Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

poruka: 20
|
čitano: 5.232
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion".
5 godina
protjeran
offline
Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

Ne kužim koju se p.m. o avionima piše u bugu?! Ah, da, ima kompjuter u kurčevom pitu (kok-pitu)  

Pis on ju :P
Moj PC  
0 22 hvala 0
15 godina
offline
Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

Pa takvi avioni imaju neke od najnovijih tehnologija sto postoje, a neke cak budu i specificno razvijene samo za njih, tako da je to zanimljivo procitat na tehnoloskom portalu.

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion
Antiseptik kaže...

Ne kužim koju se p.m. o avionima piše u bugu?! Ah, da, ima kompjuter u kurčevom pitu (kok-pitu)  

 Bolje o avionima nego o teorijama zavjera!

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
offline
Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

iskustva imaju, još od pearl harboura. dakle, banzaii! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

zadnjih 5 godina, sve ovakve i slične cifre kompariram sa kupnjom whatsappa za 19 milijardi.

znači FB je moga razvit 3-4 svoja FB-16 lovca šeste generacije.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion
evo prilike za Hrvatsku da se uključi u razvoj...pomogne domaćoj industriji...i na kraju dobije najbolje zrakoplove
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

Kuzin da razvoj ovakvih aviona traje, ali da ce uc u upotrebu za 10 godina mi se cini tako daleko. S obzirom kojom se brzinom razvijaju nove tehnologije danas, a ako sami sebe ne potamanimo na ovaj ili onaj nacin, izgledno je da ce se razvijat i brze.

 

Ja radim u brodogradnji i tu postoje pravila koja moras slijedit i ona ti daju okvir, odnosno, nekad usporavaju primjenu novih tehnologija. Medutim, to slabo vrijedi za vojnu industriju. Pretpostavljam da je jednako i u zrakoplovstvu... Civilno je (kako tako) regulirano, vojno nije? Ili je upravo u ovome razlog zasto ovakvi projekti redovito kasne godinama i kostaju 3x vise?

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

Zero resurection... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion
HCMAA kaže...
evo prilike za Hrvatsku da se uključi u razvoj...pomogne domaćoj industriji...i na kraju dobije najbolje zrakoplove

   Kaj, kuhat ćemo im vojni pasulj?

14 godina
offline
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

ma Krste će im voditi nabavu...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion
@Antonic

Civilno zrakoplovstvo ima gro provjera i testova za prolaz samo jednog modela, za klasicno "normalno" letenje (npr. 737max sada), a vojni jos vise. Treba istestirati sve od "sasije", oruzja, motora, interoperabilnost svih "taktickih" sustava zajedno itd. plus na kraju sama proizvodnja.

Ti vremenski rasponi nisu nista cudno, vecina danasnjih borbenih aviona je jos iz '70 i '80 dizajnom, pa su nadograđivani. Samo jos uvijek izgledaju cool pa vecina ljudi ne kuzi.

Nije to kao danasnji soft development gdje svi fusaju 100 na sat...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 12:53 (Mad Ant).
10 godina
offline
Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

 

 

Žele biti u trendu sa nečim svojim uz pomoć Saveznika.

Japan zemlja visoke radne etike.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

isto kao i o autima nije ovo auto-moto časopis

11 godina
protjeran
offline
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion
Antiseptik kaže...

Ne kužim koju se p.m. o avionima piše u bugu?! Ah, da, ima kompjuter u kurčevom pitu (kok-pitu)  

 isto kao i o autima nije ovo auto-moto časopis

10 godina
offline
Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

 

 

Drugovi forumaši sve je to teehnologija i kompjuteraštvo. Bilo da se radi o brodovima, vlakovima, avionima ili potrošačkoj elektronici.

Nema potrebe za komentarima koji misle da se skrenilo sa puta.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 14:02 (PzKpfw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion
Antiseptik kaže...

Ne kužim koju se p.m. o avionima piše u bugu?! Ah, da, ima kompjuter u kurčevom pitu (kok-pitu)  

 
Wilbur: What should we name the place the pilots sit?

Orville: Dick cave.

Wilbur: Definitely no.

Orvile: Weiner hole.

Wilbur: Dude no!

Orville: Cock pit.

Wilbur: *sighs* Okay, fine.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
13 godina
online
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion

Mad Ant Naravno. Kuzim to... ono sta sam tija rec je da kod civilnog zrakoplovstva postoje neke organizacije na razini EU, USA itd koje odobravaju nove avione i pojedine tehnologije koje koriste...

 

Ako dobro kuzim, u vojnom zrakoplovstvu to nije slucaj. Jasno da se sve testira, ali testira krajnji korisnik, odnosno, vojska. Zato mislim da je puno primamljivije "last minute" ugradit komad tehnologije koja je nova i moze donit neku prednost. U civilnom zrakoplovstvu je to znatno teze.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
16 godina
online
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion
Antonic kaže...

Mad Ant Naravno. Kuzim to... ono sta sam tija rec je da kod civilnog zrakoplovstva postoje neke organizacije na razini EU, USA itd koje odobravaju nove avione i pojedine tehnologije koje koriste...

 

Ako dobro kuzim, u vojnom zrakoplovstvu to nije slucaj. Jasno da se sve testira, ali testira krajnji korisnik, odnosno, vojska. Zato mislim da je puno primamljivije "last minute" ugradit komad tehnologije koja je nova i moze donit neku prednost. U civilnom zrakoplovstvu je to znatno teze.

Čak ni uvođenje neke "sitnice" se ne radi preko noći.

Recimo, Rusi na novom Suhoju rade od 2002. i nije još blizu, Ameri na F-35 od prije 2000 . (i još nije gotov), Meteor se razvija od negdje 2002. - 2003.

Deset godina je ekstremno kratak rok za takvo što.

16 godina
offline
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion
Old Iggy kaže...
Antonic kaže...

Mad Ant Naravno. Kuzim to... ono sta sam tija rec je da kod civilnog zrakoplovstva postoje neke organizacije na razini EU, USA itd koje odobravaju nove avione i pojedine tehnologije koje koriste...

 

Ako dobro kuzim, u vojnom zrakoplovstvu to nije slucaj. Jasno da se sve testira, ali testira krajnji korisnik, odnosno, vojska. Zato mislim da je puno primamljivije "last minute" ugradit komad tehnologije koja je nova i moze donit neku prednost. U civilnom zrakoplovstvu je to znatno teze.

Čak ni uvođenje neke "sitnice" se ne radi preko noći.

Recimo, Rusi na novom Suhoju rade od 2002. i nije još blizu, Ameri na F-35 od prije 2000 . (i još nije gotov), Meteor se razvija od negdje 2002. - 2003.

Deset godina je ekstremno kratak rok za takvo što.

 Osim ako nema svjetskog rata. Onda se testiranja vrše u letu.

16 godina
offline
Re: Mitsubishi razvija novi japanski borbeni avion
Antiseptik kaže...

Ne kužim koju se p.m. o avionima piše u bugu?! Ah, da, ima kompjuter u kurčevom pitu (kok-pitu)  

 

zelja55 kaže...

isto kao i o autima nije ovo auto-moto časopis

 

Možda vam ova slika ponudi odgovore 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice