Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

poruka: 69
|
čitano: 27.627
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!".
14 godina
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

Kako to da nitko nije  se pozvao na jedini pravi znanstveni eksperiment o kavi:

 

Gustav 3. od Švedske i dva brata blizanca osuđena na smrt, pa su osuđeni na doživotni zatvor, s time da jedan pije čaj, a drugi kavu u istoj količini svaki dan.. uglavnom s 80 i nešto, prvi je umro čajopija, a kavopija je živio sretno i berićetno, sve dok i on nije prdn'o u rosu...

 

Jedini problem je što su prije njih dvojice umrla i dva kraljeva liječnika koji su braću nadgledali, a i sam Gustav 3.  (ubilo ga, nije preživio)...

 

jednoć, kad bijah mlad, ispioo 13 malih šalica u pol sata... i ništa... izgledam 'ko normalan...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

Kad smo vec kod salica..

 

Konacnoooo!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

Prva stvar je vrijeme trajanja pokusa. Trebalo bi gledati koje posljedice ima redovita konzumacija godinama/desetljećima.

 

Druga stvar su uvijeti kojima su bili izloženi pokusni subjekti, jesu li samo sjedili u sobi i ležali na krevetu spojeni na aparat ili su se bavili svakodnevnim aktivnostima (valjda se danas može pratit srčana aktivnost bežićno :D).

 

Treća stvar, gledalo se samo srce, a ne ukupno tjelesno i psihičko zdravstveno stanje, samo trenutni utjecaj na srčani ritam, i još se kod toga gledalo jeli kava uzrokuje direktno - fibrilaciju atrija - ne ono ubrzan rad srca/srčanu nelagodu... dobro jutro da nije.

 

3-4 šalice kave ne uzrokuju a energetska pića uzrokuju - promo istraživanje. Ili je barem tako predstavljeno.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 16:14 (KIKI3ooo).
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

ukratko, nista ne skodi ukoliko se uzima umjereno....cim krenete pretjerivat, kroz duzi period cete oboljet od necega...ja recimo znam lika koji je papao samo soju pa je obolio od SIDE...

Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Gorstak79 kaže...

ukratko, nista ne skodi ukoliko se uzima umjereno....cim krenete pretjerivat, kroz duzi period cete oboljet od necega...ja recimo znam lika koji je papao samo soju pa je obolio od SIDE...

Tako sam i ja mislio sa zutim, pa se zajebao 

14 godina
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

@KIKI3ooo

 

pa da malo googlaš, znao bi da je jedini pravi opit rađen u 18 st.....

 

ništa od EKGa, ali sumnjam da su blizanci imali različiti život u zatvoru...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Kava je definitivno dobra za zdravlje - ako mi se obratiš prije prve kave, možeš imati zdravstvenih problema 😂
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Stric_Jura kaže...

@KIKI3ooo

 

pa da malo googlaš, znao bi da je jedini pravi opit rađen u 18 st.....

 

ništa od EKGa, ali sumnjam da su blizanci imali različiti život u zatvoru...

 

 

 1. studija je pratila ukupno 2 osobe

 2. ispitna skupina se tako sastoji od 1 čovjeka

 3. kontrolne skupine nema, jer se (jednoj) osobi u "kontrolnoj skupini" davalo jednake količine kofeina

 

To studija je dobar pokazatelj da kava nije štetnija od čaja, čaja, zbog kojeg su se vodili ratovi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 10:41 (KIKI3ooo).
14 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

1. 50-50 da ćeš dobiti pravi odgovor

 

2. min 3 (kralj i dva liječnika)

 

3. a jebaj ga, nije bilo trojčeka....

 

 

zli 18-stoljetni Švedi, kradljivci ćufti...gamad jedna...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice