Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

poruka: 34
|
čitano: 4.736
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe".
15 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Isprobao davno na svojoj 8800 GTS, radi i danas na jednom starom računalu. Ali napravio sam to isključivo zato što sam imao novo računalo pa mi nije bilo bitno hoće li uspjeti ili ne.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Ja sam bio isto radio na starom kompu, radila je 2 tjedna i to je bilo to.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Vrući zrak obavlja posao jednako i sa manje zezancije

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 8:16 (mGT).
 
7 0 hvala 1
12 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Ja sam jednu frendovu HD4XXX grafu isto tako malo ispekao cisto iz razloga jer ju je htio baciti u smece, a ja sam htio probati hoce li ovo uspjeti. Nista nisam mogao izgubiti, a on si je mogao produljiti kupovinu nove grafe dok ne skupi pare za nesto bolje ako pecenje uspije.

 

Nesto se ocito dogodilo ispravno jer mu je ta ispecena grafa radila preko godinu dana. Sto se zapravo dogodilo, vrlo vjerojatno ovo navedeno u clanku.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko ima koristi od popravka grafičke kartic
Napravio istu stvar sa fenom da prebacim podatke sa lg g3
Gale
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koliko ima koristi od popravka grafičke kartic
Legasus kaže...
Napravio istu stvar sa fenom da prebacim podatke sa lg g3

 Isto

Pekao ga dva puta, oba puta bi proradio na par dana i onda opet krepao

15 godina
offline
Re: Koliko ima koristi od popravka grafičke kartic
Aha. Radi k'o švicarski sat :)
K
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

A je li itko probao staviti grafičku pod peku?

 

To bi trebalo biti ok, mislim...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
23 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Ispekao jednu grafu, mislim da je nVidia 7600GS. Radi i danas kod susjeda.

Probao s matičnom jednog laptopa, proradio je još 2-3 dana i skroz krepao nakon drugog pečenja (pretjerao sam s temp).

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Prije otprilike 3 godine "pržio" sam svoju Radeonku 4890 i proradila je. Radi i dan danas u jednom kompiću koji služi za gledanje filmova i surfanje po netu, te neke lakše igrice i to radi bez greške. Jednu drugu koju sam pržio (neka Ge Force, ne sjećam se točno modela) nisam uspio vratiti iz mrtvih, tako da mi je postotak uspjeha 50%.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 10:57 (učo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko ima koristi od popravka grafičke kartic
Korky kaže...
Aha. Radi k'o švicarski sat :)

 Imao si "mrvicu" previsoku temperaturu

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

koliko koristi? taman tolko da se proda 

 

btw, popravio sam i dva xbox360 koje sam nasao u smecu sa heatgunom, oko 2 mjeseca su radili ok a onda je trebalo opet u pekarske zahvate, previse zajebancije..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 11:01 (nixass).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Ja prvo ispečem u rerni pa koristim, ne volim sirovo. Inače, tako sam fenom popravio stari telefon i dugo je radio!

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 11:16 (bugovac222).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

znači, nitko nije pokušao na ražanj, roštilj na drveni ugljen ili u mikrovalnu na minutu-dvije? ostaviti je autu parkiranom na suncu jedno sat-dva (znam - da je ostavite na asfaltu ispred kuće nestala bi za pola minute)? ekipa u krematoriju nije spremna na suradnju? kakav rezultate daju prijetnje, ucjene i nagovori? ima li nade uporabom švasaparata? smije li se grafička ostaviti u makiji i niskom raslinju uz obalu i čekati požar? pomozite! spreman sam na sve osim priznati da sam kupio šugu od kartice u dućanu ili me preko njuške netko načinio budalom jer sam škrt a imam apetit k'o slon. jednako nisam spreman koristiti u cpu ugrađenu grafiku, jer ako nekakva simulacija striženja ovaca nije na 4K ultra (42" monitor), moja nostalgija za rodnim kamenom trpi i morat ću od tuge razbiti tatinog m'rced'sa s 2 promila i pri 170 na sat.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 11:29 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Pokušao sa 9800gt i radila još 9 mjeseci nakon sunčanja na 200C

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Iz mojeg iskustva, pečenje grafičke najbolje funkcionira ako se peče na domaćoj svinjskoj masti. Još ako se oko grafe u tepsiju stavi mladog krumpira, grafa ko nova.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koliko ima koristi od popravka grafičke kartic

Kao i uvijek, najvažniji je dobar pac, a onda je i pečenje kak spada (ne štediti na začinima) 

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Koliko ima koristi od popravka grafičke kartic
Radili smo na praksi al sa starim mobitelima...doba 3210, 3310 i to davne 2003. 4. I 5. Dok su mobiteli jos cigle bili... lemovi i cipovi su onda jos veliki bili i od ispadanja je mobitelima odlazio primopredajnik....i ono ko je htjeo zadnja nada je bio vruci zrak...nije sanse 50/50 i to je to....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Ispekao 3 komada prije par godina, 2 rade dan danas, 1 nije uspjela ali nema veze, kod mene je 60% šanse da bu radila što mi je više nego dovoljno da pokušam ponovno metudu na (ionako tada mrtvoj kartici). :) 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Može upute, koliko minuta je dosta u mikrovalnoj :D

 

 

 

to me podsječa na ovo , a i sam nisam mogao vjerovati da ima ljudi koji na to nasjedaju

https://www.24sata.hr/tech/ne-nasjedajte-vas-se-iphone-ne-moze-puniti-u-mikrovalnoj-385043

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 17:41 (T700).
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

pekao sam maticne od laptopa i rekao bih da je trečina radila do 3 mjeseca a ostatak čak i više od godinu dana na taj nacin

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koliko ima koristi od popravka grafičke kartic
Horned Reaer kaže...

pekao sam maticne od laptopa i rekao bih da je trečina radila do 3 mjeseca a ostatak čak i više od godinu dana na taj nacin

 Što je bilo u kvaru ?

 

Kako si odvojio onaj plastični dio, primjerice socket za procesor ?

Ili PCI utore koji su plastični ?

 

12 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Nekoliko grafičkih i dvije ili tri ploče. Sve od Asusa. Sve je su radile godinama poslije, a vjerojatno još uvijek rade. U jednom momentu su riknule tri grafičke u kratkom vremenu i tada sam pokušao i uspio popraviti sve tri. Kasnije sam još par sredio na isti način. Vjerojatno je uspjelo zato što su bile kvalitetne grafičke. Sve sam opisao na forumu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

I ja sam jednom ispekao 9800GT. Radila je još dugo kod mene dok je nisam zamjenio sa Asus Matrix HD7970 Platinum.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Popravio tako ploču iz LG plazma TV-a, radila oko 2 godine nakon toga, onda

žena stavila veto na ponovno prženje pa sam uzeo LCD

https://www.clearunited.com/pages/r/0d4be2tyw
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

ATI-jevu 6770M ispekao i radila godinu dana, više nemam to računalo pa ne znam koliko je dugo to trajalo. Drugu 6790M ispekao i radila 2 mjeseca, ponovo ispekao kratko radila i nakon toga krk. Negdje sam vidio davno tutorial za to i recept je bio 8 minuta na 200.

 

Pečenje je uglavnom privremena metoda, dosta njih to koristi samo da proda računalo i koliko sam gledao prije pečenja po netu može izdržati godinu, možda malo više uz dosta laganiju upotrebu. U većini slučajeva je to problem u dizajnu računala tj. rashlađivanja, ali bi ga svakako trebalo u tom slučaju temeljito očistiti i staviti kvalitetniju pastu jer ima velike razlike i kod toga. Inače, puno dugovječniji postupak je re-balling, no to baš ne radi puno servisa i dosta je skupo.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Pek´o sam samo jaja na oko.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ima koristi od popravka grafičke kartic
Zašto uvijek svi misle da ako grafika ne radi da je problem u grafičkom čipu? A ne u ram čipovima, napajanju rama, kontroloru napajanja VRMu, fazama napajanja i njihovim mosfetovima i induktorima, kondezatorima za filtriranje..
https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Koliko ima koristi od popravka grafičke kartice pe

Kaže Baksa da pripazimo pri kupovini polovnih... Na šta obratiti pažnju? Na vijke koji drže plastiku (ako postoje, uopće, vijci, tj. ako nije neki sistem kačenja)?

Šta ako kupujemo komplet komp?

Zatim, grijanje čipa fenom... To može onaj majstorski fen dati 60-70° ?

Njubarska pitanja jbg...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ima koristi od popravka grafičke kartic
Imaš slike na itelektronika youtube kanalu. Video je stavljen prije nekoliko godina. Misli se na lemilicu na vrući zrak takozvani hot-air. Postiže temp. Od 100 do max 450-500C.
https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice