Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

poruka: 65
|
čitano: 12.746
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir".
14 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
uss kaže...

Nikada Edge neće dostići Chrome, jer Google gura ono smeće na svaki telefon i za prosječne korisnike on ostaje kao glavni browser (znam iz iskustva). Da se razumijemo jedini razlog zašto ga nazivam smećem je što nema mogućnost blokiranja reklama, a ako reklame blokirate na drugi način radi savršeno brzo. Slično je bilo prije sa Internet Explorerom, samo što su tada je...li Microsoft na svakom koraku, dok danas Googleu ne smiju ništa. Pljuc

 Hoće ... samo je pitanje vremena. Niti je IE bio vječan, Firefox pa neće ni Chrome era. Imaš masu kineskih browsera koji su jako dobri. Što se tiče mobilea ja na svakom androidu phoneu uninstaliram predistalirane sve googleove app koje mi ne trebaju a ima ih bar 10tak. Phone odmah bolje radi a koristim Samsungov internet browser. Kao search engine Bing jer nema cenzure.

14 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Marko :D kaže...
uss kaže...

Nikada Edge neće dostići Chrome, jer Google gura ono smeće na svaki telefon i za prosječne korisnike on ostaje kao glavni browser (znam iz iskustva)...

Kao prvo, računala i mobiteli se odvajaju u statistikama. Dakle, postotak korištenosti Chrome-a na računalima ne sadrži postotak korištenosti na mobitelima. Tako da, ne, Chrome nije broj 1 preglednik na računalima zato što ga Google gura na mobitelima.

 

Uostalom, ako Microsoft uz Windows 10 može konstantno gurati Internet Explorer i Edge, zašto Google ne bi smio gurati Chrome uz Android?

uss kaže...

Da se razumijemo jedini razlog zašto ga nazivam smećem je što nema mogućnost blokiranja reklama, a ako reklame blokirate na drugi način radi savršeno brzo.

Brave i Opera su jedini preglednici koji blokiraju oglase. Ali ti ad blockeri što dolaze uz same pregledniku su, u najmanju ruku, jako siromašni. Nemaju neke napredne opcije i mogućnosti koje bi im omogućile blokiranje i zaštitu na razini AdGuarda i uBlock Origina. U neke čak ni ne možeš dodati dodatne filtere za bolje blokiranje; što će mi takav ad blocker?

uss kaže...

Slično je bilo prije sa Internet Explorerom, samo što su tada je...li Microsoft na svakom koraku, dok danas Googleu ne smiju ništa. Pljuc

Ne razumijem. Tko je koga je**o? Tko Google-u danas ne smije ništa?

Memphis kaže...

Nebitno, koristio sam masu browswera sa chromium engineom ... EDGE je definitivno najbolji. Sad ima Brave on je ok ali neke stvari ne rade ... Vivaldi spor, Opera ista stvar, Maxthon natrpan sa svakakvim glupostima, Yandex je ok al malte ne isti Chrome.

Čisto informativno; po čemu je točno bolji? Konkretno ne vidim nikakvu razliku između Chromium Edgea i Chromea, osim možda ugrađene "zaštite praćenja" i narušene privatnosti?

 A gle jasno mi je to, ali moraš shvatit da nije u pitanju da na računalu imaš jedan browser, na mobu drugi a na tabletu ili TV-u treći. Život je puno lakši kad imaš sve sinkronizirano (bookmarksi, exteznije, zaporke) i mislim da većina korisnika ide po inerciji, kada se navikne na jedan browser koristi ga na svim uređajima. Upravo to je razlog zašto objektivno gori Chrome ima višestruko veći udio od Firefoxa, a udio se posebno povećao zadnjih 5 godina, globalnim širenjem Androida na milijarde korisnika.

 

Najrudimentarniji AdBloker veoma ubrza učitavanje stranica, tako da sam prije Edge-a koristio Operu.

 

Microsoft je imao velikih problema sa europskim institucijama za suzbijanje monopola i morali su izbacivati posebne inačice Windowsa bez WMP-a ili sa instalerom za ostale Web Browsere. Mislim da bi trenutno bilo dovoljno "natjerati" Google da ne predinstalira svoje aplikacije na Android kao sistemske, kako bi se mogle lako ukloniti ukoliko ih ne želimo koristiti.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
14 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Marko :D kaže...
Memphis kaže...

Nebitno, koristio sam masu browswera sa chromium engineom ... EDGE je definitivno najbolji. Sad ima Brave on je ok ali neke stvari ne rade ... Vivaldi spor, Opera ista stvar, Maxthon natrpan sa svakakvim glupostima, Yandex je ok al malte ne isti Chrome.

Čisto informativno; po čemu je točno bolji? Konkretno ne vidim nikakvu razliku između Chromium Edgea i Chromea, osim možda ugrađene "zaštite praćenja" i narušene privatnosti?

 Čisto informativno koristi jedan i drugi pa ćeš vidjet.

15 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Svi browseri su besplatni. Jedino što se svi možemo kolektivno poklati oko toga čiji je djed veći bio bi idiotizam bez presedana - što je najgore ponavljamo ga iz iznova i iznova.

Meni lično nedostaje stari Edge radi "blast" prikaza stranice. Pa treba ona kamera od 960 fps da to snimi i koja je to brzina bila. Njega više nema (ili je na aparatima za održavanje života). Nedostaje mi samo radi - eto da ga imam.

Chromea sam se riješio i uklonio sa Taskbara tako da se i ne sjećam kada sam ga zadnji put pokrenuo. Inače sve osim tražilice od Googla izbjegavam u širokom kutu. Jenostavno se tako potrefilo.  Nije to ni sjena Dpn't be Evil kompanija.

Microsoftofa politika je sledeća:
1. Napraviti produkt koji se superioran na svemu što konkurencija nudi.
2. Kupnja konkurencije
3. Zaobilazak konkurencije jer nemaju vlastitog interesa u istom produktu.

Mislim kada je novi Edge u pitanju, zapravo je riječ o ovom 3. primjeru.

Ovo su iskustva sa juzerske strane, a sa strane developera vjerojatno je priča drugačija a tu nisam kompetentan da držim predavanja.

Btw: Da li ima ovdje sretnika koji se sjećaju školjke koja se zvala Avant Browser koji je IE6 pretvarao browser na stereoidima?

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od

Meni taj bing ne radi nikako. Ja trazim jedno on drugo, ja trece on cetvrto. I odmah prelazan nazad na google 
A sto se tice bloatware toga itekako ima, mada koji mobitel i koja marka nema? Cak mozemo gledat i sire na druge vrste uredaja

13 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Memphis kaže...
uss kaže...

Nikada Edge neće dostići Chrome, jer Google gura ono smeće na svaki telefon i za prosječne korisnike on ostaje kao glavni browser (znam iz iskustva). Da se razumijemo jedini razlog zašto ga nazivam smećem je što nema mogućnost blokiranja reklama, a ako reklame blokirate na drugi način radi savršeno brzo. Slično je bilo prije sa Internet Explorerom, samo što su tada je...li Microsoft na svakom koraku, dok danas Googleu ne smiju ništa. Pljuc

 Hoće ... samo je pitanje vremena. Niti je IE bio vječan, Firefox pa neće ni Chrome era. Imaš masu kineskih browsera koji su jako dobri. Što se tiče mobilea ja na svakom androidu phoneu uninstaliram predistalirane sve googleove app koje mi ne trebaju a ima ih bar 10tak. Phone odmah bolje radi a koristim Samsungov internet browser. Kao search engine Bing jer nema cenzure.

Sumnjam; Chrome je s razlogom broj 1.

 

Ljudi ga vole zbog njegove integracije s uslugama koje konstantno koriste. Još više vole jednostavnost, prilagodljivost i funkcionalnost. Chrome je oduvijek bio vodeći preglednik u podržavanju najnovijih web tehnologija dok su drugi preglednici bili debelo iza. Prvi je preglednik koji je uveo sinkronizaciju svih podataka između uređaja. To su samo neki od razloga zašto Chrome ne ide nigdje s trenutne pozicije.

uss kaže...

A gle jasno mi je to, ali moraš shvatit da nije u pitanju da na računalu imaš jedan browser, na mobu drugi a na tabletu ili TV-u treći. Život je puno lakši kad imaš sve sinkronizirano (bookmarksi, exteznije, zaporke) i mislim da većina korisnika ide po inerciji, kada se navikne na jedan browser koristi ga na svim uređajima. Upravo to je razlog zašto objektivno gori Chrome ima višestruko veći udio od Firefoxa, a udio se posebno povećao zadnjih 5 godina, globalnim širenjem Androida na milijarde korisnika.

To je tvoj problem, a ne od raznih kompanija. Google je prvo napravio preglednik za računala. Kasnije, kada je kupio Android, plasirali su ga na mobitele, tablete, danas i televizore. Google je napravio ono što nitko nije (htio?) i to nije njihova krivica. Oni su u svakom trenutku znali da žele napraviti univerzalnu platformu i tome su se posvetili. Pogledaj kako sada izgleda Chrome OS; spajaju ga s Androidom, to je put kojim su oni krenuli.

 

S druge strane imaš Microsoft; oni malo bi Start, pa ne bi. Pa bi imali Metro UI, pa više ne bi. Pa bi imali svoju platformu, pa više ne bi. Microsoft si je sam kriv što nemaju vodeći preglednik i neke ostale usluge.

uss kaže...

Najrudimentarniji AdBloker veoma ubrza učitavanje stranica, tako da sam prije Edge-a koristio Operu.

Ali zašto bi neko pored uBlock Origina koristio oskudni ad blocker koji dolazi uz preglednik? To je prvo što isključujem jer iako blokira osnovne oglase, masu ih propušta. Čak često znaju i izazivati probleme jer ne podržavaju neke sintakse koje se koriste u modernim ad blockerima. Recimo, baš nedavno neki su se žalili kako im se forum ne učitava ispravno u Operi - problem je radio Operin ad blocker.

 

Zato, i ako preglednik ima mogućnost blokiranja oglasa, to obavezno isključujem i instaliram uBlock Origin ili AdGuard (što god je dostupno od to dvoje).

uss kaže...

Microsoft je imao velikih problema sa europskim institucijama za suzbijanje monopola i morali su izbacivati posebne inačice Windowsa bez WMP-a ili sa instalerom za ostale Web Browsere. Mislim da bi trenutno bilo dovoljno "natjerati" Google da ne predinstalira svoje aplikacije na Android kao sistemske, kako bi se mogle lako ukloniti ukoliko ih ne želimo koristiti.

A Google nije? Pogledaj koliko je kazni od EU dobio Google, a koliko Microsoft. Google je prošle ili pretprošle godine dobio rekordnu kaznu od EU upravo zbog toga.

 

Microsoft je napravio N izdanja Windowsa (bez multimedijskih usluga), te pokrenuo BrowserChoice.eu, stranicu koja korisnicima predlaže druge dostupne web preglednike. Google nema mogućnost izrade drugog izdanja Androida jer mobiteli nemaju mogućnost jednostavne promijene operacijskog sustava kao kod računala. Danas stranica BrowserChoice.eu više ne radi, ali zato Android prilikom postavljanja predlaze druge tražilice i preglednike dostupne za instalaciju.

 

I ne, Google ne bi bilo dobro natjerati da šalju Android bez internetskog preglednika, kao što to ne bi bilo dobro natjerati ni Microsoft. Google ti zato nudi mogućnost preuzimanja drugih preglednika, pa ako ne želiš koristiti Chrome možeš ga isključiti u postavkama. Ni Internet Explorer ne možeš deinstalirati; možeš ga jedino isključiti u postavakama Windowsa.

Memphis kaže...

 Čisto informativno koristi jedan i drugi pa ćeš vidjet.

Vjeruj mi, koliko god se trudio, nisam pronašao ništa konkretno. Osim možda toga da je Edge ima neka ograničenja koja Chrome nema (looking at you promjena zadane tražilice u novoj kartici).

Envy kaže...

Mislim kada je novi Edge u pitanju, zapravo je riječ o ovom 3. primjeru.

Ovo su iskustva sa juzerske strane, a sa strane developera vjerojatno je priča drugačija a tu nisam kompetentan da držim predavanja.

Btw: Da li ima ovdje sretnika koji se sjećaju školjke koja se zvala Avant Browser koji je IE6 pretvarao browser na stereoidima?

Realan razlog zašto je Microsoft odabrao Chromium za svoj Edge je ništa drugo nego kompatibilnost. Pa stari Edge nije dobro radio ni s Microsoftovim vlastitim web uslugama; sjetimo se samo kako je Microsoftov zaposlenik prilikom prezentacije morao instalirati Chrome jer mu stranica nije htjela raditi u Edge-u. Zamisli sramote... 

 

Budući da su gotovo sve web stranice izrađene da rade u Chrome-u, Microsoft tu dobiva kompatibilnost sa gotovo svim stranicama.

 

I da, sjećam se Avant Browsera; mrzio sam ga. 

15 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
slitinabakra kaže...

Meni taj bing ne radi nikako. Ja trazim jedno on drugo, ja trece on cetvrto. I odmah prelazan nazad na google 
A sto se tice bloatware toga itekako ima, mada koji mobitel i koja marka nema? Cak mozemo gledat i sire na druge vrste uredaja

Bing na našem području radi ali kao krepana mačka. U svom velikom osvrtu na novi Edge pisao sam o tome. U USA se Bing drugačije ponaša ali na Balkanu ništa ne nalazi čak i kada kucaš nešto na što bi trebao u Googlu "prati me sreća" iz prve naći.

14 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Envy kaže...
slitinabakra kaže...

Meni taj bing ne radi nikako. Ja trazim jedno on drugo, ja trece on cetvrto. I odmah prelazan nazad na google 
A sto se tice bloatware toga itekako ima, mada koji mobitel i koja marka nema? Cak mozemo gledat i sire na druge vrste uredaja

Bing na našem području radi ali kao krepana mačka. U svom velikom osvrtu na novi Edge pisao sam o tome. U USA se Bing drugačije ponaša ali na Balkanu ništa ne nalazi čak i kada kucaš nešto na što bi trebao u Googlu "prati me sreća" iz prve naći.

 Totalno krivo. Ja ga koristim na mobu nalazi više manje sve i super je brz (mobile). Ne može naći neke manje stvari specifične za ovo područje ali osnovno nalazi bez beda.

14 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od

Nećeš dobit rezultate one koji su povezani sa googleovim servisima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 14:04 (Memphis).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od

Tele2 ce mi pronaci i trazilica koja je jucer stvorena. 

Govorim o kompleksnim stvarima, npr kad trazis nekakav error code i explanation ili rijesenje za nesto Bing redovito gluposti izbacuje 

14 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Reko si da nista ne nalazi tak da ga seres bezveze, tipicno

Instaliraj si qwant s kojim je Huawei potpisao suradnju te ce dolazit predinstaliran na Huawei uredjaje za EU pa mi nadji tele2. Kad velis da mozes sa svakom trazilicom nac

https://i.postimg.cc/6qGSNt7B/Screenshot-2020-04-12-14-44-10-258-com-qwant-liberty.jpg
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 14:46 (Memphis).
13 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Envy kaže...
slitinabakra kaže...

Meni taj bing ne radi nikako. Ja trazim jedno on drugo, ja trece on cetvrto. I odmah prelazan nazad na google 
A sto se tice bloatware toga itekako ima, mada koji mobitel i koja marka nema? Cak mozemo gledat i sire na druge vrste uredaja

Bing na našem području radi ali kao krepana mačka. U svom velikom osvrtu na novi Edge pisao sam o tome. U USA se Bing drugačije ponaša ali na Balkanu ništa ne nalazi čak i kada kucaš nešto na što bi trebao u Googlu "prati me sreća" iz prve naći.

Tu se slažem. Bing možda je preveden na jezike regije, ali svaki pokušaj pronalaska neke manje (i neke veće) stranice iz regije i Bing ispada iz igre. Razlog je jednostavan; Bing nije dosta upoznat s našim web-om.

Memphis kaže...
Envy kaže...
slitinabakra kaže...

Meni taj bing ne radi nikako. Ja trazim jedno on drugo, ja trece on cetvrto. I odmah prelazan nazad na google 
A sto se tice bloatware toga itekako ima, mada koji mobitel i koja marka nema? Cak mozemo gledat i sire na druge vrste uredaja

Bing na našem području radi ali kao krepana mačka. U svom velikom osvrtu na novi Edge pisao sam o tome. U USA se Bing drugačije ponaša ali na Balkanu ništa ne nalazi čak i kada kucaš nešto na što bi trebao u Googlu "prati me sreća" iz prve naći.

 Totalno krivo. Ja ga koristim na mobu nalazi više manje sve i super je brz (mobile). Ne može naći neke manje stvari specifične za ovo područje ali osnovno nalazi bez beda.

Evo primjera da baš i ne radi dobro u Hrvatskoj;

 
 
 

Dakle, kada se traži Bug, prvi rezultat je bug.hr, ali već drugi rezultat nema nikakve veze s vezom activelearnprimary.co.uk. Treći je pak bug.co.il, neki webshop iz Izraela. I sve bi to bilo lijepo i krasno, da regija pretraživanja nije postavljena na Hrvatsku.

 

—————

 

Evo još jedan primjer;

 
 
 
 

Kada se traži Index, prvi rezultat je Google (da mi je znati kako su do Google-a samo došli 😅). Drugi, 057info.hr. Treći, Facebook stranica Indexa. Što je najbolje, na prvoj stranici uopće nema index.hr, ali ima beta.index.hr koji ne radi. Imaj na umu da je Index.hr, 4. najposjećenija stranica u Hrvatskoj.

Memphis kaže...

Nećeš dobit rezultate one koji su povezani sa googleovim servisima.

Hoćeš. Ako tražiš bilo što vezano za Google, normalno će ti se prikazati rezultati vezani za Google. Jedino kada tražiš Chrome iskače ti veća reklama da Microsoft ima Edge preglednik. 

 

I da, čak i Qwant ima indeksiran index.hr, a Bing ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 16:50 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Marko :D kaže...
uss kaže...

Najrudimentarniji AdBloker veoma ubrza učitavanje stranica, tako da sam prije Edge-a koristio Operu.

Ali zašto bi neko pored uBlock Origina koristio oskudni ad blocker koji dolazi uz preglednik? To je prvo što isključujem jer iako blokira osnovne oglase, masu ih propušta. Čak često znaju i izazivati probleme jer ne podržavaju neke sintakse koje se koriste u modernim ad blockerima. Recimo, baš nedavno neki su se žalili kako im se forum ne učitava ispravno u Operi - problem je radio Operin ad blocker.

 

Zato, i ako preglednik ima mogućnost blokiranja oglasa, to obavezno isključujem i instaliram uBlock Origin ili AdGuard (što god je dostupno od to dvoje).

 Koristim Operu sigurno nekih 15-ak godina dok sam u tom periodu uporedo znao imati afere i sa drugim browserima ali navika je jedna ebena ljudska osobina pa sam se uvijek vracao na operu. 

Otkako su uveli adblock i vpn opciju i ne pomisljam da prelazim na neki drugi browser, a takodje koristim dosta i sidebar najvise za messenger i whapp IM opcije. Ja jos uvijek nisam imao nikakvih problema sa Operinim adbllockerom, sve one nametljive oglase uklanja perfektno, sto mi je najvaznije slusanje mjuze na youtube je odlicno i bez prekida sa reklamama tako da sto se mene tice ovaj ugradjeni adblocker je odlican i obavlja posao odlicno. 

 

Vidim neki isu da ne koriste Operu otkako su je kupili kinezi. To sada odjednom vise ne valja browser?? Ili mislite da ce vas neko spijunirati kao da to zapadne kompanije vec ne rade godinama, koja je onda razlika 

 

 

13 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od

Opera mi je u zadnje vrijeme postala nekako glomazna, pogotovo zbog integriranog Facebooka, WhatsAppa i sl.. A i samoj kompaniji u čijem je vlasništvu ne treba previše vjerovati, kao ni drugim kineskim kompanijama. Nije to više onaj dobar preglednik kakav je bio prije nego što su ih kupili kinezi, sada je srednja žalost.

 

Mobilne verzije Opere su doslovno adware i spyware. Zašto? Pune oglasa i pratećih skripti; pogledaj samo koliko različitih kompanija koriste i sve će ti biti jasno...

  

 

I taj VPN što dolazi s Operom nije pravi VPN nego proxy. O tome se već naveliko pisalo u medijima prije nekoliko godina.

14 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Marko :D kaže...
Memphis kaže...

Nećeš dobit rezultate one koji su povezani sa googleovim servisima.

Hoćeš. Ako tražiš bilo što vezano za Google, normalno će ti se prikazati rezultati vezani za Google. Jedino kada tražiš Chrome iskače ti veća reklama da Microsoft ima Edge preglednik. 

 

I da, čak i Qwant ima indeksiran index.hr, a Bing ne.

 Šta si mutav ...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 17:41 (Memphis).
13 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Memphis kaže...
Marko :D kaže...
Memphis kaže...

Nećeš dobit rezultate one koji su povezani sa googleovim servisima.

Hoćeš. Ako tražiš bilo što vezano za Google, normalno će ti se prikazati rezultati vezani za Google. Jedino kada tražiš Chrome iskače ti veća reklama da Microsoft ima Edge preglednik. 

 

I da, čak i Qwant ima indeksiran index.hr, a Bing ne.

 Šta si mutav ...

 

12 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Marko :D kaže...
Spiridon kaže...

 Otkud inače, MS-u moje pravo ime koje imam na Fejsu? Iako, svi nešto trguju...

Microsoft račun?

 Da... Imam MS račun ali ne sa svojim imenom. Nekako je došao do Facebooka...

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od

Da nisi možda slučajno povezao MS račun s Facebookom?

12 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Oduvijek koristim Firefox, kad uspori

obavim "Firefox refresh".

Odnedavno koristim Operu Neon

nekako mi je ušao pod kožu

lagan je i funkcionalan.

Toplo preporučam barem za probu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Memphis kaže...
Envy kaže...
slitinabakra kaže...

Meni taj bing ne radi nikako. Ja trazim jedno on drugo, ja trece on cetvrto. I odmah prelazan nazad na google 
A sto se tice bloatware toga itekako ima, mada koji mobitel i koja marka nema? Cak mozemo gledat i sire na druge vrste uredaja

Bing na našem području radi ali kao krepana mačka. U svom velikom osvrtu na novi Edge pisao sam o tome. U USA se Bing drugačije ponaša ali na Balkanu ništa ne nalazi čak i kada kucaš nešto na što bi trebao u Googlu "prati me sreća" iz prve naći.

 Totalno krivo. Ja ga koristim na mobu nalazi više manje sve i super je brz (mobile). Ne može naći neke manje stvari specifične za ovo područje ali osnovno nalazi bez beda.

Ajde ukucaj "rip by google" pa vidi hoćeš li dobiti ovu stranicu: https://killedbygoogle.com/
Ja ju preko Binga ne vidim na prvih 10 rezultata, a na Googlu je na 1.

Što se tiče međusobnog reklamiranja stoji i za Chrome i za Google. Ako se "binga" Chrome, Edge će reći da je novi Edge tu iako malo čudno jer upravo preko Edgea Bingam. Ako se Googla "Edge" u Chromeu, Edge je na prvom mjestu.
Još da preobam IE. Sorry ne mogu mrsko mi, imam i Operu i FF i nekakv Vivaldi i.. sranje :-D

12 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Marko :D kaže...

Da nisi možda slučajno povezao MS račun s Facebookom?

 Povezao MS račun sa Google računom, koliko se sjećam. Jer sam imao Windows mobitel do nedavno.

Nisam ja ništa prčko.
12 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Ja sam od onih kad na nešto navikne nema mjenjaja.

Firefox koristim baš dugo, pored njega sam pomalo znao koristiti Operu ali to je bilo oko izlaska Chromea.


Ja nikakvih problema sa Firefoxom, i baš mi onako leži. A nekako mi nije jasno otkud ovoliki razmak izmedju Chromea i Firefoxa odnosno drugog najkoristenijeg browsera, bas kao da je Chrome tu od samog pocetka interneta a ovi tek nedavno nastali.


Btw, recimo Chrome mi je na telefonu idealan, u flagsima napravio da imam na dnu tri tipke, new tab-search-share, a kad imam vise tabova, onda svajpam preko adress bara lijevo desno i tako saltam izmedju tabova, jako korisno, i na to sam bas navikao.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

d kako je firefox nadograđen na v3 i kad su masno zasrali sa tim updateom, čini mi se 2008 ili 2009, prešao na chrome koji je bio osjetno lakši i brži. isprobao ovaj quantum ff i uopće nije loš, ali navikao na chrome i ne da mi se dalje šaltati posebno kad su praktički isti po brzini i funkcionalnosti.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Za 30 tabova koji su redom refreshani Edge troši iznimno malo memorije:

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Mary Sue kaže...

Dakle, razlika između ova preglednika jest minimalna –0,4% (…)

Razlika je zapravo 0,4 postotna boda.

Iako smatram da je dobro da si skrenula pozornost na ovo, kolega tehnički gledano nije pogriješio. Razlika između tih postotaka doista je 0,4%. Kolega tu nije opisivao promjenu, dakle rast ili pad s jednog postotka na drugi pa da bi tu moglo doći do nesporazuma.

 

Svrha postotnih bodova je da se izbjegne nesporazum i, da, u pravilu bi se trebali koristiti za takve stvari (A percentage point or percent point is the unit for the arithmetic difference of two percentages).

 

Kolega nije napisao da je Edge sad za 0,4% popularniji od Firefoxa, što doista bi potencijalno dovelo do nesporazuma (kažem potencijalno - da bi to dovelo do nesporazuma, trebao bi jedan postotak izostaviti) - je li popularniji za 0,4 postotna boda (za 5,5%) ili baš za 0,4%? Čak i da je to tako napisao, dakle da je Edge od Firefoxa popularniji za 0,4%, što bi bilo pogrešno napisano, zahvaljujući navođenja oba postotka čitatelj bi znao na što je mislio, da je zapravo govorio o razlici u samim postocima apsolutne popularnosti, dakle o postotnim bodovima.

6 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

EDGE je zakon...koristim ga zadnjih 6 mjeseci,prije toga koristio chrome i jednostavno sam više POLUDIO od reklama....instalirao sam ja te neke adblockere ali jednostavno i dalje te raklame nađu svoj put i ne samo to nego bi se neki programi znali sami instalirati koji bi onda svaki put kad bi otvorio chrome učitali svoju home stranicu ma za poluditi.

 

Kod Edge toga nema :) jedino mi Bing ide stvarno na ŽIVCE...ali umjesto njega koristim google

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Bing je u kaosu. Prije tjedan dana sam pisao Microsoftu jer mi je Bing Bot crawlao website s 90% not found requesta. Išao sam googlati te neke "skripte" koje je pokušao povući i skužio da pripadaju nekim drugim sajtovima 

Pohvala je što su promptno odgovorili na mail i rješili problem, ali sramota je što je uopće došlo do takvog propusta. Nije ni čudo što im tražilici ne radi kak spada.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
HCMAA kaže...

EDGE je zakon...koristim ga zadnjih 6 mjeseci,prije toga koristio chrome i jednostavno sam više POLUDIO od reklama....instalirao sam ja te neke adblockere ali jednostavno i dalje te raklame nađu svoj put i ne samo to nego bi se neki programi znali sami instalirati koji bi onda svaki put kad bi otvorio chrome učitali svoju home stranicu ma za poluditi.

 

Kod Edge toga nema :) jedino mi Bing ide stvarno na ŽIVCE...ali umjesto njega koristim google

Ako ti;

  • se reklame pojavljuju na mjestima gdje ne bi trebale biti
  • ad blocker ne pomaže u blokiranju nekih reklama
  • se sama mijenja početna stranica i zadana tražilica
  • se programi instaliraju sami od sebe

 

To nije krivica Chromea niti ijednog drugog preglednika. Računalo ti je puno adwarea (iliti potencijalno neželjenih programa) i sasvim moguće, malwarea. Svakako preuzmi besplatan Emsisoft Emergency Kit i napravi kompletno skeniranje sustava. Prije pokretanja skeniranja, upitati ćete želiš li da detektira potencijalno neželjene programe (PUP) - želiš. Također napravi i ažuriranje baze virusnih potpisa ako to program već nije sam napravio automatski.

 

Takve stvari nemoj gurati pod tepih. Edge je relativno nov preglednik i kad-tad će adware i potencijalno neželjeni programi zahvatiti i njega.

Chrome ima jednu veliku prednost naspram Edgea; ima mogućnost čišćenja tog smeća i virusa unutar samog preglednika. To su napravili u suradnji s ESET-om; jednom od boljih antivirusnih kompanija.

 

I još jedan savjet - riješi se trenutnog antivirusnog programa što prije. Očito ti njegova zaštita nije dovoljna. Ako ćeš trebati dodatnu pomoć, javi mi se u privatne poruke.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2020 9:10 (Marko :D).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
qwertz01hr kaže...

Dugo samo Opera je dolazila u obzir a nakon prodaje kinezima samo Vivaldi (projekt bivsih glavnih developera koji su otisli nakon prodaje).

Preporuka! 

 Zvuči dobro, bacit ću oko.

4 godine
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od

Hoćeš. Ako tražiš bilo što vezano za Google, normalno će ti se prikazati rezultati vezani za Google. Jedino kada tražiš Chrome iskače ti veća reklama da Microsoft ima Edge preglednik. 

 

I da, čak i Qwant ima indeksiran index.hr, a Bing ne.

Nema kad je neko zatucan i priznaje samo svoje videnje situacije i smatra se 100% u pravu nema tu argumentiranja. Takvih ima brdo i s njima ne treba imat posla :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice