MSI RX 5700 Gaming X i RX 5700 XT Gaming X - Nepog

poruka: 5
|
čitano: 2.347
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MSI RX 5700 Gaming X i RX 5700 XT Gaming X - Nepog".
4 godine
offline
MSI RX 5700 Gaming X i RX 5700 XT Gaming X - Nepog

"Za Navi 10 GPU klasično neimpresivan potencijal overklokiranja"

 

Da mi je samo znati od kuda je autor članka ovo izvukao? Čisto uspoređujuči moju PowerColor RX5700 XT sa (također)mojom ColorFul RTX2070, obije grafe se u kućištu vrte između 2050Mhz i 2010Mhz, sa time da RTX2070 mnogo više gleda na temperature kada je boost u pitanju pa sa razumnim okretajima ventova to joj je max, dok bi Radeonku mogao nafrljit i na 2100Mhz da nisam paranoičan kad mi Junction Temp ode preko 85°c... Eto kao vlasnik obiju performansama gotovo jednakih kartica, ja doista ne vidim "taj loš OC potencijal" kod radeonke... 

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: MSI RX 5700 Gaming X i RX 5700 XT Gaming X - N
NoDe31 kaže...

"Za Navi 10 GPU klasično neimpresivan potencijal overklokiranja"

 

Da mi je samo znati od kuda je autor članka ovo izvukao? Čisto uspoređujuči moju PowerColor RX5700 XT sa (također)mojom ColorFul RTX2070, obije grafe se u kućištu vrte između 2050Mhz i 2010Mhz, sa time da RTX2070 mnogo više gleda na temperature kada je boost u pitanju pa sa razumnim okretajima ventova to joj je max, dok bi Radeonku mogao nafrljit i na 2100Mhz da nisam paranoičan kad mi Junction Temp ode preko 85°c... Eto kao vlasnik obiju performansama gotovo jednakih kartica, ja doista ne vidim "taj loš OC potencijal" kod radeonke... 

 A kakve veze ima da moze boostati na stabilnih 2100mhz ako je out of the box na 2000mhz... Eto to je granicnih 5% gaina oc-om i ja se slazem sa autorom da je to slab oc potencijal, no nije to od jucer i dolaskom novih navija, i pascali i polarisi su bili takvi, dobiti 10% gaina oc-om je bilo gotovo nemoguce bez da fanovi vriste na 100%

Nazalost proslo svrseno vrijeme je pomicanje core slidera 200+ i vise

4 godine
offline
Re: MSI RX 5700 Gaming X i RX 5700 XT Gaming X - N
Hw_prorok kaže...
NoDe31 kaže...

"Za Navi 10 GPU klasično neimpresivan potencijal overklokiranja"

 

 

 A kakve veze ima da moze boostati na stabilnih 2100mhz ako je out of the box na 2000mhz... Eto to je granicnih 5% gaina oc-om i ja se slazem sa autorom da je to slab oc potencijal, no nije to od jucer i dolaskom novih navija, i pascali i polarisi su bili takvi, dobiti 10% gaina oc-om je bilo gotovo nemoguce bez da fanovi vriste na 100%

Nazalost proslo svrseno vrijeme je pomicanje core slidera 200+ i vise

 Navi 10 ima maximalni boost takt od 1905Mhz, a realni (ili ti game clock) je 1755Mhz... Di ti je točno "out of box" 2000Mhz? 

KLIK

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 22:44 (NoDe31).
4 godine
protjeran
offline
Re: MSI RX 5700 Gaming X i RX 5700 XT Gaming X - N
NoDe31 kaže...
Hw_prorok kaže...
NoDe31 kaže...

"Za Navi 10 GPU klasično neimpresivan potencijal overklokiranja"

 

 

 A kakve veze ima da moze boostati na stabilnih 2100mhz ako je out of the box na 2000mhz... Eto to je granicnih 5% gaina oc-om i ja se slazem sa autorom da je to slab oc potencijal, no nije to od jucer i dolaskom novih navija, i pascali i polarisi su bili takvi, dobiti 10% gaina oc-om je bilo gotovo nemoguce bez da fanovi vriste na 100%

Nazalost proslo svrseno vrijeme je pomicanje core slidera 200+ i vise

 Navi 10 ima maximalni boost takt od 1905Mhz, a realni (ili ti game clock) je 1755Mhz... Di ti je točno "out of box" 2000Mhz? 

KLIK

 

 Ne znam kakve su to fore sa tim gaming boostom, no po clipovima kao na ovom

se uredno vidi boost oko 1900mhz na stock kartici, a na ovoj iz recenzije je naveden stock 1980mhz i autor navodi da  ovisno o loadu skoci i do 2000mhz

 

 

4 godine
offline
Re: MSI RX 5700 Gaming X i RX 5700 XT Gaming X - N

PowerColor RX 5700 XT RedDragon (prati AMDove referentne specifikacije)...

U videu se vidi da je realni takt u prosjeku 1830Mhz (poneki spike na max boost od 1905Mhz)

Dok ručni OC za 24/7 u mojem slučaju ima  prosječni radni takt od 2025Mhz... Dakle stock vs ručni OC mrvicu više od 10%...

Navi 10 nema nikakav standardno loš OC potencijal, a to što top modeli partnera idu sa tvorničkim Overclockom na 2000Mhz, to je drugi par rukava... Navi 10 jedino ima problem sa OC potencijalom VRAMa koji je u usporedbi sa Nvidijom doista u banani...

BTW, samo povečavanje power slidera je OC jer dozvoljavaš kartici da se boosta van zadane specifikacije...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 0:16 (NoDe31).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice