Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

poruka: 33
|
čitano: 9.190
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve".
14 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

Instalirao na Windows 10 te na Windows 7. Inačica za 10 radi na 7. U browseru otvara Microsoft store te je moguće preuzeti ekstenzije. Probao uBlock Origin i radi dobro. Za sada mnogo preglednije i brže od Chrome, sve otvara brzo i ispravno. YouTube šetanje to timeline traci glatko i trenutno. Fali još puno stvari za doraditi ali se nadam da ga neće puno usporiti u konačnoj inačici.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
Nešto su previše fičera izbacili 🙄
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
...ne boj se, ubacit ce oni svoje...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

koristim ga već 2 dana za klasični surf, ne ruši se niš i glatko radi. a nema se kaj ni rušit kad su izbacili sve živo (a još gore - nisam ni osjetio ništa da fali osim da je zaključan search engine u adress baru na bing)

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
...ako ne bude opcija za promijenom trazilice nece se bas proslavit...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
Hornet_93 kaže...

koristim ga već 2 dana za klasični surf, ne ruši se niš i glatko radi. a nema se kaj ni rušit kad su izbacili sve živo (a još gore - nisam ni osjetio ništa da fali osim da je zaključan search engine u adress baru na bing)

 lako se ubaci...

 

 

 

..tamna tema također...

 

kopiraj ovo  u address bar 

 

chrome://flags/#edge-follow-os-theme

..uključi ovo 

 

 

 

 

..chromecastanje se može uključit također...

u stvari gomilu toga se može uključit što će doći naknadno kroz sljedeće dane.

 

 

btw rade svi dodaci sa chrome storea

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 17:47 (torrente).
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
djigibao kaže...
...ako ne bude opcija za promijenom trazilice nece se bas proslavit...

 

Mozes - i radi fino. Postavis Google.Com za homepage + da ti kod startupa otvara Google.Com i miran si.

Radi fino, al Firefox je Firefox

13 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

ajde da probamo

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

Ima bug recimo kod upisivanja maila/passworda, otvori onaj "popup" sa spremljenim podacima, ali je prazan, no kad se ta praznina odabere, onda se vidi što upiše u mail/password (moguće i do toga što sam, kako je tu postano, promijenio temu?). I primjetno mi je sporiji nego Chrome/FF što uopće nema logike budući da bi ovo trebao biti Chrome "light". Ali ostavit ću ga, bit će ovo bomba kako budu razvijali.

 

EDIT: Nakon par tabova magično proradio i leti sve 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 19:24 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat

jel to u dev ili canary edgeu? jer imam dev i ne vidim nigdje opciju adress bar u settingsima?

 

edit: našao! 

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 20:10 (Hornet_93).
14 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

Manite se ovoga, koristite Operu!

Moj PC  
2 5 hvala 0
7 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

što se zbiva sa starim (edgeHTML) edgom kad se instalira ovaj?

se da vratiti stari, deinstalirati novi?

 

inače, pozdravljam ungoogle, ne pozdravljam inms (dodavanje ms fičra), u stanju kakvom je sada je najbolji ili chromium (ungoogled)...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 21:01 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
Hornet_93 kaže...

jel to u dev ili canary edgeu? jer imam dev i ne vidim nigdje opciju adress bar u settingsima?

 

edit: našao! 

 trebali su u članku staviti ovaj link u kojem se vidi opcija dev (tjedno ažuriranje) i canary (svakodnevno)

Louis Pluto kaže...

što se zbiva sa starim (edgeHTML) edgom kad se instalira ovaj?

 

 ništa. stari radi paralelno sa ovim i ne dodiruju se.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
13 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

Baš prekjučer prešao Full Time na njega.

U pravom trenutku se pojavio članak kako sam imao zezancije s Firefoxom (čudno se ponašao cijeli prošli tjedan).

Vjerujem da su 2 dana premalo za neki konkretan zaključak, ali se Browser uredno ponaša u bilo kojoj situaciji.

Multi Window, 20+ Tab-ova, Startup Speed, Loading Speed. Sve je na razini.

Ako se Microsoft ne dosjeti svih svojih "Feature-a" vjerujem da bi vrlo lako mogli prodrmat ljestvicu Browsera.

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

Mislim da ću preskočiti. Nije da ne bih probao ali "not supported for Linux". 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
Zechina kaže...

Mislim da ću preskočiti. Nije da ne bih probao ali "not supported for Linux". 

- bit će nagodinu.. :) prvo je bog sebi bradu napravio..

ili.. koliko očajan moraš biti pa kliknuti win .exe/installer iz linuxa.. nešto strašno.. :))))

 

ili, ok, za win 10.. a pod ostali su w7-8-mac.. :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 22:36 (ihush).
8 godina
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
ihush kaže...
Zechina kaže...

Mislim da ću preskočiti. Nije da ne bih probao ali "not supported for Linux". 

- bit će nagodinu.. :) prvo je bog sebi bradu napravio..

ili.. koliko očajan moraš biti pa kliknuti win .exe/installer iz linuxa.. nešto strašno.. :))))

 

ili, ok, za win 10.. a pod ostali su w7-8-mac.. :)))

 

Ma mene sad nešto drugo kopka. Iako uvijeno, Google je kao preduvjet za Stadiu najavio Chrome browser ("sve što može vrtiti YT", ali ipak - Chrome).

Sauronovo oko :D iz Redmonda se sad fokusiralo na Mountain View umj. Cupertina. Budući se šuška da će novi MS gejming servis (xCloud) biti dostupan samo iz novog "Cloud Xboxa", moguće je da bi isti mogao (u stvari trebao) moći streamati i Stadia igre preko Edgium odn Chredge browsera  (kako se vani sprdaju s njim). To bi dalo poticaj za prodaju novog Xboxa - preko njeg bi mogao derati i Stadiu i xCloud, a preko npr Chrome tableta vulgaris (ili chromecasta, chromeboxa) samo Stadiu.
U stvari, ne bih se čudio novom mutant obliku kartela XXI stoljeća, kakav je nekad npr "Wintel" bio: ono, za koju godinu, ako hoćeš "pravi gejming", osim 5G morat ćeš si priuštiti pazsad - Googleov Stadia kontroler i Xbox! Vukovi siti, a ovce... pozaklane globalno.

Ima tu još jedna zanimljiva spekulacija: tablet tržište je zamrlo, bar što se tiče svega što nije iPad (znači Android kh kh Surface kh). MS je odatle odustao zajedno sa WP (pitaj Nadellu ako ne vjeruješ), a Samsung i Huawei nešto tek participiraju. Po spekulaciji s Android Authority, Chrome OS tableti bi trebali ne samo zamijeniti Androidične, već i opako napasti iPad, odnosno učiniti kupnju preskupih uređaja još upitnijim nego li je sad (sad će me Miro banati s foruma hehehe):

In theory, a $99 tablet bought for your kids could run Assassin’s Creed Odyssey just as well as a PS4.
This would make gaming a key selling point for Chrome OS tablets across all price brackets, giving them an edge over Apple’s premium-or-nothing iPad range. Likewise, while Apple Arcade may have come as something of a curveball, nothing we saw of Apple’s game subscription service suggested the exclusive games on offer would be on par with AAA console games. Plus, if you want to play mobile games on a Chrome OS tablet you can thanks to the Google Play Store and Android app support.

Sumljam da će se MS buniti ako ovdje nastane fight (nije do njih), a ako taj cloud-sw-hw hibrid zaživi u tom obliku (Stadia+xCloud+Edgium+Chrome_tablet+Xbox+Stadia_controller), ogroman dio kolača će se i njima slijevati (kolači se baš i ne slijevaju već mrve, ali da).

 

Za dva dana je next@Acer, moglo bi tu biti tragova oko toga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 23:29 (Zechina).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
KingNothing kaže...

Manite se ovoga, koristite Operu!

Operu koristim jos iz doba dok je bila shareware, ali zadnje verzije su poceli trpat glupostima. 

 

Prvo su ubacili razne messengere pa Flow i Instant Search pa Personal News, juce su ubacili Crypto Wallet.. sve gluposti koje ne trebam i ne zelim u browseru. OK sve se mogu pogasit, ali zasto uopce trpat te gluposti... kom treba nek si instalira ekstenziju.

 

A da ne govorim da je jucerasnji update (v60) smanjio Speed Dial ikone, tak da sad moram zoomat Speed Dial (na 125% - da bude ko i prije), a kad ga zoomas, automatski zoomas i druge "interne" stranice tipa Bookmarks, History i Downloads.

 

 

Ovaj novi Edge sa stavio, ima jos puno posla, ali ima potencijala..

 

Nek integriraju adblock, translator i full sync (trenutno synca samo favorite) kao sto su napravili na Android verziji i ja prelazim na Edge 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 10:33 (nathan.fake).
16 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

Ne znam..  ako sam potpuno zadovoljan Google Chromom, ne vidim nekog razloga za prelazak na novi Edge.. 

Osim toga, neće samo Edge stavljat nove feature, Chrom će isto evoluirati dalje ;) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
Dado_ZG78 kaže...

Ne znam..  ako sam potpuno zadovoljan Google Chromom, ne vidim nekog razloga za prelazak na novi Edge.. 

Osim toga, neće samo Edge stavljat nove feature, Chrom će isto evoluirati dalje ;) 

 Prednost ovog zahvata je da postoji sada velika vjerojatnost da ćeš Out of the Box nakon instalacije windowsa imati općeprihvaćen browser koji bi trebao zadovoljiti ovog puta veliku većinu korisnika,a ne da IE služi downloadu FF-a i sl.

 (kao što je korisnik napisao, treba vidjet koliko će ga frizirat svojim MS voćem i povrćem...ono kod googla je over frizirano i pomalo smara sve one koji ne koriste sve od googla i gadi im se snifanje)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 12:03 (torrente).
15 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

drugi dio priče ili sideefekta.. da se nešto MSovo prestane percipirati negativno, jer je MSovo. .. tj u ovakvkom primjeru je besmisleno hvaliti/uspoređivati/kritizirati, jer je isto-preuzeto. + za sad 'bolje' jer je čisto, dijelom oslobođeno 'smeća' ili tu već razlika tko-što želi od računala, osa, appsa/browsera outofbox ili module koje sam izabere ako želi.

-chrome je strašan mastadont, no to ugl korisnici ne kritiziraju. Popis izbačenih dijelova je dovoljno jednostavno objašnjenje. (no korisnici chromea to ne zamjeraju chromeu.. nego i dalje svaku priliku za pljucnuti IE iskoriste, jer je MS).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
nathan.fake kaže...
KingNothing kaže...

Manite se ovoga, koristite Operu!

Operu koristim jos iz doba dok je bila shareware, ali zadnje verzije su poceli trpat glupostima. 

 

Prvo su ubacili razne messengere pa Flow i Instant Search pa Personal News, juce su ubacili Crypto Wallet.. sve gluposti koje ne trebam i ne zelim u browseru. OK sve se mogu pogasit, ali zasto uopce trpat te gluposti... kom treba nek si instalira ekstenziju.

 

A da ne govorim da je jucerasnji update (v60) smanjio Speed Dial ikone, tak da sad moram zoomat Speed Dial (na 125% - da bude ko i prije), a kad ga zoomas, automatski zoomas i druge "interne" stranice tipa Bookmarks, History i Downloads.

 

 

Ovaj novi Edge sa stavio, ima jos puno posla, ali ima potencijala..

 

Nek integriraju adblock, translator i full sync (trenutno synca samo favorite) kao sto su napravili na Android verziji i ja prelazim na Edge 

 

 Taman sto sam napisao tu poruku stigla i meni v60. Moram priznat da sam malkoc razocaran sa novim speed dialom. Ali mi se zato svida sto su u browser task manager stavili mogucnost gasenja subframe-ova, a Flow mi je jedna od boljih stvari koje su ubacili u zadnje vrijeme. Koristim Operu na desktopu, laptopu i telefonu, i svida mi se sto mogu slati stranice/poruke sa jednog uredaja na drugi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
ihush kaže...

 tj u ovakvkom primjeru je besmisleno hvaliti/uspoređivati/kritizirati, 

 tako je. nijedan browser nije sveta krava. treba sve koristiti i steći objektivan dojam.  ne pada mi na pamet pisati po temi o iphonu,a nikada to čudo nisam imao u ruci, a kamoli ga kupio...šutim.

sve brovsere imate u čistoj portable verziji i vrijedi ih ponekada paralelno isprobavati.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 12:31 (torrente).
7 godina
protjeran
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

Bitno je da IE ostane i dalje u samom OS-u, zbog Legacy alata i Web aplikacija.

Za neke stvari je nezamjenjiv - nije najbrzi, ali je najstabilniji. Pokrenes ga, otvoris

web alat i radis. Kad odradis - zatvoris i vozis dalje.

 

A i jako je bitno jer SAP radi najbolje sa IE-om, tako da je meni osobno IE u poslu nezamjenjiv.

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
KingNothing kaže...
nathan.fake kaže...
KingNothing kaže...

/cut

/cut

 

 Taman sto sam napisao tu poruku stigla i meni v60. Moram priznat da sam malkoc razocaran sa novim speed dialom. Ali mi se zato svida sto su u browser task manager stavili mogucnost gasenja subframe-ova, a Flow mi je jedna od boljih stvari koje su ubacili u zadnje vrijeme. Koristim Operu na desktopu, laptopu i telefonu, i svida mi se sto mogu slati stranice/poruke sa jednog uredaja na drugi.

OT: Jel radi sad Flow na Opera Mobile ili i dalje moras imat onu Opera Touch?

 

Opera Touch mi je bila pre spartanska.

 

Opera Mobile mi se cesto rusila/smrzavala na S8 (mislim da je bio problem sa syncom i mojim?! Opera racunom, jer rusenja/smrzavanja pocnu tek kad se logiram da bi synco favorite i passworde)

 

Preso na Edge i odlicno radi... na laptopu/tabletu takodjer vrtim Edge (ovaj aktualni ) pa evo kazem da bi novi Edge mogo postat primarni na desktopu.

16 godina
neaktivan
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

vidite kako se jučer časte i tapšu po ramenu uz zahvale googletu...

 

glavni baja developer na ovom edge chromiumu

 

 

...i nekadašnji glavni baja za WP koji je koristio iphone privatno 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobat
nathan.fake kaže...
KingNothing kaže...
nathan.fake kaže...
KingNothing kaže...

/cut

/cut

 

 Taman sto sam napisao tu poruku stigla i meni v60. Moram priznat da sam malkoc razocaran sa novim speed dialom. Ali mi se zato svida sto su u browser task manager stavili mogucnost gasenja subframe-ova, a Flow mi je jedna od boljih stvari koje su ubacili u zadnje vrijeme. Koristim Operu na desktopu, laptopu i telefonu, i svida mi se sto mogu slati stranice/poruke sa jednog uredaja na drugi.

OT: Jel radi sad Flow na Opera Mobile ili i dalje moras imat onu Opera Touch?

 

Opera Touch mi je bila pre spartanska.

 

Opera Mobile mi se cesto rusila/smrzavala na S8 (mislim da je bio problem sa syncom i mojim?! Opera racunom, jer rusenja/smrzavanja pocnu tek kad se logiram da bi synco favorite i passworde)

 

Preso na Edge i odlicno radi... na laptopu/tabletu takodjer vrtim Edge (ovaj aktualni ) pa evo kazem da bi novi Edge mogo postat primarni na desktopu.

 

Koristim Flow na Operi Touch, ne znam jel Mobile ima. Al' mi i pase tako, puno mi je draze imat jedan browser syncan sa PC-em i jedan za browsanje na mobitelu. Na OnePlus 3T mi oba rade odlicno, nikakvih crasheva nemam, iako moram priznat da ih ne koristim jako puno, sat-dva tjedno max.

16 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

Da li radi sync sa Google racunom (bokmarks, pass...?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

Meni radi sync s MS računom, sve što sam imao u "starom" Edgeu, pojavilo se i u ovom novom, a preko Chrome addonsa "icloud sync" radi mi i sync s Safarijem na mobitelu i to mi se baš sviđa, jer svi bookmarksi koje spremim, pojave se i Safariju. Za moje skromne potrebe, ovo je već i gotov browser, osim što još ne prihvaća hrvatski jezik. Dark Reader addon za Chrome također radi na njemu, a za sada je puno brži od Firefoxa. I nije placebo efekat, nego istina!

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 23:51 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft Edge na Chromiumu moguće je isprobati ve

"Prekrasne" novosti: Google is blocking users of Microsoft’s Chromium-powered Edge browser from accessing the modern YouTube experience.

 

New YouTube features blocked for Microsoft Edge preview users

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice