Najbrže računalo na svijetu identificiralo je 77 p

poruka: 14
|
čitano: 3.443
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbrže računalo na svijetu identificiralo je 77 p".
12 godina
neaktivan
offline
Najbrže računalo na svijetu identificiralo je 77 p

Mene zanima gdje je sad Googleov super AI koji u dan-dva nauci igrati sah ili Go samo iz pravila.

 

Ocekivao bih da je on do sada vec rijesio ne samo enigmu Civid-19 nego i dao rjesenje za njegovemoguce mutacuje.

 

Ili je ovo sve ionako igra nekih koji nam salju time neku poruku?!

The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it
 
3 22 hvala 0
12 godina
offline
Najbrže računalo na svijetu identificiralo je 77 p

Zanimljivo, sada kada je došla voda do grla se ubrzano "ustupaju" svi resursi za pronalazak riješenja protive ove pošasti.

 

 
10 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: Najbrže računalo na svijetu identificiralo je
Mataković je problem odavno riješio svojim super (Wacom tablet?) računalom... ;)

Za one ne upućene, eno se nakon toga mama SARS-CoV-2 odma uzmuvala i panično doviknula: Covide, sine, ukuću! Uodma!
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 10:45 (Antiseptik).
Moj PC  
1 4 hvala 1
15 godina
offline
Najbrže računalo na svijetu identificiralo je 77 p

A baš mi se ovih dana javila misao - nadam se da se u ovome trenutku koriste mogućnosti superračunala... I umjetne inteligencije također. Drago mi je.

Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Najbrže računalo na svijetu identificiralo je 77 p

Općentio govoreći, treba ispitati 10.000 kemijskih spojeva da bi se dobila nova ljekovita tvar, dakle takva koja može uči u sastav lijeka. Dakako, to je naopćenitije rečeno: taj se broj može znatno smanjiti ako se koriste nove metode poput ove (pretpostavljam da se radi o dockingu). Ljekovita se tvar naime brzo nađe, no problem su nuspojave. Možete recimo naći spoj koji se veže za spike-protein, ali pri takvim koncentracijama koje nikad ne bi bilo moguće postići u krvnoj plazmi ili bi u toj koncentraciji  postao toksičan. Drugo je pak pitanje koliko je komplicirana i teška proizvodnja te tvari (kemijska sinteza), koja je njezina farmakokinetika i farmakodinamika (koliko se dugo zadržava u plazmi uslijed metabliziranja) itd. Zato ovih 77 kandidata budi nadu, no daleko je to od gotova lijeka. 

 
19 0 hvala 11
16 godina
offline
Re: Najbrže računalo na svijetu identificiralo je
Izzy kaže...

A baš mi se ovih dana javila misao - nadam se da se u ovome trenutku koriste mogućnosti superračunala... I umjetne inteligencije također. Drago mi je.

Ne postoje "umjetne inteligencije", to ti je čisti hoax. Data mining i machine learning su daleko od AI. Ovo za superračunala je ok, no mišljenja sam da je to sve prekilavo i preslabo i svi ti algoritmi koje vrte su nedorasli zadatku. Općenito sam jako razočaran medicinom... nema tu nikakvog bitnog pomaka zadnjih 30-40 godina.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 13:51 (Aldo).
12 godina
offline
Re: Najbrže računalo na svijetu identificiralo je
Aldo kaže...

Općenito sam jako razočaran medicinom... nema tu nikakvog bitnog pomaka zadnjih 30-40 godina.

 

Ti kao da nisi procitao ni jedan docov tekst na ovom portalu.

6 godina
offline
Najbrže računalo na svijetu identificiralo je 77 p

"IBM i NASA su svjetskoj znanosti ustupili svoje superkompjutore"

 

Ovo mi bode oči, u naslovu je računalo a u tekstu kompjutor

EDIT: Eventualno reći kompjuter

 

Auhh ovo mi je sve od ove self-isolation

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 14:20 (Mr.ddevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najbrže računalo na svijetu identificiralo je
JohnnyBGood V kaže...

Mene zanima gdje je sad Googleov super AI koji u dan-dva nauci igrati sah ili Go samo iz pravila.

...

 Vjerojatno i dalje radi ono za što njegova kompanija misli da je prioritet.

Ili misle da nije sposobno pronaći ili pomoći u pronalaženju lijeka i cjepiva ili imaju premalo empatije za događaje u svijetu i bitnija im je zarada. (A možda i rade nešto vezano uz virus, pa to nije javno objavljeno?)

mGT kaže...

Zanimljivo, sada kada je došla voda do grla se ubrzano "ustupaju" svi resursi za pronalazak riješenja protive ove pošasti.

 Zašto bi to bilo zanimljivo?

Mislio si da će firme dati svoje resurse i biti na gubitku kad virus još nije izgledao kao nešto opasno za društvo?

Aldo kaže...
Izzy kaže...

A baš mi se ovih dana javila misao - nadam se da se u ovome trenutku koriste mogućnosti superračunala... I umjetne inteligencije također. Drago mi je.

Ne postoje "umjetne inteligencije", to ti je čisti hoax....

 Hoax? Hoax je namjerna prijevara.

Ja osobno još nisam čuo NI JEDNOG poznavatelja ili eksperta na području umjetne inteligencije koji nije odmah na početku govora il teksta rekao da umjetna inteligencija još ne postoji, a neki govore da nikad ni neće.

 

Osim ako ti smatraš da je "hoax" kad netko napiše izraz "umjetna inteligencija" bez objašnjenja :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Najbrže računalo na svijetu identificiralo je 77 p

Nedavno baš razgovaram sa jednim našim tipom (koji je kao mali odselio u USA, sad doktorira na arhitekturi procesora) pa smo se složili da je budućnost u AI i machine learning. Prije dan-dva napisao sam nešto slično u jednoj temi na ovom forumu, jer "foldam" dugi niz godina, ali bez AI, machine learning i kvantnih računala, veoma je teško da ćemo postići neki značajan napredak u medicini. Može, ali ide presporo....

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Najbrže računalo na svijetu identificiralo je 77 p

Ovo je toliko tesko za sintetizirat da to nisu istine. To se teoretski moze sintetizirat, ali se to ne radi. Uzme se genom sekvencira, ugradi u e.coli i bakterija sama pocne proizvodit izmjenjeni protein. Takva bakterija se moze multiplicirat i to moze doprinjeti masovnom širenju među farmaceutskim tvrtkama. Ovo je specifičan lijek, ali jednostavnije je napravit, oslabljeni virus, da imunološki odgovor sam stvori antitijela. Tako se radilo i prije vec u 19st. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbrže računalo na svijetu identificiralo je
antimon95 kaže...

Ovo je toliko tesko za sintetizirat da to nisu istine. To se teoretski moze sintetizirat, ali se to ne radi. Uzme se genom sekvencira, ugradi u e.coli i bakterija sama pocne proizvodit izmjenjeni protein. Takva bakterija se moze multiplicirat i to moze doprinjeti masovnom širenju među farmaceutskim tvrtkama. Ovo je specifičan lijek, ali jednostavnije je napravit, oslabljeni virus, da imunološki odgovor sam stvori antitijela. Tako se radilo i prije vec u 19st. 

Poslati mutiranu e.coli da popapa virus i još je držati zauzadnu?
to bi bilo vrlo zavidno postignuće

if only you knew the power of the dark side
14 godina
offline
Re: Najbrže računalo na svijetu identificiralo je
antimon95 kaže...

Ovo je toliko tesko za sintetizirat da to nisu istine. To se teoretski moze sintetizirat, ali se to ne radi. Uzme se genom sekvencira, ugradi u e.coli i bakterija sama pocne proizvodit izmjenjeni protein. Takva bakterija se moze multiplicirat i to moze doprinjeti masovnom širenju među farmaceutskim tvrtkama. Ovo je specifičan lijek, ali jednostavnije je napravit, oslabljeni virus, da imunološki odgovor sam stvori antitijela. Tako se radilo i prije vec u 19st. 

 

12 godina
offline
Re: Najbrže računalo na svijetu identificiralo je

Ne tako, e colli samo sluzi kao kao alat, koji ce proizvodit takav protein. Tako smo bar ucili na faksu. 

Princip je da se genom e colli, (vec je sekvenciran od prije), na dio koji proizvodi proteine, izmjeni se geneticki, u nasu korist da proizvede taj željeni protein(lijek). Tako se proizvodi danas inzulin iz e colli ili kvasca. Sve su to jednostanicni organizmi. A struktura inzulina je full slozena, tipa ova kao sa slike. 

 

Edit: To se radi u biokemijskim postrojenjima, ili bioreaktorima. Problemi su onda taj produkt, izolirat od reaktanta i katalizatora. Vrlo su osjetljivi uvjeti rada pa procesi separacije moraju biti dobro izabrani. To je jedan od nacina kako masivno proizvest zeljenu kolicinu lijeka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 22:53 (antimon95).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice