"Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostalno p

poruka: 13
|
čitano: 3.588
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostalno p".
15 godina
offline
"Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostalno p

tek se s drona nešto malo vidi. ostalo su sve crne mačke u tunelu bez svjetla. nego, što znači "samostalno poletjelo"? ono - došlo mu? spontano i ničim izazvano? uz čiju pomoć ili čega polijeću ostale rakete pa nisu samostalne? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal

u smislu da nije bio "..vezan za tlo", kao prošli put..
5 godina
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
Možemo mi protiv Elona....ali da je takvih bilo prije 50 godina....danas bi već imali republiku mjesec....kolonije na Marsu....A ovako smo 50 godina u minusu


Eto da ja imam leptirića....ja bi izabrao EM put ...EM top....s kojim ispaljuješ projektile s teretom
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
online
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
HCMAA kaže...
Možemo mi protiv Elona....ali da je takvih bilo prije 50 godina....danas bi već imali republiku mjesec....kolonije na Marsu....A ovako smo 50 godina u minusu


Eto da ja imam leptirića....ja bi izabrao EM put ...EM top....s kojim ispaljuješ projektile s teretom

 A di su ti inercijski prigušnici? Ovako bi ostala samo kašica od nas

15 godina
neaktivan
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
HCMAA kaže...
Možemo mi protiv Elona....ali da je takvih bilo prije 50 godina....danas bi već imali republiku mjesec....kolonije na Marsu....A ovako smo 50 godina u minusu


Eto da ja imam leptirića....ja bi izabrao EM put ...EM top....s kojim ispaljuješ projektile s teretom

 Čisto sumnjam da će se to dogoditi u narednih 50 ili sto godina, iz praktičnih razloga...

scientia est potentia
5 godina
protjeran
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
@HCMAA

Da nije bilo crkve/religije, mogli smo mi to i prije 1000-2000 godina. Danas bi bili u drugim galaksijama, a ne sanjali o Mjesecu i Marsu.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 10:36 (Antiseptik).
Moj PC  
3 1 hvala 1
5 godina
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
Što je najgore....vjera je jedan od evolucijskih alata....samo što je eto taj alat poput Frankenstein-a....
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
Antiseptik kaže...
@HCMAA

Da nije bilo crkve/religije, mogli smo mi to i prije 1000-2000 godina. Danas bi bili u drugim galaksijama, a ne sanjali o Mjesecu i Marsu.

 

Ja sam protiv svake religije, i išao sam progooglati da budem siguran da ne pričam gluposti, izgleda da crkva nije imala toliki utjecaj u usporavanju napretka u srednjem vijeku.

14 godina
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
Antiseptik kaže...
@HCMAA

Da nije bilo crkve/religije, mogli smo mi to i prije 1000-2000 godina. Danas bi bili u drugim galaksijama, a ne sanjali o Mjesecu i Marsu.

 

Vrlo hipotetički komentar. Nije samo Crkva gušila znanstveni napredak, nego su to činili i svjetovni vladari koji nisu prepoznali važnost znanosti. Osim toga, ima dosta povijesnih epizoda da je Crkva sačuvala i prepisivala važna svjetovna djela. Problem nije u Crkvi, nego u glavama pojedinaca koji se boje (ne)znanja. 

A što se tiče religije, s ovim bih se dijelom lakše složio. Teološki okviri doista jesu sprječavali pluralizam i osobnu slobodu. Oni koji su i mogli nešto napraviti u znanosti, nisu se usudili iznositi drugačije mišljenje. Da bi stvar bila bolja, vezu između religioznosti pučanstva i bogatstva određenoga društva može se potvrditi gledajući statističke pokazatelje: što neka zemlja ima viši stupanj religioznosti pučanstva, to je gospodarski slabija. 

8 godina
offline
"Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostalno p
GhostLoveStore, molio bih Vas da prestanete guglati, a počnete čitati knjige, vjerodostojne povijesne studije i izvore. Onda biste vidjeli koliko je intelektualni život (uključujući i prirodnu znanost) u srednjem vijeku i ranom novovjekovlju ovisila ne o crkvi, nego o crkvenim ustanovama, prije svega školama. Pa i naš je Ruđer Bošković bio jezuit.
 
3 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
danen kaže...
GhostLoveStore, molio bih Vas da prestanete guglati, a počnete čitati knjige, vjerodostojne povijesne studije i izvore. Onda biste vidjeli koliko je intelektualni život (uključujući i prirodnu znanost) u srednjem vijeku i ranom novovjekovlju ovisila ne o crkvi, nego o crkvenim ustanovama, prije svega školama. Pa i naš je Ruđer Bošković bio jezuit.

 

 

Ma to područje me ne zanima, išao sam progooglati reda radi jer sam mislio suprotno.

A što se tiče knjiga, najbliža knjižnica je udaljena 100km. A online ima puno više informacija i puno lakše dostupnih. I ako je to wikipedija 99% možeš biti siguran da je ispravno napisano.

13 godina
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
"Ma to područje me ne zanima, išao sam progooglati reda radi jer sam mislio suprotno.

A što se tiče knjiga, najbliža knjižnica je udaljena 100km. A online ima puno više informacija i puno lakše dostupnih. I ako je to wikipedija 99% možeš biti siguran da je ispravno napisano."

Nevezano uz temu ili tebe osobno, ovaj ( nepismen) post dobro prokazuje jedan od problema danasnje mladezi - ne postoji vise kriticko razmisljanje, istrazivanje, citanje, studije, (samo)propitivanje.. imas pitanje? Tu je mobitel i wikipedija sa odgovorom. Cak i na kompleksna i nerjesiva pitanja poput korisnosti religije.
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Leteći vodotoranj" SpaceX-a prvi put samostal
mcf kaže...
"Ma to područje me ne zanima, išao sam progooglati reda radi jer sam mislio suprotno.

A što se tiče knjiga, najbliža knjižnica je udaljena 100km. A online ima puno više informacija i puno lakše dostupnih. I ako je to wikipedija 99% možeš biti siguran da je ispravno napisano."

Nevezano uz temu ili tebe osobno, ovaj ( nepismen) post dobro prokazuje jedan od problema danasnje mladezi - ne postoji vise kriticko razmisljanje, istrazivanje, citanje, studije, (samo)propitivanje.. imas pitanje? Tu je mobitel i wikipedija sa odgovorom. Cak i na kompleksna i nerjesiva pitanja poput korisnosti religije.

 

Oprostite na mojem nepismenom postu, nismo svi doktori filozofije/teologije/knjževnosti.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice