Može li vaš televizor primati DVB-T2?

poruka: 77
|
čitano: 41.046
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Može li vaš televizor primati DVB-T2?".
15 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Marko :D kaže...
..

Sumnjam da ima CI+ za DVB-T2 HEVC. 

 

..

- CI nije tuner-prijemnik, nego (samo) dekoder, sve ostalo obavlja tuner TVa tj dvb-t2+hevc, dok verzija mora biti 1.3 ili ozaka + koja znači to isto. CI+/v1.3..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Marko :D kaže...
rambox kaže...

Oko DVB-T2/HEVC prijemnika je prevelika strka i zbrka.Sve je prilično jednostavno, pa novi prijemnik košta 200kn i čemu onda cmizdrenje oko problema da neki malo stariji TV ne hvata HEVC video signal.Ako si dalo 5000-10000kn za TV(pod uvjetom da još radi), moš mislit kakav je problem ispljunut dodatnih 200kn za novi prijemnik.

Ljudi ne žele (opet)imati dva daljinska, u tome je problem. 

Ljudska glupost je neizmjerna, koja banana zamisli ti velikog problema fučkaj ga sad.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/moze-vas-televizor-primati-dvb-t2/272293.aspx?page=0&jumpto=6030237&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Marko :D kaže...
rambox kaže...

Oko DVB-T2/HEVC prijemnika je prevelika strka i zbrka.Sve je prilično jednostavno, pa novi prijemnik košta 200kn i čemu onda cmizdrenje oko problema da neki malo stariji TV ne hvata HEVC video signal.Ako si dalo 5000-10000kn za TV(pod uvjetom da još radi), moš mislit kakav je problem ispljunut dodatnih 200kn za novi prijemnik.

Ljudi ne žele (opet) imati dva daljinska, u tome je problem. 

Znam da si trazio STB koji bi ispunio taj zahtjev - jesi li uspio naci neki da valja?

 

Ne bi bilo lose ni da BUG istrazi trziste i kvalitetno obradi temu prije no sto trgovci ljudima (ponovno) uvale smece za 200kn.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Jedan Sharp kupljen prije godinu dana, i drugi, nemam pojma, možda Quadro, kupljen prije dvije (tri?) godine. Oba obični glupi televizori bez Androida, OS-a i updatea, i oba podržavaju. Kad sam pazio što kupujem.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 8:22 (blank_000).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Može li vaš televizor primati DVB-T2?

Kako odgovoriti ako imam dva televizora od kojih jedan podržava a drugi ne? Dajte u anketi i neki Schroedingerov odgovor.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
blank_000 kaže...
Jedan Sharp kupljen prije godinu dana, i drugi, nemam pojma, možda Quadro, kupljen prije dvije (tri?) godine. Oba obični glupi televizori bez Androida, OS-a i updatea, i oba podržavaju. Kad sam pazio što kupujem.

OS nema veze sa tunerom

13 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
kerum kaže...
Marko :D kaže...
rambox kaže...

Oko DVB-T2/HEVC prijemnika je prevelika strka i zbrka.Sve je prilično jednostavno, pa novi prijemnik košta 200kn i čemu onda cmizdrenje oko problema da neki malo stariji TV ne hvata HEVC video signal.Ako si dalo 5000-10000kn za TV(pod uvjetom da još radi), moš mislit kakav je problem ispljunut dodatnih 200kn za novi prijemnik.

Ljudi ne žele (opet) imati dva daljinska, u tome je problem. 

Znam da si trazio STB koji bi ispunio taj zahtjev - jesi li uspio naci neki da valja?

 

Ne bi bilo lose ni da BUG istrazi trziste i kvalitetno obradi temu prije no sto trgovci ljudima (ponovno) uvale smece za 200kn.

Koliko sam skužio samo Opticum Nytrobox ima daljinski koji se može podesiti. Ima i jedan Samsung namijenjen za njemačko tržište, ali on radi samo s određenim markama i ima jednu tipku (za isključivanje i uključivanje TV-a).

 

Tako da još ništa slično Opticumu nisam pronašao...

4 godine
protjeran
offline
Može li vaš televizor primati DVB-T2?

Jedan od razloga zasto vise i ne bacam previse para za tv.

Imam doma samsunga za 2800 na kojem stari gleda normalno tv.

Buraz ima grundiga koji je bio 3500 na kojem u vecini slucajeva gleda nba.

I ja imam hisense kupljen na popustu za 2k koji mi sluzi za plejku.

Zasto ? Jer na nasem tvu odavno nema kvalitetnog sadrzaja, a serije poput mentalista

sam pogledao vec 827573829x tak da rade si kupim jeftiniji tv pa eventualno skinem sta mi se gleda.

Usb i bam

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Marko :D kaže...

Koliko sam skužio samo Opticum Nytrobox ima daljinski koji se može podesiti. Ima i jedan Samsung namijenjen za njemačko tržište, ali on radi samo s određenim markama i ima jednu tipku (za isključivanje i uključivanje TV-a).

 

Tako da još ništa slično Opticumu nisam pronašao...

Prebacio sam u HR bas Samsung UE32H6470SSXZG koji sam 2015 kupio u DE, tako da bi mi mozda taj Samsungov STB bio dobar. Osim ako si mislio da ne podrzava HR frekvencije?

13 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?

Prije kupovine probaj promijeniti državu na televizoru u Njemačku, Austriju, Češku i slične. Nekima televizori nisu pronalazili nove HD kanale dok nisu promijenili na spomenute države.

 

Ako ti ni onda ne pronađe nove kanale, moraš kupiti zaseban prijemnik. Samsung prijemnik o kojem sam govorio je ovaj. I pod "namijenjen njemačkom tržištu" sam mislio na to da nema hrvatski jezik.

4 godine
protjeran
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Opticum NytroBox je dobar 200 kuna. Daljinski "uči" bilo koje frekvencije od starog daljinskog. Testirao sam dva, prvi je naučio iz prvog puta drugi ne, pa sam testirao i prvi pa neće pa drugi pa neće ali nakon dovoljnog broja pokušaja (čitaj jako puno pokušaja, ne odustajte!!) oba su naučila. To se ionako radi samo jednom. Sve super radi nakon toga, preporuka!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Koja kuknjava, pa kupovali ste tv-e radi slike, ne tunera, a prije x godina je velika dijagonala bila puno skuplja nego danas.
K tome, svi rado ističu da uopće ne gledaju tv nego sve preko nekog streaminga, a sada opća panika.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Može li vaš televizor primati DVB-T2?

2014 sam dao 25.000 kn za jeb*ni televizor panasonic plazmu 65" i sad bi trebao zbog DVB-T2 HVC 265 tunera kupovati novi televizor ? Uzmem ovo malo sranjce i rijesen problem.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 13:52 (Romano).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Romano kaže...

2014 sam dao 25.000 kn za jeb*ni televizor panasonic plazmu 65" i sad bi trebao zbog DVB-T2 HVC 265 tunera kupovati novi televizor ? Uzmem ovo malo sranjce i rijesen problem.

 Nikad mi nije jasno kupovanje tako precijenjene elektronike, ionako svaka za 3-4 godine potpuno zastari i nešto treba ili dodavati ili mijenjati.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
protjeran
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
JozoBozo121 kaže...

 Nikad mi nije jasno kupovanje tako precijenjene elektronike, ionako svaka za 3-4 godine potpuno zastari i nešto treba ili dodavati ili mijenjati.

 

Ali zato sasvim ima smisla dati 10000 kn za mobitel ili 20ak tisuca za MBP bez F-tipki? Svatko kupuje prema svojim gustima. Sve zastarijeva danas prebrzo da bi se odrzao galopirajuci gospodarski rast.

16 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
JozoBozo121 kaže...

 Nikad mi nije jasno kupovanje tako precijenjene elektronike, ionako svaka za 3-4 godine potpuno zastari i nešto treba ili dodavati ili mijenjati.

 

I tako mi prođe život i nikad ništa nisam imao jer je sve precjenjeno i zastarit ce za 3-4 godine. Logika by JozoBozo121

4 godine
protjeran
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Život je precijenjen.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 15:16 (bugovac222).
16 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
bugovac222 kaže...
Život je precijenjen.

Sve je precjenjeno, počevši od onih krastavaca u konzumu pa do žderanja u fensi restoranu. Samo što si to netko može priuštiti pa ne razmislja toliko o tome. Istom logikom ljudi kupuju automobile,jahte i nekretnine od par miliona dolara jer im to opterečuje budžet kao i krastavci u konzumu. Život je kratak i treba uživati u precjenjenim stvarima , jednom se živi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Seks je podcijenjen.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Može li vaš televizor primati DVB-T2?

Ponosni sam vlasnik Quadro LED 32DN41 jeftinoga televizora kojega sam prije 4-5 godina uzeo i koliko vidim,prima DVB-T2.

Support za Quadro je ocaj,jer ga u biti i nema,teško je ista izguglati o Quadro marki(sto me je zacudilo),ne cupa titlove preko USB-a i to je to.

Inace,omjero ulozenoga/dobivenoga je super,jer je tv zaista ok!

U spavacoj ima još stariji Quadro LED ili LCD(nemam pojma),ali isto koliko sam izguglao prima DVB-T2.

Sin ima malo "noviji" JVC i isto bi trebao primati DVB-T2.

 

  Sve su to jeftini televizori,i imaju tu opciju,zato me cudi di vi to kupujete i sta to kupujete.

...Ili je moje guglanje o tim televizorima loše,pa i ja imam kante koje ce trebati mjenjati?

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 17:18 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?

Ja imam 28VN41. Moj nema podršku za DVB-T2 HEVC, ali titlovi se normalno mogu uključiti. 😁

4 godine
protjeran
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Milka30: TV ti je svakako LCD (za taj novac nije ni plazma ni OLED ni mikroLED). Pozadinsko osvjetljenje LED ili CCFL ne mjenja činjenicu da se radi o LED TVu. Ne znam zašto pitaš hoćeš morati mijenjati: pa pretraži kanale i ako nađeš HD kanale nećeš. Jednostavno.
16 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Milka30 kaže...

Ponosni sam vlasnik Quadro LED 32DN41 jeftinoga televizora kojega sam prije 4-5 godina uzeo i koliko vidim,prima DVB-T2.

Support za Quadro je ocaj,jer ga u biti i nema,teško je ista izguglati o Quadro marki(sto me je zacudilo),ne cupa titlove preko USB-a i to je to.

Inace,omjero ulozenoga/dobivenoga je super,jer je tv zaista ok!

U spavacoj ima još stariji Quadro LED ili LCD(nemam pojma),ali isto koliko sam izguglao prima DVB-T2.

Sin ima malo "noviji" JVC i isto bi trebao primati DVB-T2.

 

  Sve su to jeftini televizori,i imaju tu opciju,zato me cudi di vi to kupujete i sta to kupujete.

...Ili je moje guglanje o tim televizorima loše,pa i ja imam kante koje ce trebati mjenjati?

Ti televizori imaju DVB-T2 ali nemaju HEVC 265 decoding. Vecina televizora od 2011 ima DVB-T2 tunere.

Zasto bi mjenjao TV ? Kupi DVB-T2 H.265 recievere i spoji ih na televizore.

Sto se tice kvalitete Quadro televizora to je vec tema za neki drugi topik. 

12 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Romano kaže...

Ti televizori imaju DVB-T2 ali nemaju HEVC 265 decoding. Vecina televizora od 2011 ima DVB-T2 tunere.

Zasto bi mjenjao TV ? Kupi DVB-T2 H.265 recievere i spoji ih na televizore.

Sto se tice kvalitete Quadro televizora to je vec tema za neki drugi topik. 

Ma meni je samo bitno da cu moci gledati tv nakon full prelaska na DVB-T2,a iskreno nemam pojma sta je to HEVC 265 decoding.

Prije cu kupiti novi TV nego imati dva daljinska u rukama,a i vec imam X96 mini box i zivcira me koliko ima dugacak welcome screen(ako je to,to,onda definitivno novi tv!)

Quadro,kao brand je sasvim ok,slika je po meni bolja od bilokojega Vivaxa,Vox,Grundinga i ostale ekipe..ne patim baš za full HD!

 

...Da odgovorim gore,regija Sl. Broda mislim da nema još signal,tako da nema smisla provjeravati.

I nisam stavio LED da bi se hvalio,nego zaista model se tako zove,a to dali je on zaista led-nemam pojma!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 20:36 (Milka30).
4 godine
protjeran
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Milka30 ne čitaš. LED je samo pozadinska lampa/osvjetljenje. TV je LCD panel. Signal je pušten u cijeloj Hrvatskoj i radi. Ako ne želiš dva daljinska kupi ili novi TV ili Opticum NytroBox (može se programirati osnovne funkcije TV, pali gasi pojačaj smanji odaberi HDMI ulaz) košta 200 kuna i brzo se pali.
12 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?

Upravo probao traziti nove signale i šipak-nije našao ništa!

Nema veze,barem ce mi biti izgovor supruzi za kupnju novoga tv-a

Ne vjeruj ženi koja laže!
12 godina
offline
Može li vaš televizor primati DVB-T2?

Isprika na duplome postu,ali sada mi više ništa nije jasno:

Ove godine sam u Pevecu sinu kupio ovaj JVC tv ,na njemu jasno piše DVB-T2.

Sada sam skenirao i nije našao nove programe-a kao signal je pušten u cjeloj HR?

Tko tu koga?

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Marko :D kaže...
rambox kaže...

Oko DVB-T2/HEVC prijemnika je prevelika strka i zbrka.Sve je prilično jednostavno, pa novi prijemnik košta 200kn i čemu onda cmizdrenje oko problema da neki malo stariji TV ne hvata HEVC video signal.Ako si dalo 5000-10000kn za TV(pod uvjetom da još radi), moš mislit kakav je problem ispljunut dodatnih 200kn za novi prijemnik.

Ljudi ne žele (opet) imati dva daljinska, u tome je problem. 

 Ako ti TV podržava HDMI CEC ne treba ti dva daljinska...

15 godina
offline
Re: Može li vaš televizor primati DVB-T2?
Milka30 kaže...

Isprika na duplome postu,ali sada mi više ništa nije jasno:

Ove godine sam u Pevecu sinu kupio ovaj JVC tv ,na njemu jasno piše DVB-T2.

Sada sam skenirao i nije našao nove programe-a kao signal je pušten u cjeloj HR?

Tko tu koga?

 -prvo, uvjet je dvb-t2/HEVC (ili H.265, dvije oznake za istu stvar) način kodiranja, ne samo T2 (jer je stariji standard iz vremena kad 265-hevc još nije postojao). Ali to je ok, podržava hevc. Svi koji se to pitaju, mogli su već u bezbroj tema pročitati uvjet i mora baš to pisati, tj dvb-t2-hevc/h.265.. to je kriterij. Ako je to navedeno, tad podržava novi signal, ako je samo t2 (h.264 i starije tj AVC, HEVC je dodatak-proširenje tj AVC+HE=HEVC ili +1 u verziji 264/265 kodeka) tad će pronaći program bez slike, samo ton (ovisno šot podržava od audia) ili ništa..

 

-ako uređaj-prijemnik (kutija ili tv) ima navedeno, tad bi trebao primati novi signal, ako ne pronalazi:

-prvo antena, mora biti za odgovarajuće područje, mora ''hvatati'' .. u zgradama npr koriste zajedničke sustave koji dok se to ne napravi ne propuštaju potrebne kanale, nema slike jer nema signala. Jednako je sa slabim signalom-antenom i sl. Podesiti. -tek tad prijemnik nešto može pronaći.

 

-zatim ako i dalje ne pronalazi.. postavke, hr nije 'poznata' zemlja kao npr njemačka i prije desetljeća je rješenje bilo prebaciti postavke na njemačku-državu, tj kanali na kojima se emitira signal, uhf.. razlikuje se po državama, tako mi trebamo odabrati nrp njemačku i tad smo 'jednaki' .. ili hr kad je taj popis kanala ažuriran, tj to je samo soft-lista kanala koja može biti pogrešna a sad se često preporuča češka koja je tad opet isto kao i hr ali moguće da je soft ažuriran i da tad pronađe programe (možda se nakon spajanja automatikom ažurira i hr verzija ali prvo se mora spojiti, kvaka-22..). Tj same frekvencije-područje kanala na kojima automatika skenira je važna tj ako je pogrešan kanal neće naći ništa. Promejnom tih postavki, reset na tvorničke i sl.. možda pomogne.

 

-ako i dalje ne radi, tad možda ne podržava, jer neovisno što piše online u specifikacijama ne mora biti točno, ali sve što se prodaje u eu od 2015-16 mora imati hevc-t2.. dok je sam standard počeo 2013te (starije nema šanse imati hevc). Može biti neka škart serija ili roba koja nije za eu.. no nisam naišao na takav primjer (ali nije nemoguće). Tad treba provjeriti tične specifikacije, ne na stranicama pevca i sl trgovine nego proizvođača-google.. ali to može biti problem za konkretan model, jer su po raznim tržštima možda iste oznake možda različite.. možda je model za španjolsku, možda za litvu.. ovisno o brandu, neki proizvođači imaju uredno pripremljene stranice sa svim potrebnim infoima za sve modele.. neki nemaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Može li vaš televizor primati DVB-T2?

Neznam,,, par mjeseci novi 4k samsung koji uredno vrti H265.. , gdje uredno pise DVB T2 ne otvara nista na tom novom kanalu gdje je navodno novi sistem...??. Pa tko sad tu koga hebe?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice