MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

poruka: 32
|
čitano: 7.180
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni".
16 godina
offline
MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

Sigurno ste uživali u isprobavanju!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

 Kakva je to ciganska šema sad s boljim ili lošijim RTX 2070 grafama, odnosno TU106-400-A1/TU106-400A-A1 čipovima ?? I kako se zna koji je koji ? Jel taj bolji ili lošiji čip?

11 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
Binanje postoji odavno, razlika je jedino što se sad stavljaju različite oznake
13 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

 Kakvo binanje ? Koliko ja znam, ovako nije bilo do sada, ako se radi o istom modelu. Drugo je ako imaš GTX 1060 6GB i GTX 1060 3GB recimo. ISto tako, znamo da nije svaki chip isti, ali ako je točno to što se spominje od 5% do 10% da je razlika, to je onda prejadno i nije čudo da im dionice tonu. A ovo, da je jedna RTX 2070 bolji chip a neka RTX 2070 lošiji, i to osjetno je prevarantski cirkus. Zašto bi kupac plaćao istu RTX 2070 a da ni ne zna što će dobit ? Kakva je to praksa ?

11 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
Kako nije bilo, samo što si prije garantirano bolji klok mogao dobiti samo na modelima za koje su ti proizvođači to garantirali, a to su redovito bili high end modeli poput kingpina i slično. Pa ti se moglo dogoditi da platiš strixicu masne pare, a dobiješ slabiji oc od nekog tko je uzeo 25 posto jeftinijeg palita...
13 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

 Ne razumiješ, nije bilo ovako. Imaš isti čip nekog level-a. Pa sad, vendori su neš kao tesitirali i pikirali najbolje čipove i prodavali skuplje ko neke odlične. Ali to je nešto drugo ! Ovako nam Nvdia prodaje RTX 2070 karticu uredno, a ima sad onda kako se čini dvije klase čipova. To je prejadno. Ako je to tako onda trebaju kupcima to i naglasiti !!

13 godina
offline
MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

Jel su stvarno ove kartice od MSI-a toliko dugačke? RTX 2070 Armor 29.5 centi, Gaming Z 30.7 cm...Pa na slikama dijeluju puno kraće, s obzirom da nisu triple fan, jesam ja lud?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 8:46 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

Zbilja jeftina kartica...npr. GTX 770 je koštala ispod 400 eura a ova jeftina rtx 2070 600 eura. Tim tempom RTX 3070 će koštati jeftinih 800 eura

Moj PC  
13 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
picajzla0707 kaže...
prije garantirano bolji klok mogao dobiti samo na modelima za koje su ti proizvođači to garantirali, a to su redovito bili high end modeli poput kingpina i slično. 
itomic009 kaže...

 Pa sad, vendori su neš kao tesitirali i pikirali najbolje čipove i prodavali skuplje ko neke odlične. Ali to je nešto drugo !

 

 

Ovako nam Nvdia prodaje RTX 2070 karticu uredno, a ima sad onda kako se čini dvije klase čipova. To je prejadno. Ako je to tako onda trebaju kupcima to i naglasiti !!

 a što si ti rekao drukčije od mene da bi mi mogao spočitavati da nešto ne razumijem?

 

ranije sam ja uzeo msi 1070 gaming grafu, koja je poprilično skuplja od ove armor verzije i događalo bi se da dobijem čip koji se slabije oca od onoga tko je uzeo jeftiniji model

e sad je ta lutrija nešto manja, pa ako uzimaš skuplji model - sigurniji si da ćeš dobiti bolje binani čip

 

tu dolazi dio koji ne razumijem - zašto je tebi to jadno obzirom da je kupac sigurniji u ono što kupuje, osim naravno za likove koji ionako uvijek kupuju jeftinije modele pa im lutrija paše

i ne, to nisu dvije klase čipova u smislu kako je napravljeno na 1060 sa 3gb i 6gb, gdje je čip okrljašten hardverski - ovdje je jednostavno preciznije napravljena podjela binanih čipova na dvije grupe, unutar kojih opet imaš lutriju, ali barem kad kupuješ skuplji model poput gamin x ili strix ili aorus, sigurniji si da nećeš dobiti čip s dna jedne velike kace, već eventualno čip s dna kace već izabranih čipova

13 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

 Ne shvaćaš ti poantu vidim, no dobro.

14 godina
protjeran
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
itomic009 kaže...

 Kakvo binanje ? Koliko ja znam, ovako nije bilo do sada, ako se radi o istom modelu. Drugo je ako imaš GTX 1060 6GB i GTX 1060 3GB recimo. ISto tako, znamo da nije svaki chip isti, ali ako je točno to što se spominje od 5% do 10% da je razlika, to je onda prejadno i nije čudo da im dionice tonu. A ovo, da je jedna RTX 2070 bolji chip a neka RTX 2070 lošiji, i to osjetno je prevarantski cirkus. Zašto bi kupac plaćao istu RTX 2070 a da ni ne zna što će dobit ? Kakva je to praksa ?

Isti je cip ali ima drugi device id, u oc kartice mislim da aib partneri moraju stavljat "bolje" cipove koje im nvidija malo vise naplati. 

Sta se clockanja tice, ovaj "losiji" moze biti bolji od ovog "boljeg", ko sta ima ryzena 1700 koji se clockaju bolje od 1800x...

11 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
itomic009 kaže...

 Ne shvaćaš ti poantu vidim, no dobro.

 jel, a poanta je što?

 

 

ajde malo pročitaj što je stevica davnih dana napisao o tim postupcima i kako se binanje odražava na grafičke kartice - link

 

e pa sad imaš isto to, samo što binovanje za partnere sad odrađuje nevidija - partnerima to smanjuje trošak (ili nevidiji omogućuje da dio čipova prodaje skuplje, to zasad ne znamo), no ono što je bitnije nama potrošačima - to sad kupcima omogućuje veću sigurnost kod kupovine finalnog proizvoda na način da ako si platio skuplje, sigurniji si da ćeš dobiti bolje binani čip

 

toga prije nije bilo, mogao si platiti skuplji model i dobiti najgori moguči čip, a sigurno binani čip si mogao dobiti jedino u modelima poput kingpina i sličnih, dakle isključivo za hardcore entuzijaste koji su to binovanje bili spremni platiti daleko skuplje

ako to nije plus za kupca, onda ne znam što jest

7 godina
protjeran
offline
MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

ako ništa drugo, bar mi je dizajn ovih novih armorica puno bolji nego pascal/polaris armorice

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
lav1000 kaže...

ako ništa drugo, bar mi je dizajn ovih novih armorica puno bolji nego pascal/polaris armorice

 Definitivno, a kolko sam uspio skuziti iz neke recenzije sto sam pogledao jos prije i temperature su puno bolje u odnosu na stare armorice.

14 godina
protjeran
offline
MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

Samo dzaba i dizajn i cooler kad se zbog non-A cipa ne moze stavit bios s visokim power limitom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
ansha kaže...

Samo dzaba i dizajn i cooler kad se zbog non-A cipa ne moze stavit bios s visokim power limitom...

 kupiš strixicu za 5500kn umjesto ove jeftine od 4500 i riješio si problem 

14 godina
protjeran
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
lav1000 kaže...
ansha kaže...

Samo dzaba i dizajn i cooler kad se zbog non-A cipa ne moze stavit bios s visokim power limitom...

 kupiš strixicu za 5500kn umjesto ove jeftine od 4500 i riješio si problem 

Dodas 400kn na tu Strixicu i kupis najjeftiniju 2080-ku. Uvijek je puno bolji izbor kupit "los" model s brzim cipom ako su cijene slicne...

13 godina
neaktivan
offline
MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

Hm, molio bih da mi ne zamjerite, no zanima se da li zaista možemo reći da je GPU namjenjen hobiju- "igranju" s cijenom od 4.400 HRK, onaj koji je "niske cijene" tj. jeftin kako stoji u preporuci?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
1student kaže...

Hm, molio bih da mi ne zamjerite, no zanima se da li zaista možemo reći da je GPU namjenjen hobiju- "igranju" s cijenom od 4.400 HRK, onaj koji je "niske cijene" tj. jeftin kako stoji u preporuci?

 Niske cijene u odnosu na većinu ostalih RTX 2070 kartica. Riječ je o recenziji koja je dio usporednog testa RTX 2070 kartica što je naglašeno unutar članka. 

A što se tiče hobija i troškova hobija, svatko može odlučiti koliko mu je prihvatljivo odvojiti za aktivnost koju zove hobijem. 

14 godina
offline
MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

Dimenzije kartice su 295 x 140 x 51 mm.

 

Lp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni

Planirao sam uzet RTX 2070 ali pričekat ću NAVI da vidim da li će bit šta od njih.

 A i pitanje da li će pasti cijene rtx-ica zbog toga

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
Za cijenu graficke kupis Ps4Pro i hrpu igara i miran si. :)
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
Kakve veze ima platforma koja radi na prahistorijskih 30fps-a na kojem i rad u wordu izgleda ocajno sa ovom karticom?
13 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
war3_tft kaže...
Kakve veze ima platforma koja radi na prahistorijskih 30fps-a na kojem i rad u wordu izgleda ocajno sa ovom karticom?

war3_tft  Nemaš ti pojma braco!

12 godina
protjeran
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
Nema se tu sta ne imat pojma, potreban je samo par zdravih ociju ;)
13 godina
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
war3_tft kaže...
Nema se tu sta ne imat pojma, potreban je samo par zdravih ociju ;)

 war3_tft Dobit ćeš čir na želucu od negiranja da PS4 vrti najbolje igre. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 0:58 (hummer0).
14 godina
protjeran
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
hummer0 kaže...
war3_tft kaže...
Nema se tu sta ne imat pojma, potreban je samo par zdravih ociju ;)

 war3_tft Dobit ćeš čir na želucu od negiranja da PS4 vrti najbolje igre. 

Vise se gusi u njima nego sta ih vrti 

12 godina
protjeran
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
hummer0 kaže...

 war3_tft Dobit ćeš čir na želucu od negiranja da PS4 vrti najbolje igre. 

 

Ne znam ja koga kompleksi tjeraju da u temi o karticama prica o PS4. 

 

ansha kaže...

Vise se gusi u njima nego sta ih vrti 

  GOLD! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 1:22 (war3_tft).
16 godina
moderator
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
Crypt kaže...

Planirao sam uzet RTX 2070 ali pričekat ću NAVI da vidim da li će bit šta od njih.

 A i pitanje da li će pasti cijene rtx-ica zbog toga

 Navi nema baš smisla čekati ako danas ciljaš na razred u kojem su RTX-ice 2070. To će biti kartica u rangu Radeona RX 590, možda zericu jače, barem prema trenutnim informacijama. S tim da tu mislim na tržišni razred, ne nužno na performanse. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 6:42 (Denis).
16 godina
odjavljen
offline
Re: MSI RTX 2070 Armor - Fokus na nižoj cijeni
hummer0 kaže...
war3_tft kaže...
Nema se tu sta ne imat pojma, potreban je samo par zdravih ociju ;)

 war3_tft Dobit ćeš čir na želucu od negiranja da PS4 vrti najbolje igre. 

 To i ali od cheatersa na PC platformi u apexu   na plastičnoj kutijici nema takvih gluposti

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice