Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n

poruka: 26
|
čitano: 6.834
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n".
12 godina
offline
Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n

"zaslužna i naša kompanija Rimac Automobili"

Moja nije :)

 

 
19 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a

Pod "naša" se misli na hrvatska. Ti nisi Hrvat?

 

Sad ce opet krenuti salve negativnih komentara za Rimca, o prodavanju magle, "zasto on ne napravi auto koji ja mogu kupiti" i ostale gluposti. Dosadni ste vise.

Odite nesto raditi i stvorite nesto sami umjesto da sipate negativu okolo.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
nesto222 kaže...

Pod "naša" se misli na hrvatska. Ti nisi Hrvat?

 Razumijem ljude koji su alergični na "našizam". Evo najnoviji primjer - privatna tvrtka Uljanik je naša kada treba sanirati dugove novcima poreznih obveznika a nije naša kada se dijeli zarada i dobit firme.

14 godina
offline
Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n

a niti lokalpatriotizam ne radi, jer Istra ima dobre turističke rezultate, pa valjda nekaj penez ostane i u županiji, i ako postoji uistinu dobar program sanacije, koji će ako se striktno provodi dovesti u neko vrijeme Uljanik u plus, neka Jakovčić pljune novce...

 

a ne grabit u državni proračun (ili preciznije 2. mirovinski stup)...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
Paolo Maldini kaže...
nesto222 kaže...

Pod "naša" se misli na hrvatska. Ti nisi Hrvat?

 Razumijem ljude koji su alergični na "našizam". Evo najnoviji primjer - privatna tvrtka Uljanik je naša kada treba sanirati dugove novcima poreznih obveznika a nije naša kada se dijeli zarada i dobit firme.

Razumijem ih i ja. Ako tako gledas onda vise nista nije nase. Ili bi barem sve trebalo biti privatno. Pa neka trziste napravi svoje. Uljanik je trebalo pustit da propadne jer ovako se samo kupuje socijalni mir.

Ali ocito netko od tih firmi ima koristi pa je u "javnom" interesu da se "spase".

 

Mene samo smeta hajka na Rimca i pljuvanje po njemu. A covjek je stvorio nesto. Problem nas Hrvata je sto nam nista ne valja. Ni kad je dobro i netko uspije, ni kad stvari ne stimaju.

A rijetki bi zasukali rukave i stvorili nesto sami.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 9:13 (nesto222).
12 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
nesto222 kaže...

Pod "naša" se misli na hrvatska. Ti nisi Hrvat?

 

Sad ce opet krenuti salve negativnih komentara za Rimca, o prodavanju magle, "zasto on ne napravi auto koji ja mogu kupiti" i ostale gluposti. Dosadni ste vise.

Odite nesto raditi i stvorite nesto sami umjesto da sipate negativu okolo.

 Ja sam građanin svijeta

Ako je nešto "naše" onda bi po tome i ja trebao imati korist od toga, ako misliš na "naše" to što mu je dražava dala dio mog novaca iz proračuna onda se slažem sa tobom.

Btw ovo nema veze sa Rimcem neg sa tim "naše", trebalo bi pisati kopanija/firma/tvrtka/maglana iz Hrvatske ili sa sjedištem u Hrvatskoj.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
mGT kaže...

 Ja sam građanin svijeta

Ako je nešto "naše" onda bi po tome i ja trebao imati korist od toga, ako misliš na "naše" to što mu je dražava dala dio mog novaca iz proračuna onda se slažem sa tobom.

Btw ovo nema veze sa Rimcem neg sa tim "naše", trebalo bi pisati kopanija/firma/tvrtka/maglana iz Hrvatske ili sa sjedištem u Hrvatskoj.

 Koji ste vi 'grammar nazi', kad se zna točno na što se mislilo pod 'naše'. Od cijelog članka, problem je u jednoj riječi.

 

Imaš koristi od toga, ako ta firma plaća porez, a onda iz proračuna učitelj dobije plaću što ti školuje dijete ili vatrogasac što ti ugasi vatru. To je smisao društva. 

Only real programmers collect their own garbage.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
ludizao kaže...

Mozak koji puši Rimčev PR nije puno bolji od mozga koji puši HDZ, našizam i ostale idiotarije. Dapače, može se reći da ti mozgovi podržavaju jedni druge i drže društvo u stanju zbog kojeg se ljudi iseljavaju, jer im je takvog patriO(edit)tizma i pameti pun k.

 Što te konkretno smeta kod Rimca? Dobijali li njegovi uposlenici plaće? Meni je to dovoljno. Brate mili, bavi se i farbanjem lubenica, ako imaš radnike koji su zadovoljni i na kraju mjeseca dobiju plaće što me briga što proizvodiš ili kakav ti je PR. Što se kaže, svaka roba imaju svoju budalu.

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 10:34 (hrvooje).
 
7 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a

Pa sumnjam da bi jedan Porsche investirao u nekakav PR. 

 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
ludizao kaže...

Mozak koji puši Rimčev PR nije puno bolji od mozga koji puši HDZ, našizam i ostale idiotarije.

 Porsche, Koenigsegg, Seat, Camel grupa. Sve debili kažeš 

 
4 2 hvala 0
11 godina
offline
Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n

...

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n

i ja sam za izgaranje fosila, jedino me sram žicati po prirodoslovnim muzejima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
Stric_Jura kaže...

a niti lokalpatriotizam ne radi, jer Istra ima dobre turističke rezultate, pa valjda nekaj penez ostane i u županiji, i ako postoji uistinu dobar program sanacije, koji će ako se striktno provodi dovesti u neko vrijeme Uljanik u plus, neka Jakovčić pljune novce...

 

a ne grabit u državni proračun (ili preciznije 2. mirovinski stup)...

 

 Ma zamisli, Istra bi trebala biti prva u punjenju proračuna a zadnja u pražnjenju?

Možda bi najbolje bilo da svi novci koji dođu u Zg tu i ostanu?

Vjeruj mi, Istra bi prva bila za to da svaki konj svoju travu pase. Nije Istra ta koja grabi u mirovinske stupove i kupuje socijalni mir. Njima to najmanje treba i, bez obzira što imaju najviše, najveća su žrtva ove usrane države.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
BlueMax kaže...

 Ma zamisli, Istra bi trebala biti prva u punjenju proračuna a zadnja u pražnjenju?

Možda bi najbolje bilo da svi novci koji dođu u Zg tu i ostanu?

Vjeruj mi, Istra bi prva bila za to da svaki konj svoju travu pase. Nije Istra ta koja grabi u mirovinske stupove i kupuje socijalni mir. Njima to najmanje treba i, bez obzira što imaju najviše, najveća su žrtva ove usrane države.

Naravno da nije Istra, Istra je poluotok, to su našisti i socijalisti iz Uljanika i IDSa koji je tamo na vlasti od '90ih. Neke od lupeških izjava:

Boris Miletić (IDS): ‘Prioritet Vlade treba biti isplata plaće

Boris Miletić (IDS): Vlada mora spasiti Uljanik

Boris Miletić (IDS): Pula će subvencionirati školske knjige djeci radnika Uljanik Grupe

 

S druge strane radnici Uljanika odjednom pjevaju Thomspona i hoće ga u Areni. Postali su HDZovci kada se radi o njihovu džepu. Da je došao neki talijan sa parama vikali bi da je Istra talijanska. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 11:46 (Paolo Maldini).
11 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
Paolo Maldini kaže...

...Da je došao neki talijan sa parama vikali bi da je Istra talijanska. 

nisi u toku, trenutno je aktualan ukrajinac - link

sindikat već ispisuje nove table - slava ukrajini, istru za krim, fuck putin etc. 

14 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
BlueMax kaže...
Stric_Jura kaže...

a niti lokalpatriotizam ne radi, jer Istra ima dobre turističke rezultate, pa valjda nekaj penez ostane i u županiji, i ako postoji uistinu dobar program sanacije, koji će ako se striktno provodi dovesti u neko vrijeme Uljanik u plus, neka Jakovčić pljune novce...

 

a ne grabit u državni proračun (ili preciznije 2. mirovinski stup)...

 

 Ma zamisli, Istra bi trebala biti prva u punjenju proračuna a zadnja u pražnjenju?

Možda bi najbolje bilo da svi novci koji dođu u Zg tu i ostanu?

Vjeruj mi, Istra bi prva bila za to da svaki konj svoju travu pase. Nije Istra ta koja grabi u mirovinske stupove i kupuje socijalni mir. Njima to najmanje treba i, bez obzira što imaju najviše, najveća su žrtva ove usrane države.

 a gle i tebe je kurio bolac kad su po Podravini sje...e firme, a mi ti nemamo turizam tj. iznajmljivanje onog kaj su nam namirili 7 braće i 2 sestre, krivo skrenuvši  na kraju Julijskih Alpa  na jug...

a po porezu po glavi stanovnika je moja županija dugo bila prva.... nekoć bilo sad se spominjalo... i pocrkale firme, a za "Podravku" i dalje ide klackalica SDP-HDZ nakon svakih izbora...

uostalom LOKALNI političari sad zazivaju "spasenje" po proračunu, a ne slavonski, dalmatinski itd... nikog nije briga dok požar ne dođe do pred njegov prag...

 

a Jakovčić je slizan s svakim od kog ima (prije svega financijske) koristi... pa i taj Dankec nije postao vlasnik svega i svačega oko Pule s vrećama love fektajuć po Zagrebu, nego je s lokalnim "šerifima"  podmazivao ugovore...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n

Malo ste zalutali s teme...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
Ajar kaže...

i ja sam za izgaranje fosila, jedino me sram žicati po prirodoslovnim muzejima. 

 E, jedno fino masovno izgaranje fosila imao si danas, izgorio je najveći muzej u Brazilu. Vjerujem da su imali i prirodoslovni dio sa puno fosila. Što se tiče Tesle i njegovog roadstera, samo naprijed. Ako svi električari spominju Rimca kao neku referencu, onda je to čovjek vjerovatno i zaslužio nekim svojim doprinosom. Naravno, mi 'rvatine volimo pljuckati po svakome tko ima neki uspjeh veći od neke osrednjosti, pa tako i po Rimcu (bez dubljeg ulaženja u to koliko je auta napravio, odakle mu lova i sl.) A što se Koenigsegga tiče, iako on voli benzin-čorbu, ipak ne radi samo sa njom, već hibride. Vidi čovjek da je struja zakon, samo se po navici ne može odreći benzinaca. A u električnom dijelu lako može pitati Teslu ili Rimca za savjet.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 13:39 (učo).
7 godina
online
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
picajzla0707 kaže...
Paolo Maldini kaže...

...Da je došao neki talijan sa parama vikali bi da je Istra talijanska. 

nisi u toku, trenutno je aktualan ukrajinac - link

sindikat već ispisuje nove table - slava ukrajini, istru za krim, fuck putin etc. 

 Jebote, al oni tam uživaju...

Daj zamisli uletit tam u tangama i s mašnicom oko pimpeka, a u rukama transparent:

fuck the queen, long live the queen 

[ime ukrajinca] - budućnost uljanika 

I ispod anarchy znak.

A ostali čim bi vidjeli dio na transparentu s ukrajincem odmah bi salutirali i uzvikivali parole o budućnosti naše brodogradnje.

Ahhhh, good times...

☺️☺️☺️☺️☺️

 

P.S. obavezno par bačvi bevande...

 

 

 

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
Stric_Jura kaže...
BlueMax kaže...

 a gle i tebe je kurio bolac kad su po Podravini sje...e firme, a mi ti nemamo turizam tj. iznajmljivanje onog kaj su nam namirili 7 braće i 2 sestre, krivo skrenuvši  na kraju Julijskih Alpa  na jug...

a po porezu po glavi stanovnika je moja županija dugo bila prva.... nekoć bilo sad se spominjalo... i pocrkale firme, a za "Podravku" i dalje ide klackalica SDP-HDZ nakon svakih izbora...

uostalom LOKALNI političari sad zazivaju "spasenje" po proračunu, a ne slavonski, dalmatinski itd... nikog nije briga dok požar ne dođe do pred njegov prag...

 

a Jakovčić je slizan s svakim od kog ima (prije svega financijske) koristi... pa i taj Dankec nije postao vlasnik svega i svačega oko Pule s vrećama love fektajuć po Zagrebu, nego je s lokalnim "šerifima"  podmazivao ugovore...

 Krećeš od pogrešne pretpostavke. Nisam Istrijan.

 

Jakovčić je po riječima Istrijana lopov ali i on se bira po principu "manjeg zla", što je u HDZ-SDP konkurenciji logičan izbor.

Ono gdje griješiš je izjava kako Istra grabi u proračun. Istra je najviše na šteti zbog prakse "uzmi sposobnom, daj nesposobnom kako bi kupio socijalni mir". Istrijani su, za Hrvatska mjerila, poprilično pametan i sposoban narod koji je svjestan da bilo kakvo ulaganje u rupu bez dna kakva je Uljanik najviše šteti upravo Istri. Da se njih pitalo odavno bi Uljanik bio ugašen jer je to, kao i sva naša brodogradilišta, zaostatak komunizma i firma koja funkcionira po principu "ne možeš ti mene tako malo platiti koliko ja mogu malo raditi (a puno ukrasti). Ne samo brodogradilišta nego sve državne firme. Održavanje takvih firmi na životu nije u cilju IDS-a (o privatnim ciljevima određenih političara ne govorim) nego onih koji su na vlasti u državi (HDZ-SDP).

 

Druga pogrešna pretpostavka je da me kurio bolac kad su po Podravini sjebane firme. Nekako imam dojam kao da bi problem Uljanika ostavio Istrijanima a misliš problem Podravine trebala rješavati Hrvatska. I to novcem od turizma jer je to jedini novac kojeg danas imamo.

14 godina
offline
Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n

Istrijani jesu pametni, ali su do sada bili futrani - mi smo iznad vas, jebo vas MPT (koji se sada sluša - bez brige ja ga nemam na playlisti), a sad - dajte novce, spasite nas - iako se to valja dobrih 10-ak godina...

 

a propos Podravine i recimo "Podravke" - tko je hranio vojsku, osobito prve 2-3 godine rata ? Todorić? Tedeschi? i "Podravka" se ne futra novcem iz proračuna, ali je pocrkalo dosta firmi (kao i u ostatku Hrvatske) blizu mene jer smo išli na ubijanje proizvodnje...

 

Ako smo za kapitalizam, onda ako se i ide u pomaganje iz proračuna, mora se znati: kome ćeš dati, koliko ćeš dati i u kojem roku pomagani mora biti u plusu....

 

ili ćeš imati fond iz kojeg će svi podjednako grabiti - što nećemo, to je planska ekonomija (ne treba brkati s planiranjem infrastrukture, koju Rvacka također ne zna, nego smo doveli previše turista za našu infrastrukturu, a što je još gore, ne znamo im uzeti novce, tj. dati im ekstra ponudu), ili ćeš davati samo onima koji imaju realnu šansu i nagaziti ih da tu šansu iskoriste kad dobiju sredstva...

 

ne vidim po ćemu Uljanik spada u tu skupinu, ako 10-ak godina nisu vidjeli kamo to ide, jebaj ga...

 

žao mi je da naša brodogradnja propada, ali imali su dosta vremena prilagoditi se, ili bar pobiti nesposobne među njima...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 15:21 (Stric_Jura).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n

totalno ste offtopic, ali nema to veze s Uljanikom. Sva naša brodogradilišta su puna nesposobnih i/ili kriminalaca. Uljanik je u 2017 generirao gubitak od 1,68mlrd kuna. Na 2679 zaposlenih to znači da se iz proračuna moglo ljude poslat doma, isplaćivat im neto plaću od 33292kn + sve doprinose na toliku plaću (ukupno bez poreza 52650kn), samo da sjede doma i ništa ne rade (tj. da ne rade štetu i gubitke). Državna bi tako bila na nuli. Dobar je posao kad ti se više isplati ljudima platit da ne rade. Sad će netko reć a dobavljači, a kooperanti... sve su to nečiji rodijaci ili dobavljači koji su dali mito da bi imali kupca za 5-struku cijenu. Da nije tako ne bi poslovni rezultat bio takav. Nije to ništa novo, tako je bilo i u doba Juge. Brodogradilišta su uvijek cvala dok nisu brojke izašle na vidjelo.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, ali n

Ljudi, što je vama? Tema je Koenigsegg, a u cijeloj temi ima 1 ili 2 osvrta na ono što je bitno ( i onda mi još Paško i dd.inc lupe TD). K vragu i Uljanik i politika, ovdje pričamo o Tesla Roadsteru2 vs Koenigsegg, struja vs benzin-čorba. Ajde tehničari, dajte nešto pametno! Ja osobno mislim da će Koenigsegg teško ili nikako stići Roadster2, sve dok se budu oslanjali na benzince.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 20:42 (učo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
Paolo Maldini kaže...
nesto222 kaže...

Pod "naša" se misli na hrvatska. Ti nisi Hrvat?

 Razumijem ljude koji su alergični na "našizam". Evo najnoviji primjer - privatna tvrtka Uljanik je naša kada treba sanirati dugove novcima poreznih obveznika a nije naša kada se dijeli zarada i dobit firme.

 Pa na žalost, djelomično i je naša, tj. pripada Vladi RH oko 25%. Samo što tih 25% izgleda "vrijede" toliko da država mora namiriti (mi, porezni obveznici) i onih ostalih 75%. Nisam se htio petljati u Uljanik i te stvari, ali kada ste vi svi, moram i ja biti off topic

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 20:43 (učo).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
učo kaže...
Paolo Maldini kaže...
nesto222 kaže...

Pod "naša" se misli na hrvatska. Ti nisi Hrvat?

 Razumijem ljude koji su alergični na "našizam". Evo najnoviji primjer - privatna tvrtka Uljanik je naša kada treba sanirati dugove novcima poreznih obveznika a nije naša kada se dijeli zarada i dobit firme.

 Pa na žalost, djelomično i je naša, tj. pripada Vladi RH oko 25%. Samo što tih 25% izgleda "vrijede" toliko da država mora namiriti (mi, porezni obveznici) i onih ostalih 75%. Nisam se htio petljati u Uljanik i te stvari, ali kada ste vi svi, moram i ja biti off topic

 

Jedan od jačih offtopica, i to u temi gdje se spominje Rimac, a to obično prouzrokuje shitstorm 

Uglavnom, da RH ima udio u Uljaniku i u još 100 firmi gdje joj nije mjesto (npr. HPB). Država je očajan poduzetnik, njene firme služe za uhljebljivanje i krađu javnog novca, nisu konkurentne niti inovativne. A država u njima ima i čuva udjele jer može, zato jer kao nacija nemamo ništa protiv. Mi i dalje živimo u socijalizmu i njegujemo tekovine "one" borbe, za svako sranje zazivamo pomoć države a političari jedva čekaju da ulete kao spasitelji (s javnim novcem).

14 godina
offline
Re: Koenigsegg: posramio nas je Teslin Roadster, a
učo kaže...

Ljudi, što je vama? Tema je Koenigsegg, a u cijeloj temi ima 1 ili 2 osvrta na ono što je bitno ( i onda mi još Paško i dd.inc lupe TD). K vragu i Uljanik i politika, ovdje pričamo o Tesla Roadsteru2 vs Koenigsegg, struja vs benzin-čorba. Ajde tehničari, dajte nešto pametno! Ja osobno mislim da će Koenigsegg teško ili nikako stići Roadster2, sve dok se budu oslanjali na benzince.

dok Roadster2 dođe na tržište Koenigsegg stigne još 2-put bankrotirat, tako da nema brige. 
Koriste hibridni pogon, a tu se da dosta toga nadomjestit tako da recimo da koriste najbolje od oba svijeta. Malobrojni (ne)sretnici koji su kupili Koenigsegg uglavnom nisu baš oduševljeni i auto je navodno smeće. Roadster2 nema primamljiv zvuk i vjerojatno će se brzo pregrijavat kod brze vožnje. Na kraju krajeva, zašto bi htjeli konkurirati automobilu koji košta otprilike 8 puta manje od njihovog?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice