Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

poruka: 36
|
čitano: 7.438
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje".
14 godina
odjavljen
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
Dex.pwn kaže...

Kakve komplikacije...

Samo zasadite šume i to je to.

Besplatni radnici

 Nedovoljno. Ne mogu sad tražiti izvore, ali, AFAIK, da sada prestanemo dodavati CO2 u atmosferu, prirodi bi trebalo vreme reda veličina stotina hiljada godina da atmosfersku koncentraciju vrati na nivo od pre recimo 100 godina. Ako nastavimo "sipati" CO2 u atmosfetu, nikakva količina pošumljavanja neće pomoći.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen

Uoravo "sipanje CO2" čini pošumljavanje. CO2 je hrana za biljke, rastu kao lude kad im ga daš. Što se i vidi u svim eksperimantima ali i na satelitskim snimkama Zemlje. Čak NASA snima filmove o tome:

14 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen

jedini problem je da jedini prirast drvne mase ("šume) imaju Rusija i... mislim do pred par godina mala zemljica na zapadu Balkana, Rvatistan, ali mislim da više nije tomu tako...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješenje

Moram se pohvalit. Do sad sam kroz godine posadio oko 350 topola i oko 600 komada bagrema.. znam da ja tu sumicu nebudem rušio (mozda topole)ali moja djeca budu... Sadimo drvece... Po mogućnosti medonosno :)

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako izvući CO2 iz zraka – novo (staro) rješen
Daj im više CO2 i da vidiš koliko više ćeš drvne mase dobiti nego bez co2. Ako razina co2 oadne ispid 180 (a blizu smo) prestaje fotosinteza a time i život na Zemlji, barem čovjekov.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice