Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka da u

poruka: 31
|
čitano: 5.811
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka da u".
5 godina
protjeran
offline
Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka da u

Tekst ima toliko gramatičkih grešaka da mi izgleda (ali ne samo zbog toga) kako je došao, preko Google Translatea, direktno iz CIA-e. Ili barem iz američkog veleposlanstva u Hr (što je isto ). 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 8 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Antiseptik kaže...

Tekst ima toliko gramatičkih grešaka da mi izgleda (ali ne samo zbog toga) kako je došao, preko Google Translatea, direktno iz CIA-e. Ili barem iz američkog veleposlanstva u Hr (što je isto ). 

Misliš? Meni nekako više liči da je ovu vijest na Bug plasirala CPC.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 10:18 (Marko :D).
7 godina
online
Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka da u

A ja se ponadao da budu zabranili TikTok.

Šteta, ništa od toga...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 10:16 (fer-de-lance).
 
18 0 hvala 0
7 godina
offline
Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka da u

Kada se vec Tiktok spominje, jedna stvar koja me vrlo iritira od strane medija i ljudi privrzenimijim "zapadu" je sto kada kineske aplikacije spijuniraju, to je onda skandalozno, neprihvatljivo, a kada godinama americke aplikacije tipa Facebook cine isto, to je onda "ok".

 

Nisam na strani Kineza, samo zelim da se svo spijunsko smece strpa u isti kos gdje i pripada, bio to kineski Tiktok, americki Facebook, Instagram i ostalo.

 

 
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
tokyu kaže...

Kada se vec Tiktok spominje, jedna stvar koja me vrlo iritira od strane medija i ljudi privrzenimijim "zapadu" je sto kada kineske aplikacije spijuniraju, to je onda skandalozno, neprihvatljivo, a kada godinama americke aplikacije tipa Facebook cine isto, to je onda "ok".

 

Nisam na strani Kineza, samo zelim da se svo spijunsko smece strpa u isti kos gdje i pripada, bio to kineski Tiktok, americki Facebook, Instagram i ostalo.

Razlika je u tome što u svim slobodnim, demokratskim i transparentnim državama (države članice EU/EEA, SAD i sl.), kompanije odgovaraju za korisnike. Ako neka kompanija neovlašteno trguje korisničkim podacima, ona će za to biti kažnjena. Facebook ti je pravi primjer; više puta su kršili zakone što se tiče privatnosti i kažnjeni su, ne samo u SAD-u otkuda dolaze, nego i u EU.

 

S druge strane imaš kineske kompanije; za takvo ponašanje u Kini kompanije neće biti kažnjene. Štoviše, od kineskih kompanija se zahtjeva da prikupljaju što više podataka o korisnicima, te zakon govori da svi ti podaci moraju biti pohranjeni u Kini i dostupni na zahtjev kineske partije. U kineskim aplikacijama nema end-to-end enkripcije kakvu imaš u WhatsAppu, Signalu i Telegramu, jer kada bi ista bila ugrađena, kineska vlada ne bi imala pristup korisničkim podacima i ne bi mogla cenzurirati sadržaj. To je konkretan razlog zašto su sve popularne stranice i šifrirane aplikacije/usluge blokirane u Kini.

 

Osim toga, kineske kompanije često imaju lošu reputaciju, ne samo zbog veza s kineskom vladom, privatnosti nego i zbog kojekakvih prevara. Prevarantskih kineskih kompanija ima jako puno i one, bez obzira na sve, i dalje rade normalno. Kao primjer ti navodim QihooCheetah Mobile i DO Global (DU Apps). Na sve tri poveznice možeš vidjeti kakve su prevare izvodili i zbog kojih su i Cheetah Mobile i DO Global, zajedno sa svim svojim aplikacijama protjerani s Google Playa.

 

To je ukratko zašto ljudi preferiraju aplikacije, servise i usluge koje dolaze iz uređenih država, naspram iz onih "neuređenih". Meni se također ne sviđa način na koji Kina funkcionira i kako pokušava na negativan način utjecati na svijet, te cenzurirati sadržaj i izvan granica Kine. Ne sviđa mi se ni petljanje SAD-a i Rusije u sve i svašta, ali u svakom slučaju, mi imamo izbor, ljudi u Kini ne.

 

I zapamti; da je Kina dobrotvorna i transparentna država, danas ne bi imali pandemiju. Upravo zbog manjka ljudskih sloboda, masovnog nadzora, i cenzure danas pati cijeli svijet i ekonomija. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 16:30 (Marko :D).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
tokyu kaže...

Kada se vec Tiktok spominje, jedna stvar koja me vrlo iritira od strane medija i ljudi privrzenimijim "zapadu" je sto kada kineske aplikacije spijuniraju, to je onda skandalozno, neprihvatljivo, a kada godinama americke aplikacije tipa Facebook cine isto, to je onda "ok".

 

Nisam na strani Kineza, samo zelim da se svo spijunsko smece strpa u isti kos gdje i pripada, bio to kineski Tiktok, americki Facebook, Instagram i ostalo. 

 Dok su tvoji podaci kod Googlea, Microsofta, Facebooka ili bilo koje američke ili europske kompanije onda one odgovaraju za te podatke te su podložne zakonskim regulativama koje su jasne, javne i više manje transparentne. U Europi više nego u Americi, ali naspram Kine je to mila majka. 

Isto je i sa time kad podatke prikuplja BND, SOA, DGSE ili bilo koja druga obavještajna služba, postupa se prema obavještajnim zakonima o kojima su raspravljali legitimno izabrani parlamenti te sve to nadziru sudovi. Da li ima propusta i grešaka u tom sustavu? Ima, to je jasno kao dan no to nije apsolutno nikakvo opravdanje da se europske, pa i američke, sustave sigurnosti i nadzora uspoređuje s totalnim nadozorom komunističke Kine gdje se kontroliraju i kažnjavaju svi aspekti neposlušnosti prema Partiji.

 

To što ti sad radiš je upravo ono što Kina želi da se događa na zapadu, da se opravdava njihovo kriminalno ponašanje koje nije daleko od koncentracijskih logora nacista i da se to uspoređuje kao da je slično nečemu na zapadu, a nije ni približno ista kategorija.

 

 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
protjeran
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Super su mi ovi branitelji demokratskog špijuniranja svojih građana. Jer, kao, tvrtke stoje iza toga (a država ne). Moš si mislit.

Privid demokracije je ono gdje se razlikujemo. A zapravo je nigdje nema.
Digni glas i pičku će ti jednako razbiti i jedni i drugi.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 10:23 (Antiseptik).
Moj PC  
9 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Antiseptik kaže...
Super su mi ovi branitelji demokratskog špijuniranja svojih građana. Jer, kao, tvrtke stoje iza toga (a država ne). Moš su mislit.

Privid demokracije je ono gdje se razlikujemo. A zapravo je nigdje nema.
Digni glas i pičku će ti jednako razbiti i jedni i drugi.

Kao i obično, davanje TD-ova bez ikakvog konkretnog obrazloženja zašto ili nekih dokaza. I što smo to kolega i ja krivo rekli? Istinu? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 20:52 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
JozoBozo121 kaže..

To što ti sad radiš je upravo ono što Kina želi da se događa na zapadu, da se opravdava njihovo kriminalno ponašanje koje nije daleko od koncentracijskih logora nacista i da se to uspoređuje kao da je slično nečemu na zapadu, a nije ni približno ista kategorija.

 

Da, priznajem, prije korone sam isao po Kini i pomagao im locirati, uhititi i transferirati svakog tko je protiv partije. Zbog mojeg komentara na ovu temu mogu slobodno odselit u Kinu gdje me ceka maksimalni broj bodova njihovog Social Credit System zajedno sa pogodnostima.


Mislim, da se pristojno izrazim, koji ti je k. Ja sam poslusnik i simpatizer vlasti u Kini jer sam rekao da je Tiktok isto smece kao Facebook?! Bili Kinezi ovakvi ili onakvi, ne zelim ulaziti u to jer nema veze s temom, barem me Tiktok ne pokusava spijunirati kao Facebook ako podjem na neku stranicu koja koristi Facebook API, a jaaaako je puno takvih stranica. Blazeni Firefox i Facebook Container. 

 

Jos jednom, smece je smece i jednako smrdi bilo ono iz Kine ili iz "uredjenih zemalja". Niti Tiktok niti Facebook niti slicni servisi NEMAJU opravdanja za spijuniranje.

10 godina
offline
Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka da u

To je sve 9gag zakuhao. 

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka

I dalje pokazuješ da nemaš pojma o čemu pričaš i koja je razlika, a to sasvim dobro pokazuje ovo tvoje dramatiziranje u prvom odlomku. Ali tebi je bitno špijuniranje. Nažalost, kineska propagandna mašinerija jako dobro radi svoj posao na zapadu, sve bolje i bolje pa je sve više sličnih tebi, Antiseptiku i takvima koji nesvjesno, ali i svjesno, pomažu kineske propagandne ciljeve na Zapadu i podrivanje naših parlamentarnih demokracija. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
JozoBozo121 kaže...

I dalje pokazuješ da nemaš pojma o čemu pričaš i koja je razlika, a to sasvim dobro pokazuje ovo tvoje dramatiziranje u prvom odlomku. Ali tebi je bitno špijuniranje. Nažalost, kineska propagandna mašinerija jako dobro radi svoj posao na zapadu, sve bolje i bolje pa je sve više sličnih tebi, Antiseptiku i takvima koji nesvjesno, ali i svjesno, pomažu kineske propagandne ciljeve na Zapadu i podrivanje naših parlamentarnih demokracija. 

 

Izgleda da ti ili ne mozes procitati nesto S RAZUMIJEVANJEM ili jednostavno ne zelis razumjeti pa vuces vodu na svoj mlin.
Da ti nacrtam:
A) ne pricam o drustveno-politickim uredjenjima Kine, SADa, Tunguzije niti bilo koje druge zemlje. Ovo je tehnoloski forum, a ne forum o drustveno-politickim uredjenjima po svijetu. Ne razumijem se u u to, ne zanima me previse i ne diskutiram o tome. Moja diskusija je iskljucivo tehnicke prirode o nezeljenim funkcijama u odredjenim aplikacijama/servisima. 
B) NE BRANIM Kineze i s***a koja cine
C) VRLO BITNO: ne zelim da niti jedna privatna kompanija skuplja podatke o meni i mojim navikama, POGOTOVO dok ne koristim njihove proizvode - OVO pokusavam reci cijelo vrijeme. Sve kompanije koje to cine su za mene isto smece.
D) Ne koristim niti Tiktok niti Facebook niti ista slicno - eto neka se nadje, ali je nebitno za diskusiju

Jednostavno, ne zelim da iti jedna PRIVATNA kompanija skuplja podatke o meni pogotovo bez moje izricite privole.

 

Znaci ako ne zelim da Kinezi zavladaju ja moram koristiti Facebook i ostale zapadnjacke drustvene mreze???

16 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
JozoBozo121 kaže...

To što ti sad radiš je upravo ono što Kina želi da se događa na zapadu, da se opravdava njihovo kriminalno ponašanje koje nije daleko od koncentracijskih logora nacista i da se to uspoređuje kao da je slično nečemu na zapadu, a nije ni približno ista kategorija.

To što ti sad radiš je upravo ono što američka i EU birokracija žele - opravdavaš špijuniranje kompletnog društva jer 'radije da me jebu moji nego tuđi'. Gle - svi te jebu! (i mene, da sad ne krenemo u tom smjeru).

 

Marko :D kaže...
Antiseptik kaže...
Super su mi ovi branitelji demokratskog špijuniranja svojih građana. Jer, kao, tvrtke stoje iza toga (a država ne). Moš su mislit.

Privid demokracije je ono gdje se razlikujemo. A zapravo je nigdje nema.
Digni glas i pičku će ti jednako razbiti i jedni i drugi.

Kao i obično, davanje TD-ova bez ikakvog konkretnog obrazloženja zašto ili nekih dokaza. I što smo to kolega i ja krivo rekli? Istinu? 

Zapravo je obrazloženje vrlo jasno i konkretno. Više manje je sve istina, osim ovog dijela da itko za išta odgovara - povremeno dobiju neku kaznicu koja ode birokratima u džep (a korisnici oštećeni) i onda je, kao, sve okej... No nije stvar je li to što ste rekli krivo, nego je li bitno - a niti najmanje nije bitno. 

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Antiseptik kaže...
Super su mi ovi branitelji demokratskog špijuniranja svojih građana. Jer, kao, tvrtke stoje iza toga (a država ne). Moš si mislit.

Privid demokracije je ono gdje se razlikujemo. A zapravo je nigdje nema.
Digni glas i pičku će ti jednako razbiti i jedni i drugi.

Navedi mi primjer demokratskog špijuniranja.

 

Privid demokracije? Moja preporuka i dalje stoji; odi u Kinu bar turistički i deri se na sred nekog trga "Xi Jinping Winnie Pooh". Onda ćeš tek vidjeti da li se nama demokracija priviđa ili je ipak stvarna.

JozoBozo121 kaže...

I dalje pokazuješ da nemaš pojma o čemu pričaš i koja je razlika, a to sasvim dobro pokazuje ovo tvoje dramatiziranje u prvom odlomku. Ali tebi je bitno špijuniranje. Nažalost, kineska propagandna mašinerija jako dobro radi svoj posao na zapadu, sve bolje i bolje pa je sve više sličnih tebi, Antiseptiku i takvima koji nesvjesno, ali i svjesno, pomažu kineske propagandne ciljeve na Zapadu i podrivanje naših parlamentarnih demokracija. 

U branitelje Kine je najbolje ne dirati; izgledaju mi kao plaćenici, a sad od koga, teško mi je reći. Mislim, ti ljudi su gori od onih koji misle da je 5G kriv za koronavirus. Nevjerovatno mi je vidjeti ljude da veličaju državu i sustav koji krši ljudska prava i slobode, a sve zbog par jeftinih komada tehnike.

Veliki Brat kaže...
Marko :D kaže...
Antiseptik kaže...
Super su mi ovi branitelji demokratskog špijuniranja svojih građana. Jer, kao, tvrtke stoje iza toga (a država ne). Moš su mislit. 

Privid demokracije je ono gdje se razlikujemo. A zapravo je nigdje nema. 
Digni glas i pičku će ti jednako razbiti i jedni i drugi.

Kao i obično, davanje TD-ova bez ikakvog konkretnog obrazloženja zašto ili nekih dokaza. I što smo to kolega i ja krivo rekli? Istinu? 

Zapravo je obrazloženje vrlo jasno i konkretno. Više manje je sve istina, osim ovog dijela da itko za išta odgovara - povremeno dobiju neku kaznicu koja ode birokratima u džep (a korisnici oštećeni) i onda je, kao, sve okej... No nije stvar je li to što ste rekli krivo, nego je li bitno - a niti najmanje nije bitno. 

Ako neka firma prekrši GDPR, ti kao korisnik imaš pravo na odštetu. Tako da ne, nije da kompanije odgovaraju samo kaznicama koje odu birokratima u džep.

 

Članak 82. GDPR-a, točka 1. kaže;

Any person who has suffered material or non-material damage as a result of an infringement of this Regulation shall have the right to receive compensation from the controller or processor for the damage suffered.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 10:06 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Marko :D kaže...
U branitelje Kine je najbolje ne dirati; izgledaju mi kao plaćenici, a sad od koga, teško mi je reći. Mislim, ti ljudi su gori od onih koji misle da je 5G kriv za koronavirus. Nevjerovatno mi je vidjeti ljude da veličaju državu i sustav koji krši ljudska prava i slobode, a sve zbog par jeftinih komada tehnike.

 Kratko da/ne pitanje. Smatras li mene braniteljem Kine?

13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
tokyu kaže...
Marko :D kaže...
U branitelje Kine je najbolje ne dirati; izgledaju mi kao plaćenici, a sad od koga, teško mi je reći. Mislim, ti ljudi su gori od onih koji misle da je 5G kriv za koronavirus. Nevjerovatno mi je vidjeti ljude da veličaju državu i sustav koji krši ljudska prava i slobode, a sve zbog par jeftinih komada tehnike.

 Kratko da/ne pitanje. Smatras li mene braniteljem Kine?

Kratko – ne.

 

Duže – ne ti ne spadaš ovdje; ti vi više kao "pa svi špijuniraju, eh, what can you do about it?".

16 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Marko :D kaže...

Ako neka firma prekrši GDPR, ti kao korisnik imaš pravo na odštetu. Tako da ne, nije da kompanije odgovaraju samo kaznicama koje odu birokratima u džep.

 

Članak 82. GDPR-a, točka 1. kaže;

Any person who has suffered material or non-material damage as a result of an infringement of this Regulation shall have the right to receive compensation from the controller or processor for the damage suffered.

Aha, i onda moraš dizati privatnu tužbu i dokazivati kako si pretrpio materijalnu ili nematerijalnu štetu pa će ti biti "kompenzirano". Imaš li možda neki primjer građanina koji je to uspio istjerati?

 

Vezano za ovaj primjer demokratskog špijuniranja, pa uprvao su se ameri nedavno bunili kako im rusi prate špijunski satelit. Naravno, rusi to rade nedemokratski... 

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Veliki Brat kaže...
Marko :D kaže...

Ako neka firma prekrši GDPR, ti kao korisnik imaš pravo na odštetu. Tako da ne, nije da kompanije odgovaraju samo kaznicama koje odu birokratima u džep.

 

Članak 82. GDPR-a, točka 1. kaže;

Any person who has suffered material or non-material damage as a result of an infringement of this Regulation shall have the right to receive compensation from the controller or processor for the damage suffered.

Aha, i onda moraš dizati privatnu tužbu i dokazivati kako si pretrpio materijalnu ili nematerijalnu štetu pa će ti biti "kompenzirano". Imaš li možda neki primjer građanina koji je to uspio istjerati?

 

Vezano za ovaj primjer demokratskog špijuniranja, pa uprvao su se ameri nedavno bunili kako im rusi prate špijunski satelit. Naravno, rusi to rade nedemokratski... 

Ima, ne znam ima li u Hrvatskoj, ali u cijeloj EU sigurno ima više slučajeva.

 

Može poveznica do vijesti? Baš me zanima taj špijunski satelit i koja je to točno njegova uloga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 12:26 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka

Naravno, bila je vijest na BOL-u.

 

U Hrvatskoj sigurno nema, jer je tek nedavno uopće izdana prva kazna (a privatna parnica, ako uopće ima koja pokrenuta, bi trajala godinama).

A ovo koliko je to u EU sigurno, dalo bi se raspravljati - nije ta formulacija bezveze takva. Naravno, ako ti (ili bilo tko drugi) zna nešto konkretno u tom smislu, rado bi pročitao o čemu se radi. 

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Veliki Brat kaže...

Naravno, bila je vijest na BOL-u.

 

U Hrvatskoj sigurno nema, jer je tek nedavno uopće izdana prva kazna (a privatna parnica, ako uopće ima koja pokrenuta, bi trajala godinama).

A ovo koliko je to u EU sigurno, dalo bi se raspravljati - nije ta formulacija bezveze takva. Naravno, ako ti (ili bilo tko drugi) zna nešto konkretno u tom smislu, rado bi pročitao o čemu se radi. 

Ali i dalje ne vidim to demokratsko špijuniranje. I nije baš da američka vlada prati svaku osobu na zemlji gdje se nalazi uz pomoć satelita.

 

Što se tiče GDPR odšteta, na ovoj stranici ima sakupljenih tužbi i presuda, pa si malo pogledaj ako te zanima. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 13:05 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka

Hvala na linku. Koliko vidim, uglavnom nije dokazana šteta, u nekoliko presuda za nematerijalnu štetu dodijeljene su odštete u visini od 250 i 500 (Nizozemska), te 800 eura (Austrija, dotle sam došao). Jako mi je sve to mršavo, ne vidim razloga da ikoja tvrtka prestane s takvom praksom uz ovakve odštete.

 

A ovo sa satelitom - pa "demokratski" postavljen satelit od "demokratske" države u svrhu špijuniranja. I još se bune jer im ga špijuniraju...

A okej, ako ti i ne vidiš, ja vidim. 

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Veliki Brat kaže...

Hvala na linku. Koliko vidim, uglavnom nije dokazana šteta, u nekoliko presuda za nematerijalnu štetu dodijeljene su odštete u visini od 250 i 500 (Nizozemska), te 800 eura (Austrija, dotle sam došao). Jako mi je sve to mršavo, ne vidim razloga da ikoja tvrtka prestane s takvom praksom uz ovakve odštete.

 

A ovo sa satelitom - pa "demokratski" postavljen satelit od "demokratske" države u svrhu špijuniranja. I još se bune jer im ga špijuniraju...

A okej, ako ti i ne vidiš, ja vidim. 

Svaka država špijunira i ima svoje obavještajne službe, to je normalno. No svrha tog špijuniranja se razlikuje od države do države. Recimo, SAD i EU to špijuniranje neće sigurno koristiti protiv svojih građana dok Kina hoće (i to radi).

 

I, bilo bi lijepo vidjeti TD gospodu kada bi se priključili raspravi i objasnili zašto se ne slažu s pojedincima umjesto samo lupali TD bez ikakvog objašnjenja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 14:28 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka

Ne znam gdje ti živiš, ali u ovom svijetu gdje ja živim svi sve špijuniraju - ameri nijemce (kao šatro saveznike), čak i hrvati slovence. Nemam apsolutno nikakvog razloga vjerovati ikome na riječ da ne špijunira vlastite građane (ameri ih čak i "legalno" mogu bez ikakvih optužbi zatvoriti u Guantanamo na neodređeno vrijeme). 

Ali i bez obzira na to... Imaš kamere posvuda, svima je to okej jer, kao, sprečava hrpu zločina i "što se loše može dogoditi"... Google, Apple, MS skupljaju sve što mogu o svojim korisnicima, to im je skroz legalno i demokratski dozvoljeno (pače - biznis je to) jer "što se loše može dogoditi".

Bilo kakvo rezoniranje da je okej ako jedna strana skuplja podatke o meni jer sva sreća da "ona druga strana" ne skuplja podatke o meni je IMHO imbecilno. 

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka

Nitko nije spomenuo da ova strana ne skuplja podatke, svi ih skupljaju. Samo neki na više, neki na manje maliciozne načine. Baš čitam vijest kako Xiaomi prati i prikuplja podatke kroz svoje preglednike Mi Browser Pro i Mint Browser, pa čak i u anonimnim karticama za koje kažu kako su privatne. Čak Google ne špijunira toliko koliko kinezi sa svojim aplikacijama.

 

Šokiran sam! /s

16 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka

Okej i što je onda toliko maliciozno u Xiaomijevom skupljanju podataka? 

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Veliki Brat kaže...

Okej i što je onda toliko maliciozno u Xiaomijevom skupljanju podataka? 

Čekaj, ozbiljno me to pitaš ili?

 

Jesi pročitao vijest koju sam linkao u svojoj prethodnoj poruci? Ako nisi, nemam o čemu dalje raspravljati.

 

FossBytes je poslao upit Xiaomiju i oni su rekli da preglednik prikuplja "anonimne podatke", te odbili tvrdnju da se isti prikupljaju u anonimnoj kartici. Nakon što im je pokazan dokaz da se prikupljaju podaci u anonimnoj kartici, iz Xiaomija su rekli, citiram, “collection of anonymous browsing data, is one of the most common solutions adopted by internet companies.”.

Ali to još nije sve; ispada da ti podaci uopće nisu anonimni i svatko ih može pročitati. 

 

Dakle, osim što imamo skrivanje informacija o prikupljanju podataka, netransparentnost i laganje, te odbijanje komentiranja optužbi, još imamo i lažno oglašavanje.

 

 

 

A sada se sigurno pitaš u čemu je razlika između ovog prikupljanja podataka i onog iz Chrome-a;

 

1. Chrome ne prikuplja korisničke podatke ako mu to ne dopustiš. Da, stvarno, ako ne vjeruješ napravi proxy ili lokalni VPN i gledaj kako se Chrome ponaša.

2. Politika privatnosti Chrome-a je jasno i jednostavno napisana da ju svatko može razumijeti i vrlo lako se može pronaći.

3. Google ne laže što se tiče prikupljanja podataka i ništa ne skriva. Štoviše, Google je transparentan; redovito se objavljuju zahtjevi za korisničkim podacima, tko je predao, zašto, kada i što su napravili (masu njih i odbiju).

 

Inače, naziv za programe koji neovlašteno prikupljaju podatke s računala, bez dopuštenja korisnika i šalju ih na poslužitelje trećih strana je špijunski softver ili spyware.

16 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Marko :D kaže...
Dakle, osim što imamo skrivanje informacija o prikupljanju podataka, netransparentnost i laganje, te odbijanje komentiranja optužbi, još imamo i lažno oglašavanje.

Ček, još uvijek pričamo o Xiaomijevom browseru kojeg koristi par ljudi, ili o MS-ovom Edge-u, kojeg koriste milijuni?

 

Znači tokyu uredno spočitne kako je licemjerno kada se svi zgražaju nad špijuniranjem od strane kineza dok im je špijuniranje od strane zapadnjaka iz nekog razloga okej, onda ti i jozo uletite sa spikom kako je zapad transparentan i zapravo ne špijunira dok kod kineskog špijuniranja vlastitih građana stradaju ljudi, da bi na kraju završili na tome da zapad isto špijunira, da to zapravo svi rade i da je to OK, ali da Xiaomijev browser radi isto što i MS-ov browser, samo je to kod Xiaomija koma.

 

Znači svi ovi pobornici ne-privatnosti iz nekog razloga nemaju problema kad Google, MS i Apple znaju sve o njima, ali prikupljanje podataka od strane kineza je nepodnošljivo i o tome ovise životi... Interesantno.

Gledam te!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka
Veliki Brat kaže...

Ček, još uvijek pričamo o Xiaomijevom browseru kojeg koristi par ljudi, ili o MS-ovom Edge-u, kojeg koriste milijuni?

 

Znači tokyu uredno spočitne kako je licemjerno kada se svi zgražaju nad špijuniranjem od strane kineza dok im je špijuniranje od strane zapadnjaka iz nekog razloga okej, onda ti i jozo uletite sa spikom kako je zapad transparentan i zapravo ne špijunira dok kod kineskog špijuniranja vlastitih građana stradaju ljudi, da bi na kraju završili na tome da zapad isto špijunira, da to zapravo svi rade i da je to OK, ali da Xiaomijev browser radi isto što i MS-ov browser, samo je to kod Xiaomija koma.

 Niti je bitan broj ljudi, niti smo Marko i ja rekli da zapad ne špijunira. Špijuniraju svi, samo je pitanje kako se to radi, tko je za to odgovoran, tko su ti odgovorni, kako su izabrani i koji su im ciljevi. Postojanje demokracije ne negira potrebu postojanja tajnih organa čija je dužnost paziti da nikakve ugroze niti druge sile pokušavaju podrivati naše institucije.

Na zapadu, kod nas, šefa tajnih službi biraju predsjednik i premijer zajedničkim dogovorom, dvije osobe od kojih je jedna izabrana direktno i ima maksimalni legitimitet dok je druga osoba ona koju je izabrao Hrvatski Sabor kojeg su demokratski izabrali hrvatski građani i dali im legitimitet. Također su ovlasti predsjednika, premijera, tajnih službi i onoga što one smiju raditi bez posebnih sudskih odobrenja jasno definirana u hrvatskim zakonima i Ustavu, koji su svi doneseni demokratski izabranim saborom i koje ti, obični građanin, možeš svakoga dana, ukoliko i drugi misle tako i žele to, promijeniti. Na čak i više načina, može se krenuti u smjeru referenduma, možeš se kandidirati za sabor, možeš pokrenuti pitanje ustavnosti samih donesenih zakona od strane instucije pučkog i ostalih pravobranitelja te na kraju postoje Vrhovni i Ustavni sudovi koji donose odluku o tome ako pitanje dođe do njih.

 

Antiseptik kaže da živimo u prividu demokracije. Da živimo u prividu demokracije u Saboru ne bi sjedio Pernar, ne bi sjedio Petrov, Grmoja, Vilibor Sinčić ne bi mogao doći do trećeg mjesta na predsjedničkim izborima i postati članom Europskog Parlamenta. Ključna riječ u gotovo svakoj rečenici prošlog odlomka je demokratski. To je ključna riječ i razlika. Idi u Kinu, hodaj centrom Pekinga sa parolom Winnie The Xi pa ćeš vidjeti zašto je bitno da se ni na koji način ne pomažu takvi režimi. Bilo gdje na zapadu možeš hodati sa velikim Baby Trump balonom, sa parolama koje ismijavaju bilo kojeg javnog dužnosnika ili što god hoćeš.

U Kini, toj čija aplikacija špijunira građane zakoni o tome što smiju špijunirati, koga, zašto, trebaju li to odobriti sudovi, jednostavno ne postoje. Jedini faktor koji se tako gleda je to da je bitno da se održi režim Partije i Vrhovni Vođa na vlasti. Zato se ne preže ni pred čim, ni u kojim okolnostima, pa ni pred koncentracijskim kampovima.

Ako ti tu razliku ne vidiš, onda tebi uopće nije bitno živiš li u demokraciji ili ne, pa samim time i ova rasprava uopće nema smisla.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 18:23 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Re: Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka

Xiaomijev preglednik koristi par ljudi? Taj preglednik dolazi sa svim Xiaomijevim uređajima (minus par Android One uređaja) i uz to još ima više od 15 milijuna instalacija preko Google Playa. Par ljudi, heh!

 

Ponavljam, nitko nije rekao da zapad ne špijunira. Ono što želimo reći da EU ima najbolje zakone po pitanju zaštite privatnosti, za razliku od Kine koja sve podatke, nebitno dolazili oni iz vladinih agencija ili kompanija poput Alibabe, dijele bez ikakvih ograničenja. Zadatak kineskih kompanija ujedno i je da prikupljaju podatke o korisnicima i to je tamo regulirano zakonom. Da Baidu ne pristupa po zakonu, odavno bi letio iz Kine kao što je letio Google, ali i bilo koja druga zapadnjačka kompanija.

 

Ako si malo čitao po temama vezanima za Edge, možeš vidjeti kako sam jedan od onih koji ga ne žele koristiti iz istog razloga. Po meni taj preglednik spada u isti koš kao i ti Xiaomijevi preglednici.

 

I da, protiv sam ikakvog špijuniranja, ali ako već neka kompanija mora obrađivati i prikupljati podatke, onda to neka bude kompanija iz EU. U slučaju da se nešto dogodi vezano za njih, bar imam neka prava za razliku od toga kada su pohranjeni u Kini i njima barata njihova kompanija. Mogu se ja tada pozivati na GDPR koliko hoću, ali kineska kompanija neće napraviti ništa, pa mi ni dati uvid u moje podatke, a kamoli postupiti po mom zahtjevu za brisanje podataka.

 

6 godina
offline
Kina naredila kompaniji koja stoji iz TikToka da u

Ja u zadnje vrijeme kao da zivim u alternativnoj stvarnosti jer sve više vidim ljude koje brane špijuniranje "jer je tako navedeno u euli ili jer to netko drugi radi..." wtf???

 

a ovo sa GDPR-om je joke!!!!

Pare koje "krajnji korisnik" može dobiti su smijeh...

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 18:42 (VladRi).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice