Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 685.428
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ja sam ju micao već nekoliko puta i svaki put kad upišem broj telefona piše mi da su poslali aktivaciju na mail i da kliknem na link. Klikom na link otvara mi se revolut, traži pin i selfie. Nakon toga sam ulogiran normalno
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Jel klikneš na sign up pa utipkaš tel. broj? Nakon toga stigne 6 pin number i klikneš sign up?
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
GoldFire kaže...
Pozdrav svima :)
Ako mi neko moze pomoc. Ako bi s trading212 napravio isplatu na revolut i podigao na bankomatu s revolut kartice da li porezna ima uvid u to ili ako bi mozda nekome prebacio novce i on onda digao s bankomata.
Zalosno je sto su uveli porez, trziste je i ovako bilo zalosno.
Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru i odvojenom vremenu.

 Trebala bi bez problema, pogotovo jer si provukao karticu u Hrvatskoj. Ako nekad iz nekog razloga budu htjeli nagaziti na tebe, vidjet će to bez problema (neće morati ni tražiti ništa od revoluta).

 

Ne znam na koji porez govoriš, ali ako se radi o onome što si zaradio na razlici cijena i sl, onda tu ide porez na kapitalnu dobit koji je u Hrvatskoj stvarno nizak 12%. A i u njegov izračun ti ulaze i gubitci.

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ide 12% + prirez ako se ne varam. Misliš da hrvqtski payment procesori dijele podatke o transakcijama s poreznom? Nisam nikad razmišljao o tome, al to bi znacilo i da npr. kad francuz kupi nešto karticom francuske banke u RH naša porezna ima evidenciju o toj transakciji. Misliš da oni stvarno filtriraju "naše" od stranaca prateći sve transakcije u RH? 

It is hard being a person!
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
bed-boy11 kaže...

Ide 12% + prirez ako se ne varam. Misliš da hrvqtski payment procesori dijele podatke o transakcijama s poreznom? Nisam nikad razmišljao o tome, al to bi znacilo i da npr. kad francuz kupi nešto karticom francuske banke u RH naša porezna ima evidenciju o toj transakciji. Misliš da oni stvarno filtriraju "naše" od stranaca prateći sve transakcije u RH? 

 Pa vide i jedno i drugo, zašto ne bi mogli vidjeti?

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/placanje-poreza-internet-zaradu/213688.aspx?page=1&jumpto=4535544&sort=asc&view=flat

 

EDIT: U pravu si zaboravio sam prirez, ali ide prirez na plaćeni porez.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 15:10 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ekipa, vidim da vas dosta ovdje koristi revolut kao mjesto za trgovanje dionicama. Zanima me imali koja bolja alternativa? 

Realno, više ne koristim revolutove kartice, treba mi samo aplikacija za trgovanje dionicama, a da nemam problema pri uplati isplati i da nije min.depozit neka masna lova, pa dajte neku preporuku.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ne, kad upišem broj telefona kaže da provjerim mail (i otvorim ga na mobitelu) i da kliknem na link (link u mail u je u obliku gumba, nema vidljivo linka). Nakon toga mi kaže da ukucam svoj pin, te nakon toga me pušta u aplikaciju
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Tincha kaže...

Ekipa, vidim da vas dosta ovdje koristi revolut kao mjesto za trgovanje dionicama. Zanima me imali koja bolja alternativa? 

Realno, više ne koristim revolutove kartice, treba mi samo aplikacija za trgovanje dionicama, a da nemam problema pri uplati isplati i da nije min.depozit neka masna lova, pa dajte neku preporuku.

 

I ja tražim sebi neku alternativu (tek ulazim u te vode), ali nema baš previše izbora za Hrvatsku, pogotovo ako ne želiš probleme. Npr. nova popularna platforma RobinHood za ljude koji ulaze u to (pa nema feeova i dosta su simple) je samo za USA.

 

Od alternativi zasad gledam InteractiveTraders, to je već puno ozbiljnije, i imaš naravno fees za transakcije (ne mogu ti baš procijeniti kolike, pogledaj stranicu pa vidi s čim najviše trguješ i koliko bi te to izašli). Nemaju minimalni depozit, ali oni će te izaći barem 20$ mjesečno. Naime ako tijekom mjeseca npr. u feevima za transakcije platiš manje od 20$, razliku moraš nadoplatiti. Ako imaš barem $2k depozita kod njih ili nečega, onda će to biti minimalno 10$ mjesečno. Za uplate/isplate ne znam kako bi funkcionirale.

 

EDIT: https://www.plus500.com.hr/Help/FeesCharges se na papiru čini ok, ali nemam pojma koliko su shady (za razliku od ovog gore gdje znam ljude koji na tome trguju s mrvicu značajnijim iznosima).

https://ftalphaville.ft.com/2015/01/26/2095622/the-trading-magicians-of-plus500/

https://www.reddit.com/r/investing/comments/6obx76/plus500_beware/

https://www.reddit.com/r/investing/comments/37h0x8/thoughts_on_plus500/

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 2:10 (captain_soap_McTawish).
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Evo ljudi ako nekome nesto znaci, trenutno se “dodijeljuju” Mastercard fizicke kartice na revolutu za razliku od proteklih godinu dana kada su bile iskljucivo Visa-e. Ovo govorim jer mislim da je sad onda savrsen trenutak za otvorit account pa imat mastercard fizicku, a virtualne su i dalje visa pa je to vrhunska kombinacija. Ja sam narucio sad ovu novu mastercard pa cu imat 2 fizicke, ali morao sam platit dostavu 42kn jer sam vec postojeci korisnik. Nadam se da nekome ova informacija znaci nesto i da ste shvatili sta sam htio rec. 😁
Moj PC  
4 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Da, da. Jasno je što si želio reći, hvala na informaciji.

Ja sva sreća imam MasterCard od banke a Visu od Revoluta, pa mi nije potrebno, ali sigurno ima ljudi kojima će ovo biti važna informacija!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Znači mogu imati fizičku Visu, virtualnu Visu i još dodatno fizičku Master? Jer sad imam dvije Vise, fizičku i virtualnu, ako mogu i Master uz sve to imati uzeo bi vjerojatno pa nek stoji, nikad ne znaš za što će zatrebati.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Da, da, upravo tako, mozes imat dvije fizicke kartice, jednu mastercard, jednu visu. Ja ih sad imam obje i uz to jos virtualnu visu i jednokratnu visu (sta cu kad je “dzabe” 😂). I da ne bude zabune, sve je to u skladu s njihovim uvjetima koristenja, ali naravno, samo bi trebao ti osobno koristit te kartice.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 11:12 (gamer001).
15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav,

 

ja imam mastercard Revolut. Pokušao sam uzeti Visu ali me baca na premium acc i 54kn/mjesečno. 

Radim nešto krivo ili više ne mogu dobiti free Visa carticu?

 

Hvala na odgovorima.

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ne mozes dobit besplatno fizicku Visa-u, ali mozes odabrat "virtualna kartica", one su besplatne (postoji virtualna i jednokratna virtualna) i obe su Visa, a funkcioniraju isto kao i ova fizicka osim sto ju nemas u fizickom obliku.

14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Sta je ovaj porezni identifikacijski kod? Gdje ste vi to nabavili za dionice za revolut

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Mislim da je to OIB.

10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Da li postoji u aplikaciji Revolut negdje u postavkama da se može isključiti vibriranje..

Nikako ne mogu isključiti vibriranje..

Općenito je vibriranje isključeno, za sve na telefonu..Ali jedino u aplikaciji revolut, vibrira prilikom upisa pin-a, i kad stižu obavijesti..

Katastrofa..

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Postavke telefona, aplikacije, nađi revolut, odi pod obavijesti i isključi vibraciju.

Retardirano znam. I mene to živcira na Huaweiu, moram skoro za svaku aplikaciju posebno isključivat iako je vibracija općenito isključena. Ni na jednom telefonu prije, nokia, lg, pixel nisam to trebao raditi.
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Da, i to je isključeno..Prevrtio sam mobitel dvadeset puta, gdje bi još nešto moglo biti za isključiti vibraciju..

Nema pomoći..Revolut i dalje vibrira..

Čak sam u postavkama aplikacije stavio na bešumno..

I dalje vibrira za pin, i najgore kad plaćam google pay vibrira kad približim na pos..

 

A ne mogu više raditi hard reset telefona, jer mi se pogube svi računi, pa ih otvaraj nanovo..Neki su vrlo komplicirani za otvoriti..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 12:53 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav,

 

Imam par pitanja u vezi Revolut plaćanja.

Trebao bih uplatiti veći iznos na strani račun u Njemačkoj u EUR, pa me zanima kakva su iskustva oko uplata na Revolut pa sljanja dalje na strani račun? Recimo da se radi o iznosima 200, 500, 1000, 2000 i 2000+ EUR. Koliko sam shvatio sve bi trebalo proći bez problema. Može i na pm.

 

Drugo, ima li tko promo code za registraciju za Revolut? Može isto na pm.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Azor Ahai kaže...

Koliko sam shvatio sve bi trebalo proći bez problema. Može i na pm.

 

Molim osobu koja ce odgovarati da pise ovdje tj. mozda bi bolje bilo da nije u PM, da i drugi clanovi vide odgovor. TNX!

Object reference not set to an instance of an object
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Azor Ahai kaže...

Pozdrav,

 

Imam par pitanja u vezi Revolut plaćanja.

Trebao bih uplatiti veći iznos na strani račun u Njemačkoj u EUR, pa me zanima kakva su iskustva oko uplata na Revolut pa sljanja dalje na strani račun? Recimo da se radi o iznosima 200, 500, 1000, 2000 i 2000+ EUR. Koliko sam shvatio sve bi trebalo proći bez problema. Može i na pm.

 

Drugo, ima li tko promo code za registraciju za Revolut? Može isto na pm.

 

 Imao sam nekoliko uplata od 100 ili 200 eura na račune banaka u Njemačkoj i Sloveniji. Uvijek je sve prošlo u najboljem redu, idući radni dan transancija je potvrđena i provedena...

13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

S Revolutom sam kupovao na europskim webshopovima, alliju, ..., plaćao prometne kazne u Mađarskoj... bez ikakvih problema.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Mislio sam na pm, ako je osobne prirode.

 

Pročitao sam jučer da u standardnom paketu mogu promijeniti ukupno £1,000, a sve više od toga ide naknada od 0,5%. Zanima me ako želim slati veći iznos od toga bez pretvaranja, na primjer imam samo kune na računu i šaljem na eurski račun, hoće li mi uzeti naknadu od 0,5% za iznos više od £1,000 do kojeg mogu bez naknade mijenjati valute.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ekipa, jel tko uspio vezati visa karticu na garmin pay...svoju master (hr adresa) vezem bez problema, sestrinu visu (njem. adresa) isto tako a maminu visu (hr adresa) nikako, javlja mi poruku da banka jos ne sudjeluje u programu garmin pay-a.
Na sluzbenoj garmin str. pise da su u hr podrzne od revoluta i visa i master...
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Nitko mi nije poslao pozivnicu pa ponovo pitam, može li mi netko poslati pozivnicu na pm?

 

Puno hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Što će ti pozivnica?

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Vidio sam na prethodnim postovima da se može dobiti free kartica i 50kn ako ide preko pozivnice. Sad ne znam je li to vrijedi još.

8 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Nisam napravio registraciju, tek sam prije par dana počeo čitati o Revolut-u.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Nema toga više. Ne dijele niti novac, niti besplatnu karticu.

Slobodno se registriraj. Možda ti ponude besplatnu dostavu kartice kroz mjesec dana.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice