Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

poruka: 36
|
čitano: 7.415
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje".
8 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

Hrvatske Šume d.o.o. daju svoj doprinos. Evo tu na Moslavačkoj gori sjeku sve do temelja. Rekao mi je lugar da je plan u roku od 5 godina cijelu šumu do temelja posječi. Nisam mu vjerovao dok nisam vidio koliko su uspjeli posječi samo do sada od početka godine. S druge strane, ja sam samo ove godine 8 stabala posadio. Ali ne mogu se mjeriti sa HŠ. d.o.o. i izvozom za Talijansku industriju namještaja.

Twitch-WTFrack
Moj PC  
14 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje
Ne pada mi na pamet da budem branitelj nevaljalaca, ali možda ste ovo o sjeći moslavačkih šuma slabo čuli, ili Vam Vaš sugovornik nije sve rekao. Obično se stara šuma zmamjenjuje novom, tj. nova se šuma sadi gdje se stara isječe. Inače, svaka vam čast na sađenju stabala. U Kini tako sprečavaju širenje pustinje, a kod nas je poslije 2. svjetskog rata bilo u modi pošumljavanje goleti.
 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
DuxCro kaže...

Hrvatske Šume d.o.o. daju svoj doprinos. Evo tu na Moslavačkoj gori sjeku sve do temelja. Rekao mi je lugar da je plan u roku od 5 godina cijelu šumu do temelja posječi. Nisam mu vjerovao dok nisam vidio koliko su uspjeli posječi samo do sada od početka godine. S druge strane, ja sam samo ove godine 8 stabala posadio. Ali ne mogu se mjeriti sa HŠ. d.o.o. i izvozom za Talijansku industriju namještaja.

To je tragedija, sta izvozimo golu sirovinu za sicu a pametni proizvode namjestaj...

16 godina
neaktivan
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

Još jedno praktično rješenje: 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

i ovdje na koprivnickom podrucju (obronci bilogore i kalnika) se sjece suma masovno. A posumljavanje na njihov nacin je da se ostavi sikara jedno 10 godina pa onda dodu s motornim pilama prorijedit malo. Za sobom ostavljaju tone i tone bio mase da trune, dok fireme tipa spacva uvazaju bio masu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

Kakve komplikacije...

Samo zasadite šume i to je to.

Besplatni radnici

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje
Dobra ideja (prikazana na priloženom filmu). No ja imam još bolju. Nuklearne podmornice proizvode vodik, jer iz vode proizvode kisik za posadu, a taj vodik ispuštaju u more i time daju neprijatelju trag da je otkriju. Mogli bi ga pretvarati predloženom tehnologijom u ugljikovodike...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
Ta šikara se inače stručno zove branjevina. Što se tiče hrvatskih šuma osobno ih nikad ne bi branio, ali to što vi vašim neškolovanin očima vidite zove se dovrši sijek i odgovorno tvrdim da je normalna faza u šumama. Osim ekonomskog efekta dovšni sijek ima i drugih efekata. Iza toga dolaze uzgojni radovi pa branjevina pa Proreda pa pa naplodni sijek pa tamo za 80 - 120 godina (ovisno o vrsti) dovšni sijek.
Što se tiče talijanske industrije namještaja ona je u Italiji izumrla prije 10-15 godina. Točnije izraz bi bio talijanska industrija namještaja koja se prerađuje u rumunjskim tvornicama.
Praise the sun
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
Prirodu ne možemo uništiti, možemo uništiti samo sami sebe.

Opa pa mi smo sad okrenuli ploču!? Odjednom je Priroda jača od nas? Šta oće reć? Kako to? A godinama se tupi da smo sjebali klimu skupa sa cijelim planetom. Mada i ovaj članak i dalje tupi o potpuno nebitnim stvarima oko klime. Prvo i osnovno je da nismo ovladali geoinženjerstvom (faladragomboguidjevicimariji) i jedina korist ovakvih kemijskih procesa može biti za podmorničare i neke slične/specifične situacije. Po tom pitanju se slažem sa autorom.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
8 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje
Da objasnim mamulici. Riječ je o tome da dođe li nešto što poremećuje ravnotežu sustava (akcija), sustav generira suprotnu silu (reakciju) koja otklanja uzrok poremećaja. To je zakon akcije i reakcije kojeg je u 19. stoljeću formulirao Le Chatelier. To u konkretnom slučaju znači da kada čovjek povisuje razinu CO2 u zraku priroda to kompenzira povećanim rastom vegetacije, no i sušama i poplavama kojima otklanja osnovni uzrok tih poremećaja ravnoteže - a to je čovjek. Drugim riječima, ako nastavimo ovako, nećemo mi uništiti prirodu nego će priroda uništiti nas. To sam htio reći.
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
DuxCro kaže...

Hrvatske Šume d.o.o. daju svoj doprinos. Evo tu na Moslavačkoj gori sjeku sve do temelja. Rekao mi je lugar da je plan u roku od 5 godina cijelu šumu do temelja posječi. Nisam mu vjerovao dok nisam vidio koliko su uspjeli posječi samo do sada od početka godine. S druge strane, ja sam samo ove godine 8 stabala posadio. Ali ne mogu se mjeriti sa HŠ. d.o.o. i izvozom za Talijansku industriju namještaja.

 Kod nas u okolici Broda nema drva. Šume u koncesiji. Prodali isto talijanima za pelete. Stoka.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
7 godina
online
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen

Nije samo kod vas tako, svugdje je isto.

I ovo malo kaj se ljudi snađu sad ima cijenu kao da je zlato, a ne drvo.

A bit će i puno gore...

 

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

jebo ti hrast i bukvu, čekaš 50-60 godina... treba zasaditi rabljene Golfove TDI, to Rvat'ma treba...

 

Nitko me ne može uvjeriti da HŠ kao najveća tvrtka u Hrvatskoj radi racionalno i s pogledom i planom za budućnost...

 

to je isto parazit koji gospodari jednim od rijetkih resursa s kojima smo bili u plusu (prirast !)...

 

od prorijeđivanja - od 5-6 stabala ostaviš jedno a cijelo područje se i dalje vodi kao šuma, do hametice skidanja svega s  cijelih kosina bregova.... možete misliti kakav je utjecaj na životinje i kako svaka jača kiša ispire...

 

kad bijah mlad, pred 30-ak godina, radio sam preko ljeta za jugokomunističkočetničkookupatorske šumare koje smo 1990. poslali u ropotarnicu povijesti - pobirao sam žirove, čistio puteve itd...

 

dans klinčurija to niti radi niti im se nudi...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

CO2 je hrana za biljke, neotrovan plin, sastavni dio zraka, nužan uvjet za opstanak života na Zemlji. Ako uklonimo CO2, umiru biljke, zatim umiru biljojedi, pa mesojedi, pa čovjek. A ako netko preživi, nakon zatopljenja dolazi sljedeće ledeno doba, kao i uvijek do sada, ciklusi ledenih doba i zatopljenja se izmjenjuju, klima nikada ne stoji. I da, rekord u CO2 na zemlji nije danas, nego puno, puno prije nego je bilo industrije, nije bilo niti čovjeka.

 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje
Sve što Keso stoji je točno, ali ima jedan ali. Razina CO2 se mijenjala na vremenstkoj skali od 10 milijuna, a sada se mijenja na skali od 10 godina. Tu je problm: ne promjena sama nego brzina te promjene.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
danen kaže...
Ne pada mi na pamet da budem branitelj nevaljalaca, ali možda ste ovo o sjeći moslavačkih šuma slabo čuli, ili Vam Vaš sugovornik nije sve rekao. Obično se stara šuma zmamjenjuje novom, tj. nova se šuma sadi gdje se stara isječe. Inače, svaka vam čast na sađenju stabala. U Kini tako sprečavaju širenje pustinje, a kod nas je poslije 2. svjetskog rata bilo u modi pošumljavanje goleti.

 

Eh, možda je to nekad bilo da se posadi nova šuma... sada je situacija takva da se ovdje po krajnjem istoku Slavonije posjeklo čitavo čudo šuma, ali novog ni za više od 10 godina nije naraslo ništa, čak ni "šikare" prave nema. :(

15 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
Veći i pravi problem je zagađenje, npr plastični otpad, kancerogene čestice u zraku i hrani, živa u vodi, sami sebe trujemo. CO2 je mila majka, a naglašavaju ga jer planiraju uvesti porez. "Klima se mijenja!" im je senzacionalna vijest, a nikada nije ni bilo da je klima stajala ista, stalno se izmjenjuju ledena doba i topla doba.
14 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen

mileni, klima se mijenja, ali tako brzo da se eko sustavi ne mogu prilagoditi...

 

npr. u jAmer'ci, Trump je Bog, blagoslovio je V8 s 20+ litara potrošnje... i kako se vozimo highwayem, pitam kolegu, kaj ne čiste te ceste...sve puno oposuma, pasanaca, kojota, starih guma... veli on, čiste svaka 3-4 mjeseca...šutnja, pa veli: ali do prije 10-ak godina, pasanca (armadilla) si mogao tek u Teksasu (Misssouri je cca 650 km sjeverno od Teksasa)...

 

ili ako ćeš lokalno, ja sam pred 3 g. vidio čaglja kod Križevaca, a oni nemaju što tražiti sjeverno od Velebita.... i ima ih sve više...

 

tako da "business as usual" je samo dječje zabadanje glave u pijesak, ako ja ne vidim problem, problema nema....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
ansha kaže...
DuxCro kaže...

Hrvatske Šume d.o.o. daju svoj doprinos. Evo tu na Moslavačkoj gori sjeku sve do temelja. Rekao mi je lugar da je plan u roku od 5 godina cijelu šumu do temelja posječi. Nisam mu vjerovao dok nisam vidio koliko su uspjeli posječi samo do sada od početka godine. S druge strane, ja sam samo ove godine 8 stabala posadio. Ali ne mogu se mjeriti sa HŠ. d.o.o. i izvozom za Talijansku industriju namještaja.

To je tragedija, sta izvozimo golu sirovinu za sicu a pametni proizvode namjestaj...

 

Naravno da je tako kad država kolo vodi. Zašto sutra zaraditi 500€ kad danas mogu zaraditi 100€

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
14 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

što će reći, Rvatistan je, glede & unatoč patetičnom revanju Rvat'na s desnicom junačkom na srcu (ljevica je u džepu građana) ipak kolonija - osnova prihoda nam je izvoz sirovina i polusirovina...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

CO2 je hrana za biljke i održava život na Zemlji, pa i naš Život. Ako ga nestane, biljke će umrijeti i sav život na Zemlji. Nedavno povišenje CO2 djeluje kao "gnojivo" i ozelenjuje mnoge površine Zemlje koje nisu bile zelene, čak i dijelove pustinje, a žitarice i drveće znatno bolje raste.

Na žalost, CO2 ima dugotrajni trend padanja. Davno je krenuo sa 15 000 ppm. Sada je na samo 400 ppm. Ako padne ispod 150 ppm, biljke neće moći preživjeti, i život na planetu će umrijeti, ukljčivo čovjeka.

Neke budaletine kažu da je taj neotrovni plin, prirodni sastav zraka, održavatelj života i zelenila, zagađivač jer zagrijava planet. Međutim, planet ima cikluse zagrijavanja nevezano za CO2:

 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje
Naravno da toplina planeta ne ovisi samo o CO2, naravno da industrija nije jedini uzrok povišenja koncentracije CO2 u zraku, no što to znači? Ljudi ne umiru samo od raka - znači da rak nije bolest.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen

Pogrešnom logikom pokušavaš napraviti poantu. Ono što je bit je da se PRVO mijenja temperatura, a NAKON nje je promjena CO2. Prvo ide uzrok a onda posljedica.

Možeš i sam provjeriti - odi na wikipediju o CO2 https://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_dioxide_in_Earth%27s_atmosphere

i ako imaš dovoljno veliki monitor za precizno gledanje, otvori graf "Graph of CO2 (green), reconstructed temperature (blue)" i jako ga povećaj.

Postavi si vertikalne linije i vidjeti ćeš da svaki put prvo raste temperatura, a tek nakon toga CO2. I prvo PADA temperatura, a tek nakon toga pada CO2.

Na onom malom grafu gdje su preklopljeni se ne vidi jer je previše stisnut s premalom rezolucijom da bi mogao razlikovati tko je prije.

To su dokazi.

Ma evo da se ne mučiš, u privitku.

8 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje
Nu prekrasanog li savjeta! O vezi CO2 i temperature napisane su tisuće znanstvenih radova, napravljeno ne znam koliko proračuna i kompljutorskih simulacija i sada bi jedan graf s Wikipedije sve to trebao promijeniti. Što ćemo, postali smo globalno selo. Kultura brbljanja i blebetanja, a ne kultura stručnog i odgovornog promišljanja.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen

ali tu je slikica a slika vrijedi 1000 riječi i još više od hrpe znanstvenih članaka o vezi povišene koncentracije CO2 i efekta staklenika..

 

naravno šalu na stranu, CO2 nije jedini staklenički plin (para, tj. aerosol H2O), ali je smiješno kako se sad provlači - pa preživjeli smo u povijesti 4x veću koncentraciju CO2 - ne nismo, homo sapiens sapiens tada nije postojao...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
danen kaže...
Nu prekrasanog li savjeta! O vezi CO2 i temperature napisane su tisuće znanstvenih radova, napravljeno ne znam koliko proračuna i kompljutorskih simulacija i sada bi jedan graf s Wikipedije sve to trebao promijeniti. Što ćemo, postali smo globalno selo. Kultura brbljanja i blebetanja, a ne kultura stručnog i odgovornog promišljanja.

Opet lažemo malu djecu?

 

Opće je poznata stvar da razine CO² debelo kasne za temperaturama i po 1000 godina, a ponekad se čak i križaju međusobno. Ono 'niđeveze' sa klimatskim promjenama nema i prije će bit da su razine CO² samo posljedica tih promjena. I ne, to nije neka izmišljotina sa Wikipedije, već se o tome piše u znanstvenim radovima,a znanstvenici su vrlo svjesni tog fundamentalnog problema u toj šupljoj priči oko CO² i pokušavaju ga dokučiti. Naravno mediji i vjernici Crkve Presvetlog Zatoplenja su razvili čitavi pseudoreligiozni pokret oko te svete molekule. Čak su razvili i opskurne računalne modele/bajke u kojima se toj molekuli pripisuju nekakva Božanska svojstva, pa sad topi led, izaziva uragane, poplave, suše, ubija sve po redu i sl. pseudoznanstvene izmišljotine ili da to nazovemo pravimo imenom; svjesno se širi PRAZNOVJERJE među običnim pukom.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen

Bila je u prošlosti hrpa znanstvenih radova koji tvrde da je pušenje duhana zdravo, i da je DDT dobar (uzokuje dokazano malformacije novorođene djece i rak). Znanstveni rad nije isto što i dokaz. Znanstveni rad može biti i financiran da ide u određenom smjeru (npr duhanska industrija financira rad koji dokazuje da je pušenje duhana zdravo). Dokaz - samo ga gledaš. Kao ovaj graf. Bolje od 1000 riječi.

14 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen

OK, nije samo COima i para utjecaj, no želiš li reći da Old Faithfull sad neprestano izbacuje paru pa imamo staklenički efekt i nuspojave?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen

Hoću reći da je Zemlja vrlo složeni sustav, sa periodičkim promjenama i uravnoteženjima. Najveći utjecaj ima Sunce. Planete najbliže Suncu imaju prosječnu temperaturu višu od 1000 stupnjeva, Zemlja prosječno 25, Mars -50, a najdalji Neptun se donekle približio apsolutnoj nuli, oko -210 celzijevaca. Mi se vrtimo kao roštilj. Kad bi stali, jedna strana bi bila spečena a druga sirova :) Varijacije gore-dolje ima, periodičke su i ovise o jako puno faktora. Sam CO2 nema presudan utjecaj i ide mi na živce što ga demoniziraju. Valjda će sljedećeg demonizirati kisik ili H2O. Ono, što više vode ima, to manje leda ima pa se jadni polarni medvjedi utapaju. Ne bi se čudio da oni koji misle ubirati porez na CO2, ulažu lovu u znanstvene radove i medije koji potpiruju maštu da CO2 grije Zemlju (a ne Sunce), što je kikiriki u odnosu na novac koji će ubirati kroz porez desetljećima. Osnovati će nad-državno tijelo i uživati u parama ko begovi. Dok ne dođe sljedeće ledeno doba pa se ljudi upitaju "koji k.. mi plaćamo porez na zrak, ali doslovno?" Dotle će ovi smisliti porez na rotaciju Zemlje i patentirati rast trave i padanje kiše.  Čudo što mediji mogu napraviti.

A skroz u drugi plan stavljaju zagađenje. To zbilja jest opasno. Recimo, ameri su bombardirali Srbiju s radioaktivnim projektilima. Incidencija raka se jako povećala nakon toga, a nešto je prešlo i u Hrvatsku. Umiru ljudi kao muhe, pa i vaši bližnji. To su konkretne stvari koje vrijedi uložiti vrijeme i naći kako se zaštititi. Da ne vlim kako su počastili Gojka Šuška i Tuđmana, pozvali ih na gala večeru, i oba mrtva nakon 6 mjeseci.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 13:08 (Keso).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice