MSI Pro MP221, monitor za profesionalce

poruka: 14
|
čitano: 3.843
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MSI Pro MP221, monitor za profesionalce".
14 godina
offline
MSI Pro MP221, monitor za profesionalce

developeri su inace ludi za 21.5" monitorima...

 

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
MSI Pro MP221, monitor za profesionalce

Profesionalce čega ?

 

Po opisu se radi o najstandardnijem zamislivom monitoru.

 

Zamisli, ima utore za vijke i može se nakriviti... uuuuh, pravi high-tech.

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MSI Pro MP221, monitor za profesionalce
uuY kaže...

Profesionalce čega ?

 

Po opisu se radi o najstandardnijem zamislivom monitoru.

 

Zamisli, ima utore za vijke i može se nakriviti... uuuuh, pravi high-tech.

 

 Da, a nema ni pivotiranja. "developeri" obično te male 22 inčere drže okomito.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: MSI Pro MP221, monitor za profesionalce
Kao developer ne mogu zamisliti zašto bi netko kupio FHD monitor od 21.5 inca. Sve ispod 24 nema smisla.
Checked-out since 1983
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 20:55 (st.srki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MSI Pro MP221, monitor za profesionalce
Kao developer ne mogu zamisliti zašto bi netko kupi FHD monitor od 21.5 inca. Sve ispod 24 nema smisla.
Checked-out since 1983
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MSI Pro MP221, monitor za profesionalce

Ovo nije za developere, ovo je za siromašne developere.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MSI Pro MP221, monitor za profesionalce
Visak kaže...

Ovo nije za developere, ovo je za siromašne developere.

 

 Ima IPS 24'' u tim cjenovnim kategorijama.

 

MSI igra globalnu igru debilnih marketing naziva, pa imaju "Kreator" linije laptopa koje se ne razlikuju od najprosjecnijeg HP-a za 3500 kuna.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
MSI Pro MP221, monitor za profesionalce

To je baš ono kaj sam pitao prije par dana na jednoj temi, što neki komad hardvera čini pro hardverom a neki drugi ne.

Na kraju nismo došli do nekog smislenog zaključka, a ovo mi je sad još veću pomutnju izazvalo, jer ovo je baš sve kaj ne bi trebalo biti pro...

 

Kruha i igala...
 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
MSI Pro MP221, monitor za profesionalce

Bilo koji dev ce radije imati 1920x1200 nego 1920x1080 display. I minimalno 2 komada.

 

Od HP-a E241 i E242 su bili super monitori (makar je krivi opis na GZ-u, svi su WUXGA), dok ovaj novi E243 je ispao promasaj.

Dizajnom je OK, ali kvalitetom bas i ne.

 

Od 28 komada koji su objeseni na nosacu za 6 komada, i gornji red je lagano nagnuti prema dolje,

vec su se 3 komada "odlijepila" - tj. panel je samo zalijepljen rubom, nema plastike koja ga drzi,

i sam panel se samo odlijepi i preklopi, tj. pukne - sa starim modelima se to nije moglo desiti.

 

Ok, HP je priznao gresku i zamijenio ih, ali ostale sam 1cm gornjeg ruba zalijepio prozirnom trakom,

da se to nebi vise desavalo.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MSI Pro MP221, monitor za profesionalce
fer-de-lance kaže...

To je baš ono kaj sam pitao prije par dana na jednoj temi, što neki komad hardvera čini pro hardverom a neki drugi ne.

Na kraju nismo došli do nekog smislenog zaključka, a ovo mi je sad još veću pomutnju izazvalo, jer ovo je baš sve kaj ne bi trebalo biti pro...

 

 gamerski = bezobrazno skup, pro = obrazno skup, vulgaris = razno skup, šuga = kup. sva četiri = isti q. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: MSI Pro MP221, monitor za profesionalce
U IT industriji oči i monitor su glavni alat...s tim da oči su nezamjenjive znači svatko tko se bavi tim poslom bi trebao moći potrošiti 1-2 plaće na što bolji monitor
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: MSI Pro MP221, monitor za profesionalce
fer-de-lance kaže...

To je baš ono kaj sam pitao prije par dana na jednoj temi, što neki komad hardvera čini pro hardverom a neki drugi ne.

Na kraju nismo došli do nekog smislenog zaključka, a ovo mi je sad još veću pomutnju izazvalo, jer ovo je baš sve kaj ne bi trebalo biti pro...

Po meni je PRO naziv nebitan, ali ukoliko bilo koji uredjaj koristim za posao takav bi morao imati najbitniju specifikaciju bez ocitih kompromisa, naravno da troskovi i prihodi od posla to mogu armotizirati. Cim se ne navodi za koji spektar posla je konkretni alat namjenjen, vec je moguce zakljuciti da se radi o marketinskoj prevari.

Racimo za monitor mora biti specificirana namjena - jer svaki posao trazi drugaciju funkciju - igre traze mali input lag, dizajn trazi tocnost boja. No kako je tu i cijena faktor, onda trazim i funkcije koji mi dodatno olaksavaju posao - USB-C/Thunderbolt dock recimo, vise inputa/outputa, PIP i sl.

 

S time da postoje i nijanse u spektru, pa recimo MacBook ili XPS nisu fizicki najjaci laptopi na trzistu - ali imaju dovoljno specifikacija koje zbilja odudaraju kvalitetom, te su takvog formata da je zbog mobilnosti i prakticnosti moguce zanemariti mozebitni nedostatak.

 

Moze i dizalica na bausteli imati naziv PRO, ali ako proizvodjac nigdje ne navodi snagu i tezinu koja se moze podici u nesmetanom radu onda je svaki naziv nebitan.

 

Ovo je ocito prepakiravanje nekih starih zaliha u novo plasticno kuciste i etiketiranje gimmick nazivom.

Nedostatk pivota je vec ogroman propust, a onda pogledas specifikacije i vidis da se radi o najobicnijem TN panelu iz 2010.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
protjeran
offline
Re: MSI Pro MP221, monitor za profesionalce
HCMAA kaže...
U IT industriji oči i monitor su glavni alat...s tim da oči su nezamjenjive znači svatko tko se bavi tim poslom bi trebao moći potrošiti 1-2 plaće na što bolji monitor

 Lol, slazem se da su monitori vazni, ali jednu-dvije place? Kakav to mora biti ultra dobar monitor koji ce da mi mazi oci za 8000 Eura? 

Nekakv Dell Ultrasharp 4K do 32-34 inca x2 je sasvim ok. Ima i Benq nekakve anti-flicker, bez plavog svjetla monitore/

16 godina
offline
Re: MSI Pro MP221, monitor za profesionalce
O_O_O kaže...
HCMAA kaže...
U IT industriji oči i monitor su glavni alat...s tim da oči su nezamjenjive znači svatko tko se bavi tim poslom bi trebao moći potrošiti 1-2 plaće na što bolji monitor

 Lol, slazem se da su monitori vazni, ali jednu-dvije place? Kakav to mora biti ultra dobar monitor koji ce da mi mazi oci za 8000 Eura? 

Nekakv Dell Ultrasharp 4K do 32-34 inca x2 je sasvim ok. Ima i Benq nekakve anti-flicker, bez plavog svjetla monitore/

 Dobro, čovjek je mislio na jednu-dvije plaće hrvatskog realnog prosjeka dakle mediana sa isključenim plaćama poput tvoje od 8000 eura 
Da, za ozbiljan rad programera ili developera mislim da je najbitnije što stabilnije osvjetljenje/osvježenje bez titranja i plavog svjetla. Nije toliko bitan mega kontrast ni kut(dakle tn je valjda ok pod uvjetom da daje dobar kut i pivotiran), ali strobo blještanje bijelih prozora, jao. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice