Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

poruka: 39
|
čitano: 7.873
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win".
15 godina
online
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih

-nisi nikog uvrijedio.. :) i isprika je nepotrebna, .. više ostalima kao primjer, ne mora se baš sve što je na dohvat ruke uzeti... win10 radi i bez keya, bez ikakvih kršenja pravila igre ili pristojnosti, sve ostalo osim legitimnog izvora je recimo besmisleno, jer ako radi bez keya, tad je to najniža cijena, nula kuna, ako se traži kupnja licence, ebay 3$.. itd.. pa i naše trgovine sad prodaju svoje zdelance sa-bez win i razlika je cca 200-300kn pa tko kupuje može.. i miran je, neovisno o 'kušćevićima' koji zaborave kuću viška. Svi krademo, no ne moramo to priznati, tko prizna-lopov, tko ne prizna .. ministar! :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih

ko prizna pola mi se prasta,sada barem znam zasto nisam mogao izvući ključ 

VelvetOverlap
16 godina
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

uopšte vam ne treba pamtit key ili pisat si ga negdje

MS sve to radi umjesto nas

 

format, clean install i sami se aktiviraju . TOČKA.

 

članak bezveze

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 23:17 (dadoremix).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
dadoremix kaže...

uopšte vam ne treba pamtit key ili pisat si ga negdje

MS sve to radi umjesto nas

 

format, clean install i sami se aktiviraju . TOČKA.

 

članak bezveze

 Da, ali zna biti problema. Ja sam jesenas pomalo temeljito obnovio komp, fakticki sve novo. Clean install windowsa prosao bez problema na novoj maticnoj ali nakon mjesec dana ista krepa. Dobijem novu ali na njoj se windowsi ne zele aktivirati. Nakon sati i sati guglanja pred jutro se odlucim i kontaktiram MS support. Preko chata sam mu dao kontrolu i njemu je trebalo preko dobrih pola sata da rijesi problem. Putem powershella je kroz masu naredbi, koliko sam skuzio, cistio registry od onog generickog, univerzalnog, kljuca i tek onda je proradio moj kupljeni.

15 godina
online
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih

-svašta.. u opisanom slučaju, nakon što uvjeriš operatera ms-a u valjanost licence, on da novi key.. ali naravno, previše 'zloupotreba' pa je procedura malo recimo usporena. MS dijeli šakom i kapom.. a ovo je samo usporavanje tog dijeljenja.

-tvoj opisan problem je nova mbo, to je normalno-očekivano i nema veze s temom tj neovisno o ovoj temi imao bi istu situaciju + razlika koristiš li w7-8-10 + razlika kad si kupio računalo, jamstvo, support oema.. i recimo da je danas svaki win7 već odavno istekao jamstveni rok tj da nakon što nešto crkne u npr laptopu, nećeš dobiti popravak pokriven jamstvom, pa tako ni win.. dok to za w10 pošto je nov ipak vrijedi, ali je samo za njega problem vezanja id-a za mbo.. tj to nije problem za retail i sl licencu itd. itd..

 

-win10, tema je nepotrebna, jer ako je aktivirn tad je key u msovoj bazi i nakon clean installa će se opet automatski aktivirati (mora biti isti tip licence, ne miješati home-pro.. jer home key neće aktivirati pro licencu dok je obrnuto gubitak-šteta..). Za starije win kao 7-8 je pitanje čemu? .. što će nekome key, ako ga do danas nije znao? Ako ide nadogrdnju na w10, to će obaviti sam win installer, dok svi ovi alati mogu dati točan ili pogrešan key, a ako je pogrešan, tad je sve uzaludno.

-jedini siguran način je ghaterostate.exe (32-64.. u install mediju). generira se lic file.. kopira se i to je to. MSov alat-način, radi. Pri tome korisnik i dalje ne vidi key, tj taj key će raditi samo na tom računalu, ne na drugom.. a to je i smisao tog namjernog otežavanja. Kvarovi-nadogradnje.. nisu ono što ms želi baš đabe ako ne mora.. a ponovo, šlag na kraju, w10 se može downloadati, instalirati i koristiti bez ikakvih problema i bez keya-aktivacije.. pa tad opet, čemu sve ovo? Ili će se aktivirati automatikom, ili neće, ako neće može bez keya, aok je korisniku važno npr podesiti themu može kupiti na ebayu za 3$ ili pribaviti valjani key.. a tek tu u priču tad dolaze ovi alati za čitanje keya iz w7-8.. dok za w10 ugl ne daju točan key (i u svakom tom alatu je to navedeno, otvorite linkove, piše koji win, koji mso.. jer ms mijenja kod-pattern-formulu generiranog ključa i tad imamo pogrešan key a to otkrijemo tek kad je prekasno. Moguća provjera, za retail key je download w7-8 jer je preduvjet važeći key, ali ne radi za oem key.. koji su većina važećih.

 

-svi korisnici koji su još na w7-8 bi trebali što skorije nadograditi na w10, mada je odavno istekla reklamna prva godina kad je to ms reklamirao i davao freeupgrade, i dalje vrijedi, i dalje se može s w7-8 na 10 ili samim keyom na clean. Oni koji su već na w10 nemaju što pronaći u temi, tj key im je memoriran + alati daju pogrešan key ili ništa jer to ovisi i o tipu licence, msova poslovna tajna..

-operateri tako relativno lako mogu bilo kome dati key, dok je pogotovo bilo smiješno s automatskom sekretaricom neko vrijeme.. čekaš-tipkaš i dobiješ npr mso licencu-key (koji inače košta kao nekoliko win licenci).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
ihush kaže...

 

 

-svi korisnici koji su još na w7-8 bi trebali što skorije nadograditi na w10, mada je odavno istekla reklamna prva godina kad je to ms reklamirao i davao freeupgrade, i dalje vrijedi, i dalje se može s w7-8 na 10 ili samim keyom na clean. Oni koji su već na w10 nemaju što pronaći u temi, tj key im je memoriran + alati daju pogrešan key ili ništa jer 

 ne pada mi na pamet...

win 8.1 ubija to smeće od windowsa (zvano desetica) 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
online
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih

izuzetak potvrđuje pravilo, .. ti si izuzetak (od ''normalnog'' usera) :) + tvoj izbor je tvoj, dok možeš birati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

od čega sam izuzetak i koje to pravilo potvrđujem ?!

ta mi filozofska začkoljica nikada nije bila objašnjiva...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
Anđeo bez falinge kaže...

od čega sam izuzetak i koje to pravilo potvrđujem ?!

ta mi filozofska začkoljica nikada nije bila objašnjiva...

 ti si, kao što nam i samo ime kaže, vrhunaravna perad bez falinge. mi ostali smo ili roba s greškom ili greška s robom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice