Microsoft objavio detaljne specifikacije za Xbox S

poruka: 35
|
čitano: 7.040
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft objavio detaljne specifikacije za Xbox S".
16 godina
offline
Re: Microsoft objavio detaljne specifikacije za Xb
lovac82 kaže...
JozoBozo121 kaže...

Xbox će podržavati backwards i za X360, sad, hoće li podržavati diskove ne znam, to ćemo vidjeti ali PS5 će na početku podržavati samo stotinjak najpopularnijih PS4 igara, tako da to nije backwards kompatibilnost koju su ljudi očekivali od njih.

Xbox zasad po najavama ima pravu backwards kompatibilnost sa svim generacijama, vjerojatno će podržavati i diskove, a ovo što je Sony napravio nakon što su najavili BC nije nimalo smiješno.

 Jedino sto ce loading biti bolji kod PS5 kako stvari stoje (trenuta saznanja), sve ostalo (tehnicki) je trenutno na strani novog Xboxa i to od nesto boljeg procersora onosno veci takt, bolji GPU, vise prostora, "prava BC kompatibilnost"...........  inace, nisam bas fan MS-ovih konzola buduci da je vecina igara naknadno dosla za PC.

 

Sve je to lijepo, SSD-i i instantno loadanje i sl. ali brate mili kada vidim max 800 - 1000 GB, dode mi muka, uzimajuci u obzir da neke igre za PS4/X1 imaju i preko 100 - 130 GB...... koji ce mi klinac sva ta silna "brzina" ako cu moci instalirati samo par igara, jos ako nadodamo ove BC igre (u slucaju da fizicke igre nece biti podrzane), stvari postaju jos gore nego sto se cini na prvu. S obzirom na to da neki posjeduju mnogo fizickih igara, jos od prve njihove konzole (a upitno je kada ce ove stare "retro"  konzole pocrkati), pravo osvjezenje bi bilo dobiti moderni "all in one" produkt. Jedan od glavnih razloga koji me je privukao je upravo taj sto ce PS5 podrzavati doslovno sve od PS1 do PS5..... budu li nas forsirali na nekakav cloud (paywall i sl.), nista od toga .... pa ne mislim po stoti put kupovati istu igru.

Trenutna situacija sa PS4 je da developeri pojedine stvari stavljaju na disk na desetke mjesta, samo da se ne gubi na seek time tokom igranja, zato i imamo igre od 100+ GB.

PS5 bi to trebao drasticno promijeniti, kolko ce to biti relna razlika vidjet cemo.

BTW gdje si uopce cuo da bi PS5 mogao podrzavati PS1<>PS3 igre? Meni je to totalni nonsense, pogotovo za PS3 koji je drukciji od valjda svega sto je ikada izaslo, a vjerujem da ni dan danas developeri nisu na cisto kako totalno iskoristit taj PS3 hadrver.

PS1 i PS2 se daju softverski emulirati, al sumnjam da ce ici na to

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 11:01 (nixass).
15 godina
offline
Re: Microsoft objavio detaljne specifikacije za Xb
Santana kaže...
lovac82 kaže...

Sve je to lijepo, SSD-i i instantno loadanje i sl. ali brate mili kada vidim max 800 - 1000 GB, dode mi muka, uzimajuci u obzir da neke igre za PS4/X1 imaju i preko 100 - 130 GB...... koji ce mi klinac sva ta silna "brzina" ako cu moci instalirati samo par igara, jos ako nadodamo ove BC igre (u slucaju da fizicke igre nece biti podrzane), stvari postaju jos gore nego sto se cini na prvu. S obzirom na to da neki posjeduju mnogo fizickih igara, jos od prve njihove konzole (a upitno je kada ce ove stare "retro"  konzole pocrkati), pravo osvjezenje bi bilo dobiti moderni "all in one" produkt. Jedan od glavnih razloga koji me je privukao je upravo taj sto ce PS5 podrzavati doslovno sve od PS1 do PS5..... budu li nas forsirali na nekakav cloud (paywall i sl.), nista od toga .... pa ne mislim po stoti put kupovati istu igru.

 Ps4 igre ces moc stavit na eksterni hdd, a jos nitko nije rekao da fizicke ps4 igre nece bit podrzane

Za razliku od xboxa SSD ces moc kupit koji hoces samo mora bit dovoljno brz. Da u pocetku ce to bit jako skupo no s vremenom ce cijena past.

Kod xboxa ces imat samo jedan izbor, a to je onaj glupi ssd koji samo u xbox pase pa si mozes mislit kakve ce bit cijene.

 

Developeri govore da je SSD u PS5 velika stvar tak da nije samo za loading...

Vidjet cemo

Ne znam bas tko je potvrdio da ces iskljucivo i samo PS4 igre moci staviti na eksterni HDD (da isto nije moguce kod MS konzole s obzirom da ce i MS-ova konzola podrzavati eksterni HDD). Takoder valja napomenuti da Xbox One podrzava CD/DVD, dok PS4 ne podrzava.... tako da, MS je vec pokazao da njihov Bluray drive ima bolju kompatibilnost. Izgleda da ce istu stvar napraviti i s novom Xbox Series X konzolom koja ce navodno podrzavati fizicke Xbox, X360, X-One igre......

 

S jedne strane, nije potvrdeno da fizicke PS4 igre nece biti podrzane ali samim time sto njihovo spominanje "do 100 PS4 igara" u pocetku mi vise naginje kao na neku vrstu cloud usluge, Playstation Now ili tko zna sto.... s druge strane, PS5 bi trebao tehnicki podrzavati PS4 konzolu bas kao sto i noviji procesori i graficke kartice za PC podrzavaju i dosta starije igre, a ne samo ove najnovije i nadolazece/najavljene. Jednostavno nisu dovoljno jasno precizirali na sto se tocno odnosi "backward kompatibilnost". Takoder nisu tocno precizirali za sto ce se sve koristiti eksterni HDD (samo za "data" tipa slike, snimke i sl. ili ces moci instalirati/prebacivati PS1 > PS5 igre na isti). Takoder treba napomenuti da su ponekada koristili emulaciju starijih konzola odnosno igara, a ponekada su doslovno hardverski emulirali tako da nas nista nebi trebalo iznenaditi ali problem je sto se ne izjasnjavaju pa dolazi do pomutnje.

 

Konkretno (sluzbeno, bez hackova/CFW-a/workarounda):

 

- PS Vita ima hardversku podrsku za PSP igre ali iskljucivo digitalnim putem preko PS Store-a

- PS Vita ima softversku emulaciju PS1 igara ali iskljucivo digitalnim putem (PS1 Classics - PS Store)

- PS Vita ima softversku emulaciju za PS Minis (male igre koje su dolazile za PSP i PS3)

 

- Prvi PS2 je imao hardversku podrsku za PS1 igre

- Noviji PS2 imaju softversku emulaciju PS1 igara

 

 

- PS3 ima softversku emulaciju PS1 igara

- Prvi PS3 je imao pravu hardversku emulaciju PS2 igara (svi naslovi podrzani)

- Noviji PS3 podrzavaju softversku PS2 emulaciju ali iskljucivo digitalnim putem (PS2 Classics - PS Store)

- Neke odredene PSP igre mozes igrati cak i na PS3 konzoli softverskom emulacijom

 

- PS4 ima softversku emulaciju PS2 igara ali iskljucivo digitalnim putem (PS2 Classics - PS Store)

- PS1 Classics koristi emulator (tudi, ne njihov) za pokretanje PS1 igara (samo odabrani naslovi).

 

Ne znam je li to sve, ispravite netocne navode.

 

 

picajzla0707 kaže...
lovac82 kaže...

 inace, nisam bas fan MS-ovih konzola buduci da je vecina igara naknadno dosla za PC

a što te to smeta, ne kužim

Nisam se bas precizno izrazio.... mislio sam da nemam bas razloga kupovati njihovu konzolu kada vise manje sve Xbox naslove (ekskluzive) imam i na PC-u. Doslovno bih Xbox kupovao zbog par igara....     najradije bih ja imao sve na PC-u ali realnost i moje zelje nemaju veze jedno s drugim. Izuzetak je da se konzola probije  (ipak je Xbox jaci) pa da mi to omoguci igranje PS4/PS5 igara na Xboxovoj konzoli, ipak su bazirani na istoj CPU/GPU arhitekturi, teoretski postoji sansa za to.

 

nixass kaže...
lovac82 kaže...
Trenutna situacija sa PS4 je da developeri pojedine stvari stavljaju na disk na desetke mjesta, samo da se ne gubi na seek time tokom igranja, zato i imamo igre od 100+ GB.
PS5 bi to trebao drasticno promijeniti, kolko ce to biti relna razlika vidjet cemo.

BTW gdje si uopce cuo da bi PS5 mogao podrzavati PS1<>PS3 igre? Meni je to totalni nonsense, pogotovo za PS3 koji je drukciji od valjda svega sto je ikada izaslo, a vjerujem da ni dan danas developeri nisu na cisto kako totalno iskoristit taj PS3 hadrver.

PS1 i PS2 se daju softverski emulirati, al sumnjam da ce ici na to

 Pa cijelo vrijeme se pricalo o tome, hrpa glasina, a neki od njih (izvori) su/imaju i reputaciju odredenu. Sto se tice PS3, da, taj dio jedino i mene kopka jer ne znam bas da ce se moci lako emulirati pa cak i na PS5 konzoli. S druge strane PS1/PS2 bi trebali moci bez problema emulirati, pa mozda cak i PSP (cak i hardverski jer tko zna, mozda su ugradili.... ukoliko ne, onda softverski isto tako bez vecih problema ukoliko im je to u interesu).

 

Podrska za PS4 igre je donekle logicna jer je PS5 djelomicno baziran na PS4 arhitekturi isto kao sto su noviji AMD/Intel procesori podrzavaju x86 instrukcije itd koje podrzavaju i njihovi stariji procesori.

Whenever there&#39;s light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 21:27 (lovac82).
8 godina
offline
Microsoft objavio detaljne specifikacije za Xbox S

Meni se cini da se njima jednostavno neda zezat sa tim dok je xbox primoran to radit zbog nedostatka igara, a nece se previse ljudi žalit.
PS4 igre ce se moc igrat i meni je to dovoljno

Kad pogledamo koje ekskluzive je Xbox imao
Forza 5-6-7
Forza Horison 2-3-4
Cracdown 3
Dead Rising 3
Gears 4-5

Halo 5
Quantum Break
Ryse: Son of Rome
Sea of Thieves
State of Decay 1-2
Titanfall
i jos neke slabije igre

 

Koja tu igra vristi KUPI KONZOLU!!!!!  ?

Od toga dobre su Forza Horizon, Forza 5 je bila sranje dok je 6 bila odlicna
Crackdown je ispo sranje, Dead Rising Nist posebno, Gearsi su oke , Halo je bio oke no nist posebno, Quantum se nije proslavio kao nit Ryse, Sea of Thieves mozda sad nekaj valja al kod izlaska je bio katastrofa, State of Decay nisam bas pratio no po metacriticu nije to bog zna kaj igra

Ali Titanfall je bio igra zbog koje su PS4 igraci slinili, al to sad vise nije niti vazno.

Uglavnom jako jako mlaka generacija za microsoft zato su gurali Xbox360 igre i Gamepass gdje daju nove igre koji bi na PS4 platio 60$ gotovo besplatno. Gube lovu da bi mozda dugorocno profitirali i stvorili neki smisao postojanja te konzole.

If Microsoft ever made a product that didn&#39;t suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 22:16 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft objavio detaljne specifikacije za Xb
nixass kaže...

Grafička kartica 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU

 

vs.

RX 5700 XT:

RX 5700 XT uses a fully enabled Navi 10 chip, featuring a total of 40 compute units and 2560 shaders. Peak compute tops out at 9.75TF

 

bas me zanima kak ce to izgleda u praksi kod PS5 i XB.

Nadam se da ce Sony opet obrisat pod Microsoftom.

 Jadno..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Microsoft objavio detaljne specifikacije za Xbox S

Inace, Sony je zatrazio patent za emulaciju starijih konzola, poboljsanje slike/prikaza/grafike koristeci AI i sl. ni vise ni manje nego za PS1, PS2, PS3 i PS4 konzole.

 

Ako je par pojedinaca uspjelo razviti rpcs3 emulator koji se vrti solidno cak i na AMD FX procesorima (procesori koji su slabasni) onda ne vidim razloga da to ne moze napraviti jedan Sony koji ima puno strucniji tim i hrpu love (doduse, onaj glavni rpcs3 dev je bome genijalac samo takav). Nadam se da nas Sony nece razocarati na tom polju...

Whenever there&#39;s light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 2:43 (lovac82).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice