LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

poruka: 90
|
čitano: 29.494
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED".
6 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Ja nisam rekao da je lcd bolji od oleda...samo s obzirom na prirodu moje uporabe,postoji puno veća mogućnost za burn-in.A kad kažem da bi to moglo aktivirati moj OCD...ne zahebavam se,jerbo u mom slučaju to je hebena stvarnost.

Trenutno koristim IPS lcd...i moj cilj je kupiti nešto što je minimalno dvostruko bolje...kad sam kupovao ovaj lcd,mogao sam kupiti Plazmu od Panasonic,G10 ili G20,nisam sad siguran.Ali mi je Darko(hdtv) rekao da je za mene ipak bolji lcd.Budući sam ja kupovao dva u jedan,i tv i monitor za pc.

Stoga sad kupim još jednom lcd,a za 5 godina...nakon isteka garancije,ili oled ili micro led,a možda opet lcd.Ako bude imao 1000 i više zona

Po čemu bi recimo,lcd kod kojeg na svaki 4cm² površine ekrana,dolazi jedna pozadi le dioda,bila loša opcija

U slučaju 55" lcd-a,to bi bilo 2100 zona rasvjete,i pritom se svaka može pojedinačno kontrolirati.
Sony sa 48 zona kod xf i 60 kod xg,postiže dobre rezultate,a sad kada to digneš na 2100 zona

CRT,PLASMA,LCD,(AM)OLED, MICRO LED...svaka sa svojim plusevima i minusima
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 3:19 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
HCMAA kaže...
Po čemu bi recimo,lcd kod kojeg na svaki 4cm² površine ekrana,dolazi jedna pozadi le dioda,bila loša opcija
U slučaju 55" lcd-a,to bi bilo 2100 zona rasvjete,i pritom se svaka može pojedinačno kontrolirati.
Sony sa 48 zona kod xf i 60 kod xg,postiže dobre rezultate,a sad kada to digneš na 2100 zona

Nije sve u local dimmingu. Ima puno toga i u bandingu, efektu prljavog ekrana (DSE), uniformnosti temperature boje i osvjetljenja, kutu gledanja bez da se slika mijenja... Ja još nisam vidio LCD koji je dobar po tim pitanjima. Oled je u praksi preporod po tim pitanjima.

Deckard
13 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
deckard kaže...

Nije sve u local dimmingu. Ima puno toga i u bandingu, efektu prljavog ekrana (DSE), uniformnosti temperature boje i osvjetljenja, kutu gledanja bez da se slika mijenja... Ja još nisam vidio LCD koji je dobar po tim pitanjima. Oled je u praksi preporod po tim pitanjima.

 

Ako imaš OLED koji ne pati od ovog što si nabrojao (osim kuta gledanja) onda ti se posrećilo. Imam OLED, ali nisam te sreće...

15 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Bakaluar kaže...

Ako imaš OLED koji ne pati od ovog što si nabrojao (osim kuta gledanja) onda ti se posrećilo. Imam OLED, ali nisam te sreće...

Koji model i koji problem? Uniformnost pretpostavljam ili banding na 5-10% sive?

Deckard
5 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Lewis kaže...
Flagship kaže...
 

Što se OLED-a tiče već sada je na Njemačkom tržištu dosta izražen pad cijena svih televizora pa je tako LG 65C9 1999€što je nikad niža cijena u rujnu za neki aktualni i novi model. Odlična cijena za tv koji je prije samo koji mjesec koštao 3500€ i proglašen je Best OLED TV za 2019. po HDTVTest shootout-u.

Imas neki link na trgovine u DE koje ga imaju po toj cijeni od 1999 EUR ?

Hvala

Sto se tice B9 dobio sam info da ce biti u ponudi do kraja 9 mjeseca i koda nas (vani ih vec ima).

U biti gledma 65" a tu su cijene vec gadne, 65"C9 kosta oko 19000 kn kod nas trenutno, Razlika 65"c9 vs 65"B9 je u procesoru (alpha 9-2 vs 7-2 i nesot malo drugaciji stalak/kucsite), Panel je isti, OS je isti a B9 bi morao biti barem 2000 kn jeftiniji).

 

U elipsu je neki popust pa je 65C9 17999 s 5 godina garancije, još uvijek je to visoka cijena mada je 1000 kn manja od ostalih

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-OLED65C9PLA/

 

Vjerojatno će se 65B9 prvo pojavit u Sancta Domenici a nakon toga kod ovih uobičajenih ostalih shopova. Nisam baš siguran da će biti velika razlika u cijeni no vidjet ćemo.

 

 

Razlika između C9 i B9 nije velika međutim nije ni zanemariva. C9 ima jači procesor, veću svjetlinu i bolje izveden stalak itd. S obzirom da su cijene vrlo slične onda je C9 uvijek u prednosti.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c9-vs-lg-b9/802/915

 

 

U Njemačkoj su super cijene već sada a gdje je još Black Friday:)

 

U Euronicsu je prije nekoliko dana 65C9 bio 1999€!

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled-65-zoll-c97-la-1999-lokal-rattingen-oder-3990-versand-euronics-1434142

 

 

Isto je bilo i u Expert-u, a trenutačno je u Mediamarktu 2199€.

 

https://geizhals.eu/lg-electronics-oled-65c97la-a2036148.html

 

Dobra stranica za pratiti dnevno situaciju s OLED i ostalim televizorima je taj mydealz

 

https://www.mydealz.de/gruppe/oled-fernseher

 

Btw, to je 65C97LA znači njemački model C9 koji je bolji od EU verzije jer ima TWIN tunere kao i USB 3.0

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 17:16 (Flagship).
10 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Flagship kaže...

 

Razlika između C9 i B9 nije velika međutim nije ni zanemariva. C9 ima jači procesor, veću svjetlinu i bolje izveden stalak itd. S obzirom da su cijene vrlo slične onda je C9 uvijek u prednosti.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c9-vs-lg-b9/802/915

 

Nema itd. to je sve od razlika :).
Sto se tice stalka to me nebirne jer ni sadasnji TV mi nije na stlaku vec na nosacu na zidu.
Znaci jedino di bi isao na c9 je procesor ali pod uvjetom da B9 nije puno jeftiniji (pod puno mislim 2000 i vise kn) ako je razlika nekih cca 1000kn uzeo vi c9 bez razmisljanja ali kad gledma kolko je E9 skuplji od C9 brijem da bi B9 moroa biti dosta jeftiniji od C9.
Vidjet cmeo za nekih 20ak dana kad stignu B9 u nase trgovine :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
10 godina
neaktivan
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Igram se na OLED-u C7 vec nekih godinu i pol i pogledam koji film tu i tamo, nebi se vracao sad na obicni LCD da mi ga pokloni netko...razlika nebo i zemlja za ljude koji trebaju high end TV i znaju ga iskoristiti!

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 10:20 (ZokyCRO).
 
9 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
deckard kaže...
Bakaluar kaže...

Ako imaš OLED koji ne pati od ovog što si nabrojao (osim kuta gledanja) onda ti se posrećilo. Imam OLED, ali nisam te sreće...

Koji model i koji problem? Uniformnost pretpostavljam ili banding na 5-10% sive?

 

55EG910V ma i jedno i drugo. Uniformnost se skuzi samo na bijeloj pozadini pa ne smeta toliko. Banding tu i tamo zna zivcirati.

Ali sve u svemu TV je super.

4 godine
neaktivan
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Citam kako Samsung ima problem sa dts i da mnogi filmski sadrzaji nemaju zvuk. Pa kako su to sebi dozvolili??? Ima li rjesenje za postojeci problem jer se dvoumim izmedju QLED-a Q80R i Sony-a XF9005...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Kakve to veze ima sa recenzijim doticnog OLEDA?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
volegradele kaže...
Kakve to veze ima sa recenzijim doticnog OLEDA?

 I jos je nekro staru temu 

4 godine
neaktivan
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Ovaj tjedan Sharp (Foxconn) je objavio da su upspjeli proizvesti 30" panel nove generacije OLED zaslona RGB OLED koji ce biti znatno bolji od onog od LG-a.

Svjetlina ekrana ce ici od 1000 i vise niti uz bolje prikaz boja nego LG... Nuditi ce sve ono sto LG ne moze jer je njihova tehnologija vec dosegla vrhunac.

Za cca 2 godine kada Sharp i Foxconn uspiju proizvesti 55"+ panele LG ce biti u velikim problemima jer njihova tehnologija vise ne ce biti top.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

A LG ce kao i dosad stat gledat prekrizenih ruku?

AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

LG ce unaprijediti svoje panele koliko god mu njihova tehnologija bude dopustala (stvar tehnologije i patenata) ali unatoc tome njihovi paneli ne ce vise biti top i ostali prozvodaci ce kupovati panele od Sharpa za njihove top modele.

 

U tom slucaju ce se LG  s vremenom morati prebaciti na Micro/Mini led ili ce kao i drugi kupovati top panele od Sharpa za svoje top modele televizora.

 

Bilo kako bilo LG-u gori pod nogama, zato su zadnjih godina ulozili lude novce u nove tvornice kako bi smanjili cijenu oleda i jos jace se pozicionirali na trzistu.

Jedna od tvornica je u Kini koja pocinje s radom iduce godine i koja ce omoguciti da iz jedne "ploce" naprave 6 panela 77" a do sada su mogli samo dva.

 

Ne bude LG propao ali ako se ostvare planovi Shapra i Foxconna za dvije godine ne budu bas ni nesto zaradili.

 

Naravno, tu ce profitirati kupci jer se ocekuju znacajno smanjenje cijene OLED TV kroz iducih 2-3 godine. Mislim da mozemo ocekivati 55" za soma eura.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 10:33 (Xiaomi).
 
0 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Xiaomi kaže...

Naravno, tu ce profitirati kupci jer se ocekuju znacajno smanjenje cijene OLED TV kroz iducih 2-3 godine. Mislim da mozemo ocekivati 55" za soma eura.

Mislim, halo ... već se malo-malo nađe OLED za soma eura.

Samo trebaš kupiti, o zamisli grozote, prošlogodišnji model.

Pis on ju, tu :P
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Antiseptik kaže...
Xiaomi kaže...

Naravno, tu ce profitirati kupci jer se ocekuju znacajno smanjenje cijene OLED TV kroz iducih 2-3 godine. Mislim da mozemo ocekivati 55" za soma eura.

Mislim, halo ... već se malo-malo nađe OLED za soma eura.

Samo trebaš kupiti, o zamisli grozote, prošlogodišnji model.

 Upravo ovo sto kolega Antiseptik kaze kupio sam prije 6mj. LG C8 55" za 1200eur... B8 se mogao naci i za manje.

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
5 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Xiaomi kaže...

LG ce unaprijediti svoje panele koliko god mu njihova tehnologija bude dopustala (stvar tehnologije i patenata) ali unatoc tome njihovi paneli ne ce vise biti top i ostali prozvodaci ce kupovati panele od Sharpa za njihove top modele.

 

U tom slucaju ce se LG  s vremenom morati prebaciti na Micro/Mini led ili ce kao i drugi kupovati top panele od Sharpa za svoje top modele televizora.

 

Bilo kako bilo LG-u gori pod nogama, zato su zadnjih godina ulozili lude novce u nove tvornice kako bi smanjili cijenu oleda i jos jace se pozicionirali na trzistu.

Jedna od tvornica je u Kini koja pocinje s radom iduce godine i koja ce omoguciti da iz jedne "ploce" naprave 6 panela 77" a do sada su mogli samo dva.

 

Ne bude LG propao ali ako se ostvare planovi Shapra i Foxconna za dvije godine ne budu bas ni nesto zaradili.

 

Naravno, tu ce profitirati kupci jer se ocekuju znacajno smanjenje cijene OLED TV kroz iducih 2-3 godine. Mislim da mozemo ocekivati 55" za soma eura.

 

Koliko netočnih navoda

 

LG od 2012. proizvodi OLED panele i televizore, a sad će odjednom će kupovat od kineza panele koji još uopće ne postoje

Puno je protipova svih ovih godina bilo ali niti jedan nije ušao u serijsku proizvodnju   Jako je skup i dug R&D, da nije tako odavno bi kinezi iskopirali OLED-e i prodavali u pol cijene.

 

RGB OLED nije dobro rješenje, da je onda nebi samsung ugasio svoje RGB OLED-e 2014. Zbog previsokih cijena, puno većeg rizika od burn in-a i ostalih negativnih pojava su morali prekinuti proizvodnju, za sada je WRGB od LG jedini koji se kroz godine ustabilio. Nije bez mana ali bit će tu još dosta godina.

 

Vidjet ćemo kakvi će biti ovi najavljeni samsungovi QD-OLED-i. Na papiru zvuči dobro ali tek 2021. će se vidjeti, možda i kasnije.

 

Ne miješati mini i microLED jer to su potpuno različite tehnologije. A jedina tehnologija koja će biti bolja i naprednija je microLED međutim cijene su za sada ASTRONOMSKE i po svim najavama i pokazateljima tek 2026. se može očekivati mainstream ulaz na tržište.

 

LG "gori pod nogama" a toliko panela proizvedu da NEMA SKLADIŠTENJA, sve do jednog otkupljuju brojni tv brandovi

 

 

LG je otvorio tvornicu krajem kolovoza i već je u pogonu, slabo pratiš.

 

https://hdtvtest.co.uk/n/LG-Display-Opens-Its-New-OLED-Factory-In-Guangzhou-China

 

Neće se u toj tvornici raditi 6 komada 77" iz jedne "ploče" nego iz tvornice u Paju Korea 10.5G. koja će se otvoriti najvjerojatnije 2021. a možda i ranije. Nadalje, to neće više biti 77" nego 75" jer tada je moguće iz jedne MMG izrezati 6x75" što je ogromna ušteda budući da je sada moguće samo 2x77". To nije moguće u postojećim 8.5G tvornicama u Koreji i Kini nego samo u toj novoj 10.5G tvornici. Ne treba niti govoriti koliko će se to pozitivno odraziti na pad cijena tih velikih dijagonala (U ovome trenutku 77C9 je oko 3500€ u EU, što je najniža cijena ikada za 77" OLED- 2021. bi to moglo biti i znatno niže)

 

Ta ista nova tvornica će raditi samo 65", 75" i veće. Ove dvije druge će se fokusirati na 48", 55" i vjerojatno još jednu seriju 77" za sljedeću godinu.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Ima li u Hr LG OLED televizora s dva tunera? Na Nabavi vidim samo dva modela, PLA i MLB, a oni nemaju. Gdje vani kupiti LG C9? Mora biti 9, jer na 8 nema analognog audio konektora . A i na 9 je samo jack za slušalice i to duboko otraga, što je izuzetno praktično kad ga objesiš na zid. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Visak kaže...

Ima li u Hr LG OLED televizora s dva tunera? Na Nabavi vidim samo dva modela, PLA i MLB, a oni nemaju. Gdje vani kupiti LG C9? Mora biti 9, jer na 8 nema analognog audio konektora . A i na 9 je samo jack za slušalice i to duboko otraga, što je izuzetno praktično kad ga objesiš na zid. 

 Bolje nego da je od naprijed :)

5 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Visak kaže...

Ima li u Hr LG OLED televizora s dva tunera? Na Nabavi vidim samo dva modela, PLA i MLB, a oni nemaju. Gdje vani kupiti LG C9? Mora biti 9, jer na 8 nema analognog audio konektora . A i na 9 je samo jack za slušalice i to duboko otraga, što je izuzetno praktično kad ga objesiš na zid. 

 

Samo u Njemačkoj idu twin T2/S2/C tuneri. To su modeli 55C97LA i 55C98LB (između ova dva nema nikakve razlike osim u boji stalka, 98LB ima svjetlosrebreni, 97LA tamniji)

 

Ovaj tjedan se očekuju najveći popusti, s cijenama koje bi mogle biti između 1000-1200€. Teško je prognozirati, treba pratit stalno na https://www.mydealz.de/gruppe/oled-fernseher

 

 

Sada je kod ovih je 1399€ i dostavljaju kod nas (130€)

 

https://www.gamingoase.de/de/led-tv-zubehoer/lg/oled-tvs/lg-oled55c97-55-zoll-flat-uhd-4k-smart-tv-webos

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 15:03 (Flagship).
4 godine
neaktivan
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Preporuka LG 55c9 ili Samsung55q85r?

 

Mijenjam svoju plasmu 50gt60... gledanje filmova i redvonog programa (sport), soba je "svijetla" po danu ali to se riješi...

 

Uglavnom filmove gledam u večernjim satima.

 

Hvala na o preoruci unaprijed.

 

Ako netko ima iskustva< s LG volio bih da ih podjeli (osobito oko burn ina)

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Nemam oled (JOŠ :) ) ali sa obzirom da sam i ja plazmi "image retention" je stvar na koju sam se navikao (ne mješat sa burn in) tako da po svemu što sam pročitao razlika oko toga nije velika. Probleme imaju samo oni što su sa LCD prešli na OLED i ne poznaju "jedinu" manu plazmi tako da im je čudno zašto kad prestanu gledat utakmicu još uvijek vide rezultat u tamnijim scenama :)

 

Iskreno kad ministar financija (aka žena) da zeleno svijetlo ja je kupujem jer njoj još uvijek nije jasno šta fali "staroj" televiziji..... nije ni meni ali tata bi novu igračku  

 

4 godine
neaktivan
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Uskoro počinje najveći sajam potrošačke elektornike CES 2020 od 7.1. - 10.1.2020. na kojemu kako se čini ne budemo vidjeti ništa bitno, barem ne u smislu masovne proizvodnje. Svi će bildati svoje tehnologije koje su i onako doživjele svoj vrhunac još prošle godine LG OLED, Samsung Quantum itd..
Sve su veće glasine da sljedeća velika stvar u TV industriji, a to je MICRO LED, dolazi ranije od predviđenog, a to je 2023 godine  a ne 2026 kako su analitičari predviđali. U tijeku su masovna ulaganja udruživanja zbog kojega bi LG mogao biti u velikim problemima (ako se ne ubaci na vrijeme) i zbog čeka će Samsung vjerojatno odustani od razvoja QN-OLED tehnologije.


Evo malo objašnjenja u videu: 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Ima jedno tjedan dana da sam vlasnik 55C98LB (twin triple tuner) modela koli me na kraju izašao cca 8500 kn. Kupljen u DE. Mislim da je kod nas najjeftiniji bio oko 9500 kn ali PLA model i to za plaćanje maestro cardom. Baš sam danas stavio snimat nešto na jednom programu a onda malo gledao drugi i ugasio tv jer sam morao ići, kad sam se vratio sve snimljeno. Neznam jedino kad upalim multiview na jedom ekranu mi je antena a na drugom ne mogu birati drugi program s antene već samo nudi HDMI ulaze? Mislio sam da ću zbog twin tunera moći gledati dva programa s antene istodobno (nije da mi treba ali sam išao testirati) još neki uvuk da riješim i ja sritan ko malo dite
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
U cemu je stvar sa tim PLA oznakama i ovom drugom? Koja je razlika?
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
5 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Kill Frenzy kaže...
U cemu je stvar sa tim PLA oznakama i ovom drugom? Koja je razlika?

 

PLA su modeli za većinu eu država, dok u DE, AT i CH su malo drukčije oznake. Jedina razlika je u broju tunera (njemački modeli imaju twin tunere) i eventualno u boji stalka. Top modeli imaju sve isto bez obzira na oznaku.

13 godina
neaktivan
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Potrebna mi je mala pomoć oko odabira tv-a

Pikirao sam UHD, međutim uži izbor sam prabacio na OLED 4K

 

........ :  

 

LG OLED55B9SLA 8.500 kn
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55b9sla-televizijski-prijamnik?tab=parameters

 

LG OLED TV OLED55CX3LA 10.900 kn
https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-TV-OLED55CX3LA/p/EK000311628?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

OLED TV Philips 55OLED854 11.300 kn
https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-philips-55oled854-android-ambilight.html

 

 

Prvi LG ima staru verziju procesor α7  ali je dosta jeftiniji  nego noviji modeli i koliko sam uspio vidit, dosta jefiniji nego u drugim trgovinama (super cijena)

Da li ga se isplati uzimat u odnosu na drugi LG i Philips? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 14:46 (camil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Uzeo sam taj prvi jer su recenzije rekle da nema neke razlike i vrlo sam zadovoljan. Za cijenu ovog drugog radije bi uzeo staru verziju od 65".
I ne, neće ti biti prevelik.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Je li itko na LG TVu ima ovaj problem sa A1 STB? HDMI CEC ne radi :(

https://m.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/lg-b9--a1-stb-hdmi-cec-problem/279020
#HŽV
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice