Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

poruka: 21
|
čitano: 4.436
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav".
10 godina
protjeran
offline
Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

Znači reverzna osmoza sa dodatkom minerala tj.mineralizatorom za one koje nisu baš u kemiji eksperti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

@danen: Ako vam ponekad bude nedostajalo inspiracije, mozda bi mogli nesto napisati o sintetskim gorivima, iz kojih sirovina se dobivaju, troskovi obrade, itd. Cini se da tema opet postaje aktualna, neki iz autoindustrije je opet zagovaraju:

 

https://www.autocar.co.uk/car-news/industry/mclaren-advocates-synthetic-fuel-alternative-evs

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za
Još samo nedostaje uputa kako kod kuće dobiti "najbolju" vodu 😀
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
15 0 hvala 0
10 godina
offline
Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

Kod Rodića.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
10 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za

A čime mažeš karu?

Samo čistom guščjom mašću...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 9:14 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za
Macumba kaže...
Još samo nedostaje uputa kako kod kuće dobiti "najbolju" vodu 😀

 otvoriš pipu? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

Naravno da je tehnicarka zaduzena za kuhanje caja :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

Najukusnija kava je meni ona iz Ikee. Osim što je besplatna, ima sjajan okus i svaki me put oraspoloži. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

Ponekad kad nema izvorske vode uzmem flaširanu vodu sa mjehurićima. Ispočetka zanimljiv prizor jer na 50-ak °C izgleda kao da je prokuhala. Već malo kasnije sav CO2 je ispario. Nisam primjetio neku razliku, bitno je popiti kavu.

Meda
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za
BarbaVeli kaže...

Najukusnija kava je meni ona iz Ikee. Osim što je besplatna, ima sjajan okus i svaki me put oraspoloži. 

 meni je ta slaba, više je američanska nego kava...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 11:29 (Stric_Jura).
6 godina
protjeran
offline
Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

Gospodine Raos !

Imate predivno kvalitetnih tekstova no ovaj tekst ste trebali staviti u nekakav šaljivi koncept kao što dr. Berecki radi sa svojim biserjem.

 

Glupo do bola !

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 19 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

Pa ako ovo nije šaljivo, kuhanje čaja na destiliranoj vodi da se ne bi zamjerilo šefu, ne zna što je. Šala treba proizlaziti iz života, a usto biti u vezi s temom, a ne biti sama sebi svrhom. Tako šala prelazi u lakrdiju, čega se  pisac treba uvijek čuvati. A što se tiče kuhanja kave u "vodi s mjerhurićima" to je u redu. Naime CO2 izlazi, a s njime se smanjuje i koncentracija iona HCO3- dok ne dođe na ravnotežnu koncentraciju s kalcijevim, magnezijevim, no i sulfatnim ionima. 

 
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za kav

Ovakav članak je mučka provokacija u ovo doba kad je espresso misaona imenica, barem nama, običnim smrtnicima

morrisoN
 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za

ma odeš na benzinsku, 2-3 litre u auto i šugavi esspresso za van...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za
BarbaVeli kaže...

Najukusnija kava je meni ona iz Ikee. Osim što je besplatna, ima sjajan okus i svaki me put oraspoloži. 

 Doista kuhaju besplatnu kavu? Nikad nisam bila ondje pa me čudi.

 

Odgovor na pitanje iz naslova: gazirana voda.

ukrućena goropadnica
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za
Destiliška ja najbolja jer je najpodatnija za postupak pripreme, tj. postizanje pravog tlaka i propusnosti, pogotovo u kafetijeri.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za
danen kaže...

Pa ako ovo nije šaljivo, kuhanje čaja na destiliranoj vodi da se ne bi zamjerilo šefu, ne zna što je. Šala treba proizlaziti iz života, a usto biti u vezi s temom, a ne biti sama sebi svrhom. Tako šala prelazi u lakrdiju, čega se  pisac treba uvijek čuvati. A što se tiče kuhanja kave u "vodi s mjerhurićima" to je u redu. Naime CO2 izlazi, a s njime se smanjuje i koncentracija iona HCO3- dok ne dođe na ravnotežnu koncentraciju s kalcijevim, magnezijevim, no i sulfatnim ionima. 

Bilo bi dobro da se i dobije savijet kako dobiti takvu vodu ili alternativno, koja kupovna voda je najidealnija. Plus, mozda i da se dublje udje u tematiku, ako se piju pica sa dosta mlijeka, koliko 1/3 espressa ima utjecaj na sveukupni okus.

 

Mozda i nastaviti dalje sa zrnima kave, kako se koje priprema/pece. Da li su najbolje frisko pecena itd. Ima tu materijala. 

Da ne govorima dalje o raznima masinama.

9 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za
meni osobno je najbolja kava napravljena s vodom iz slavine. ne znam da li je u pitanju navika na okus ili nesto drugo.
uglavnom probao sam sa raznim kupovnim vodama, stolnim, destiliranim itd., i uvijek kao da mi nesto nedostaje.. arsena mozda :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za
Voda iz pipe... propuštena kroz Brittu (a umjesto precijenjenog originalnog uloška izvrstan je i onaj iz Müllera za 1/3 cijene!).
U aparatu (u mom slučaju za espresso) smanjuje se taloženje kalcija te se dramatično smanjuje potreba za čišćenjem (od istoga). A kava i/ili čaj izvrsnog okusa!

Aktivni ugljen je zakon ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 16:42 (Antiseptik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za

Koji je to iz Mullera za trećinu cijene?

 

Ima onaj ruski, Aquafor, u Kauflandu, on je cca 30 kn/kom....

Ju je je? Je ju je!
5 godina
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#5): Kakva je voda najbolja za

Probao sam ih svakakvih ... i iz Metroa i iz Kauflanda. Ni jedni nisu bili ni približno kvalitete originala (Britta) i svi do jednoga su bili dramatično kraćeg roka trajanja (manje aktivnog ugljena = niža cijena). Jedini koji mi se pokazao vrlo, vrlo-dobrim bio je ovaj iz Mullera. Tri (3) komada verzije Classic za cca 50 kn - dok je jedan Brittin cca toliko  ;)  

Britta zamjenski filter

 

Bajdvej, i njihova espresso kava u zrnu(!) je izvrsna: MovenPick, Caffe Crema (100% Arabica) 

Caffe Crema (100% Arabica) 

 

 

Sorry, ne nađem bolje fotke za zamjenske filtere (nema na Mullerovim stranicama!). Evo još jedan na njuškalu 

Britta zamjenski filter

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 17:48 (Antiseptik).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice