Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

poruka: 86
|
čitano: 17.127
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon šest godina stiže novi Mac Pro".
7 godina
protjeran
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Trebali su bar u stalak ugraditi nekakav check-chip,

pa kad se spoji na Display da postane "Retina 4K UHD 144HZ Mega Super Bla bla bla".

 

Ovako nema smisla, ne mogu se jabucari ni qurcit kak spada.

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
BlueMax kaže...
grzzi kaže...
Njambris kaže...

Apple svake godine pokušava sam sebe sabotirat. Ne treba njima nikakva konkurancija. 

 

Možda uz bolji marketing i malo bolju prezentaciju cijena i sveg ostalog , ali ovako. :/ Stalak za 999$ ... Stvarno? 

 

 da, odlično im ide sabotaža ... izsabotirali su se na broj 1 u svijetu uopće.

 Broj 1 u čemu?

Prespavao si zadnjih par godina?

 generalno u svemu. ukupnoj zaradi, zadovoljstvom korisnika, podrškom, zaradi po kategorijama ( to je ono što je bitno, a ne ukupna prodaja ), vrjednosti branda, isplati dioničarima ... totalna sabotaža nema što.

15 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

evo da kupiš novi mek, gazda. original, sve pravo. i ćelavo leči i kurije oči i uroke da makne, sve. ne zvo se ja time kuče, gazda. i ništa ne zaradim, majkemi. 

 

mislim da bismo svi trebali iskazati barem trunčicu empatije prema sirotom timu kuharu. iako je bio zdravo i veselo dijete, život ga nije mazio. rodilo ga u sweet home, alabama kao maleno dijete koje tad nije imalo još niti mjesec dana. otac se mučio po brodogradilištu, dok je jadnamumajka lijevala krv, znoj i suze radeći pod umjetnim svjetlom u apoteci, tako da je nejako dijete moralo završiti škole, dplomirati i magistrirati samo samcato, vlastitim trudom, goloruko i više sito nego gladno. još gore, zaposlili su ga u IBM-u. tko zna bi li njegovim mukama ikad došao kraj da ga 1998. stevo poslovi nije dovukao u epl no, avaj!, tamo je bio tek mlađi potpredsjednik za svjetsko poslovanje i jedino što mu je preostalo bilo je zatvaranje tvornica i skladišta, jer više nije mogao trpjeti toliko visoke troškove poslovanja. udarcima sudbine tu nije bio kraj. kad se stevo poslovi preselio u vječna lovišta, shrvani kuhar je ostao kao tek drugi od pet najvećih dioničara epla, polažući sam sebi račune, ostavljen na milost i nemilost profita, zaprijetivši da će kad mu pukne film, jednoga dana sve svoje dionice dati dobrotvorastim svrhama. dotad će biti u zlotvornima, jasno. time kuharu, u našim si mislima svaki put kad dajemo nerazumne količine novca za nepotrebne gluposti. hvala tebi i ormaru iz kojega si izašao.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 17:12 (Ajar).
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
grzzi kaže...
....

 generalno u svemu. ukupnoj zaradi, zadovoljstvom korisnika, podrškom, zaradi po kategorijama ( to je ono što je bitno, a ne ukupna prodaja ), vrjednosti branda, isplati dioničarima ... totalna sabotaža nema što.

 To je najvaznije kompaniji i dionicarima a ne korisnicima....

Samo pokazuje koliko su precijenjeni.... PAd prodaje pokazuje da su korisnici malkice dosli pameti....

13 godina
neaktivan
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

vidim svi nesto kukaju, ja se odlucio na pocetni 8 core model posto je vrijeme da zagazim u pro staze.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
ansha kaže...

Za ovo sta spominjes ti treba par tisuca ovih maks konfi...

 

Ko ti brani stavit 7xQuadro u Windows pc? Plus je dostupan taktom puno brzi otkljucani 28-core...

Ne u tome smislu, mislim na cijenovno maksimalni setup buduci da je svaka RTX 8 oko 6000$, a Vega kosta cca kao dvije.

 

Uostalom i macOS ima neizrazivu cijenu.

 

Boldano - preview koji za xyz frejmova koji sjeda na RAM...ne final render. Inace, Pixar koristi render farmu (cca 10k+ AMDova) i/ili in-house superracunalo. Animatori s kojima sam radio na istrazivanju svi rade na Mac Prou (onoj kanti za smece) koji je katastrofa

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
Nisam nikad radio u okruzenju gdje je 200+ Macova, ali moje iskustvo na nekih 50-ak uredjaja do sad je neusporedivo bolje nego bilo koji drugi brand, posebno tu mislim na HP, a jedino IBM/Lenovo je pristojan u PC svijetu. Postoje dobre i lose serije Macova, kad kupis dobru 10 godina nemas ali bas nikakve brige, a kad kupis losu (npr. 2011 iMac i MBP) ipak nisi prepusten sam sebi jer Apple ima programe zamjene, obicno 4-5 godina od kupnje. Kad se desi kvar, das u servis, oni poprave i prodaj cim prije i kupi nesto novije (Mac dobro drzi cijenu).
Sto se tice isplativosti novog MacPro sve ovisi o tome sto radis i sigurno nije za siroke mase, ali ima firmi koje to mogu pametno iskoristiti.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
Eh da, javi mi se kad imas nesto za otpis, mozda se mozemo dogovoriti :-)
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Prosle 2 godine sam proveo u Appleu u Palo Altu i moram priznat da je od 2016. barem sto se tice MLBa sve otislo pri dnu.

 

Zadnji dobar Macbook iznutra je 15" Retina 2015 i to je nedvojbeno dan danas najbolji laptop za trzistu za one kojima je dovoljan 1TB SSD i 16GB DDR3 RAMa. Motorizirani trackpad koji se kalibrira s utezima, iznutra poslozen vrhunski...zbilja vrh.

 

Mozda ne bih smio bas dijeliti pretjerano, ali ovi noviji TBT3 su zbilja nepouzdani sto se tice MLB (vec sam vidio T2 koji vrisnu nakon 2 mjeseca) i popravaka ekrana. I postoji veliki broj problema sa strujanjem zraka, zato je Mac Pro zanimljiv s novim kucistem.

 

Dell, Lenovo, HP itd. su debelo ispod sto se tice dijagnostike (i za iPhone). Bas dok pisem vrtim neke sitnice za dev...evo kako izgleda skup informacija u AST2.

 

iMacovi (5K) su dosta zahebano dizajnirani jer nakon svakog servisa ekran ne sjedne najbolje nazad u kuciste (sve se popravlja tako da se podize ekran). Onda ovi noviji TBT3 MBP imaju dosta airflow tubica koje se moraju mijenjat nakon popravka....poseban kljuc (+ vakum) i postolje za otvaranje zadnjeg kucista itd. Prakticki prosjecan kupac ne moze nista doma popravit, a tek u servisu za SSD koji vrisne mora mijenjat cijelu maticnu ($650+) itd. Backup podataka je isto zaheban.

 

Uglavnom dizajn novih Macova je potpuno apstraktan i nema veze s tipicnim PCem. Apple stvara skroz zatvoreni ekosustav. Medutim, ja sam ne znam koliko ce biti pouzdane komponente u jeftnijim uredajima vs. ovakvim Mac Pro. No veselim se postepenom spajanju iOSa i macOSa, bar sa Swift strane i mislim da je vrijeme da i Microsoft krene u tom smjeru.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 21:53 (Mitch).
 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
southy kaže...
Nisam nikad radio u okruzenju gdje je 200+ Macova, ali moje iskustvo na nekih 50-ak uredjaja do sad je neusporedivo bolje nego bilo koji drugi brand

Ovisi imas li kontrolu nad njime cijelo vrijeme koristenja, koristi li ga iskljucivo jedna osoba, ili je kao u mom slucaju 300+ korisnika. iMac podnosi jednog korisnika.

 

Stalci daleko jeftinijih racunala su se nakon intenzivnijih koristenja pokazali daleko robusnijim, jer su public labovi bili opremljeni starom generacijom iMaca i PC AiO (najvise Lenovo), dok je dev lab zakljucan pa se koristi samo za predavanja.

I opet su se svi stalci na iMacu 2014 rasklimali u dvije godine.

southy kaže...
Eh da, javi mi se kad imas nesto za otpis, mozda se mozemo dogovoriti :-)

 Gotovo sav otpis ide u donacije neprofitnim organizacijama.

Mitch kaže...

Prosle 2 godine sam proveo u Appleu u Palo Altu i moram priznat da je od 2016. barem sto se tice MLBa sve otislo pri dnu.

Zadnji dobar Macbook iznutra je 15" Retina 2015 i to je nedvojbeno dan danas najbolji laptop za trzistu za one kojima je dovoljan 1TB SSD i 16GB DDR3 RAMa.

 Tipkovnice?

 

I da taj je bio dobar, ali iz vlastitog iskustva naglasiti cu: za one kojima je dovoljan 1TB SSD i 16GB DDR3 RAMa.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 22:15 (wyks).
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
grzzi kaže...
kakva periferija? miševi, tipkovnice? ja još radim na žičanoj i većina ljudi u firmi mrzi one bežićne minjature ... miševi nisu neka sreća, baterije traju kratko, to se slažem ali to se lako zamijeni. ovi zadnji šta se pune na kabel napokon su ok.

Zicani misevi su najgori misevi ikad napravljeni. Od kotacica koji je neupotrebljiv osim ako je prostorija na klinickim standardima bez prasine, preko ocajne ergonomije do prekratkog kabela zbog kojeg racunalo ne moze stajati na stolu vece dubine.

Zicana tipkovnica je donekle ok, ali tipke prelako ispadaju, nisu za svakog korisnika, pogotovo ne za ljude koji su navikli raditi na tipkovnicama sa dubljim hodom.

 

Bezicne tipkovnice i mis su mi cak i ok, da nije do tog problema sa baterijama, nije za masovno koristenje.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
grzzi kaže...

@overhaul taj dell ... ta reza je neusporediva sorry ... 1600 px okomito je zrno. Osobno sam se preporodio prelaskom sa 27" sa okomitom 1440 na 5k ( 2880 ) ... oštrina i preciznost sitnih slova i detalja nije uopće za usporedbu.

 

sistem će imat svoje kupce jer je za te kupce hardware ovog tipa ionako apsolutno najmanja stavka u budgetu.

 Čovječe promašio si ne samo cijeli nogomet, nego i stadion. Ja sam natipkao da se cijeli TAKAV MONITOR naravno sa stalkom i to od relativno skupog Della dobije za cijenu STALKA, ne za cijenu monitora. Stalka. 
Dakle koliku rezoluciju po okomici ima stalak?
A da će sistem imati svoje kupce... hm. Vidjet ćemo. Naime... 

Da se razumijemo, odličan je unutra hardver (u premium verziji!), i ima neke situacije za koje gotovo nema konkurencije (npr u količini HBM rama) ali ajmo pričekati da vidimo kako će ljudima raditi kad se hladnjaci od pasivaca napune prašinom (a hoće, jer nema filtere) ili kad vidimo pod full opterećenjem komore s grafikama. Pored toga, bazični model je slabiji od dobrog "gamerskog" stroja i to za veliku marginu. 
Unutar 6000 dolara dobija se 8 jezgreni xeon (dakle niže frekve nego i9), 32 gb rama, radeon 580, 256GB ssd i to je to. Sve ono što su prikazali u demou i na stranici je debela i teška doplata. Pogotovo Afterburner za ProRes. Pa spomenuo sam da su nanocoating na ekranu naplatili 1000 dolara. 
O standu smo već rekli. Tu foru mislim da nitko nije podvalio u širokoj prodaji. Jesu profići. npr. https://www.red.com/dsmc2-side-handleValjda se povode za njima. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 22:56 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
grzzi kaže...

 generalno u svemu. ukupnoj zaradi, zadovoljstvom korisnika, podrškom, zaradi po kategorijama ( to je ono što je bitno, a ne ukupna prodaja ), vrjednosti branda, isplati dioničarima ... totalna sabotaža nema što.

 Što tebi znači ukupna prodaja ili zarada? Činjenica je da gube tržište u svim kategorijama a razlog je sve lošiji uređaji u odnosu na konkurenciju.

Pošto je tema o Mac Prou, mislio sam da govorimo o radnim stanicama, gdje su proteklih 6 godina imali potpuno promašen koncept i ni spomena vrijedan udio na tržištu (a time i zaradu).

Ovaj novi ima malo više smisla no pojest će ga consumer procesori koji izlaze za par mjeseci.

Brod lagano i nezaustavljivo tone. Neće ga ni Trump spasiti.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
Hah, za cca.,,, 5 godina korištenja trošak HW je $100 mjesečno,otprilike 1 radni sat. Zamisli koji trošak za ozbiljnu firmu.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
Prij3svih kaže...
Hah, za cca.,,, 5 godina korištenja trošak HW je $100 mjesečno,otprilike 1 radni sat. Zamisli koji trošak za ozbiljnu firmu.

 da ali u "ozbiljnom svijetu" - tamo gdje ti naručitelji i plate u roku tvoj rad (pri čemu si posao dobio na javnom i transparentnom natječaju, jer je tvoja ponuda bila najbolja prema kriterijima: kvaliteta, rok, cijena - tim redom), a ne da moraš više od pola davati državi za uhljebljivanje rodijaka/zemljaka i plaćanje kojekakvih psihijatrija maskiranih u desničarske "udruge". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
Ajar kaže...
.. maskiranih u desničarske "udruge". 

 -ambivalnenti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
BlueMax kaže...
grzzi kaže...

 generalno u svemu. ukupnoj zaradi, zadovoljstvom korisnika, podrškom, zaradi po kategorijama ( to je ono što je bitno, a ne ukupna prodaja ), vrjednosti branda, isplati dioničarima ... totalna sabotaža nema što.

 Što tebi znači ukupna prodaja ili zarada? Činjenica je da gube tržište u svim kategorijama a razlog je sve lošiji uređaji u odnosu na konkurenciju.

Pošto je tema o Mac Prou, mislio sam da govorimo o radnim stanicama, gdje su proteklih 6 godina imali potpuno promašen koncept i ni spomena vrijedan udio na tržištu (a time i zaradu).

Ovaj novi ima malo više smisla no pojest će ga consumer procesori koji izlaze za par mjeseci.

Brod lagano i nezaustavljivo tone. Neće ga ni Trump spasiti.

 nadam se da se šališ ... apple štanca novce, nikad nisu bolje stajali, a da pratim to od poodavno...

15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
Dex.pwn kaže...

Za te pare si složim kokpit kakvog ni IronMan nema. I još otresem Jabuku ko tomplomjer. 

Nemaš ti "te pare". 

K
12 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
grzzi kaže...

 nadam se da se šališ ... apple štanca novce, nikad nisu bolje stajali, a da pratim to od poodavno...

 Opet ti o novcima. Koga briga za tuđe pare. Ja govorim o proizvodima. Ovo je još jedan u nizu evenata na kojem nisu ponudili ništa novo niti išta vrijedno pažnje.

 

 

15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
ihush kaže...

 -ambivalnenti.

 ima ih i korisnih: udomljavanje/zbrinjavanje životinja, raznovrsne kulturne i tak. nađe se. ovo što sam prije napisao odnosi se na kojekakve čmarkićke, batarele, ilčiće i ostalu takovrsnu gamad koja se financira i iz poreza koji plaćam. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

-a ne plaćaš npr zaštitu voda? ostale poreze? .. =ambi.

odnosno, ok ako si samo protiv desnih, ja sam protiv svih :) nesputan stranama ili spolom i ostalim vjerskim ili rasnim segregacijama.. ambič. ili am'bič.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
ihush kaže...

-a ne plaćaš npr zaštitu voda? ostale poreze? .. =ambi.

odnosno, ok ako si samo protiv desnih, ja sam protiv svih :) nesputan stranama ili spolom i ostalim vjerskim ili rasnim segregacijama.. ambič. ili am'bič.

 govorim o udrugama, a ne državnim službama, agencijama, bla (to je priča za se). činjenica jest i da mahom ne segregiram no ipak malo (valjda) moram: meni su svi (uključiv i sebe) slučajevi ili pacijenti, ovisno o tome jesu li "u procesu obrade" ili ne. ima još ali nema izravne veze s vjerom, politikom, rasom, spolom, rodom, brojem i padežom.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
Dosta ekipe je cekalo ovakav pro, tako da za video je ovo bitan event bio... poboljsanja za iOS na iPadu su isto davno overdue i bitna, obzirom iPad prodaja raste kontinuirano i to je sve vazniji segment.
Takoder postoji hrpa finog podesavanja kroz sve oseve i software. Swift npr dobija dosta poboljsanja koliko vidim. Po meni jedan od boljih evenata u zadnjih par godina. IPhone eventi su standardno postali dosadni, zna se unaprijed sto ide, najbrzi procesor na trzistu i sitna poboljsanja...
14 godina
protjeran
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

35,000$ je prilicno jeftino za max konfiguraciju, samo ram u njoj kosta oko 20,000$...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
grzzi kaže...
obzirom iPad prodaja raste kontinuirano i to je sve vazniji segment.

 Jedino ako gledas od Bozica do danas, inace je cijelo trziste, a najvise Samsung i Apple u slobodnom padu jos od 2012/2013.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
wyks kaže...
grzzi kaže...
obzirom iPad prodaja raste kontinuirano i to je sve vazniji segment.

 Jedino ako gledas od Bozica do danas, inace je cijelo trziste, a najvise Samsung i Apple u slobodnom padu jos od 2012/2013.

 da, zadnjih par godina je prodaja iPada prestala padati i stabilizirala se . posljednji kvartal ponovno raste, a i projekcije su pozitivne.

 

https://www.macrumors.com/2019/04/30/apple-ipad-revenue-up-22-percent-q2-2019/


Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice