Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro će i

poruka: 38
|
čitano: 6.562
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro će i ".
8 godina
online
Re: Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro ć
Zechina kaže...

Najveći problem je kad imaš različito ime za istu stvar.

 

Ako si mislio na uporabu za npr retuširanje faca krampova (vrlo često traženo/korišteno), imaš "Wavelet Decomposer" i "Bilateral Blur" ("Surface Blur" u PS).

Tu je fina demonstracija, a ovaj lik zna imati zgodne eseje (pro-fotograf, isključivo koristi GIMP čini mi se):
https://pixls.us/articles/skin-retouching-with-wavelet-decompose/

 

 haha ne to mi definitivno ne treba i nisam mislio na to. Sry kaj sam post gore tak lose napisal, nejde mi na mobitelu bas.


Na ovo sam mislio
https://www.gimp.org/tutorials/Luminosity_Masks/

Znaci radis selekciju na temelju svjetline. Inace imas naravno valjda u svim takvim programima odabir da radis na highlights , midtones i shadows. Sa luminosity maskama svaki od ta 3 podjelis na jos 5 za puno precizniji rad.
Kao sto velim ima to GIMP ima to i Photoshop i oba programa se na slican nacin dolazi do toga, a to je pain in the ass jer dugo traje za nesto sto koristim na svakoj fotografiji. Tu photoshop uskace sa "actions" i automatizira taj rad. Imam neki plugin koji mi hrpu takvih stvari ubrza, a inace bi ih moral rucno radit.

 

 

Kaj se panorama tice na linuxu moram koristit Hugin koji iz mojeg iskustva vise je ne radio nego radio tj. nije dobro slozio panoramu.

 

Moral bi probat CS6 pa vidjet kolko bi mi stvari falilo i dal bi mi uopce nesto falilo. Vise se nit ne sjecam koje su sve razlike.

Zbilja ne volim adobe pa nit microsoft (zasto bi netko i volio takve firme ?) koristim linux od ubuntu 8.10 (cak imam i CD negdje koji su mi poslali), al nisam spreman ic okolnim putem da dođem do cilja.

5 godina
protjeran
offline
Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro će i

S windowsima ne moram razmišljati o alternativama jer nešto nije dostupno. Primjerice Photoshop je najpopularniji alat u svojoj kategoriji, mogu slobodno reći standard, najtraženije što se tiće posla itd, i jednostavno ga instaliram na windowsima bez prčkanja po wine-u. Možete vi cijeli dan pisati kako postoje drugi alati koji mogu isto ili više, no ja i te alate mogu instalirati na windowsima ako me posao bude tražio. A da ne pričam o nekim drugim alatima gdje je ono najbolje dostupno na windowsima, dok dobar dio toga nije na linuxu, a ono što je dostupno na linuxu siguran sam da je u 99.9% slučajeva i na windowsima.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro ć
Riot kaže...

S windowsima ne moram razmišljati o alternativama jer nešto nije dostupno. Primjerice Photoshop je najpopularniji alat u svojoj kategoriji, mogu slobodno reći standard, najtraženije što se tiće posla itd, i jednostavno ga instaliram na windowsima bez prčkanja po wine-u. Možete vi cijeli dan pisati kako postoje drugi alati koji mogu isto ili više, no ja i te alate mogu instalirati na windowsima ako me posao bude tražio. A da ne pričam o nekim drugim alatima gdje je ono najbolje dostupno na windowsima, dok dobar dio toga nije na linuxu, a ono što je dostupno na linuxu siguran sam da je u 99.9% slučajeva i na windowsima.

 

Bravo majstore, neka si ti nama rekao. Sličnu argumentaciju imaš i kad glasaš za adeze.

I uvijek ćeš dobiti posao. ;)

Koliko si ono, tisuća dolara iz vlastitog džepa do sad iskrcao za PS? Ili si ajduk?

(ne moraš odgovarati)

15 godina
offline
Re: Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro ć
Zechina kaže...
Riot kaže...

..

..Ili si ajduk?

(ne moraš odgovarati)

 -ne mora odgovarati? (misliš, već je rečeno..).

 

ali nije to ono što 'intrigira' u temi.. tj što je tema? :) gimp&photoshop ili win-vs-lin ili defender na popularnim platformama win-lin-mac-osx-andorid.. tj ms nešto radi, širi se..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro ć
Santana kaže...
Zechina kaže...

Najveći problem je kad imaš različito ime za istu stvar.

 

Ako si mislio na uporabu za npr retuširanje faca krampova (vrlo često traženo/korišteno), imaš "Wavelet Decomposer" i "Bilateral Blur" ("Surface Blur" u PS).

Tu je fina demonstracija, a ovaj lik zna imati zgodne eseje (pro-fotograf, isključivo koristi GIMP čini mi se):
https://pixls.us/articles/skin-retouching-with-wavelet-decompose/

 

 haha ne to mi definitivno ne treba i nisam mislio na to. Sry kaj sam post gore tak lose napisal, nejde mi na mobitelu bas.


Na ovo sam mislio
https://www.gimp.org/tutorials/Luminosity_Masks/

Znaci radis selekciju na temelju svjetline. Inace imas naravno valjda u svim takvim programima odabir da radis na highlights , midtones i shadows. Sa luminosity maskama svaki od ta 3 podjelis na jos 5 za puno precizniji rad.
Kao sto velim ima to GIMP ima to i Photoshop i oba programa se na slican nacin dolazi do toga, a to je pain in the ass jer dugo traje za nesto sto koristim na svakoj fotografiji. Tu photoshop uskace sa "actions" i automatizira taj rad. Imam neki plugin koji mi hrpu takvih stvari ubrza, a inace bi ih moral rucno radit.

 

 

Kaj se panorama tice na linuxu moram koristit Hugin koji iz mojeg iskustva vise je ne radio nego radio tj. nije dobro slozio panoramu.

 

Moral bi probat CS6 pa vidjet kolko bi mi stvari falilo i dal bi mi uopce nesto falilo. Vise se nit ne sjecam koje su sve razlike.

Zbilja ne volim adobe pa nit microsoft (zasto bi netko i volio takve firme ?) koristim linux od ubuntu 8.10 (cak imam i CD negdje koji su mi poslali), al nisam spreman ic okolnim putem da dođem do cilja.

 

My bad, brkam luminosity, saturaciju itd (makar je to često međuovisno).
Ma ovaj Wavelet Decompose ljudi ne koriste jer ih zbunjujuje, pa rade "ručno" - a u biti je vrlo slična stvar (samo ne baš po svjetlini, ali mislim da bi se dalo i za to iskoristiti).

Rastoči original po frekvama (recimo) pa svaku zasebno obrađuješ.
Da, Actions, zaboravio sam termin. Imaš npr BIMP za GIMP umjesto actions (ne snimaš "akcije" već moraš ručno odabrati, ali snimiš set akcija za kasniju uporabu, kao i Actions), ima još i "simple" DBP (to nisam dugo koristio), a isto/slično možeš i sa AnimStack. AS nije samo za animacije, dapače: staviš "lažni" (prazni) layer ispred grupe layera, a u ime layera mu upišeš čarolije (tagove) koje hoćeš (ili staviš npr luminosity mask), i onda to pokreneš sa Filter/Animation/Process AS Tags.

Ima i ono sa skriptama ali valjda 99% tog mogu raditi sa BIMP (i AS) tako da još nisam došao do te granice mazohizma (...ali i za AS ti treba šalabahter ako ga često ne koristiš, bar meni).  

Imaš i "Multiple Layer Actions" i još neke "script-fu", baš za blend maske i sl. 
Ali nema onu lakoću snimanja makroa (Actions) kao PS.


Više se ne bavim fotkama (osim kad moram) pa sam tu malo zahrđao. Mislim da bi za te stvari koristio RawTherapee/DarkTable, ali nisam to još ni probao :D
Da, znam za Hugin, ali mi se to nije dalo raditi; radio sam nešto slično s nekim pluginom u G'MICu ali za "inteligentno" spajanje samo par slika (inače je opet PITA).

8 godina
offline
Re: Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro ć
ihush kaže...
Zechina kaže...
Riot kaže...

..

..Ili si ajduk?

(ne moraš odgovarati)

 -ne mora odgovarati? (misliš, već je rečeno..).

 

ali nije to ono što 'intrigira' u temi.. tj što je tema? :) gimp&photoshop ili win-vs-lin ili defender na popularnim platformama win-lin-mac-osx-andorid.. tj ms nešto radi, širi se..

 

Kaj se širi? :D


OK, PS<>GIMP je offtopic; ali problem je u tome da se širi samo trolanje, jer je ovaj članak fake news.
Osim ako ti nisi složio multiacc i naokolo prosio da MS napravi AV za Linux.
Trol jesi, ali si prelijen za tako nešto, zato te i volimo :)

Ajd sad ti jedan mudar esej opali o potencijalnoj nužnosti Defendera na *x baziranim platformama. I koliko to uopće ima veze / može imati s Win Defenderom (da, i Win9x i WinNT/2K i WinMobile su imali isto sučelje, stari MS trik). Uostalom: Edgium, jelte... bitno je da smrdi, a ne da je otrovno :P

15 godina
offline
Re: Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro ć
Zechina kaže...
..

 

Kaj se širi? :D


OK, PS<>GIMP je offtopic; ali problem je u tome da se širi samo trolanje, jer je ovaj članak fake news.
Osim ako ti nisi složio multiacc i naokolo prosio da MS napravi AV za Linux.
Trol jesi, ali si prelijen za tako nešto, zato te i volimo :)

Ajd sad ti jedan mudar esej opali o potencijalnoj nužnosti Defendera na *x baziranim platformama. I koliko to uopće ima veze / može imati s Win Defenderom (da, i Win9x i WinNT/2K i WinMobile su imali isto sučelje, stari MS trik). Uostalom: Edgium, jelte... bitno je da smrdi, a ne da je otrovno :P

fejk? :) naravno ili ''da draga..'' :)))

- a čemu služi? Čemu služi npr tamaguči? -ne znam, zašto bi znao? trebaš li ga? pile&sisa? no kad razmislim/š .. zašto ne?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Microsoft Defender stigao na Linux, a uskoro ć
ihush kaže...
Zechina kaže...
..

 

Kaj se širi? :D


OK, PS<>GIMP je offtopic; ali problem je u tome da se širi samo trolanje, jer je ovaj članak fake news.
Osim ako ti nisi složio multiacc i naokolo prosio da MS napravi AV za Linux.
Trol jesi, ali si prelijen za tako nešto, zato te i volimo :)

Ajd sad ti jedan mudar esej opali o potencijalnoj nužnosti Defendera na *x baziranim platformama. I koliko to uopće ima veze / može imati s Win Defenderom (da, i Win9x i WinNT/2K i WinMobile su imali isto sučelje, stari MS trik). Uostalom: Edgium, jelte... bitno je da smrdi, a ne da je otrovno :P

fejk? :) naravno ili ''da draga..'' :)))

- a čemu služi? Čemu služi npr tamaguči? -ne znam, zašto bi znao? trebaš li ga? pile&sisa? no kad razmislim/š .. zašto ne?

 Pa da. Zašto ne? Ima se, može se (zna se ...).
Već su ljudi napisali, postoji čak i peticija oniju gnumanijaka da se otvori kod Win7 ako im je uteg za održavati; no u Redmondu se pozivaju na "Linux korisnike koji išću Defender".
To je gluplje od "weapon-of-mass-destruction u Iraku" ili fingiranog napada Poljaka na Hitlera. Te akcije su bar bile opravdanje za nešto smisleno (logično, ne opravdano).

Meni je ovo tek da baja pokaže "eto, ima i mene tuti".

Sad, jbg, možda ljudi stvarno ne pamte MS AV sramote, možda se vrijeme sad broji samo a.d. umjesto b.c / a.c (After Defender, Before Christ...)... :D

Ali jbg, ja se sjećam sramota sa Nortonom/Symantecom i što je "MS Gold Certified Security Partner" žbrljao do sad (a Kaspersky ga naježio, "argumentirano" kao i Irak).

Plus, desetljećima su korisnici preklinjali MS da ugradi bilo kakav AV u OS; no oni su proizvodili Active X kontrole, VBA macro-e (scrappy lol) i slične sigurnosne rupe.

I sad kad su konačno položili popravni, umjesto da šute, još se bustaju naokolo. Sigurnošću. Ako imaju viška resursa, 'što nisu "just For Fun" (Linus TM) održali Windows Mobile? Pa makar i kao MS GUI na Androidu. Plus emulaciju ekosustava.

Jbt, da imam Mac i da mi ponude Win Defender, to mi je kao da Vaso gurne ruku u gaće i onda mi pruži na rukovanje (ne, nisam ZM).

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 0:04 (Zechina).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice