Microsoftova milijarda dolara za OpenAI i razvoj o

poruka: 4
|
čitano: 2.151
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoftova milijarda dolara za OpenAI i razvoj o".
16 godina
offline
Re: Microsoftova milijarda dolara za OpenAI i razv
ludizao kaže...

Nema šanse da se to napravi bez da svijest na neki način "uđe" u jedan takav sustav. Inteligencija ne nastaje interakcijom neurona nego neuroni pokazuju aktivnost kada se svijest pomoću fizičkog medija želi organizirati. Ovo što se do sada zove umjetnom inteligencijom su šprance za rješavanje uzoraka, a ne inteligencija.

E to i ja stalno tvrdim pa sam išao provjeriti na wikipediu i stvarno ove šprance nazivaju AI-em. To je konsenzus koji mi se ne sviđa, al šta ćeš.

Mi valjda mislimo na "svijest"...

 

Mislim kad rastaviš našu svijest i inteligenciju na najmanje faktore valjda će jednog dana i strojevi biti kao mi, samo moraju imati dovoljno resursa i simulirati više "špranci" odjednom, kao što su geni, biokemijski procesi, osjetila/instinkte. Trenutno simuliramo samo onaj noviji, racionalni, dio mozga.

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.7.2019 16:14 (zv'jer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoftova milijarda dolara za OpenAI i razv

novac bacen u vjetar... prvo treba kvantno racunalo razviti, pa AI graditi od nule. Ovo danas je kao biljku ucit pjevanju...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoftova milijarda dolara za OpenAI i razv
Aldo kaže...

novac bacen u vjetar... prvo treba kvantno racunalo razviti, pa AI graditi od nule. Ovo danas je kao biljku ucit pjevanju...

 obavljeno (u oba smisla: vjetar i pjevanje). 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 4:55 (Ajar).
9 godina
protjeran
offline
Re: Microsoftova milijarda dolara za OpenAI i razv
ludizao kaže...

Nema šanse da se to napravi bez da svijest na neki način "uđe" u jedan takav sustav. Inteligencija ne nastaje interakcijom neurona nego neuroni pokazuju aktivnost kada se svijest pomoću fizičkog medija želi organizirati. Ovo što se do sada zove umjetnom inteligencijom su šprance za rješavanje uzoraka, a ne inteligencija.

 I ja mislim da nisu došli do te razine da robot ima svijest.

Mislim da su glavne opasnosti kad dođe do  "prave umjetne inteligencije": sigurnost (zlouporaba od malicioznih korisnika) i etika ( neki scenarij kao u Kubrickovoj Odiseji).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice