Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage iz

poruka: 13
|
čitano: 4.484
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage iz ".
8 godina
offline
Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage iz

Ovdje se postavlja pitanje toksičnosti samih nanočestica, u ovom slučaju ugljikovih nanocjevćica. Mnogo se o tom problemu govori, malo istražuje i ne znam da je nešto jako opasno nađeno. Nanocjevćice se ne mogu metabolizirati, stoga se moraju odstaniti kroz bubrege. Mogu li? Rekao bih da mogu jer  pore "bubrežnog filtera", glomerularne memrane, propuštaju čestice veličine do 7 nm. To je nekoliko puta veće od promjera najmanjih nanocjevćica, pa je i za pretpostviti da su upravo takve upotrebljene u navedenom radu. Da li nanocjevćice mogu u krvotoku i drugdje učiniti kakvu štetu, trebat će tek istražiti. Nadam se da nova terapija neće uzrokovati (ozbiljnije) nuspojave. 

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage iz

pijavice napokon mogu odahnuti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage
Mene zanima koliko je reverzibilan prirodni proces - ako osoba promijeni nezdrave navike, hoće li se tijelo samo oporaviti?
Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage iz

Meni sve naslage, jede, ekipa s posla. Tako da ću ja doživet morti 100 let. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage iz

Moderna medicina me sve više podsjeća na industriju fosilnih goriva, jer ovakvim rješenjima se samo potiče business as usual - živite nezdravo, ne marite za sebe i druge, sve posljedice ćemo kasnije pokrpati, geo|bio-inženjeringom..

Umjesto prirodne selekcije prelazimo na ovo bolesno i nezdravo spašavanje svakog jebenog ljudskog života. Po kojoj logici takav specizam i mazohizam može biti održiv?

Bolesne i stare treba pustit da umru - i ovaj COVID-19 vas je trebao podsjetiti na to.

Do kad ćemo biti glupi i ignorantni zbog kratkoročnih interesa?

Svemir.
 
0 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage
Ma naravno, i djecu smo trebali pustiti da umiru ko mušice, koji kurac nam je trebalo cjepivo protiv dječje paralize
Najbolje da se svi vratimo u šumu i jedemo bobice
16 godina
offline
Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage iz

Dok god postoji cjepivo za bolest, bit će i bolesti. Ovako se samo povećava broj bolesti i cjepiva u opticaju. Ne liječite nikoga samo održavate na životu - i ljude i bolesti. A to postaje sve skuplje.

Svemir.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage
PaleRider kaže...

Moderna medicina me sve više podsjeća na industriju fosilnih goriva, jer ovakvim rješenjima se samo potiče business as usual - živite nezdravo, ne marite za sebe i druge, sve posljedice ćemo kasnije pokrpati, geo|bio-inženjeringom..

Umjesto prirodne selekcije prelazimo na ovo bolesno i nezdravo spašavanje svakog jebenog ljudskog života. Po kojoj logici takav specizam i mazohizam može biti održiv?

Bolesne i stare treba pustit da umru - i ovaj COVID-19 vas je trebao podsjetiti na to.

Do kad ćemo biti glupi i ignorantni zbog kratkoročnih interesa?

Vidim da ti je inteligencija na razini dnevne temperature, a tu prozivaš da je cijela civilizacija glupa!!!

Kad ćeš naći jednu jedinu osobu koja je 100% zdrava, onda pričaj o prirodnoj selekciji. Jer 99% ljudi ima neku bolest (većinim genetsku za koju nikada niti ne bude znao da ima, dok kod većine nije prekasno) i po tvojoj logici treba umrijeti, iako ta osoba kudikamo više pridonozi razvoju intelektu cijele civilizacije, od tebe. Sigurno super budućnost za čovječanstvo s takvim razmišljanjem.

P.S.
A kada će tebi nešto biti ili nekom tvojem u obitelji onda ćeš promjeniti priču brzinom munje.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 21:31 (gkelekov).
15 godina
offline
Re: Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage
PaleRider kaže...

Moderna medicina me sve više podsjeća na industriju... , ... business as usual...

Slažem se s tobom. Htjeli smo kapitalizam, dobili smo kapitalizam.

PaleRider kaže...
..nezdravo spašavanje svakog jebenog ljudskog života...

 Kako pogrešno. Daleko smo mi od spašavanja svakog ljudskog života. Većina ljudi na planeti i dalje živi manje-više bijedno, a djeca umiru na veliko. Imamo sreće što živimo u ovoj vukojebini, a ne u africi ili aziji, iako ni južnoj i srednjoj Americi ne cvjetaju ruže.

PaleRider kaže...
Bolesne i stare treba pustit da umru

 Opet krivo. Bolesni i stari nemaju apsolutno nikakve veze s prirodnom selekcijom. Njihova djeca su već odavno rođena, a većinom i unuci.

PaleRider kaže...
Do kad ćemo biti glupi i ignorantni zbog kratkoročnih interesa?

 Dok ne naučimo sebe i svoju djecu da može bolje. A možemo (ih) učiti čak i kad smo stari ili bolesni.

PaleRider kaže...

... sve posljedice ćemo kasnije pokrpati, geo|bio-inženjeringom..

Tehnologija i znanost su jedini put koji eventualno može spasiti ovu civilizaciju na duže staze. A na tom putu svaki čovjek može biti koristan. Nebitno je da li je zdrav ili bolestan, mlad ili star, sportaš ili nepokretan. Sve što trebamo nalazi se u mozgu.

 

16 godina
offline
Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage iz

Postoji održivi razvoj i postoji neodrživi razvoj. Ovaj neodrživi je taj koji će vas odvest u pećine. A onda ćete se valjda prestat smijat inteligenciji koja je na većem nivou od vašeg.

Svemir.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage
PaleRider kaže...

... A onda ćete se valjda prestat smijat inteligenciji koja je na većem nivou od vašeg.

 Mogao bi nas upoznati, da znamo s kim imamo posla.

8 godina
offline
Re: Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage
PaleRider kaže...

Moderna medicina me sve više podsjeća na industriju fosilnih goriva, jer ovakvim rješenjima se samo potiče business as usual - živite nezdravo, ne marite za sebe i druge, sve posljedice ćemo kasnije pokrpati, geo|bio-

 Pa to ti je moto katoličke crkve - griješite do mile volje, tu je ispovijed i pokajanje. 

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Nanocjevčice koje jedu aterosklerotske naslage
Feudalac kaže...

 Pa to ti je moto katoličke crkve - griješite do mile volje, tu je ispovijed i pokajanje. 

 

Upravo to - cijeli svijet živi u toj vjeri da su ljudotinje gospodari svemira i mogu griješiti do mile volje jer postoji neki apsolutni bog koji će im to oprostiti za par lijepih riječi. A i sami su se onda ugledali na tog lažnog Boga i misle da sve mogu riješiti krpanjem.

Taj apsolutni bog i njegov oprost je proizvod crkve kojima mami vjernike - zašto bi netko vjerovao u karmu i relativne bogove kad "postoji" svemogući bog koji oprašta sve grijehe?

Zašto bi vjerovali u istinu - kad je lakše zavaravati se lažima, pa dok ide, ide..

Svemir.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice