Koristite li piratski ili ilegalni softver?

poruka: 190
|
čitano: 42.368
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koristite li piratski ili ilegalni softver?".
8 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu. Igara toliko jeftinih, pa i besplatnih da ih ne stignem ni odigrati. Zašto da kradem developerima kruh?

Twitch-Duxcro
Moj PC  
30 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
@DuxCro
Potpisujem sve napisano.
Samo bih dodao da ako itko od ukućana ide u školu može se preko njih dobiti i besplatan Office365 sve dok se školuju. Tako da ne vidim smisao za piratlukom. A igara povoljnih za 20ak Eura ima uvijek. Ono čega nema je vremena.
15 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

piratski nikad. gusarski i uskočki često, osim kad ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
DuxCro kaže...

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu.

 

samo što ta licenca nije legalna..

da bi bio 100% legalan moraš imati ili COA-u (certificate of authenticity), ili volume license ugovor.

ti najvjerojatnije imaš volume licence key bez ugovora, može se normalno aktivirati, ali ako bi ti banula inspekcija, što znamo da neće, ne bi bio legalan.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
nine kaže...
DuxCro kaže...

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu.

 

samo što ta licenca nije legalna..

da bi bio 100% legalan moraš imati ili COA-u (certificate of authenticity), ili volume license ugovor.

ti najvjerojatnije imaš volume licence key bez ugovora, može se normalno aktivirati, ali ako bi ti banula inspekcija, što znamo da neće, ne bi bio legalan.

 za kućnu upotrebu sasvim dovoljno.

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?

istina, ali je i dalje piratska licenca i MS te može globiti da hoće 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
nine kaže...
DuxCro kaže...

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu.

 

samo što ta licenca nije legalna..

da bi bio 100% legalan moraš imati ili COA-u (certificate of authenticity), ili volume license ugovor.

ti najvjerojatnije imaš volume licence key bez ugovora, može se normalno aktivirati, ali ako bi ti banula inspekcija, što znamo da neće, ne bi bio legalan.

 Moze biti i digitalna licenca kupljena preko M$ stora ili app stora na macu, u tom slucaju nema nikakve naljepnice. To samo u zaostaloj HR inspekcije jos uvijek traze fizicke printane racune, naljepnice i pecate.

14 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Ja kao učitelj imam džaba penđerse i office, tako da nemam potrebe za piratlukom. U svezi glede igara situacija je malko drugačija - nikada nisam kupio igricu, a igram se...mada su to uglavnom besplatne igrice

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 10:52 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Ništa bez pečata! Nego, jel može proći ijedna tema da se ne priča o "zaostaloj Hrvatskoj" gdje se eto samo na svijetu nešto strašno događa i nigdje drugo. Barem smo jedinstvani u svijetu i to je nešto, a ne kao Kinezi kopiraju sve. I Boeing iskopirali (Comac C919) a neće iskopirati software.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 10:55 (bugovac222).
 
5 12 hvala 0
15 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Kupujem jedino WinRAR

Moj PC  
42 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
MatkoBB kaže...

 Moze biti i digitalna licenca kupljena preko M$ stora ili app stora na macu, u tom slucaju nema nikakve naljepnice.

 

imaš račun, što ti dođe kao ugovor.. COA nije nužno potrebna..

postoje i slučajevi di ni COA nije legalna, tipa ako kupiš refurbished licencu..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
Jack Sparrow kaže...

Kupujem jedino WinRAR

 Preko trajnog naloga ostvarujes bodove za vjernost!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Skinuo sam Debian preko torrenta?

Jel to piratluk?

Dragi Lastane, jesam li trudna?

 

 

Inace od 2010, apsolutno legalan po pitanju softvera, cak sam bio ikupio khmmmwindowse7khhhmmmhmmmmm ,  da bi onih par igara igrao isto tako legalno, a otkad je Ventil i Para dosla Linux, vise ni to ne koristim.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
wyks kaže...
Jack Sparrow kaže...

Kupujem jedino WinRAR

 Preko trajnog naloga ostvarujes bodove za vjernost!

 vidim malo nas je ali nas ima

10 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Siva zona 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
"Piratski ili Ilegalni" .. :) .. :) .. :)

Da netko nije upoznat sa "gradivom" mogao bi možda i pomisliti da piratski nije ilegalan .. :) .. :) .. :) .. :) ..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
nine kaže...
DuxCro kaže...

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu.

 

samo što ta licenca nije legalna..

da bi bio 100% legalan moraš imati ili COA-u (certificate of authenticity), ili volume license ugovor.

ti najvjerojatnije imaš volume licence key bez ugovora, može se normalno aktivirati, ali ako bi ti banula inspekcija, što znamo da neće, ne bi bio legalan.

 -glupost.

nine kaže...

istina, ali je i dalje piratska licenca i MS te može globiti da hoće 

 -glupost.

MatkoBB kaže...
nine kaže...
DuxCro kaže...

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu.

 

samo što ta licenca nije legalna..

da bi bio 100% legalan moraš imati ili COA-u (certificate of authenticity), ili volume license ugovor.

ti najvjerojatnije imaš volume licence key bez ugovora, može se normalno aktivirati, ali ako bi ti banula inspekcija, što znamo da neće, ne bi bio legalan.

 Moze biti i digitalna licenca kupljena preko M$ stora ili app stora na macu, u tom slucaju nema nikakve naljepnice. To samo u zaostaloj HR inspekcije jos uvijek traze fizicke printane racune, naljepnice i pecate.

 -da.

nine kaže...
MatkoBB kaže...

 Moze biti i digitalna licenca kupljena preko M$ stora ili app stora na macu, u tom slucaju nema nikakve naljepnice.

 

imaš račun, što ti dođe kao ugovor.. COA nije nužno potrebna..

postoje i slučajevi di ni COA nije legalna, tipa ako kupiš refurbished licencu..

 -tko-što.. ili opet kao prva dva?

 

MS prihvaća ili odbija validaciju unešenog keya. Time se win aktivira ili se ne aktivira. Jedini MS ima to pravo i kriterij jedini koji je moguć, ako MS kaže OK, tad je key OK.

-licenca nije key-aktivacija. Licenca je ugovor, uvjeti korištenja... prihvati malo terminologiju prije provala gluposti, jer to su ipak pravne stvari i ne može se ofrlje o tome govoriti, dezinformirati itd.

-može primjer, npr kupiš u trogvini MSO-home&student licencu/key, imaš R1, plaćeno, legalno, valjani key. Ako tu licencu koristiš na poslu-komercijala, tad ta licenca nije važeća, mada je pri tome sve ostalo leglano-važeće. Razlika licence je kao vozačka dozvoa za automobil, kategorija, a-b-c... ako imaš B, to ne znači da možeš voziti C-D.. ne vrijedi, mada imaš 'originalnu', imaš pogrešnu licencu koja ne vrijedi.

-o COA? -glupost, kao i bezbrojne gluposti koje BSA nasere svakih nekoliko mjeseci. Sve se mijenja, evolucija, digitalizacija.. u trgovini danas kupuješ praznu kutiju, bez medja, win-mso skidaš direktno od MSa, plaćaš ako želiš direktno MSu ili bilo kojem trgovcu na svijetu, cijena nema veze sa valjanosti licence ili originalnsoti softwarea itd itd.

 

 

.. pa do gluposti tj samog naslova, pitanja.. ''koristite li piratski software..''? ... koje je to software? Ja znam je MS-Windows, MS-Office, Adobe, Corel, ADesk.. nisam vidio neki piratski osim crackova, koji su kršenje copyrighta-zampa, kazneno djelo. Posjedovanje važeće licence nije stvar kaznenog zakona nego odnosa dvaju strana, vlansik-korisnik i ugovorom se uređuju odnosi npr EULAom.

-ok, znamo na što se odnosi termn piratski soft, .. no i taj piratski soft ima zapravo istu licencu-eulu, tj nisu je pirati izmijenili .. i danas zapravo nema piratskog izvora win-installa jer je nepotreban, besmislen, kad korisnik-kupac može najnormalnije, legalno-legitimno-čisto skinuti potrebno direktno od vlansika. .. dovoljno je ugooglati windows i 90% da će prvi link biti ovaj.. jel to piratski soft? Kako postane pirat? Čarobnim prahom?

-istina, i dalje u neznanju, korisnici skidaju nešto komercijalno torrentom.. time su prekršili kazneni zakon, neovisno imaju li licencu, COA, račun.. jer su time postali neovlašteni distributer, tj pirat. U neznanju.. i ovaj post služi upravo da se to neznanje eliminira, nerazumijevanje, brljanje terminologije i nedozvoljivo u pravu ofrlje tumačenje.. -nema tu 'ja mislim ovako'... zakoni i ugovori su stroga forma, kao i KZ.

-zna to BSA, no svejdno trkeljaju o viagri i mercedesu, o tome kako se nekome diže kad je 'pravi'.. no kao prvani zastupnici ako nitko drugi na svijetu, oni bi bar morali znati pravo, zakone, tumalenje, značenje.. a ponašaju se ko baba s placa i dalje šire iste dezinformacje jer žele i dalje neko mutno stanje.

-key s ebaya je jednako legalan kao s bilo kojeg drugog online shopa. Ako je trgovac na crno, tad postoji država-policija-inspektorat koji to rješava, možda je i konzum na crno, možda trgovac u ulici.. kupac s tim nema baš ništa. To rade oni koji su za to nadležni.

-MS ako misli da je ebay nelegalan izvor, tad kao vlasnik MORA zaštiti svoj interes tj tužiti privatnom tužbom, koju će tad i dobiti ako je to tako.. no tužbe-prijave nema. Dok takve tužbe MSa prema nekom trgovcu nema, do tad je to za kupca legalan izvor. Pošto key provjerava MS i prihvaća ili odbija, neovisno o izvoru, tad nitko osim smaog MSa ne može reći da je neki key 'piratski' a pošto ga prihvaća, tad je valjan, važeći. Time i legitiman-legalan.

-da bi bilo nešto nelegitimnog, mora se prekršiti neki zakon, neki ugovor.. koji? EULA? Porezni? Što se krši kupnjom keya za 20kn vs kupnjom istog keya za 500kn ili za 1000kn? ... ako je rezultat isti, nakon aktivacije koju radi sam vlasnik-MS, tad logika kaže da nelogično za kupca platiti više i tad se krše jedino zakoni logike i zdravog razuma pa i sami zakoni jer se nešto legitimnog pokušava prikazati kao nelegitimno..

 

-što je (ne)leglano?

-što je (ne)legitimno?

-što je piratski software?

-što je slobodno tržište roba i usluga, online shoping i sl? Kako kupac ima uvid u npr registar trgovačkog suda za neku trgovinu pogotovo ako je izvan države ili eu? To rade institucije države.. i MS-vlasnik. Tužbi nema.  Keyevi su validni. Licenca i važenje ovisi o uvjetima korištenja, ne o načinu ili iznosu plaćanja. itd itd.. pravnici to moraju znati, razlikovati a tad ne mogu pravnici tako trkeljati o piratskom softwareu.. -netko vidi pirat-win? Gdje?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Piraterija, što je to - nešto za jesti? Samo se šalim, imam skoro sve plaćeno i legalno makar kupovao za privatnu uporabu preko sivih tržnica.

I ako se netko pita - i WinRAR imam plaćen, greškom kupio prvo licencu za jedno računalo pa kad sam to shvatio kasnije i rekao šefu da sam još to platio sa svojeg računa dao je firminu karticu da napravim ispravnu narudžbu tako da imaju original WinRAR kako Bog zapovijeda (a Adobe CC sam jedva nagovorio da se uzme for Teams jer nam je trebalo za do 5 računala, a da ne piratiziramo ili da koristimo CS6 verzije s ključevima iz sive zone)

 

https://idzan.eu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Isključivo i samo Piratbay-ski software.

Zašto ?

Zato jer je đabalesku i zato kaj mogu 

 
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
nine kaže...

istina, ali je i dalje piratska licenca i MS te može globiti da hoće 

Da je Microsoft htio nekoga 'globiti', 'globili' bi ga već odavno. Između ostalog eBay i slične stranice, pune su jeftinih ključeva za Windowse.

 

Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
Kao dijete, naravno. Do 15 godine nisam ni lipu potrošio na igre, samo Pirate Bay. Sad, kao odrasla osoba, jako rijetko piratiziram i to isključivo Windowse, no i to ne toliko jer imam pristup studentskim licencama. Sad igre kupujem (većinom za Nintendo) a licence za Photoshop, cloud storage i ostale developerske alate (programiranje/3D modeliranje) uredno plaćam.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Kupljeno imam jedino X igara koje više ni ne igram nešto.

Sve ostalo je crack.

Trebao bi mi kredit da pokupujem sve programe što koristim.

Windows je legalno aktiviran.

Jedino je Office crack jel više nemam pravo na Office 365.

 
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Koristite li piratski ili ilegalni softver?

 

Ja koristim i piratski i ilegalni ili nepiratski ili legalni.

 

Kakav naziv članka, mind games, dear jebus.

 

Novi članak: Koristite li nepiratski ili legalni software?

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 15:39 (Uran 11).
 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Piratluk treba najstrožije sankcionirati. 

Moj PC  
2 22 hvala 1
12 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Imam pun externi hdd od 1tb codex,reloaeded,skidrow proizvoda.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?

kako bi ovakvima volio pogledati mobitel, računalo i slične aparature da vide sami koliko toga ilegalnog koriste... jooooj

13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
... jako rijetko piratiziram i to isključivo Windowse, no i to ne toliko jer imam pristup studentskim licencama...

Piratiziraš Windows ili ne? Pitam da znam koji GIF staviti. 😆

Taraba kaže...

Piratluk treba najstrožije sankcionirati. 

Kaže čovjek koji ni jednom u životu nije ilegalno skinuo glazbu, TV seriju, film ili program. /s 🙂

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 13:44 (Marko :D).
14 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Ne! Nekada sam koristio u malim kolicinama, kada sam kao pubertetlija trebao Pro verzije nekih programa, ali nisam mogao ih priustiti. Igre isto ne, nekada da u velikoj kolicini. Za piratskim softverom nema potrebe, ogromna kolicina kvalitetnih besplatnih verzija, raznog softvera za obicnog korisnika. A i povoljno se mogu priusititi i placene verzije profesionalnog softvera, tj. ako je osoba student ili skolarac. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 13:51 (dzelo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
Do kupnje PS4 pro...99.5% igara je bilo gusarskih porijekla...sad za PS4 kupujem,evo upravo kupio Doom(2016) za 46kn:)

U kino ne idem,u zadnjih 20 godina bio 2 puta...za sve ostalo rarbg

Umjesto što sam kupovao software...od tih novaca kupovao hardware...znsči,vuk sit ovce na broju

PIRATI su morski pljačkaši koji su napadali brodove svih država i pljačkali za svoj račun robu koju su ti brodovi prevozili, a ponekad su napadali i na obali. Na Mediteranu piratstvo postoji još od davnih vremena.

GUSARI su bili pomorski ratnici koji su ovlašteno i u interesu svoje zemlje i vladara napadali i plijenili neprijateljske brodove ili imovinu na moru i time slabili protivnika. Na Antilima je to bilo protiv Španjolaca, a na Jadranu neretljanski i omiški gusari ugrožavali su mletačku moć.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Sve legalno, zbog nadogradnji i stabilnosti. Inače tu i tamo provam "da ne bacam pare" neku igru prije nego što je kupim, pa podignem barjak jolly rogera i testam verziju s pirat baya.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 14:26 (peksimo99).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice