Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za nasta

poruka: 9
|
čitano: 4.072
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za nasta".
5 godina
offline
Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za nasta

Stavite i opciju "Ne mogu procijeniti".

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za nasta

Inače sam na Algebri, svaka čast!! Inače faks je i prije imao mogućnost korištenja online praćenje nastave, trenutno pratimo nastavu preko Adobe Connecta, prije toga smo pratili preko Skype. 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 15:13 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za n
CPU kaže...

Inače sam na Algebri, svaka čast!! Inače faks je i prije imao mogućnost korištenja online praćenje nastave, trenutno pratimo nastavu preko Adobe Connecta, prije toga smo pratili preko Skype. 

1. Algebra nije fakultet pa bih molio da ga se tako i ne zove. Algebra je visoka škola.
2. Ono što se predaje u Algebri, možda se i može predavati na daljinu. Kako (svu) nastavu na daljinu mogu organizirati pravi fakulteti koji imaju praktikume? Mogu samo predavanja. Praktikume ne mogu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 19:47 (BMT).
6 godina
protjeran
offline
Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za nasta

Evo jedan primjer elektroničke razmjene poruka na fakultetu informatike. 

student (četvrtak): Koje gradivo će se pisati u kolokviju?

profesor(ponedjeljak): U kolokviju će se pisati gradivo koje je obrađeno do sada 

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za n
BMT kaže...
CPU kaže...

Inače sam na Algebri, svaka čast!! Inače faks je i prije imao mogućnost korištenja online praćenje nastave, trenutno pratimo nastavu preko Adobe Connecta, prije toga smo pratili preko Skype. 

1. Algebra nije fakultet pa bih molio da ga se tako i ne zove. Algebra je visoka škola.
2. Ono što se predaje u Algebri, možda se i može predavati na daljinu. Kako (svu) nastavu na daljinu mogu organizirati pravi fakultetikoji imaju praktikume? Mogu samo predavanja. Praktikume ne mogu.

Očito patiš od takvih stvari, faks ili visoko učilište! Who cares?? Vjerovatno si završio nešto "veliko", pa si se našao uvrijeđenim, zato lijepo tako moliš.

Za razliku od mnogih državnih fakulteta, Algebra je već unaprijed imala već sve spremno što se tiče online nastave...

 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 11:47 (CPU).
16 godina
offline
Re: Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za n
BMT kaže...

2. Ono što se predaje u Algebri, možda se i može predavati na daljinu. Kako (svu) nastavu na daljinu mogu organizirati pravi fakulteti koji imaju praktikume? Mogu samo predavanja. Praktikume ne mogu.

Logično bi bilo da je gradivo sveučilišnog studija lakše predavati online jer bi stručni studiji (kakve ima algebra) trebali imati više praktičnog rada u svom programu.

Welcome my son...
12 godina
neaktivan
offline
Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za nasta

FER - predavanja i nemaju neke prevelike razlike dal su online ili offline, profesori se uglavnom prema predavanjima odnose kao i uživo, ipak je to FER (E smjer) i svi se snalaze s tehnologijom

Labosi - predmeti s programiranjem nemaju prevelike probleme koliko vidim, šalju se online rješenja, blicevi su omogućeni online te imaju ograničeno trajanje, kod nas na E smjeru je 90% labosa odgođeno i biti će skraćeno, a iz jednog predmeta ćemo od kuće upravljati uređajima u labosu

Ispiti - na "najozbiljnijim" predmetima još nisu usuglasili, te se vjerojatno neće održati online (čisto razumivo, kako bi bilo da svi imaju 5 online), dok izborni predmeti dopuštaju polaganje online + neki projekti, zadaci i sl.

 

Na kraju, šteta semestra namijenjenog za zabavu (6. sem), a i upitno je kak će ljeto ispasti nama koji smo naumili raditi i sve riješiti u roku. Isto tako, pitanje je koliko je općenito po školama i faksevima vjerodostojno ovo "online" ocjenjivanje, mahom svi sve prolaze i to s četvorkama i peticama. Zanimljivo, s nekih fakseva već studenti po Facebook grupama traže tko će im riješiti ispit iz nečeg, što potvrđuje moje sumnje u vjerodostojnost. Fer će iz nekih predmeta na nasumičnom uzorku studenata provesti i usmeni ispit da vidi vjerodostojnost pisanih provjera.

 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 17:29 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za n
zv'jer2 kaže...
BMT kaže...

2. Ono što se predaje u Algebri, možda se i može predavati na daljinu. Kako (svu) nastavu na daljinu mogu organizirati pravi fakulteti koji imaju praktikume? Mogu samo predavanja. Praktikume ne mogu.

Logično bi bilo da je gradivo sveučilišnog studija lakše predavati online jer bi stručni studiji (kakve ima algebra) trebali imati više praktičnog rada u svom programu.

 Ovisi što je praktični rad. Programiranje ili seciranje leša.

15 godina
offline
Re: Kako su se hrvatski fakulteti prilagodili za n
CPU kaže...
BMT kaže...
CPU kaže...

Inače sam na Algebri, svaka čast!! Inače faks je i prije imao mogućnost korištenja online praćenje nastave, trenutno pratimo nastavu preko Adobe Connecta, prije toga smo pratili preko Skype. 

1. Algebra nije fakultet pa bih molio da ga se tako i ne zove. Algebra je visoka škola.
2. Ono što se predaje u Algebri, možda se i može predavati na daljinu. Kako (svu) nastavu na daljinu mogu organizirati pravi fakultetikoji imaju praktikume? Mogu samo predavanja. Praktikume ne mogu.

Očito patiš od takvih stvari, faks ili visoko učilište! Who cares?? Vjerovatno si završio nešto "veliko", pa si se našao uvrijeđenim, zato lijepo tako moliš.

Za razliku od mnogih državnih fakulteta, Algebra je već unaprijed imala već sve spremno što se tiče online nastave...

 

Onaj kome je bitno da mu kadar shvati da je jedna stvar imati predavanja iz ekonomije ili historije ili bugarskog s razumijevanjem, a sasvim druga iz medicine, farmacije, kemije ili fizike.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 8:00 (BMT).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice