NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec u po

poruka: 12
|
čitano: 4.308
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec u po".
NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec u po

a kako ce, staviti ce raslje na tog robotica pa ce on onda lutati lijevo desno, pronaci idealno mjesto i iskopati bunar ili postoji neka druga, iako ne tako ucinkovita metoda??

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec u po

Kako je prikazano na videu, robot će sondirati (bušiti) teren u pravilnim razmacima (pravokutna mreža). U uzorku bušotine tražit će vodu. Kojom metodom ne znam, ali to doista nije komplicirano. Može se recimo uzorak zagrijati, a onda analizirati izlazni plin na vodenu paru infracrvenom ili masenom spektroskopijom. Suvremene analitičke metode su osjetljive na ppm i ppb, tj. g/t do mg/t. Vode bi na Mjesecu moralo biti, jer je tamo došla pri udaru kometa, samo je pitanje je li sva isparila. 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec u po

vode na metar ispod površine nema ni pokraj jarunske lokve (nedavno bušiše: suho k'o barut babina 3,14zda). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 9:15 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec
Zar nisu vec 100x pretrazili mjesec?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec u po

Nisu 1/100 pretražili ni Zemlju!

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec
Sta ce onda tamo? Trosit novce poreznih obveznika?
16 godina
offline
Re: NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec
bik kaže...
Sta ce onda tamo? Trosit novce poreznih obveznika?

 Tražiti će vodu.

King in the castle, king in the castle ...
15 godina
online
Re: NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec
tjodalv kaže...
bik kaže...
Sta ce onda tamo? Trosit novce poreznih obveznika?

 Tražiti će vodu.

 Od sada Jana s okusom Mjeseca

14 godina
offline
NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec u po

Ništa NASA, sve prelazi u privatne ruke. Prije nekoliko godina ispucali su sa satelita koji kruži oko Mjeseca neku raketu i spektroskopski analizirali čestice koje su se pojavile nakon sudara. U njima je bilo tragova vode, pa vjerovatno na to mjesto šalju rover na preciznije ispitivanje. Pronalazak vode na Mjesecu, do koje se može doći nekom vrstom rudarenja, bi bilo ključno za razvoj baza na Mjesecu i daljnje širenje po Sunčevom sustavu, jer voda je bitan materijal kojeg treba u velikim količinama, a ako je ne bi morali dovlačiti sa Zemlje (užasno skupo), tada bi imali riješene mnoge probleme. Problem uzgoja biljaka, problem potrošnje vode za ljude, od vode se može napraviti raketno gorivo (Tekući vodik i kisik), i vjerovatno svašta drugo. Zato želim sreću tom roveru, jer bi mogao igrati izuzetno važnu ulogu ako naiđe na vodu.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 18:44 (učo).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec
bik kaže...
Sta ce onda tamo? Trosit novce poreznih obveznika?

 srića za nas što mi živimo u hrvatskoj...pa se novci od poreza troše racionalno

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
8 godina
neaktivan
offline
Re: NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec

Pa nisu. Nije nitko na Mjesecu bio od početka 70tih, znači 50 godina. Čak ni ovih sondi nije bilo nešto, zadnjih 20 godina više sondi je bilo na Marsu nego na Mjesecu. Nadam se da će uspjeti ovladati teraformacijom i putovanjem blizu brzine svjetlosti. Naše Sunce će sigurno jednog dana eksplodirati raznijeti sve planete i ostalo u sustavu u milijarde djelića, a život na planetu Zemlji će postati nemoguć mnogo ranije... Led daje vodu, voda zrak, a možda se bude mogla napraviti i atmosfera oko Mjeseca, Marsa i sličnih čvrstih nebeskih tijela... Naravno mi ništa od toga nećemo doživjeti i zato nastojmo živjeti pošteno i perverzno :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 0:55 (MimiXXX).
15 godina
online
Re: NASA odabrala rover koji će poslati na Mjesec
HCMAA kaže...
bik kaže...
Sta ce onda tamo? Trosit novce poreznih obveznika?

 srića za nas što mi živimo u hrvatskoj...pa se novci od poreza troše racionalno

nego što! Eno idu priče pred izbore da će otvoriti općinu na Mjesecu, napraviti joj izlaz s autoceste te donirati za izgradnju kapelice na vrthu kratera jer je poznato da tamo ima puno Hrvata katolika koji slave Gospu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice