MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu

poruka: 11
|
čitano: 3.563
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu".
16 godina
odjavljen
offline
MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu

U zemlji u kojoj se screenshot SMS poruke smatra relevantnim dokazom ovakve stvari su suvisne... Trebaju nam toljage

Freak Show Inc.
 
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže miliju
Ako je zakonski, onda prolazi na sudu. Sabo je snimljen, kako nudi mito, ali snimanje nije bilo dozvoljeno sudskim nalogom, pa stoga, niti ne vrijedi kao dokaz.
I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu

za državu u kojoj je većina potencijalnih/kinetičkih lopova informatički (i politički i funkcionalno i općenito) pismena na razini pasijansa u windowsu fali još 10 milijuna, tako da im se iz proračuna mogu nabaviti telefonske perjanice (što swarovski, to bolje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže miliju
Friday kaže...

U zemlji u kojoj se screenshot SMS poruke smatra relevantnim dokazom ovakve stvari su suvisne... Trebaju nam toljage 

fredii kaže...
Ako je zakonski, onda prolazi na sudu. Sabo je snimljen, kako nudi mito, ali snimanje nije bilo dozvoljeno sudskim nalogom, pa stoga, niti ne vrijedi kao dokaz.

Koliko se ja kužim u geometriju, niti SS SMS-a niti neki video ( koji je snimljen bez naloga za istu radnju ), nisu Cyber kriminal u pravom stvarnom smislu riječi. 
Makar, volio bih jednog dana vidjeti neki graf, koliko sukladno razmjeru uporabe  odnosno Android gadgeta, na čijoj će strani biti prosjek veći, makar opet, ja bih stavio my money na  kao pobjednika ovi puta! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu

Sad će Mamićevi, Vasini itd fake smsovi, fotomontaže i lažne naslovnice novina biti profesionalnije urađeni.
Ako je npr inkriminirajući "dokument" profesionalno falsificiran, ne može se dokazati da nije original - pa nema ni kriminala. Case closed.

Karamarkova "digitalizacija"...

No šalu na stranu, neka se službe educiraju i rade, toga nikad dosta.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže miliju
Ako 90% pokriva EU, mogli su onda staviti x10. Milijun eura nije nikakva lova za cyber sec
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu

Dzabe svo to očvrsje i mekušje kad pravosudni sustav funkcionira prema kolicini financija osumnjicenog, clanskoj iskaznici i nacionalnoj manjini...

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 0
8 godina
online
MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu

Rekao bi da je to manje više loše uložen novac, kupit će zastarjeli softvere, tj. onaj koji su kriminalci već zaobišli dok ga oni nauče koristiti.

Naučit će koristiti alate, ali ne i razmišljati i biti korak ispred. Moraju imati i talentirani kadar i to je najvrjednije u ovoj prići.

 

Bolje bi bilo da razvijaju svoj ili proširuju open source alate (naravno moraju imati i takav kadar u timu + mora biti dobro plaćen i visoko motiviran), pa bi stvarali i neku dodatnu vrijednost na ovu uloženu investiciju.

 

Što se tiče kupnje hardvere, ne znam što se misli kupiti neki specijalizirani hardvere i što bi to mogli biti (ono nešto za probijanje iPhone), je'l ima netko neki troškovnik što će se kupiti?

 

Što se tiče predavanja ako ta predavanje ne drže osobe koje su u vrhu u području sigurnosti tipa Bojan Ždrnja ili tako nekog kalibra, pod uvjetom da imaju kvalitetan kadar koji te informacije može i savladati. Edukacija možda nema previše smisla, bačen novac.

 

U toj cijeloj priči ako nemaju kvalitetne ljude, za npr. dvije godine morat će opet uložiti brdo para, samo ovaj put bez 90% pokrivenih troškova od strane EU.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 0:47 (LIFO).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 10:46 (darkborg).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu

Mislim da podcijenjujete MUP, nisu sve policajci koji iznose inkriminirane monitore jer su im rekli "donesi kompjuter". Imaju oni sigurno ljudi koji rade ozbiljno, istražuju nove sigurnosne propuste, prate novine iz CS, razvijaju inhouse hw, sw i protokole, a prate i društvenu komponentu tj. što cyberkriminalci koriste ili bi mogli koristiti jer čovjek je najslabija karika. S tehničke strane uglavnom je problem što kriminalci imaju veća sredstva na raspolaganju, i policija je uvijek korak iza, ali tako je i u drugim zemljama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MUP u borbu protiv cyberkriminala ulaže milijun eu

Nama je policija manji problem, problem je sudstvo koje kriminalce koje policija uhvati na ovaj ili onaj način oslobodi. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice