Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kraju

poruka: 10
|
čitano: 4.611
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kraju".
12 godina
neaktivan
offline
Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kraju

nek pošalju cisternu za tankanje...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kr
Igor150 kaže...

nek pošalju cisternu za tankanje...

 to sam i ja svojedobno tu predložil ali sam dobil neke nemušte i nejasne odgovore o tome zašto to ne čine. i dalje ne kužim. odeš tam, naliješ juhe i deri dalje. teško je pomiriti se s time da je konjstrukcijski možebitno takvo što onemogućeno. čak niti u nasi nisu (valjda) toliko glupi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 12:34 (Ajar).
6 godina
protjeran
offline
Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kraju

možda su ugledali nešto strašno kako nam se približava...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 13:08 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kraju

meni je jos fascinantnije vidno polje u kojem je pronadjeno tih 2500+ planeta, i kolko ih je u tom polju jos neotkriveno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
7 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kr
Ajar kaže...
Igor150 kaže...

nek pošalju cisternu za tankanje...

 to sam i ja svojedobno tu predložil ali sam dobil neke nemušte i nejasne odgovore o tome zašto to ne čine. i dalje ne kužim. odeš tam, naliješ juhe i deri dalje. teško je pomiriti se s time da je konjstrukcijski možebitno takvo što onemogućeno. čak niti u nasi nisu (valjda) toliko glupi. 

 

Nije da se nisu sjetili punjenja. Ali problem je što se Kepler nalazi jako daleko od zemlje. Osim toga, postoje i drugi problemi s Keplerom, postupno mu odlaze mehaničke i elektroničke komponente pa je pitanje koliko bi mu refueling uopće produžio život.

 

Kepler i njegov  tim koštaju oko 20 milijuna USD godišnje, a jednom kada se ugasi, resursi će se alocirati na nove, kvalitetnije teleskope (James Webb, TESS...).

15 godina
offline
Re: Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kr
nkdz kaže...

 

Nije da se nisu sjetili punjenja. Ali problem je što se Kepler nalazi jako daleko od zemlje. Osim toga, postoje i drugi problemi s Keplerom, postupno mu odlaze mehaničke i elektroničke komponente pa je pitanje koliko bi mu refueling uopće produžio život.

 

Kepler i njegov  tim koštaju oko 20 milijuna USD godišnje, a jednom kada se ugasi, resursi će se alocirati na nove, kvalitetnije teleskope (James Webb, TESS...).

 a, dobro onda. kad mi ponovo danas kroz ulicu prođu najmanje tri kombija koji, derući kroz razglas, skupljaju sve staro (osim roditelja), poslat ću ih po keplera. će romska deca da jedu a možda i da se školuju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kraju

a meni su baš slatki znanstvenici, kad nekom 'odokativnom metodom' dobiju okruglih 100 nečega.. :)) isti rezultat dobijem iz graha/soca. (zona zlatokose).

100 je neki čarobni broj, jači od pi-ja..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kr
Ajar kaže...
nkdz kaže...

 

Nije da se nisu sjetili punjenja. Ali problem je što se Kepler nalazi jako daleko od zemlje. Osim toga, postoje i drugi problemi s Keplerom, postupno mu odlaze mehaničke i elektroničke komponente pa je pitanje koliko bi mu refueling uopće produžio život.

 

Kepler i njegov  tim koštaju oko 20 milijuna USD godišnje, a jednom kada se ugasi, resursi će se alocirati na nove, kvalitetnije teleskope (James Webb, TESS...).

 a, dobro onda. kad mi ponovo danas kroz ulicu prođu najmanje tri kombija koji, derući kroz razglas, skupljaju sve staro (osim roditelja), poslat ću ih po keplera. će romska deca da jedu a možda i da se školuju. 

 

Teleskop Kepler je 137 milijuna kilometara daleko od Zemlje (duplo dalje od Marsa) pa će im trebati prilično dobar svemirski program.

6 godina
protjeran
offline
Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kraju

Predlažem da idući veći asteroid koji udari zemlju nazovemo "Yo momma".

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Misija svemirskog teleskopa Kepler bliži se kr
Bobobo-bo Bo-bobo kaže...

 

Teleskop Kepler je 137 milijuna kilometara daleko od Zemlje (duplo dalje od Marsa) pa će im trebati prilično dobar svemirski program.

 izvrsno. što dalje odu, manja je vjerojatnost da će se vratiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice