Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni dev

poruka: 22
|
čitano: 8.811
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni dev".
15 godina
offline
Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni dev

Mene zanima kako se povezati s nekom tvrtkom izvana?

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni

I mene isto, može i na PM.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Koliko zarađuju stalni djelatnici Buga, a koliko povremeni "honorarci" 🤔
 
3 1 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Kikiriki i jedini i drugi.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni

Ne povežeš se ti s njima nego oni s tebom.

 

Primjer 1) Znam dvojicu dečko iz Slavonije i iz Istre, koji su otvorio obrt zato jer mu je tako rekao moj tadašnji poslodavac, zbog lakše papirologije (prija 10tak godina).

Primjer 2) Postoje firme koje rade s takvim obrtima i doslovno iznajmljuju programere drugim firmama.

Primjer 3) Slučajevi kada se dođe potencijalnom poslodavcu i kaže s menom radite samo preko obrta.

Primjer 4) Znam dečka iz Zagreba, koji je otvorio svoj obrt prije 1 g. Za tri mjeseca ga zatvorio jer ga je uzela jedna banka za netto plaču kakvu bi imao u obrtu.

 

Svima je zajedničko da se radi o ljudima koji su top u svom poslu i ne daju se zaj. od strane poslodavaca.

 

Postoji i druga strana madalje, kojom se regularni poslodavci bore s takvim praksama. Na žalost to si mogu priuštiti samo veče firme. Npr. Besplatna hrana, oprema kakvu poželiš, dar za djecu, regres, božičnica, službeno auto, rad od 8-16.

Ovi u obrtu nemaju te privilegije. Všpe puta sam vidio kako ih se mrcvari.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
10 godina
offline
Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni dev

 

Zavadi, pa vladaj!

 

Stariji od 30 godina vani iz HR, a mladi ostanite u HR do 25 godine, odnosno do 30 godine. Onda i vi van iz HR.


Najte birati jezik i tehnologiju po profitabilnosti, nego po vlastitom nahođenju.

 

Kaj se tiče plaća, one znaju itekako varirati od co. do co.

 

Za paušalce koji bolje prolaze i co. na račun države. Pa, ljudi moji od čega će uhljebi živjeti? Dajte pokažite malo milosti, ionako IT-ci imaju plaće iznad prosjeka. Dajmo da i uhljebi jedu.
Jeste li ikada imali posla sa državnom administracijom? Ajd, molim vas recite kada ste duže čekali od 5 minuta, te kada ste ikada morali potpisati i jedan papir. Sve je on-line riješeno.
Šalteri su ionako za ove developere što se stalno prave nešto važni, a ne znaju ni ispuniti on line
forumlar. I to najobičniji.

 

Niste valjda osjetili negdje u HR da vas iskorištavaju? Da trpite strukurne nepravde od strane države?
Dok je uhljeba, bit će i Kroacije!

 

Zato se developeri najte pitati što ova država može učiniti za Vas, nego se rađe pitajte
što više možete učiniti za ovaj Uhljebistan.


Pa, ljudi moji HR državljastvo je jedno od najtraženijih svijetu? Cijeli svijet želi doći u HR.

 

E, da nemojte odlaziti ljudi vani. Vani se radi. Mislim tko je vidio živjeti od svojega rada?

 

Sada za ozbiljno...brijem da će proći još decenije dok se ovdje nešto promijeni...Pola milijuna
ljudi je to već shvatilo, te se ne postavljalja ovakva pitanja, nego su svoju sreću pronašli negdje drugdje.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
fredii kaže...

Mene zanima kako se povezati s nekom tvrtkom izvana?

 Iz vlastitog iskustva. Javiš se na oglas za posao koji kaže "location: remote". I to je to.

 

 

Ili ako ako imaš nekakvo usko specijalizirano znanje, javiš se i na obične oglase i zatim ispregovaraš remote dio.

Twitter: @GoldCookiez
15 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Ferritin kaže...
fredii kaže...

Mene zanima kako se povezati s nekom tvrtkom izvana?

 Iz vlastitog iskustva. Javiš se na oglas za posao koji kaže "location: remote". I to je to.

 

 

Ili ako ako imaš nekakvo usko specijalizirano znanje, javiš se i na obične oglase i zatim ispregovaraš remote dio.

 

Prije 10 godina bio sam na razgovoru za posao u jednoj IT firmi. Dobili smo testove koji su sadržavali pitanja iz: Programiranja, mreža, održavanja i KNJIGOVODSTVA. 

 

Ja gledam, hajde ovo prvo troje je uredu, ali ovo zadnje koji će mi kurac, kada traže servisera? A da ne pričam o tome kako sam znao dobiti na tim testiranjima za posao i Domino da slažem. Koji kurac? 

 

I sada gledam na sve načine da, ako uspijem u IT-u da izbjegnem takva glupa pitanja i testiranja, nego jednostavno: Evo ti zadatak koji moraš riješiti do tada i tada, a vezan je za natječaj za koji si se javio. Ako riješiš primljen si. 

 

A ne da me jebu s idiotarijama i preseravanjima i s pitanjima zašto ste se javili na ovaj oglas? Eto da vidim da li je kod vas bolja ekipa i jeftinija rakija.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 14:14 (fredii).
8 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Nisi spreman odgovoriti na pitanja koja interesiraju poslodavca ali bi da te se plati?
Nisi u stanju odgovoriti na neka elementarna pitanja, ali tvrdis da bi znao rijesiti neke kompleksnije probleme?
S takvom voljom potrazi posao u opcini ili zupaniji.
6 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Umbel kaže...
Nisi spreman odgovoriti na pitanja koja interesiraju poslodavca ali bi da te se plati?
Nisi u stanju odgovoriti na neka elementarna pitanja, ali tvrdis da bi znao rijesiti neke kompleksnije probleme?
S takvom voljom potrazi posao u opcini ili zupaniji.

 Ako tvrdi da zna risit kompleksni problem i ako im je bitno da im zaposlenik zna risit kompleksni problem, zasto mu ne bi dali problem i vidili hoce li znati, ne vidim nikakav problem 

Trust nobody, become the best !
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
To je obicno zato sto HR odjel nema pojma o poslu koji traze i nemaju blage veze s programiranjem. Pa se drze nekih folova koje su culi na nekom seminaru.

Sjecam se kad su trazili 5 godina iskustva, za jezik koji postoji 3 godine.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
dva_ujutro kaže...
To je obicno zato sto HR odjel nema pojma o poslu koji traze i nemaju blage veze s programiranjem. Pa se drze nekih folova koje su culi na nekom seminaru.

Sjecam se kad su trazili 5 godina iskustva, za jezik koji postoji 3 godine.

Ha, ima takvih primjera po oglasima puno, no ponekad je zanimljivo da firme traže ljude za što zapravo iznutra nemaju experte pa se desi da u oglasu traže nodeJSON i slično

 

Jedan prijedlog za sve koji žele pronaći posao - uredite profil na linkedIn i ažurirajte skillove, probajte biti što aktivniji tamo i dobivat ćete ponude head-huntera u inbox, bez da morate išta tražiti

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni

Ono sto mene najviše brine u cijeloj priči je činjenica da se uzjebalo par malo većih kokošara i ekspresno se cijelo društvo na svim razinama bavi s "problemom" paušalaca. Par lakomih pojedinaca se udružilo da pritisne zakonodavca da ekspresno nađe rješenje u državi gdje ima puno važnjih problema i puno većih rupa gdje cure pare i gdje caruje nelojalna konkurencija, no vidi čuda, IT paušalci su gorući problem i prvo to... Od svih developera, 5% su paušalci, a od toga vjerojatno max. oko 10% su prikriveno zaposleni... sorry,  ali ipak mislim da se oko toga nije trebala dizati tolika prašina... ajdmo rađe pričati o lažnim dnevnicama, putnim nalozima itd...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 22:41 (Aldo).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Umbel kaže...
Nisi spreman odgovoriti na pitanja koja interesiraju poslodavca ali bi da te se plati?
Nisi u stanju odgovoriti na neka elementarna pitanja, ali tvrdis da bi znao rijesiti neke kompleksnije probleme?
S takvom voljom potrazi posao u opcini ili zupaniji.

 

Daj čovjeku nešto što ima veze s poslom. A ne da preko Pericinih pet jabuka, i ljute žene računa masu Sunca.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 0:35 (Dex.pwn).
16 godina
offline
Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni dev

Ja smatram da su paušalci rak rana ovoga društa i da naš premijer Plenki treba to što prije riješiti i to tako da udri po paušalcima ognjem i mačem!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni dev

7% poreza svima, ne samo njima!

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
dva_ujutro kaže...
To je obicno zato sto HR odjel nema pojma o poslu koji traze i nemaju blage veze s programiranjem. Pa se drze nekih folova koje su culi na nekom seminaru.

Sjecam se kad su trazili 5 godina iskustva, za jezik koji postoji 3 godine.

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Umbel kaže...
Nisi spreman odgovoriti na pitanja koja interesiraju poslodavca ali bi da te se plati?
Nisi u stanju odgovoriti na neka elementarna pitanja, ali tvrdis da bi znao rijesiti neke kompleksnije probleme?
S takvom voljom potrazi posao u opcini ili zupaniji.

 

De mi reci koliko si puta doktorima ispao na glavu nakon poroda? 

 

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
9 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
southy kaže...

 

Jedan prijedlog za sve koji žele pronaći posao - uredite profil na linkedIn i ažurirajte skillove, probajte biti što aktivniji tamo i dobivat ćete ponude head-huntera u inbox, bez da morate išta tražiti

upravo to.

u ovisnosti o iskustvu i skilovima ponude ti iskacu na dnevnoj bazi, ne trazis nista, traze tebe

8 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Ovo je trebalo biti smjesno?
16 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Dok citam ove komentare, iskocila mi je reklama "Crna Luca te zove....".

Tako da posla za developere ne manjka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 17:33 (Inovator).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko zarađuju "paušalci", a koliko zaposleni
Molim obrisati (dupli post)
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 17:34 (Inovator).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice