Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows 10

poruka: 124
|
čitano: 25.910
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows 10 ".
15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows

uh, siroti mali stvor.. nešto te uzrujava? Sad će te striček oldy utješiti.. jer ipak je on the šerif i ono što kaže je zakon...

btw, dao sam ti citate-linkove na trenutno važeći zakon, dok je isti članak iz 2008me upravo zato da istakne bitno, tj ako znaš i želiš čitati, ako želiš argumentirano raspravljati.. ili ako imaš requirementse koji to udovoljavaju. Ako nemaš, sorry, zelen si :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...

uh, siroti mali stvor.. nešto te uzrujava? Sad će te striček oldy utješiti.. jer ipak je on the šerif i ono što kaže je zakon...

btw, dao sam ti citate-linkove na trenutno važeći zakon, dok je isti članak iz 2008me upravo zato da istakne bitno, tj ako znaš i želiš čitati, ako želiš argumentirano raspravljati.. ili ako imaš requirementse koji to udovoljavaju. Ako nemaš, sorry, zelen si :)

Ti si miljama od zakona i ikakve prakse.

Samo si ti u stanju od jednostavne teme i jednostavnog problema koji se rješava desetinama puta na dnevnoj bazi zakomplicirati sve - od selotejpa do zakona.

16 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...

 -tj kaže što? Kupiš laptop, kupiš ram, tražiš ugradnju + da sad ne citiram post ogdje je servis iza ugla, ne što ja kažem nego on..

A što će ti servis?

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...

-tj što on tu kaže? Ne ugrađuej trgovac, nego ovlašteni servis.

Prvo, ono što ne mora ugraditi ovlašteni servis, može ugraditi bilo koji servis. Može i kupac sam, ali onda preuzima odgovornost - RAM i HDD traže određene mjere preostrožnosti pri ugradnji - ako dođe do kvara jer nisu poštovane (disk pade na pod, ram počešljaš po vunenom džemperu), odgovorna je osoba koja je izvršila ugradnju. Zato se proizvođač ograđuje da to mora obaviti stručna osoba.

 

Drugo, ono što zahtjeva rastavljanje uređaja dalje od točke koju je proizvođač predvidio van servisa, mora, zbog garancije raditi ovlašteni servis. Međutim, odnos servisa i proizvođača, odnosno distributera (u zakonodavstvu, onog tko uređaj stavlja na tržište) je njihova interna stvar - trgovac, koji u istom poduzeću ima i servis, šalje dopis distributeru "alo, rođo, mogu ja tu dodati RAM-a, oćete priznati garanciju", ovaj šalje dopis "mere, deri rođo" i puf - servis trgovca je postao ovlašten.

 

Kao što si iskasapio i izrezao zakon, isto si napravio i s mojim komentarom da bi nategao vodu na svoj mlin. 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 23:18 (MrBlc).
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...

uh, siroti mali stvor.. nešto te uzrujava? Sad će te striček oldy utješiti.. jer ipak je on the šerif i ono što kaže je zakon...

btw, dao sam ti citate-linkove na trenutno važeći zakon, dok je isti članak iz 2008me upravo zato da istakne bitno, tj ako znaš i želiš čitati, ako želiš argumentirano raspravljati.. ili ako imaš requirementse koji to udovoljavaju. Ako nemaš, sorry, zelen si :)

Daješ link na prastari zakon iz doba Rima. I još je situacija na terenu sasvim drugačija od tvoje teorije. Ovakav poraz nisi već dugo doživio.

4 godine
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...

 

pa sad jel se svađamo da može ili ne može, što je po pravilima što nije? itd.. :)

 Već ti je napisano da - može. A ti drvi po svom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
MrBlc kaže...
ihush kaže...

-tj što on tu kaže? Ne ugrađuej trgovac, nego ovlašteni servis.

Prvo, ono što ne mora ugraditi ovlašteni servis, može ugraditi bilo koji servis. Može i kupac sam, ali onda preuzima odgovornost - RAM i HDD traže određene mjere preostrožnosti pri ugradnji - ako dođe do kvara jer nisu poštovane (disk pade na pod, ram počešljaš po vunenom džemperu), odgovorna je osoba koja je izvršila ugradnju. Zato se proizvođač ograđuje da to mora obaviti stručna osoba.

 

Drugo, ono što zahtjeva rastavljanje uređaja dalje od točke koju je proizvođač predvidio van servisa, mora, zbog garancije raditi ovlašteni servis. Međutim, odnos servisa i proizvođača, odnosno distributera (u zakonodavstvu, onog tko uređaj stavlja na tržište) je njihova interna stvar - trgovac, koji u istom poduzeću ima i servis, šalje dopis distributeru "alo, rođo, mogu ja tu dodati RAM-a, oćete priznati garanciju", ovaj šalje dopis "mere, deri rođo" i puf - servis trgovca je postao ovlašten.

 

Kao što si iskasapio i izrezao zakon, isto si napravio i s mojim komentarom da bi nategao vodu na svoj mlin. 

 gle..

- ugradnja komponente, ako je proizvođač tako predvidio-omogućio, je bez posljedica za jamstvo i tad može npr korisnik sm ugraditi ram, ne gubi jamstvo. To je jedna stvar, odvojena od sasvim različite stvari da trgovac prodaje izmjenjen proizvod, tj ideja-pitanje zašto prodaju sa samo 4gb zašto ne dodaju +4 na što je marko rekao da gubi jamstvo. Ne, ne gubi jamstvo, odnosno ako je takav uređaj da ga može otvoriti-ugraditi isključivo ovkašteni-stručni servis tad je to uvjet, ali normalni uređaji su predviđeni a time i dozvoljeni, pa može kupac, može i trgovac tj ne gubi jamstvo zbog tog, ali nije tad problem jamstvo nego ROBA koja je kemijanje, koja ne postoji u ulazu malorodaje, za daljnju prodaju, za malog kupca tj kranjeg tj maloprodaja.

-da, ako zoveš rođu koji je ovlašten i ako on može delegirati ovlasti (nekim papinskim dekretom valjda..) tad ti možeš postati ovlašteni, jer je ovlaštni ovlastio, no ako nije tad nisi ovlašten i gdje se ta priča o rođi na telefonu pojavljuje? -tu  u tovojm pokušaju da nekako nešto poentiraš mada promašuješ u dvije odvojene stvatri za koje imputiraš da tvrdim suprotno, ne naprotiv, to je ok. Nešto sasvim drugo je može li to rođo telefonom, jer znaš distirbuter, ugovor i sl su ipak neke papirnate-pravne stvari koje proizvođač radi s distributerom.. a da netko ima takve ovlasti.. kul :) možda i liječe na daljinu?

 

-trgovac u maloprodaji ima ulaz robu, određeni brand, model, serija, specifikacije dok svaka komponenta ima odgovarajući SN tj oznaku proizvođača. Ništa, baš ništa drugo ne smije biti, ne smije trgovac ugraditi neku komponentu nekog branda, jer mu to ne dozvoljava prvo brand-vlasnik i pravila igre, zatim pravila maloprodaje, jamstvo proizvođača..

-.. a o priči kako se može imati u istom prostoru servis-trgovina.. da, postoji, no mora biti jasno-vidljivo odvojeno, pitaj se zašto? Zelenku čak datum zakona predstavlja problem? ISti zakon kojeg u istom citatu dam paralelno i time zelenko misli poentirati tj 2008ma? i važeći a to upravo zato da prikažem samo tu razliku, tj riječ više, vidljivo odvojen vs odvojen, tj po tome je moguće imati servis-trgovinu u istom prostoru i zato je takva formulacija ali to mora biti vidljivo odvojeno, jer su dvije odvojenen djelatnosti, struke itd. Poentirate na tome, datumu? Kako? Što zakon kaže? Što vi kažete? .. no da, gledajući ekipu osvetnika u pohodu, na čelu s trolom poznatim iz svih tema, koji ništa pametnog ne kaže ali stalka i lupa TD.. ili šerif oldy koji je the big i ono što kaže je zakon, dd i mrblc kolateral-suborci iz nekog nepoznatog razloga dok je zelenko smo slučajni prolaznik.

 

-zakon. Odvojeno.

-pravila oko brnada, ništa bez dozvole vlansika branda, i ne, to ne radi rođo telefonom.

-ako je predviđeno, ako u manualu piše kako se ugrađuje RAM, tad kupac ne gubi jamstvo ugradnjom rama jednako kao što ne gubi točenjem goriva a to što pri tome može zapaliti auto nema baš nikakve veze s jamstvom i uvjetima jamstva pa ni za računalo koje može biti na sicu tako zapaljenog auta.

-pravi servis je i fizički odvojen, možete pogledati bilo koji veći pcshop/trgovinu koja ima i vlastiti servis, koji posluje duže od mjesec dana, pa ćete tako pronaći i radno vrijeme kao različito od trgovine npr vikendom što već samo za sebe govori što je to tj odvojena firma u kojoj radi srviser, stručan, ovlašten, ne rođo.. kako su poneki navikli ili kako misle šerifi koji su zakon za sebe.

 

-možemo još jednu riječ u raspravi rasčistiti? riječ može-mora, smije ili zakon, zabrana, dozvoljeno.. pa tako da, svatko može napraviti što želi, no ne znači da je to dozvoljeno da smije. Tako trgovac može ako želi napraviti bilo što, no ne smije. Pa ako netko semantički pita, može li trovac ugraditi .. može. Smije li? Ovisi. U pitanju o jamstvu, smije, tj ako je uređaj takav da se može tad to može i sam kupac, ali ono što mali zeleni ne razlikuju, nije isto da kupac dođe, kupi lap i dodatni ram, od ideje da trgovac to složi i tako prodaje robu... to nije isto, pravno-poslovno-knjigovodstvno-stručno. Na što zelenko kaže da kupac može sekundu kasnije dodati ram na račun da.. to su tad dvije odvojene stavke, laptop proizvođača s jamstvom, s ulaznom fakturom za tu konkretnu robu-sn i izlaz na kasi tj prodaja. Može-smije? Prije prodaje tj kao robu? ne, jer brand ne dozvoljava i ne može rođo pero telefonom to dozvoliti kao ni zakon o trgovini jer trgovina nije proizvodnja, tj tad može ako želi registrirati svoj brand 'zdelanac' i proizvoditi računalo po svojim specifikacijma od dijelova koji su tad ulaz u proizvodnju (ne u maloprodaju) tj klasično slaganje komponenti što radi svaka trgovina ali bez branda tj tad ne prodaju računalo nego komponente. U slučaju laptopa nema takve prodaje jer je to brand kao hp-lenovo-asus--itd.. i svaki ima svoje uvjete, jamstvo, design, specifikacije.. a trgovac je samo karika u lancu koja ne smije ništa promijeniti na maloprodajnom artiklu-paketu, čak ni reklamni dio .. tj trgovina je samo posrednik. Ili-ili, ili je trgovac ili serviser ili proizvođač ili distributer.. ili, odvojeno, ne i u istom trenutku mada mali mogu biti onemanband i zazo zakon dozvoljava male servise-trgovine uz to da mora biti vidljivo odvojeno tj ako ti se malo 'pomješa' roba na polici tad ide kazna, jednako kao što za par kuna razlike u kasi ide kazna kafiću pa svi imaju pepeljaru sa strane za tu siću-razliku.. do kase ali ne u kasi, ista razlika mada početnicima izgleda kao 'nevažna'.

itd itd.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows

I ponovno prokušana metoda, u nedostatku argumenata ide nečitljiva plahta teksta koju nitko nema živaca ni vremena čitati, a u kojoj nije iznesen niti jedan argument niti je rečeno ništa što već nije rečeno....

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
MrBlc kaže...

I ponovno prokušana metoda, u nedostatku argumenata ide nečitljiva plahta teksta koju nitko nema živaca ni vremena čitati, a u kojoj nije iznesen niti jedan argument niti je rečeno ništa što već nije rečeno....

 -to što su tvoj plahte čitljivije nije argument, tj čitati treba znati, malo uložiti truda ili želje ako se želi raspravljati, argumentirano.. no s druge strane ne vidim tu želju nego nešto treće.. sveti boj koalicije protiv mrskog neprijatelja.. pa ok. :)

-koji argument si dao? ili se pozivaš na viši autoritet npr oldiggiya-šerifa koji kaže da/ne i to je tad tako?

-zakon nije argument?

-trgovina i rođo na telefonu su tvoj doseg?

-misliš da ste na istoj strani ti i npr zelenko? malo ste kontradiktorni, nespretni.. no proći će :) dok slabašni živci nisu stvar teme niti to mogu fixati-patchirati tipkanjem, pa sorry to riješi negdje drugdje.

 

-točno, sve je već više puta rečeno, ponovi-prođi, izvuci tko je što rekao-natipkao pa rezimiraj, kritiziraj, ispravi, argumentiraj.. možeš? Nemaš živaca? nedostatak resursa? :) što će ti tad upetljavanje u sveti boj.. smisao?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows

@ihush

Gle, druže... Drag si nam, zekamo se, nekakvi smo forumski pajdaši, ali moraš shvatiti da ne možeš o svemu znati sve te da postoje osobe koji se sa time svakodnevno susreću u svom poslu te ti iz prve ruke iznose kako to u praksi izgleda.

Naravno da nitko od njih nekrši zakon, no glavni problem je kaj ti ne znaš kako se zakon ustvari provodi. Par puta ti rekoh da ne možeš nogomet naučiti igrati samo gledajući video klipove.

Ima i još jedan problem koji kod tebe često ispliva, a to je da ne želiš prihvatiti da zakon nepravi razliku između laptopa, mobitela, automobila, ili kubika ogrjevnog drveta. Tamo di zakon pravi razliku, to je i pojedinačno navedeno ( jednokratni proizvodi tipa kino ulaznice i sl )..... Nikakvi problem nije kaj se u knjigovodstvu firme umjesto ulaznih artikala šperploče i štafli i brave odjednom pojavi novonastali artikal sobna vrata... Kompjuteri nisu nikakav izuzetak...

Vidim i problem u tome kaj ti misliš da su te garancije i jamstva nekakvi veliki bauk uvoznicima i trgovcima. Nisi nikad radio vjerojatno u tome, jer da jesi onda bi vidio lanac ( npr MSAN, eKupi, mr servis...) vidio bi te prodane količine, gomile miliona na računima, a problemi koje ti voliš napuhati se svode na promile i njima su totalno beznačajni u ukupnom poslovanju.

Na eKupi sam si našao laptop, zamolio da u njega ugrade duplo rama, to su i učinili i tako mi ga poslali, naziv računala je bio isti kao u webshopu uz dodano slovo b a cijena uvećana za pločicu rama. I uredno dobio i papirnato jamstvo na taj i takav uređaj kakav su mi dostavili... Ti baš radiš famu od svega, a u pravom biznisu su to sitnice koje se svakodnevno dešavaju i rješavaju.

Moj kompa ima tvrtku koja ti čak i modificira i hardver i softver shodno tvojim željama na uređaju kojeg ti prodaju, i nikad im nijedan brend nije osporio reklamacije, jamstvo i sl....

Ja ti ovo pišem u dobroj namjeri,bez da u tvom stilu pozivam moderatore na reakciju jer debelo izlaziš iz teme, ali te želim podsjetiti da si ti to pokušavao u par tema.... Sudi i biće ti suđeno.... 😉

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 11:48 (bunker).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows

Zakon nije argument jer u zakonu ne piše ono što ti predstavljaš da piše - činjenica da trgovac ima neke obveze prema kupcu i da prodajni prostor mora biti odvojen od servisnog nema nikakve implikacije na ono o čemu pričamo.

 

Moj primjer s rođom je karikirani slučaj. Kako će interno u lancu dobave riješiti neke stvari je njihova stvar i ne tiče se ni tebe kao kupca ni inspekcije kao kontrolora koji provjerava da li se krši zakon, sve dok se zakon ne krši, i to samo oni dijelovi zakona koji se sankcioniraju po službenoj dužnosti. I usmeni dogovor je priznat pred zakonom, problem ga je dokazati, ali ako trgovac od dobavljača uzima stotine tisuća kuna robe mjesečno (pa čak i godišnje), on dobavljaču donosi više love nego bi potencijalna tužba, da ide igrati prljavo negiranjem usmenog dogovora, mogla donijeti, pa mu se ne isplati.

Ako ti tvrdiš da se zakon krši, onda ti trebaš argumentirati koji se to članak krši i kako, a ne ja da se ne krši. Ja mogu samo pobijati tvoje argumente. 

 

Razlika između mene i, npr "zelenka" je u tome što ja imam živaca objašnjavati kako se nešto može, dok on tvrdi da se može, točnije, pobija tvoju tvrdnju da se ne može - može se ako nije zabranjeno, a ti nisi dao argument da je zabranjeno općenito, već da bi moglo biti zabranjeno ako se uključene strane oko nečega ne mogu dogovoriti. Činjenica da se to radi i da nikom ne pada na pamet nikoga tužiti pokazuje da se ipak u pravilu dogovore i da je tvoj specijalni slučaj tek jedna rijetka iznimka.

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
bunker kaže...

@ihush

Gle, druže... Drag si nam, zekamo se, nekakvi smo forumski pajdaši, ali moraš shvatiti da ne možeš o svemu znati sve te da postoje osobe koji se sa time svakodnevno susreću u svom poslu te ti iz prve ruke iznose kako to u praksi izgleda.

Naravno da nitko od njih nekrši zakon, no glavni problem je kaj ti ne znaš kako se zakon ustvari provodi. Par puta ti rekoh da ne možeš nogomet naučiti igrati samo gledajući video klipove.

Ima i još jedan problem koji kod tebe često ispliva, a to je da ne želiš prihvatiti da zakon nepravi razliku između laptopa, mobitela, automobila, ili kubika ogrjevnog drveta. Tamo di zakon pravi razliku, to je i pojedinačno navedeno ( jednokratni proizvodi tipa kino ulaznice i sl )..... Nikakvi problem nije kaj se u knjigovodstvu firme umjesto ulaznih artikala šperploče i štafli i brave odjednom pojavi novonastali artikal sobna vrata... Kompjuteri nisu nikakav izuzetak...

Vidim i problem u tome kaj ti misliš da su te garancije i jamstva nekakvi veliki bauk uvoznicima i trgovcima. Nisi nikad radio vjerojatno u tome, jer da jesi onda bi vidio lanac ( npr MSAN, eKupi, mr servis...) vidio bi te prodane količine, gomile miliona na računima, a problemi koje ti voliš napuhati se svode na promile i njima su totalno beznačajni u ukupnom poslovanju.

Na eKupi sam si našao laptop, zamolio da u njega ugrade duplo rama, to su i učinili i tako mi ga poslali, naziv računala je bio isti kao u webshopu uz dodano slovo b a cijena uvećana za pločicu rama. I uredno dobio i papirnato jamstvo na taj i takav uređaj kakav su mi dostavili... Ti baš radiš famu od svega, a u pravom biznisu su to sitnice koje se svakodnevno dešavaju i rješavaju.

Moj kompa ima tvrtku koja ti čak i modificira i hardver i softver shodno tvojim željama na uređaju kojeg ti prodaju, i nikad im nijedan brend nije osporio reklamacije, jamstvo i sl....

Ja ti ovo pišem u dobroj namjeri,bez da u tvom stilu pozivam moderatore na reakciju jer debelo izlaziš iz teme, ali te želim podsjetiti da si ti to pokušavao u par tema.... Sudi i biće ti suđeno.... 😉

 -opet tipkaš bez da me čitaš.. jer ljudi imaju takve predrasude-želje, tvrdoglavost, što već.. Lupetaš svašta, kao kontraargument stvari-tvrdnje koje jednako ili drugim riječima kažem i ja.. no komunikacije nema, jer nema želje za komunikacijom-argumetnima-raspravom.. dok ima za svađom i sindrom krda :)

 

npr, kažeš, .. nađeš lap, online, naručiš + dodatni ram.. -da, i? Ja kažem nešto suprotno? Stvarno ne vidiš razliku, ''nijansu'' tu tome? OK, može biti klasično plahte i par stranica pa se preskoči-pomješa ili pogrešno-površno protumači. Dakle, ne kažem da se npr gubi jamstvo, naprotiv. PRoblem je što se tu napravila salata-sarma, mix trgovine-servisa-jamstva i to laici miješaju, možda iz neznanja, možda samo zato jer smo sad s druge strane barikada pa moraju biti protiv ili za.. tj svađa bez argumenata.

 

-npr što ti kažeš za servis-trgovinu i odvojeno?

-što kažeš na mrblicovog rođu koji mu telefonom kaže 'može'.. :)

... no ne želiš, jer imaš sasvim drugi cilj, neovisno o temi, argumentima, činjenicama.. kao i popularni jakovp.. čopor. Izabrao si stranu, ne činjenice. Zato je rasprava besmislena jer nije rasprava, odnosno, može, daj neki konkretan argument, nešto citiraj, nešto od raznih iznesenih tvrdnji, ne samo moje nego ostalih pa barem kao mišljenje, što misliš o rođi ili zakonu? Ništa? Naravno jer nije argument-rasprava.

 

modovi moderiraju.. tema? 32bit, krenulo na smisao postojanja u vrijeme 4+ gb rama i .. ugradnje. Tema? gubi li se ugradnjiom jamstvo, -ne. Može li trgovac tako prodavati, -ne. Zato to i ne radi, odnosno može kemijati, može svašta, no to nije ono što bi trebao-smio. Odvojeno, roba, specifikacije, brand itd..

-što je of? Ako je, tad su i ostali, kao i ti u istom offu, odnosno, trpi li time tema gašenje 32bitne verzije nešto? Može, modovi nek moderiraju.. to im je posao (i ovaj put ih ja ne prozivam nego ti..) :)

pa tad, što po tvom kriteriju radiš u temi kad npr spomeneš kubik drva ili kad netko spomene mjeveno-mješano meso kao argument? Pri tome kažem iggiju da ako misli na bureke tad je u pravu, ako misli na trgovinu, pc tad nije.. što ti kažeš? -Ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
MrBlc kaže...

..


Ako ti tvrdiš da se zakon krši, onda ti trebaš argumentirati koji se to članak krši i kako, a ne ja da se ne krši. Ja mogu samo pobijati tvoje argumente. 

..

 

 -ok, daj citat, gdje kažem da se zakon krši, u vezi čega?

-u vezi odvojenosti servis-trgovina ili prava trgovca na kemijanje s ulazom-izlazom robe, modifikacijama specifikacija branda i sl? Tebi to treba dokazivati?

-usmeni dogovor ne postoji u poslovanju, brandu, distibuciji tj kao da zaboraviš osobne dokumente, plaćaš kaznu, tj dovoljno da ti nemaš taj papir.. jer to si ti tad dužan dokazati, ne obrnuto, dakle, ima li trgovac takav ugovor s proizvođačem ili nema, je stvar postojanja tog ugovora i ako ga nema tad je prekršio uvjete zaštite copyrighta, branda i tržišna pravila.. -dustrubucija bilo čega bez odgovarajućeg ugovora je suprotno zakonu. Treba dokazivati? Npr imaš AGM-Mercedes.. što misliš, imaju li oni ugovor s vlasnikom branda ili im je to rođo telefonom rekao 'može'?.. Kad već karikiraš, ostani dosljedan pa pitaj rođu.. ili još bolje, provjeri malo što je brand, copyright i sl. i što si kao trgovac dužan obaviti da bi se tom djelatnosti mogao baviti, banalno, mora na ulaznim vratima imati izvješeno radno vrijeme i ako je otvoren-zatvoren suprtono od tog to je već kazna. Zar ne?

-što se desi kad u kasi imaš recimo 10kn viška? Što se desi ako roba na polici tj cijena nije ista s cijenom u kasi-računu? Što je npr s akcijom-sniženjima kao pravilo.. npr da je roba na sniženju izdovjena itd? Moram i to dokazivati zakonom? Kome, tebi, jakovu, bunkeru? Što dokazivati kad uopće nije stvar argumenta nego čoporatvne svađe u kojoj si izabrao busiju i dalje je sve mehanika.

-trgovac ne smije (ali može-fizički) neki latotp prodavati modificiran, tj može samo ono što je dao proizvođač, čak ni ambalažu ne smije promijeniti.. tj trgovac nije distributer mada može biti ista firma-vlansik, no ako ne možeš razlikovati te pravne osobe i ono što svaka od njih u svom dijelu lanca radi-smije-može tad.. ništa :) no tad ti ne mogu dokazati člankom zakona nešto što ne želiš razumjeti jer nije problem zakon nego način komunikacije u temi-svađi bez argumenata osim 'rođo je rekao'..

-evo, pitanje, što kaže bunker? -ništa. Što kaže oldiggy? što kaže dd? što kažeš ti ili zelenko? koji barem pristane na kombiaciju koju i bunker navodi, tj nešto kupiš + dodatno ram, i ako ne vidiš razliku tad što dalje? Dokazivati što, da ne čitaš (s razumijevnajem ili željom za raspavom nego za svađom neovisno o argumentima?)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows

@ihush

Nisi druže u pravu. Ja zaista čitam, koliko se ti god raspisao, no pitanje je čitaš li i ti.

Sudionici teme ti navode argumente, no ti ih neprihvataš kao argumente, a i olako si sklon etiketiranju i omalovažavanju sugovornika ako se ne slažu s tobom.

Opet ti velim, nepoznaješ kako stvari funkcioniraju u praksi. Ti pročitaš da zakon kaže da će se 10 kn viška u kasi kazniti. No prešutio da si bar 10 puta gledao i premijera i ministra financija koji kažu da će se sa sankcijama ići samo prema teškim recidivistima, jer država želi imati ulogu savjetodavca i usmjerivača a ne tamničara. Hoćeš reći da premijer i ministri krše zakon dok to govore pred kamerama ??

Ti nikako da shvatiš da trgovci nisu neki zli imperij, te nikako da shvatiš da je zakon tu kao korektiv a ne giljotina koja jedva čeka nečiji prekršaj da bi ga obezglavila.

Piše i u zakonu da se nevezanje pojasa kažnjava. Pa bar milion vozača u CRO se dnevno ne veže. I ajmo reći da od njih milion, možda 1000 zaustavi policija. I od tih tisuću opet najveći dio prođe sa usmenom ili pismenom opomenom bez da je itko zvao ikakve rođe, niti je policajac pritom kršio ikoji zakon.

Nekako ti imaš nahero shvaćanje biznisa, zakona.... Trgovci žive od kupaca, a zakon nije mač nego nastojanje da medjusobni odnosi budu čim uređeniji i na zadovoljstvo svih dionika....

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 12:54 (bunker).
16 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...
MrBlc kaže...

..


Ako ti tvrdiš da se zakon krši, onda ti trebaš argumentirati koji se to članak krši i kako, a ne ja da se ne krši. Ja mogu samo pobijati tvoje argumente. 

..

 

 -ok, daj citat, gdje kažem da se zakon krši, u vezi čega?

-u vezi odvojenosti servis-trgovina ili prava trgovca na kemijanje s ulazom-izlazom robe, modifikacijama specifikacija branda i sl? Tebi to treba dokazivati?

-usmeni dogovor ne postoji u poslovanju, brandu, distibuciji tj kao da zaboraviš osobne dokumente, plaćaš kaznu, tj dovoljno da ti nemaš taj papir.. jer to si ti tad dužan dokazati, ne obrnuto, dakle, ima li trgovac takav ugovor s proizvođačem ili nema, je stvar postojanja tog ugovora i ako ga nema tad je prekršio uvjete zaštite copyrighta, branda i tržišna pravila.. -dustrubucija bilo čega bez odgovarajućeg ugovora je suprotno zakonu. Treba dokazivati? Npr imaš AGM-Mercedes.. što misliš, imaju li oni ugovor s vlasnikom branda ili im je to rođo telefonom rekao 'može'?.. Kad već karikiraš, ostani dosljedan pa pitaj rođu.. ili još bolje, provjeri malo što je brand, copyright i sl. i što si kao trgovac dužan obaviti da bi se tom djelatnosti mogao baviti, banalno, mora na ulaznim vratima imati izvješeno radno vrijeme i ako je otvoren-zatvoren suprtono od tog to je već kazna. Zar ne?

-što se desi kad u kasi imaš recimo 10kn viška? Što se desi ako roba na polici tj cijena nije ista s cijenom u kasi-računu? Što je npr s akcijom-sniženjima kao pravilo.. npr da je roba na sniženju izdovjena itd? Moram i to dokazivati zakonom? Kome, tebi, jakovu, bunkeru? Što dokazivati kad uopće nije stvar argumenta nego čoporatvne svađe u kojoj si izabrao busiju i dalje je sve mehanika.

-trgovac ne smije (ali može-fizički) neki latotp prodavati modificiran, tj može samo ono što je dao proizvođač, čak ni ambalažu ne smije promijeniti.. tj trgovac nije distributer mada može biti ista firma-vlansik, no ako ne možeš razlikovati te pravne osobe i ono što svaka od njih u svom dijelu lanca radi-smije-može tad.. ništa :) no tad ti ne mogu dokazati člankom zakona nešto što ne želiš razumjeti jer nije problem zakon nego način komunikacije u temi-svađi bez argumenata osim 'rođo je rekao'..

-evo, pitanje, što kaže bunker? -ništa. Što kaže oldiggy? što kaže dd? što kažeš ti ili zelenko? koji barem pristane na kombiaciju koju i bunker navodi, tj nešto kupiš + dodatno ram, i ako ne vidiš razliku tad što dalje? Dokazivati što, da ne čitaš (s razumijevnajem ili željom za raspavom nego za svađom neovisno o argumentima?)..

Majke ti al' ga nadrobi...

Kakav servis? O čemu ti pričaš? Usmeni dogovor? Distributer / trgovina? Brand, copyright, tržišna pravila?

 

Ti nemaš ni najmanjeg pojma o čemu pričaš, modifikacije laptopa? Zabrane vendora? Mijenjanje ambalaže? Trgovac nije distributer? Znaš li uopće što je distributer? Pobogu, daj smiri hormone...

15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
Ja Ihushe-ve kobasice ne mogu više čitati.🤪
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
MrBlc kaže...

..


Ako ti tvrdiš da se zakon krši, onda ti trebaš argumentirati koji se to članak krši i kako, a ne ja da se ne krši. Ja mogu samo pobijati tvoje argumente. 

..

 

 -ok, daj citat, gdje kažem da se zakon krši, u vezi čega?

-u vezi odvojenosti servis-trgovina ili prava trgovca na kemijanje s ulazom-izlazom robe, modifikacijama specifikacija branda i sl? Tebi to treba dokazivati?

-usmeni dogovor ne postoji u poslovanju, brandu, distibuciji tj kao da zaboraviš osobne dokumente, plaćaš kaznu, tj dovoljno da ti nemaš taj papir.. jer to si ti tad dužan dokazati, ne obrnuto, dakle, ima li trgovac takav ugovor s proizvođačem ili nema, je stvar postojanja tog ugovora i ako ga nema tad je prekršio uvjete zaštite copyrighta, branda i tržišna pravila.. -dustrubucija bilo čega bez odgovarajućeg ugovora je suprotno zakonu. Treba dokazivati? Npr imaš AGM-Mercedes.. što misliš, imaju li oni ugovor s vlasnikom branda ili im je to rođo telefonom rekao 'može'?.. Kad već karikiraš, ostani dosljedan pa pitaj rođu.. ili još bolje, provjeri malo što je brand, copyright i sl. i što si kao trgovac dužan obaviti da bi se tom djelatnosti mogao baviti, banalno, mora na ulaznim vratima imati izvješeno radno vrijeme i ako je otvoren-zatvoren suprtono od tog to je već kazna. Zar ne?

-što se desi kad u kasi imaš recimo 10kn viška? Što se desi ako roba na polici tj cijena nije ista s cijenom u kasi-računu? Što je npr s akcijom-sniženjima kao pravilo.. npr da je roba na sniženju izdovjena itd? Moram i to dokazivati zakonom? Kome, tebi, jakovu, bunkeru? Što dokazivati kad uopće nije stvar argumenta nego čoporatvne svađe u kojoj si izabrao busiju i dalje je sve mehanika.

-trgovac ne smije (ali može-fizički) neki latotp prodavati modificiran, tj može samo ono što je dao proizvođač, čak ni ambalažu ne smije promijeniti.. tj trgovac nije distributer mada može biti ista firma-vlansik, no ako ne možeš razlikovati te pravne osobe i ono što svaka od njih u svom dijelu lanca radi-smije-može tad.. ništa :) no tad ti ne mogu dokazati člankom zakona nešto što ne želiš razumjeti jer nije problem zakon nego način komunikacije u temi-svađi bez argumenata osim 'rođo je rekao'..

-evo, pitanje, što kaže bunker? -ništa. Što kaže oldiggy? što kaže dd? što kažeš ti ili zelenko? koji barem pristane na kombiaciju koju i bunker navodi, tj nešto kupiš + dodatno ram, i ako ne vidiš razliku tad što dalje? Dokazivati što, da ne čitaš (s razumijevnajem ili željom za raspavom nego za svađom neovisno o argumentima?)..

Majke ti al' ga nadrobi...

Kakav servis? O čemu ti pričaš? Usmeni dogovor? Distributer / trgovina? Brand, copyright, tržišna pravila?

 

Ti nemaš ni najmanjeg pojma o čemu pričaš, modifikacije laptopa? Zabrane vendora? Mijenjanje ambalaže? Trgovac nije distributer? Znaš li uopće što je distributer? Pobogu, daj smiri hormone...

 -naravno.. a usmeni dogovor navodim ja ili tko? Pogubio si se  totalno. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...
Old Iggy kaže...

Majke ti al' ga nadrobi...

Kakav servis? O čemu ti pričaš? Usmeni dogovor? Distributer / trgovina? Brand, copyright, tržišna pravila?

 

Ti nemaš ni najmanjeg pojma o čemu pričaš, modifikacije laptopa? Zabrane vendora? Mijenjanje ambalaže? Trgovac nije distributer? Znaš li uopće što je distributer? Pobogu, daj smiri hormone...

 -naravno.. a usmeni dogovor navodim ja ili tko? Pogubio si se  totalno. :)

Zakon (ZOO) definira usmene ugovore. Svaka strana nakon toga može i tražiti tako što napismeno.

Usmena odobrenja / ugovaranja / dogovoaranja su normalna stvar, posebno kad je nešto hitno.

15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
Old Iggy kaže...

Majke ti al' ga nadrobi...

Kakav servis? O čemu ti pričaš? Usmeni dogovor? Distributer / trgovina? Brand, copyright, tržišna pravila?

 

Ti nemaš ni najmanjeg pojma o čemu pričaš, modifikacije laptopa? Zabrane vendora? Mijenjanje ambalaže? Trgovac nije distributer? Znaš li uopće što je distributer? Pobogu, daj smiri hormone...

 -naravno.. a usmeni dogovor navodim ja ili tko? Pogubio si se  totalno. :)

Zakon (ZOO) definira usmene ugovore. Svaka strana nakon toga može i tražiti tako što napismeno.

Usmena odobrenja / ugovaranja / dogovoaranja su normalna stvar, posebno kad je nešto hitno.

 -to odgovaraš meni? zašto? tj zašto bi meni usmeni dogovor-ugovor bio bitna stvar? Tj tko je uveo usmeni dogovor ili 'rođu'..?

a nakon tog, može pliz? .. može jedan primjer usmenog dogovora koji nije popraćen odgovarajućim papirom u biznisu, trgovini, bilo čemu osim na placu? Kad kupuješ psa-mačku-bicikl.. papiri.

-distribucija bilo čega bez odgovarajućeg ugovora je zabranjeno-kažnjivo.. osporavaš tu tvrdnju? Postoji primjer usmene distribucije u modernom biznisu ili je tako rekao neki faraon-car pa je to tako?

-.. jednako kao da kažeš da postoji trgovina na crno.. da postoji, i?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
Old Iggy kaže...

Majke ti al' ga nadrobi...

Kakav servis? O čemu ti pričaš? Usmeni dogovor? Distributer / trgovina? Brand, copyright, tržišna pravila?

 

Ti nemaš ni najmanjeg pojma o čemu pričaš, modifikacije laptopa? Zabrane vendora? Mijenjanje ambalaže? Trgovac nije distributer? Znaš li uopće što je distributer? Pobogu, daj smiri hormone...

 -naravno.. a usmeni dogovor navodim ja ili tko? Pogubio si se  totalno. :)

Zakon (ZOO) definira usmene ugovore. Svaka strana nakon toga može i tražiti tako što napismeno.

Usmena odobrenja / ugovaranja / dogovoaranja su normalna stvar, posebno kad je nešto hitno.

 -to odgovaraš meni? zašto?

Vidi gore...

15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows

vidi dolje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...
MrBlc kaže...

..


Ako ti tvrdiš da se zakon krši, onda ti trebaš argumentirati koji se to članak krši i kako, a ne ja da se ne krši. Ja mogu samo pobijati tvoje argumente. 

..

 

 -ok, daj citat, gdje kažem da se zakon krši, u vezi čega?

-u vezi odvojenosti servis-trgovina ili prava trgovca na kemijanje s ulazom-izlazom robe, modifikacijama specifikacija branda i sl? Tebi to treba dokazivati?

-usmeni dogovor ne postoji u poslovanju, brandu, distibuciji tj kao da zaboraviš osobne dokumente, plaćaš kaznu, tj dovoljno da ti nemaš taj papir.. jer to si ti tad dužan dokazati, ne obrnuto, dakle, ima li trgovac takav ugovor s proizvođačem ili nema, je stvar postojanja tog ugovora i ako ga nema tad je prekršio uvjete zaštite copyrighta, branda i tržišna pravila.. -dustrubucija bilo čega bez odgovarajućeg ugovora je suprotno zakonu. Treba dokazivati? Npr imaš AGM-Mercedes.. što misliš, imaju li oni ugovor s vlasnikom branda ili im je to rođo telefonom rekao 'može'?.. Kad već karikiraš, ostani dosljedan pa pitaj rođu.. ili još bolje, provjeri malo što je brand, copyright i sl. i što si kao trgovac dužan obaviti da bi se tom djelatnosti mogao baviti, banalno, mora na ulaznim vratima imati izvješeno radno vrijeme i ako je otvoren-zatvoren suprtono od tog to je već kazna. Zar ne?

-što se desi kad u kasi imaš recimo 10kn viška? Što se desi ako roba na polici tj cijena nije ista s cijenom u kasi-računu? Što je npr s akcijom-sniženjima kao pravilo.. npr da je roba na sniženju izdovjena itd? Moram i to dokazivati zakonom? Kome, tebi, jakovu, bunkeru? Što dokazivati kad uopće nije stvar argumenta nego čoporatvne svađe u kojoj si izabrao busiju i dalje je sve mehanika.

-trgovac ne smije (ali može-fizički) neki latotp prodavati modificiran, tj može samo ono što je dao proizvođač, čak ni ambalažu ne smije promijeniti.. tj trgovac nije distributer mada može biti ista firma-vlansik, no ako ne možeš razlikovati te pravne osobe i ono što svaka od njih u svom dijelu lanca radi-smije-može tad.. ništa :) no tad ti ne mogu dokazati člankom zakona nešto što ne želiš razumjeti jer nije problem zakon nego način komunikacije u temi-svađi bez argumenata osim 'rođo je rekao'..

-evo, pitanje, što kaže bunker? -ništa. Što kaže oldiggy? što kaže dd? što kažeš ti ili zelenko? koji barem pristane na kombiaciju koju i bunker navodi, tj nešto kupiš + dodatno ram, i ako ne vidiš razliku tad što dalje? Dokazivati što, da ne čitaš (s razumijevnajem ili željom za raspavom nego za svađom neovisno o argumentima?)..

 Iz poruke u poruku polako odstupaš od onoga što si u početku tvrdio i ponavljaš ono što smo ti trojica napisali, svaki na svoj način. Možda nakon 500 poruka napišeš isto što i mi.

15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...
MrBlc kaže...

..


Ako ti tvrdiš da se zakon krši, onda ti trebaš argumentirati koji se to članak krši i kako, a ne ja da se ne krši. Ja mogu samo pobijati tvoje argumente. 

..

 

 -ok, daj citat, gdje kažem da se zakon krši, u vezi čega?

-u vezi odvojenosti servis-trgovina ili prava trgovca na kemijanje s ulazom-izlazom robe, modifikacijama specifikacija branda i sl? Tebi to treba dokazivati?

-usmeni dogovor ne postoji u poslovanju, brandu, distibuciji tj kao da zaboraviš osobne dokumente, plaćaš kaznu, tj dovoljno da ti nemaš taj papir.. jer to si ti tad dužan dokazati, ne obrnuto, dakle, ima li trgovac takav ugovor s proizvođačem ili nema, je stvar postojanja tog ugovora i ako ga nema tad je prekršio uvjete zaštite copyrighta, branda i tržišna pravila.. -dustrubucija bilo čega bez odgovarajućeg ugovora je suprotno zakonu. Treba dokazivati? Npr imaš AGM-Mercedes.. što misliš, imaju li oni ugovor s vlasnikom branda ili im je to rođo telefonom rekao 'može'?.. Kad već karikiraš, ostani dosljedan pa pitaj rođu.. ili još bolje, provjeri malo što je brand, copyright i sl. i što si kao trgovac dužan obaviti da bi se tom djelatnosti mogao baviti, banalno, mora na ulaznim vratima imati izvješeno radno vrijeme i ako je otvoren-zatvoren suprtono od tog to je već kazna. Zar ne?

-što se desi kad u kasi imaš recimo 10kn viška? Što se desi ako roba na polici tj cijena nije ista s cijenom u kasi-računu? Što je npr s akcijom-sniženjima kao pravilo.. npr da je roba na sniženju izdovjena itd? Moram i to dokazivati zakonom? Kome, tebi, jakovu, bunkeru? Što dokazivati kad uopće nije stvar argumenta nego čoporatvne svađe u kojoj si izabrao busiju i dalje je sve mehanika.

-trgovac ne smije (ali može-fizički) neki latotp prodavati modificiran, tj može samo ono što je dao proizvođač, čak ni ambalažu ne smije promijeniti.. tj trgovac nije distributer mada može biti ista firma-vlansik, no ako ne možeš razlikovati te pravne osobe i ono što svaka od njih u svom dijelu lanca radi-smije-može tad.. ništa :) no tad ti ne mogu dokazati člankom zakona nešto što ne želiš razumjeti jer nije problem zakon nego način komunikacije u temi-svađi bez argumenata osim 'rođo je rekao'..

-evo, pitanje, što kaže bunker? -ništa. Što kaže oldiggy? što kaže dd? što kažeš ti ili zelenko? koji barem pristane na kombiaciju koju i bunker navodi, tj nešto kupiš + dodatno ram, i ako ne vidiš razliku tad što dalje? Dokazivati što, da ne čitaš (s razumijevnajem ili željom za raspavom nego za svađom neovisno o argumentima?)..

 Iz poruke u poruku polako odstupaš od onoga što si u početku tvrdio i ponavljaš ono što smo ti trojica napisali, svaki na svoj način. Možda nakon 500 poruka napišeš isto što i mi.

 -možda ti nakon 500 čitanja.. s razumijevanjem, pokušaj, uspiješ pročitati tko što piše, tj da od prve stranice pišemo isto-slično, tj da se pogrešno interpertira ili podvaljuje nešto treće, od strane tebe, mrblica itd.. pa pliz, vrati s ena početak..

-kažeš, možeš kupiti laptop+ram+ugradnju.. da. (slažemo se) -jasnije? Ako nije, uzaludno ali možeš ponoviti, vrati se na početak i probaj bez predrasude-svađe pročitait natipkano, tj možda tad vidiš što tvrdim-objašnjavam i greške koje su čak i normalne, površno čitanje i sl. ili kad se izvuče neka riječ iz kontektsta, npr jamstvo ili servis..

na to što ti kažeš kao prijedlog, što ne osporavam, ne ispravljam.. dođe mrblc s idejom da tvrdim što?.-- da je neki rođo ovlastio telefonom? Tj može problem biti moje tipkanje, čitljivost-nepregledno, no ne pišem tu priče za djecu, kao što mi rečenice oldija da/ne nisu pisanje-rasprava nego samo 'šerifski' status s visina bez pokrića. Što reć na jakovp-a.. trola, kao i na buknera koji želi nekako uzvratiti mada će me nazvati 'pajdo-frende..' tj uopće nije važno argumentirati nego čoporativno nadglasati?

-dam ti link + citat novog-važećeg zakona i to ti nije dovoljno dok paralelno dam citat istog zakona starije verzije gdje je jedna riječ različita, odovjeno i vidljivo odvojeno. No to tumačiš kako? Kao davanje prastarog zakona? Smiješno.. tj trenutni važeći, dok je iz 2008me samo paralelni primjer i razlika koja dozvoljava upravo ono što prije pitaš, a to je da može servis i trgovina biti u istoj prostoriji ako su vidljivo odvojene jer su to dvije odvojene djelatnosti i to je zbog 'malih', dok veći imaju fizički odvojen servis + često servis nije u istom mjestu ... osim kad ''rođo'' to obavi mobitelom na daljinu. :)

 

stvarno, probaj prolistati prvu stranicu.. možda tad vidiš da dio imamo različito, dio jednako tumačenje, kao i što na svaki post s kojim se slažem to označim palcem gore, odnosno ako se ne slažem navedem-argumentiram ili barem pokušam. Što vidiš na prvoj stranici? Negdje te ispravljam? U čemu? Što se dešava na drugoj stranici nadalje? Argumenti, zakoni? Zato jer to kaže 'šerif' je nešto po pravilima? Objektivnost ili navijanje? Pogledaj malo tj za tebe ima šanse, za okorjele protivnike ne baš.. tj male šanse su da će itko promiejniti stav neovisno o argumentima, ali barem si daj šansu za svoju procjenu o čemu se radi, što je zakon i sl. ne podleći krdu jer si sad s druge strane barikade mada 90% kažem ''slažem se..'' .. odovjeno, jamstvo vrijedi ili ne, odvojeno trgovac nešto može ili ne smije, odvojeno nije mljeveno meso-burek nego računala +brandovi i teh.roba u registriranoj trgovini vs placa ili usmenih dogovora kao običajnog prava itd itd..

 

-što je sad posljednja tvrdnja npr iggiya? da je dovoljan usmeni dogovor (kad je hitno?) .. a kad je to hinto u trgovini, ono policija bez naloga, požar, hitna.. pa tako trgovac kaže da nema deklaraciju ili račun jer je hitno-žurba? Smiješno? Da bilo bi smiješno kad razlog takvog oponiranja ne bi bio refleks krda ili borbe protiv, neovisno o argumentima koje nabacuju ko kifle.. kao 'rođo'.

-ja sam u primjeru uveo ''peru'' trgovca-servisera, ostalo su zakon, pravila, ugovori, ne moje tumačenje ili svađa s npr bunkerom dok jakovp-a ne treba ni komentirati, tj što on konkretno doprinosi temi-forumu? Iznenađuje stvarno mr.blc ... no vjerojatno je 'solidarnost' sa suborcima razlog, no iznenađuje, dok bunker radi očekivano, ništa.

 

Odnosno, primijeti da meni mr.blc 'objašnjava' ono što ne sporim tj ono što ti navodiš kao mogućnost.. npr ugradnju dodatnog rama.. a svađamo se oko čega? argumenti? :) Bunker ima argument! tj da s možda ljudi voze bez pojasa a da nisu pri tome svi kažnjeni. To je argument? Za što je to argument ili ako sad napišem 2+2=4 time sam dokazao što? .. možda to da nema što konkretnije napisati ali piše? Možda to da je protiv iz 'političkih' razloga kao i jakovp? .. suborac? Smiješno-tužno :))

 

prolistaj, provjeri što je napisano i što tvrdim-pišem, izvuci citat pa mi tad objasni. Bit ću zahvalan, ispričati se itd.. možda nesporazum? Ok, moje tipkanje nije lako štivo, nije za djecu.. nije za sve forumaše, no oni koji žele sudjelovati tad čitaju, oni koji ne žele, preskoče. Najgore je kritizirati bez čitanja ili razumijevanja, odnosno po 'političkoj-suboračkoj' dužnosti :) i tad ostajemo u rovovima, mada nitko ne zna oko čega se svađamo.. možda 'rođo' zna?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows

@ihush

Ne kompa, ne samo da griješiš nego i lažeš a i ignoriraš izrečeno.

Ti si tvrdio da ne može trgovac ugraditi dio jer ima ulaz robe po komponentama i sl. Kolege su ti pojasnili kako se to u praksi vrlo lako i posve zakonito rješava. Njihove odgovore si jednostavno zanemario i tvrdiš da im je cilj samo svađa i čoporativno cipelarenje iako ti je svatko od njih i to više puta probao pojasniti da biznis danas funkcionira vrlo brzo i fleksibilno i pritom ne krši niti jedan zakon.

I ja sam ti probao pojasniti kako su na ulaznim fakturama šperploča i štafle i brava a na izlaznoj fakturi su sobna vrata, ali i taj odgovor si posve zanemario i tvrdiš da ništa nisam konkretnog rekao ....

Da, i šperploča, i automobil i laptop su istovrsni glede zakona u smislu robe, potrošača i sl...

Pitaš kakve veze ima prometna kazna sa time ? Pa ima veze u kontekstu da napokon shvatiš da nismo u matrici kojom upravlja algoritam, nego smo u stvarnom svijetu kojeg ti fakat izgleda nerazumiješ, ili ti je dosadno pa fakat samo trolaš u nedogled. Jel ti shvaćaš da je višak u kasi kažnjiv ? A jel ikako možeš povezati u taj film izjave premijera i ministara da većina takvih prekršaja ipak neće biti kažnjena ? Znam da puno tražim, ali da li sada možeš shvatiti da premijer i ministri tim izjavama nisu prekršili zakon koji kaže da je višak u kasi kažnjiv ?? Ako i nekužiš, nema ljutnje, jer da je to baš lako onda suci i odvjetnici nebi bili tako dobro plaćeni....
15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
bunker kaže...

@ihush

Ne kompa, ne samo da griješiš nego i lažeš a i ignoriraš izrečeno.

Ti si tvrdio da ne može trgovac ugraditi dio jer ima ulaz robe po komponentama i sl. Kolege su ti pojasnili kako se to u praksi vrlo lako i posve zakonito rješava. Njihove odgovore si jednostavno zanemario i tvrdiš da im je cilj samo svađa i čoporativno cipelarenje iako ti je svatko od njih i to više puta probao pojasniti da biznis danas funkcionira vrlo brzo i fleksibilno i pritom ne krši niti jedan zakon.

I ja sam ti probao pojasniti kako su na ulaznim fakturama šperploča i štafle i brava a na izlaznoj fakturi su sobna vrata, ali i taj odgovor si posve zanemario i tvrdiš da ništa nisam konkretnog rekao ....

Da, i šperploča, i automobil i laptop su istovrsni glede zakona u smislu robe, potrošača i sl...

Pitaš kakve veze ima prometna kazna sa time ? Pa ima veze u kontekstu da napokon shvatiš da nismo u matrici kojom upravlja algoritam, nego smo u stvarnom svijetu kojeg ti fakat izgleda nerazumiješ, ili ti je dosadno pa fakat samo trolaš u nedogled. Jel ti shvaćaš da je višak u kasi kažnjiv ? A jel ikako možeš povezati u taj film izjave premijera i ministara da većina takvih prekršaja ipak neće biti kažnjena ? Znam da puno tražim, ali da li sada možeš shvatiti da premijer i ministri tim izjavama nisu prekršili zakon koji kaže da je višak u kasi kažnjiv ?? Ako i nekužiš, nema ljutnje, jer da je to baš lako onda suci i odvjetnici nebi bili tako dobro plaćeni....

-besmisleno je s tobom raspravljati. Brava-vrata.. probaj to s brandom-računalom, teh robom ili što je npr falsifikat?

-što su objasnili 'kako se radi'? u maloprodaji? Svašta.. tj kao što navedeš nekažnjene vozače isti kriterij.. tj ono što nije kažnjeno nije istovremeno postalo legitimno-legalno, samo nije kažnjeno iz kojeg god želiš razloga, može i npr mito inspektora ili jednostavno nije ga ulovio. To što pokušavaš relativizirati ostalim robama i zakonom s konkretnim o čemu se tu govori, laptop+ram u trgovini, maloprodaja kranji kupac, jamstvo i sl. nema ju veze s tvojim šperpločama kao što nema veze s burekom. No kako ti to objasniti.. naravno, postoji i 'rođo' na telefonu no to je ok, jer 'tako se radi'.. :) smiješno.

-zelenko s kojim se 'svađam' kaže, možeš kupiti laptop, ram, ugradnju, tri stavke na računu, trgovina ima tri artikla, tri ulazna računa različitih dobavljača-brendova-uvjeta jamstva itd. i to nije sirovina za proizvodnju nego je to roba isključivo za maloprodaju, za kranjeg kupca u trgovini i tad ni naljepnicu na ambalaži ne može trgovac mijenajti, tj uvoz-distributer i to je to a što rođo radi telefonom pa pokretom ruke kao papa prenese (puno)moć distributera ili ovlaštenog servisa na svog netjaka .. što o tome? Ništa? Jer vam nije cilj rasprava nego nekako izgurati svoje .. argumenti s tim baš ništa nemaju, kategorija 'jakovp' :) dodao bi smiješno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...

 -možda ti nakon 500 čitanja.. s razumijevanjem, pokušaj, uspiješ pročitati tko što piše, tj da od prve stranice pišemo isto-slično, tj da se po

 

 

 

 

 

Isto (jednako) <> slično. Zato i pišem da polako odstupaš od onoga što si ranije pisao. A generalno pretjeruješ, što su ti već i drugi napisali.

4 godine
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
ihush kaže...

-zelenko s kojim se 'svađam' kaže, možeš kupiti laptop, ram, ugradnju, tri stavke na računu, trgovina ima tri artikla, tri ulazna računa različitih dobavljača-brendova-uvjeta jamstva itd. i to nije sirovina za proizvodnju nego je to roba isključivo za maloprodaju, za kranjeg kupca u trgovini i tad ni naljepnicu na ambalaži ne može trgovac mijenajti, tj uvoz-distributer i to je to a što rođo radi telefonom pa pokretom ruke kao papa prenese (puno)moć distributera ili ovlaštenog servisa na svog netjaka .. što o tome? Ništa? Jer vam nije cilj rasprava nego nekako izgurati svoje .. argumenti s tim baš ništa nemaju, kategorija 'jakovp' :) dodao bi smiješno..

 Sve smo ti već pojasnili. Za tebe je dobro da nisi trgovac.

15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

 -možda ti nakon 500 čitanja.. s razumijevanjem, pokušaj, uspiješ pročitati tko što piše, tj da od prve stranice pišemo isto-slično, tj da se po

 

 

 

 

 

Isto (jednako) <> slično. Zato i pišem da polako odstupaš od onoga što si ranije pisao. A generalno pretjeruješ, što su ti već i drugi napisali.

- ne, tj postovi su tu, prolistaj.. pa ako postoji, pokaži. OK?

- to jednako-slično se odnosi na razliku mojeg-tvojeg posta npr u postu gdje je par stvari s jednom se slažem s drugom ne.. s većinom da i što tad, kako tad usporediti natipkano nego isto-slično, 90% no ne 100% pa ako negdje ne vidiš TU to je zato, npr post s 'frizerima' :) odnosno, provjeri, tebi, bunkeru.. TU za post gdje se slažem. Što ti to govori?

-naprotiv, bunker ima šperploče, bureke, mrblc ima rođu, oldiggy u jednom postu kaže da (za ugranju-jamstvo), post iza ne (tj da me vidi kako bi ja to zamjenio u jamstvu? ..) .. što kaže? Ništa osim što ugradi flege golfa dvojke.. jednako kaže da je to dogovor o kojem kupac ne mora ništa znati, da trgovac-servis-distributer znaju gdje je čija granica itd.. no kad mu ne odgovara tad on šerifskim dekretom granicu briše? Jer, to se tako radi? Kako se to radi? Ulaz jedan artikal, dva, tri.. izlaz koliko artikala? Što se to tako radi i gdje?

 

-tražio si zakon, dobio si, trgovina-servis, moraju biti vidljivo odvojeni. Točno? Zašto?

-ti, na prvoj stranici daješ primjer-link.. na trgovinu koja prodaje laptop + gratis ram i upravo tako piše, lap+ram, (osim što kažeš nije iz hr pa možda nije ni usporedivo-zakon... ali to je spordedno). Problem je što 'šerif' može što želi, on kako kaže rasturi i presloži sve jer on je vendor-velik.. i to se kupca ne tiče :) tj valjda mu onaj rođo telefonom daje sve potrebne deklaracije i ulazne račune dok inpektoru ne dozvoljava kontrolu, jer rođo može sve i znaju kako se to radi.. tj nije to neki tamo zakon nego to kažu znalci koji to rade.. pa je to tako :) kul.

-pa pitanje, misliš li da je šerifov odgovor jednak tvojem linku? Ne vidiš da se tvoj link zakonski razlikuje od onog što šerif navodi tj nije trgovac rasturio-ugradio neki dio nego ti ga da gratis ili proda, svejedno, ali kao odvojenu robu, ne kao jednu jer nije jedna roba. Jednako kao u postu gdje kažeš da može dati ručnike ili bilo što, poklon i sl. no to nije isto kad kao šerif nešto ugrdiš i prodaš kao robu, tj to mogu veliki-distributeri-proizvođači-vendori jer oni to mogu (a to nije maloprodaja-trgovina roba za kranjeg kupca u retail ambalaži, jamstva, prijevod, deklaracija, specifikacije..), ne trgovac jer on to ne smije (ali semantički, može, dok ne naleti i plati kaznu)...

-ne vidiš razliku u iggijevoj tvrdnji-metodi i onom što sam kažeš i daš link? Gdje navodiš 99% isto što i ja? A ja ne razumijem.. pa upitaj se, ili prolistaj opet i pliz, ukaži gdje to mijenjam-reteriram napisano? Odnosno, kako se tvoj post i link uklapa u priču o vendoru-šerifu koji može što hoće?

-datum zakona? koji datum, ajde pogledaj post i kompletan citat, OBA ZAKONA, stari i novi + istaknuto-boldano isključivo kao razlika riječ vidljivo, ostalo isto i navodim prvo NOVI-VAŽEĆI zakon, no to se onako preskoči? Tražio si u postu prije i dobio link, nije dovoljno? Što još, burek? :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows

Ti si izričito tvrdio da se ne može, drugi su ti dokazali da se može, a onda si okrenuo ploču da se može ako je formulirano tako i tako, a da na početku nismo tako tvrdili. Ne, tvrdili smo da se može, a dok ti nisi počeo s plahtama mlaćenja prazne slame nije bilo ni potrebe pričati o tome kako se to tehnički može izvesti - činjenica je da je tvrdnja da se može točna, a ti si tvrdio da nije točna. Nitko nije tvrdio da se može na neki od načina na koji se ne može, već samo da se može, odnosno da postoji način koji je dopušten, s čime si se u konačnici složio. Pitao bih te imaš li što dodati, ali ne sumnjam da imaš...

 

P.S. U zakonu ne piše da trgovina i servis moraju biti vidljivo odvojeni već da prostor mora biti vidljivo odvojen - prostor, ne poslovanje - to ne dokazuje ništa od tvojih tvrdnji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Microsoft polako gasi 32-bitnu inačicu Windows
MrBlc kaže...

Ti si izričito tvrdio da se ne može, drugi su ti dokazali da se može, a onda si okrenuo ploču da se može ako je formulirano tako i tako, a da na početku nismo tako tvrdili. Ne, tvrdili smo da se može, a dok ti nisi počeo s plahtama mlaćenja prazne slame nije bilo ni potrebe pričati o tome kako se to tehnički može izvesti - činjenica je da je tvrdnja da se može točna, a ti si tvrdio da nije točna. Nitko nije tvrdio da se može na neki od načina na koji se ne može, već samo da se može, odnosno da postoji način koji je dopušten, s čime si se u konačnici složio. Pitao bih te imaš li što dodati, ali ne sumnjam da imaš...

 

P.S. U zakonu ne piše da trgovina i servis moraju biti vidljivo odvojeni već da prostor mora biti vidljivo odvojen - prostor, ne poslovanje - to ne dokazuje ništa od tvojih tvrdnji.

 -zašto prostor mora biti vidljivo odvojen? -zato jer je odvojena djelatnost. OK?

-ne, uopće ne tvrdim da ne može biti jedan poslovni prostor, nego da je to dvoje odvojeno, poslovanje, trgovina-servis, a zakon kaže i vidljivo odvojeno kao argument koji se traži.. nije dovoljno? Čitaj zakon pa ćeš vidjeti. Odnosno, tako rade 'servisići' dok veće firme-trgovine rade tako da je fizički odvojeno, dok neki ni nemaju servis u istom mjestu. Domaći poznati trgovci kao links-adm-hgspot.. imaju fizički odvojeno, odvojeno radno vrijeme, zaposlenik servisa je zaposlenik servisa, serviser, trgovac je trgovac ima ime u kasi koje serviser nema jer ne prodaje robu.. itd.

 

ili, to je ono na što se fokusiraš? Smiješno-tužno.. što ćemo s tvojim rođo-telefonom koji te miloglasno učini ovlaštenim? Jesi li svjestan koliko je to neozbiljno kao argument?

-što s ugradnjom? netko tvrdi da se gubi jamstvo, ja kažem da se ne gubi ako je proizvođač to predvidio i to je navedeno tad u manualu tj pod uvjetima korištenja-jamstva.

-netko kaže u ovlaštenom servisu, stručnom, ili samo servisu, no to je kao što zelenko sugerira laptop+nešto, ne drugi model laptopa što sugerira oldiggy tj upgejdan i prodan kao nova roba.. jer to trgovac ne smilje (osim ako mu tvoj rođo telefonom to dozvoli.. tad smije, jer to kaže i šerif..) .. na to šerif kao argument kaže, hitnost... možda za policiju i sl. no u distribuciji nema ništa bez pisanog ugovora, nema stiska ruke ili rođe na telefonu.. no to ti je ok, to nije problematično kao tvrdnja nego ja mijanjam tvrdnju? -strašno, jer ipak si inače barem korektan ovako je već smiješno-tužno..

-govorimo o maloprodaji, trgovini, kupac, roba.. retail, brand-marka, .. stvarno misliš da možeš kako šerif kaže, rasturiti npr hp lap i prodati neki svoj zdelanac u normalnoj trgovini ako robu, jedan artikal, što čak i zelenko sugerira da nije baš tako, tj ulazni račun-izlazni, roba namjenjena za daljnju prodaju kranjem kupcu nije roba za oem-proizvođače i ni jedan brand ne dozvoljava takve modificirane-izmjenjene uređaje prodavati trgovcu tj ima gamu-ponudu iz koje izabereš, možeš dodati što želiš kao što možeš kupiti miša ili dobiti torbu, ali ne s npr ramom-diskom i sl. koji nije naveden u specifkaciji proizvođača, + tad opet, kad nude izbor imaju svoje komponente, sn-broj i možeš npr konfiguratorom kupiti računalo sa željenim kombiniranim dijelovima ali su ti isključivo dijelovi specificirani za taj brand i to ne radi trgovac nego proizvođač npr za maca..

 

-da, osim prostora POSLOVANJE mora biti odvojeno, ulaz u servis, primka-radni nalog, ovlašteni-stučan serviser, kasa, žiro račun itd.. jer to su dvije firme, mada može biti jedan vlasnik koji može biti i distributer ili je neki kum-šerif-rođo pa je dovoljna njegova riječ.. podsjetnik, što se desi kad u kasi kafića inspektor nađe npr +10kn viška? Što se desi ako roba na sniženju nije izdovjena od ostatka? Što misliš da znači (vidljivo) odvojeno u zakonu, s napomenom da je to ustupak malima.. obrt i sl jer zakon pokriva sve jednako a nije da se baš sve tumači kako kaže rođo-šerif.. pa tako za male trgovine navode da se u istom prostoru ne smije konzumirati hrana-piće (kad je prehrambena..) tj ako je istovremeno i kafić ili nešto takvo, no burek i mješano meso, nisu teh.roba nekog branda s uvjetima distribucije, zaštite designa-imena-svega.. npr ne postoji 'kopirano' meso, ali postoje kopije torbica-cipela, fejk roba i kad se otkrije uništava se, ne može se ni pokloniti jer to brani brand koji je vlasnik logoa.. osim kad se kosorica pohvali da je nabavila jednu.. no to je primjer gluposti koju ljudi rade, protivno zakonu, mada to rade. Ne vidiš razliku? Kriminal je jednako ono što ljudi rade ili bunkerov pojas u autu, no to ne znači da je po pravilima tj da je u skladu sa zakonom, dok upravo takav zaključak pokušavate izgurati 'rođom' i sl argumentima.

 

 

evo i primjer, pojedostavljen..

trgovina (hrana) ima npr sol, šećer, brašno, vodu, meso, salamu...to je roba, za daljnju prodaju, maloprodaja za kranjeg kupca-potrošača koji će kupnjom platiti pdv.

-ta roba je njemu ulaz, izlaz je ta roba. Ne može on od te robe napraviti burek-pizzu i prodati neki treći proizvod-robu koju nije uveo u knjige tj može prodavati pizze ako je registriran kao pizzerija, ne kao trgovina i tad se tamo ne smije npr konzumirati hrana (kaže zakon).

Svaka roba je u svojoj odgovarajućoj ambalaži, maloprodajnoj, trgovac to ne smije 'prepakiravati', ne otvara šećer, ne otvara bocu soka, ne pretače.. tj netaknuta ambalaža i služi tome kao dokaz da je roba upravo ono što je proizvođač naveo na natpisu, deklaraciji itd.

-kod tehničke robe je još i brand kao i jamstvno, kao i distributer-uvoz, kao i ovlašteni servis itd.. dok nemamo ovlašteni servis za npr parizer-salamu .. treba objašnjavati razlike?

-jamstvo proizvođača je jamstvo proizvođača, ne trgovca. Uvjeti su oni koje z atržište odredi zakon-proizvođač-distributer, sve, deklaracija, prijevos, mreža servisa, jamstva.. itd. dok je trgovina samo mjesto prodaje koje to ne smije mijenjati tj takav je biz-pravila pa ako na kutiji miša piše za npr win tad taj miš mora raditi s win, ako piše jamstvo 5g tad je jamstvo 5g, trgovac je samo mjesto gdje kupac kupi robu a roba je ono što u maloprodaji trgovac prepordaje, ne proizvodi, ne mijenja nego kako je ušlo tako izađe, sve razlike su problem. Tako trgovac ne može nabaviti cocacolu 2l i pretočiti u 2x 1l bocu pa prodati, jer tj može, dok to ne otkrije cocacola ili inspektor.. a to je vidljivo na ulaznom-izlaznom računu. Proizvođač npr zapakira kit-2-keksa rama u ambalaži i prodaju se kao jedna roba-artikal-kit, kao par. Trgovac ne smije otvoriti-raspariti i prodavati zasebno, jer nema odgovarajući ulaz robe tj ušlo jedan izašlo dva.. tj kemijanje. Može dok distributer to ne primjeti ili dok kao pojas auta kojeg bunkre navede dok ne uhvati..

-a nakon tog probaj u hp dodavati nešto izvan specifikacija.. npr ram i prodati kao novu robu. Možeš? da, možeš dok ne uhvati.. tj ne smiješ ako je pitanje semantike ili zakona. Kemijanje je kemijanje i objašnjenje da se 'tako radi' nije ok, jer svašta se radi, no to ne znači da je u skladu sa zakonom-pravilima. Zelenko da link s primjerom, laptop + ram, ne laptop (s ugrađenim ramom kao roba proizvođača) i to je bitna razlika, tj što se smije, što ne. Može pri tome dati-prodati bilo što, gaće-burek.. ali ne kao jedan proizvod na računu tj to može proizvođač-oem ili šerif ali ne maloprodaja koja radi po pravilima. Možeš li izdati lažan račun? Možeš.. dok ne uhvati. Za račun moraš imati ulaz-robu.. jedan ulaz, jedan izlaz, razlika=problem i kemijanje može ali je kemijanje ono što se kažnjava.

Kupac može kupiti laptop npr plave boje, kupi autolak, prefarba ga u npr zelenu.. može, dok to trgovac ne može, ne smije (ali može ako kemija, dok ne uhvati ili mu je rođo to dozvolio, telefonom pa nema ugovor i bilo je hitno.. pa nije pisano nego stisak ruke..) .. čitate li što pišete? Smiješno.. :)

 

-trgovac je ugovorom vezan uz distributera-proizvođača i time mu je i to zabranjeno, tj ako je dozvoljeno tad ima upravo ono što tad mora imati tj dozvolu vlasnika u obliku ugovora. Imaš takav ugovor? Možeš. Nemaš? .. pogodi. Distibuirati bilo što bez dozvole vlansnika je kažnjivo. Treba dokaz-zakon? Bilo koja izmjena na proizvodu koju nije odobrio vlasnik..-pogodi, utuživo.

 

kraće, laptop+nešto nije samo laptop i upravo tako može biti navedno i mora biti na računu. Ako je samo rastureno-presloženo bez dozvole vlasnika-proizvođača izvan specifikacija, tad ne smije tj tad je kemijanje koja kao auto-pojas prođe dok ne uhvati (osim rođe..). To što šerif kaže da on to može, da će se on već dogovoriti i da se to kupca ne tiče.. da, no kakve to veze ima s pravilima?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 20:44 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice