicemu i kako ces ti zaustavit sirenje virusa i pisat kazne kad imas mjesta di policija ne smi krocit.  Ali mi sve uzimamo od tih jebivjetara pa nismo ni zasluzili bolje a zapravo kad nisi zatvorio nista do 15.11 nisi ni trebao jer vec je onda prekasno. I opet kazem cudesno je kako nema respiratornih problema ove godine najbolji primjer je poznanik sa upalom grla di zove dr a ona kaze ajde se testirat.  Svi smo koronasi i ovce a iskreno bolje nismo ni zasluzili. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Znači problem je što sve mjere uvozimo od drugih država, a onda će ljudi bježati u te druge države?

Logika na najjače.

Najbolji dio je kad govoriš da stroge zakone donose zbog divljaka koji su doselili i ne poštuju pravila, a sam si takav divljak koji vani radi i ne želi poštivati pravila.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Znači problem je što sve mjere uvozimo od drugih država, a onda će ljudi bježati u te druge države?

Logika na najjače.

Najbolji dio je kad govoriš da stroge zakone donose zbog divljaka koji su doselili i ne poštuju pravila, a sam si takav divljak koji vani radi i ne želi poštivati pravila.

 Dakle ti imas ocito manjak sivih stanica i tu ti ja pomoc ne mogu. Mjere su specificne za svaku drzavu nemozemo mi doc i kopirat nesto jer austrijanci tako to smatraju najboljim.  Drugo ljudi ce bjezat cak i sad jer su budale sa stozerom na celu sjebale skoro sve sto se gospodarski dalo sjebat u potrazi za poslom i placom. 

Da sam divljak ne bih me ni jedna drzava primila da se ne drzim zakona bi vjerojatno bio u prdekani.  Tako da cestitam glup si. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
DCQE kaže...

Malo tko ima ideju kako funkcionira....

 He he, omiljena Trumpova fraza kada sazna neku općepoznatu informaciju, pa misli da je otkrio toplu vodu.

 

Mnogi ljudi ne znaju ni kako funkcioniraju računala, pa ih koriste, jer postoje stručna tijela koja ih certificiraju. Ne znaju ni kako 5G i avionski motori rade pa ih bez problema koriste.

 

Mada ima i onih koji i na temelju tog neznanja rade teorije zavjere.

OH NE, debunkan sam i razotkriven, vraćam se u špilju i nabijam novu foliju na glavu, smišljam i tražim nove zavjere koje ćeš mi debunkat... 

 

Ma bravo, tutlek. Uspio si dokazati, po stoti put valjda, pripadnost skupini koju sam naveo u prethodnom postu, i naravno da nisi ni svjestan toga. Uvjerio si me još davno da si običan ljudski štit protiv logike i odmah priznajem poraz i dižem bijelu zastavu. 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice