Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

poruka: 63
|
čitano: 12.707
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom, ".
7 godina
protjeran
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...
Ono kad lik koji kupi vegu 64 prica o tome tko ima pojma, a tko nema...

Shvacam da ti je ovo pretesko stivo, ali od tebe se vise niti ne ocekuje. Pa covjece obicna si sprdnja na ovom forumu i jedino sta ti ide je spamanje td-a ;)

 Koji ti je bio banirani nick ili nickovi prije. F1-Ivo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
dva_ujutro kaže...
Imam ovaj monitor i korisniku se prividjaju duhovi. Bolje mu je da se ostavi alkohola. Da je Stjepanj jos ziv odrzao bi svima bukvicu.

  Ti se zajebavaš ili ? 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
4 godine
protjeran
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 18:54 (CroLoco).
15 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
O_O_O kaže...
va.mrljavac kaže...
Ono kad lik koji kupi vegu 64 prica o tome tko ima pojma, a tko nema...

Shvacam da ti je ovo pretesko stivo, ali od tebe se vise niti ne ocekuje. Pa covjece obicna si sprdnja na ovom forumu i jedino sta ti ide je spamanje td-a ;)

 Koji ti je bio banirani nick ili nickovi prije. F1-Ivo?

 WTF, nije to Ivek. Ovo je wartft ili kako već, poslje je bio DonOscar.

Tigar Krezumica
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Djozaa Ovaj je mene uvjeravao kako je c24g1 AOC popigani vrh, i da je TN totalno smeće i onda ovo:  

  

ByDjozaa:

 Prosjecan korisnik nece skuzit razliku izmedju s2719dgf i ips ekrana kada se stave jedan kraj drugog i direkt gledaju. Kvragu i ja sam bio anti tn dok nisam navedenog uzeo i osto paf, ekran je dovoljno velik da cak i kad se iskrivim u stolici ne shifta mi boje kao sta je bio recimo slucaj na c24g1. 

Nakon svega toga dodas da nema ips/wa glow, probijanje crne pozadine i ostale ips/va mane. No brainer.

Uostalom nebi ga decko s pcmonitors.info koji je probao i testirao vise monitora nego sta ima strucnjaka na ovom forumu , toliko hvalio i na kraju krajeva prizno da ga i sam koristi u osobne svrhe.

 

Hvala kolega war3_tft na linkovima nebi ovo skužio da nisi bacio linkove.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 21:52 (mislioc).
 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...

Budem ga ipak uzeo, ako me bude iritirao vratim ga. Nadam se da Links prihvaća izlike poput ghostinga.

I ako nije problem učini uslugu ovom napaćenom forumskom puku pa baci mali osvrt i usporedbu s trenutnim IPSom u par rečenica.

12 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...

 Znači da ne otkazujem narudžbu ? Upgrade sa 32"IPSa mi se čini kao logičan izbor.

 

 Sad jedino ako ti smeta šta je ultrawide: https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m34-uwqhd-100-c/

 100hz, VA, 3440 x 1440, Freesync onako optimalno za VA panel. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 21:36 (mislioc).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
mislioc kaže...
DarthMarkus kaže...

 Znači da ne otkazujem narudžbu ? Upgrade sa 32"IPSa mi se čini kao logičan izbor.

 

 Sad jedino ako ti smeta šta je ultrawide: https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m34-uwqhd-100-c/

 100hz, VA, 3440 x 1440, Freesync onako optimalno za VA panel. 

 Si dobro ti, čovjek govori o aoc cq32g1 lol

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Jakovp kaže...
mislioc kaže...
DarthMarkus kaže...

 Znači da ne otkazujem narudžbu ? Upgrade sa 32"IPSa mi se čini kao logičan izbor.

 

 Sad jedino ako ti smeta šta je ultrawide: https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m34-uwqhd-100-c/

 100hz, VA, 3440 x 1440, Freesync onako optimalno za VA panel. 

 Si dobro ti, čovjek govori o aoc cq32g1 lol

 Pa preporučam mu da proba ovaj model LC-a, ako mu taj AOC ne odgovara. Ja sam dobro hvala na pitanju. A kako ste vi Jakove?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 22:09 (mislioc).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
mislioc kaže...
Jakovp kaže...
mislioc kaže...
DarthMarkus kaže...

 Znači da ne otkazujem narudžbu ? Upgrade sa 32"IPSa mi se čini kao logičan izbor.

 

 Sad jedino ako ti smeta šta je ultrawide: https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m34-uwqhd-100-c/

 100hz, VA, 3440 x 1440, Freesync onako optimalno za VA panel. 

 Si dobro ti, čovjek govori o aoc cq32g1 lol

 Pa preporučam mu da proba ovaj model LC-a, ako mu taj AOC ne odgovara. Ja sam dobro hvala na pitanju. A kako ste vi Jakove?

 

Ne vidim zašto bi išao na inferiorniji monitor, em je slabiji panel, em je 100 hz, a 16:9 nasprem 21:9 je stvar ukusa, iako 32 nije puno uži pa ne vidim veliku prednost 34", eventualno ako se uspoređuje sa 27".

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
online
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Gle svi smo mi subjektivni kod dojma. Ja se na TN ne vraćam. 

 

Sudy i ekipa su jedno 10 postova uvjeravali ljude da onaj Dellov megabestbuy 27" zapravo TN, ali kao da nije.

 

Čak sam i ja popušio foru dok nisam otišao i vidio uživo. Dovoljan mi je bio polukoračić udesno i mit o advanced line TN-u prestaje.

 

MVA (malo skuplji panel) mi se čini kao odlična blenda IPS-a i TN-a. Sa svojim očitim manama, dakako. Stvar je u tome koliko su nekome očite.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 22:20 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...

Gle svi smo mi subjektivni kod dojma. Ja se na TN ne vraćam. 

 

Sudy i ekipa su jedno 10 postova uvjeravali ljude da onaj Dellov megabestbuy 27" zapravo TN, ali kao da nije.

 

Čak sam i ja popušio foru dok nisam otišao i vidio uživo. Dovoljan mi je bio polukoračić udesno i mit o advanced line TN-u prestaje.

 

 

 Deda aka XXX bi rekao trebaju ugradit motor koji prati pokrete glave i da moraš ostat zavezan za stolicu. Ta mi je legendarna.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 22:24 (mislioc).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...

Gle svi smo mi subjektivni kod dojma. Ja se na TN ne vraćam. 

 

Sudy i ekipa su jedno 10 postova uvjeravali ljude da onaj Dellov megabestbuy 27" zapravo TN, ali kao da nije.

 

Čak sam i ja popušio foru dok nisam otišao i vidio uživo. Dovoljan mi je bio polukoračić udesno i mit o advanced line TN-u prestaje.

 

MVA (malo skuplji panel) mi se čini kao odlična blenda IPS-a i TN-a. Sa svojim očitim manama, dakako. Stvar je u tome koliko su nekome očite.

 

 

 Svaki panel ima neke mane, najbolji je naravno oled koji ima samo jednu manu. U teoriji bi microled trebao ispraviti i tu jednu manu, ali to ćemo još vidjeti.

 

Do tada, treba odlučiti na koje mane tko želi pristati, i što si može priuštiti. Ja za sljedeći upgrade čekam 32 1440p 240 hz Va, ovaj moj je super, ali još hz bi jako lijepo sjelo :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Jakovp kaže...

Do tada, treba odlučiti na koje mane tko želi pristati, i što si može priuštiti. Ja za sljedeći upgrade čekam 32 1440p 240 hz Va, ovaj moj je super, ali još hz bi jako lijepo sjelo :)

 Ali morat ćeš zamjenit Vegicu. A neće se ni Ripper proslavit na 240hz. Jakša morat će ta raga na remont za 240hz. Ali dobro strpi se još malo dolazi nuklearna generacija 10 od Intela, to je ono što se čeka i čemu se kliče.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 22:32 (mislioc).
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...

...

ma ok, ti si u pravu, ti su monitori žešće smeće

pičkousti i ekipa s rtings su amateri i nemaju pojma kad te monitore nazivaju izvrsnim za gejmanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

picajzla0707 ventove si doktorirao, ali monitore nisam siguran.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Dečki moji sram me za vas. 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Ali ovo su riječi najpriznatijeg stručnjaka na polju monitora aka Stjepanj :

Yeaaaaa, najbolji best buy monitor u svemiru a i šire je postao predmet želja svakog covjeka na planeti makar mu i ne trebao 

Dragi forumasi Aoc Q3279vwf u Va varijanti radi ultra brzo i besprijekorno.

Evo i linka https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/freesync-monitori-g-sync-podrskom/265531.aspx?page=3&jumpto=5835023&sort=asc&view=flat ali ne mogu naći review od ovog experta koji je bio osvanuo na bugu.

 

 

 

 

A joj .

 
0 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
mislioc kaže...

picajzla0707 ventove si doktorirao, ali monitore nisam siguran.

 ma jok, osim što sam godinama radio u firmi sa 30-ak monitora svih vrsta, od čega desetak poprilično skupih za grafičku obradu dnevne novine

nisu to bili oni super skupi monitori za čiste profesionalce, ali su bili poprilično dobri, uglavnom ips i tek pokoji va, od kojih ovi va nisu bili kod grafičara

 

ma gledaj, svatko ima svoje potrebe i kriterije, nekom je va bolji, nekom ips, treći se pak još uvijek kunu u tn

ranije su va paneli stvarno bili loši, puno ih je imalo famozni black crush i to vidljivo i iritantno, makar to nije rezervirano samo za njih - imam sad u firmi jedan tn koji ima istu manu i to jako izraženu

isto tako su bili užasno spori, no tehnologija je napredovala, response time je drastično poboljšan na novim modelima i ovakvi gaming va monitori 144hz više nisu rijetkost

međutim trolčina to zanemaruje i dobre monitore naziva žešćim smećem, samo zato jer su sporiji od boljih ipsa, ne znači mu ništa nit što iskusni recenzenti kažu da je monitor brz i da je u rangu prosječnih ips-ova

 

Response times for a VA panel are better than average. There are several response time modes but the default Fast option is the best, with Faster introducing a bit too much overshoot. Still, with the Fast mode we’re looking at a grey to grey average response of 6.50ms, which is faster than the required 6.94ms transition to fully support a 144 Hz refresh rate. Aside from a few particularly slow transitions, this panel is properly capable of a 144 Hz refresh around 80% of the time which is better than average for a VA display.

In fact, when looking over the charts you can see that of the 32-inch 1440p 144Hz VA monitors we’ve reviewed – and there have been a few, it’s a popular product type – the 32GK650F is the fastest. The average response time for this type is 7.7ms so we’re about 1ms faster than expected. It’s a great result for a VA and puts it within IPS territory.

evo, to je napisao tim schiesser s hw unboxed, kojeg ja zovem pičkousti

ali ne, to ne valja jer je tim schiesser za našeg hw gurua obični amater 

 

12 godina
online
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Evo jučer digao CQ, nikakav kurčev ghosting nisam primjetio nakon intezivne sesije BF1-a i Total Wara (overdrive med i strong).

 

 

Plusevi spram buđet IPS-a su slijedeći : 

 

- kontrast,samim time detalji više dođu do izražaja,

 

-bio sam skeptičan oko curvea, a sad mi je do yaya

 

-144 Hza bajo moj, nikad više natrag na 60 i čak 75

 

-fala kurcu da nema IPS glowa

 

-nikakav kurčev lag ni smearing

 

Minusi :

 

-zasićenost boja (posebno crvene), još nisam napravio detaljnu kalibraciju međutim i kad napravim mislim da neću dobiti preciznost nijansi IPS-a

 

-crna je zapravo tamno plavo crna, međutim nebo spram IPS sivila. Jedino bolje od toga što sam vidio je OLED

 

-stand mu je u kurcu, dovoljan ali moglo je bolje

 

-glupi profili, gdje kad selektiraš jednog, doslovno imaš restrikcije koliko ga možeš podešavat, samo je jedan potpuno otključan, tako da ovo ni nije neki minus, al trebalo mi je vremena da skužim 

 

Da ne zvučim blesavo, trebati će mi prilagodba. Za sada sve pozitivno, a i budući da su mi nećaci sjebali IPS-a (pokefali se oko Minecrafta, srušili ga i sad imam onu jebenu vertikalnu liniju i ne rade mi komande), imam izliku kod beštije (čitaj : bolje polovice) da ga zadržim. U isto vrijeme sam ih degenečio i zahvaljivao im se.

 

Jedva čekam 4k verziju istog.

 

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 7:19 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...

Evo jučer digao CQ, nikakav kurčev ghosting nisam primjetio nakon intezivne sesije BF1-a i Total Wara (overdrive med i strong).

 

 

Plusevi spram buđet IPS-a su slijedeći : 

 

- kontrast,samim time detalji više dođu do izražaja,

 

-bio sam skeptičan oko curvea, a sad mi je do yaya

 

-144 Hza bajo moj, nikad više natrag na 60 i čak 75

 

-fala kurcu da nema IPS glowa

 

-nikakav kurčev lag ni smearing

 

Minusi :

 

-zasićenost boja (posebno crvene), još nisam napravio detaljnu kalibraciju međutim i kad napravim mislim da neću dobiti preciznost nijansi IPS-a

 

-crna je zapravo tamno plavo crna, međutim nebo spram IPS sivila. Jedino bolje od toga što sam vidio je OLED

 

-stand mu je u kurcu, dovoljan ali moglo je bolje

 

-glupi profili, gdje kad selektiraš jednog, doslovno imaš restrikcije koliko ga možeš podešavat, samo je jedan potpuno otključan, tako da ovo ni nije neki minus, al trebalo mi je vremena da skužim 

 

Da ne zvučim blesavo, trebati će mi prilagodba. Za sada sve pozitivno, a i budući da su mi nećaci sjebali IPS-a (pokefali se oko Minecrafta, srušili ga i sad imam onu jebenu vertikalnu liniju i ne rade mi komande), imam izliku kod beštije (čitaj : bolje polovice) da ga zadržim. U isto vrijeme sam ih degenečio i zahvaljivao im se.

 

Jedva čekam 4k verziju istog.

 

 

 

 

 A koja je razlika izmedu tog i ovog mog kojeg ja imam ?

Uglavnom dobra kupnja.

Bnet: mNik987#2148
14 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Nikakva, tvoj samo ima fake hdr.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Jakovp kaže...
Nikakva, tvoj samo ima fake hdr.

 Da nije 1000nita..

No međutim u određenim igrama je razlika nebo i zemlja s HDR on ili off.

Novi COD je primjer, AC serijal itd...

 

Ima i igara gdje mi ne znaci taj HDR nista da se razumijemo.

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
toxic kaže...
Jakovp kaže...
Nikakva, tvoj samo ima fake hdr.

 Da nije 1000nita..

No međutim u određenim igrama je razlika nebo i zemlja s HDR on ili off.

Novi COD je primjer, AC serijal itd...

 

Ima i igara gdje mi ne znaci taj HDR nista da se razumijemo.

 baš sam gledao ovu recenziju hdr monitora za malo para

link

 

mislim da bih konačno mogao upgrejdat svoj stari 22'' benq, pogotovo što sam imam mjesta na stolu da ga malo odmaknem i uzeo sam markus stolicu da se mogu zavaliti, pa mi je po prvi put ova veličina monitora postala problem

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 9:12 (picajzla0707).
12 godina
online
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Jakovp kaže...
Nikakva, tvoj samo ima fake hdr.

 Jel mi možeš postat settingse i jesi uspio eliminirat zasićenost.

 

@Toxic, tu su negdje.

 

Ček jel ti nisi imao Predatora uz ovaj ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
15 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...
Jakovp kaže...
Nikakva, tvoj samo ima fake hdr.

 Jel mi možeš postat settingse i jesi uspio eliminirat zasićenost.

 

@Toxic, tu su negdje.

 

Ček jel ti nisi imao Predatora uz ovaj ?

Dugo sam namještavao.

Evo kad dođem doma poslat cu ti svoje postavke.

 

da imao sam acer predatora x34a

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

 

To je ono isto kad kolega pita za savjet računala iznad 10k, pa mu uz 2080Ti preporuče i zalman kučište od 300kn...

 

Neznam što ste očekivali za tu cijenu, taj monitor nema problema samo sa panelom koliko znam, već je i lutrija dobiti "ispravni", od mrtvih pixela po ekranu a slobodno uz to i neki third party nosač kupiti jer mogućnosti namještanja su fenomenalne...

A da ne govorim da 32" ekran za gaming na udaljenosti od 1 metar od ekrana, sasvim ugodno za oči,pa se cs go igra koliko vidim po njemu, okreći glavu 180 livo desno. Odličan "gaming" monitor. lol

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Moze, kad dodem doma cu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...
Jakovp kaže...
Nikakva, tvoj samo ima fake hdr.

 Jel mi možeš postat settingse i jesi uspio eliminirat zasićenost.

 

@Toxic, tu su negdje.

 

Ček jel ti nisi imao Predatora uz ovaj ?

 Evo ti moje.

pa probaj

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 16:50 (toxic).
9 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Luka123 kaže...

 

bla bla nesto..

 

A da ne govorim da 32" ekran za gaming na udaljenosti od 1 metar od ekrana, sasvim ugodno za oči,pa se cs go igra koliko vidim po njemu, okreći glavu 180 livo desno. Odličan "gaming" monitor. lol

taj koji okrece glavu livo-disno jos nije shvatio da treba mis okretat livo-disno a ne glavetinu suplju.. glava na mjestu, okran sve oko tebe, neprijatelj primjecen u daljini ako je rezolucija veca od smijesne fhd.. i tak to..

al eto lakse srat neg probat

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice