Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran

poruka: 15
|
čitano: 4.972
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran".
14 godina
offline
Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran

I uleti tako jato gusaka u snop mikrovalova koje elektrana šalje na zemlju, a ti dolje samo čekaš sa tanjurom i hvataš reš pečeno meso. Bojim se da prijenos energije s elektrane na zemlju može izazvati popriličnu količinu problema koje treba riješiti prije gradnje takve orbitalne solarne elektrane. Ali pošto na tome rade i kinezi i NASA, valjda će uspjeti riješiti problem.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 9:55 (učo).
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elek
učo kaže...

I uleti tako jato gusaka u snop mikrovalova koje elektrana šalje na zemlju, a ti dolje samo čekaš sa tanjurom i hvataš reš pečeno meso. Bojim se da prijenos energije s elektrane na zemlju može izazvati popriličnu količinu problema koje treba riješiti prije gradnje takve orbitalne solarne elektrane. Ali pošto na tome rade i kinezi i NASA, valjda će uspjeti riješiti problem.

 Dobiš Pekinšku Patku 4 free

8 godina
offline
Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran
Očito je prijenos energije na Zemlju najveći problem, što se vidi i po tome što još ne znaju hoće li je prenositi mikrovalovima ili laserima (ovo prvo čini mi se tehnički jednostavnijim). Inače, o takvoj je elektrani pisao još Hermann Oberth 30-tih godina prošlog stoljeća.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran

ukratko i neznanstveno (ali logično i za očekivati): spaljivat će sve na putu dok je potrebno i kako se postavi, a u pauzi može biti i elektrana (ako baš mora). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elek
A kad te neka zemlja naživcira (recimo Tajvan) skreneš lasersku zragu od gigavata malo prema njima. Ovo je mirnodopsko kao i nuklearna energija.

Ne vidim svrhu printanja dijelova. Ono što je skupo je dizanje mase u svemir. Printer + materijal su teži od gotovih dijelova, pogotovo jer uvijek ima otpada. Eventualno kao backup, ako ti ispadne šeraf iz ruke, a imao si ih točan broj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran

čekamo poslanicu sv.elona po tom pitanju.

 
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran

Koja laž od vijesti, pa ako bi itko trebao znati to je bug da su japanci prvi koji hoce izgraditi solarnu elektranu koja je povezana kabelom do japana.

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elek
Jbac252 kaže...

Koja laž od vijesti, pa ako bi itko trebao znati to je bug da su japanci prvi koji hoce izgraditi solarnu elektranu koja je povezana kabelom do japana.

I ja sam se sjetio te vijesti, sada već poprilično stare. Treba izgooglati da se vidi šta je sa tim projektom. Očigledno ništa, ako su Kinezi postavili rokove na 2050-tu.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elek
Envy kaže...
Jbac252 kaže...

Koja laž od vijesti, pa ako bi itko trebao znati to je bug da su japanci prvi koji hoce izgraditi solarnu elektranu koja je povezana kabelom do japana.

I ja sam se sjetio te vijesti, sada već poprilično stare. Treba izgooglati da se vidi šta je sa tim projektom. Očigledno ništa, ako su Kinezi postavili rokove na 2050-tu.

 Japanci su postavili rok oko 2040 :)

15 godina
online
Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran

Onaj trenutak u Civilization-u kada do jučer priprosta mnogoljudna civilizacija odjednom počne imati najnapredniju tehnologiju i jedino što ostane ti je ili zloupotrebljavati bug u igri ili totalno uništiti partiju nuklearnim ratom... no u svakom slučaju si izgubio

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elek
Visak kaže...
A kad te neka zemlja naživcira (recimo Tajvan) skreneš lasersku zragu od gigavata malo prema njima. Ovo je mirnodopsko kao i nuklearna energija.

 JB 007: Day Another Day - Projekt Icarus - Sun Gun

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elek
'Do jučer priprosta civilizacija' je gradila zid prema susjedima prije 2000 godina, dok 'najnaprednija zemlja svijeta' to radi tek ovih dana.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
neaktivan
offline
Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran

9$ ulaznica za kineski zid da ljudi uzivaju sto arhitekturom sto prirodom

999$ ulaznica za americki zid da ljudi uzivaju gledajuci patnje drugih ljudi, jos ce poceti suradivati sa youtubeom da otvore livestream za samo 5$ mjesecno :p

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elektran

načelno, i ameri su na hirošimu i nagasaki bacili potencijalne elektrane, ne? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kina želi izraditi prvu svemirsku solarnu elek
Ajar kaže...

načelno, i ameri su na hirošimu i nagasaki bacili potencijalne elektrane, ne? 

 Everything is a dildo nuclear power plant if you're brave enough....

 

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice