NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

poruka: 36
|
čitano: 8.154
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal".
8 godina
neaktivan
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

Besposlen astrofizicar i poznata tijela prekrstava

 
25 1 hvala 0
8 godina
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal
Još samo čekam da mene i druge nepušače proglase nacistima zato što je Adolf Hitler bio nepušač i - štoviše - pokrenuo istraživanja o štetnosti pušenja.
 
30 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

Čuo sam da su ta indijanska plemena mučila jadne bijelce, masakrirali ih i kuhali ih za večeru...

Protestiram zbog imena.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
ludizao kaže...

Nevjerojatno mi je da u doba kad i mobiteli imaju odlične kamere postoje ljudi koji mutnjikave snimke svemirskih tijela nazivaju vrlo oštrim i detaljnim fotografijama. To što je iste teško snimiti ne opravdava pogrešno korištenje pojmova. Dobro se zna što spada u vrlo oštro i detaljno, a što ne.

 Ne. Takve stvari se uvijek moraju promatrati u kontekstu.

Pronađi primjere "oštrih" fotografija iz mobitela starih 10 godina.Vjerojatno izgledaju užasno prema današnjim standardima, a zvali su ih oštrima.

 

Pitaj ljude dal najnoviji Iphone 11 max daje oštre fotografije? Vjerojatno će blizu 100% njih reći DA.

E, pa ovo je 1:1 slika iz tog iphonea:

 

Dal je oštra? Nije.

Dal to znači da iPhone ima mutne fotografije? Nema.

 

Isto tak u svemiru.

Ovo je mutna fotografija:

 

 

Ovo je (prema onoj gore, i ostalim svemirskim fotografijama) oštra fotka:

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
19 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
ludizao kaže...

Nevjerojatno mi je da u doba kad i mobiteli imaju odlične kamere postoje ljudi koji mutnjikave snimke svemirskih tijela nazivaju vrlo oštrim i detaljnim fotografijama. To što je iste teško snimiti ne opravdava pogrešno korištenje pojmova. Dobro se zna što spada u vrlo oštro i detaljno, a što ne.

 Ovisi o uvjetima pod kojim je fotografija nastala. Ako je objekt slikan s 5,000km udaljenosti, dok su se mimoilazili s brzinom od 50,000km/h, onda je to detljna i oštra slika.

 
16 0 hvala 0
15 godina
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

trebal se zvati FAP - far away peanut 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Haha... Čuj, nisu znali... A kompletna struka Nase i svi nacrti raketa u samom osnutku Nase su bili NACISTIČKI. Uključujući i čuveni IBM.
 
9 4 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Kokobil50 kaže...
Haha... Čuj, nisu znali... A kompletna struka Nase i svi nacrti raketa u samom osnutku Nase su bili NACISTIČKI. Uključujući i čuveni IBM.

 Nisam čuo za pojam "nacistički nacrti raketa"

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Kokobil50 kaže...
Haha... Čuj, nisu znali... A kompletna struka Nase i svi nacrti raketa u samom osnutku Nase su bili NACISTIČKI. Uključujući i čuveni IBM.

A Von Braun je koristio "jenkijevske nacrte" Robert Goddarda raketa pogonjenih tekucim gorivom.

 

Ovako nesto izjaviti moze samo osoba koja nema minimalnog predznanja o materiji o kojoj zeli raspravljati.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Odgledalo Senke nad Balkanom pa se sad prave pametni.
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

dobro da nemam thule na ultimi gtr

PSN - darklydexter
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
syncmaster245b kaže...
Kokobil50 kaže...
Haha... Čuj, nisu znali... A kompletna struka Nase i svi nacrti raketa u samom osnutku Nase su bili NACISTIČKI. Uključujući i čuveni IBM.

A Von Braun je koristio "jenkijevske nacrte" Robert Goddarda raketa pogonjenih tekucim gorivom.

 

Ovako nesto izjaviti moze samo osoba koja nema minimalnog predznanja o materiji o kojoj zeli raspravljati.

 a svi su koristili proračune Ciolkovskog - Rus poljskog porijekla, iz tada komunističke zemlje...

 

prekrst,prekrst, apage SatanaSS !! (dupli S  - namjerno)

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 11:10 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Stric_Jura kaže...
syncmaster245b kaže...
Kokobil50 kaže...
Haha... Čuj, nisu znali... A kompletna struka Nase i svi nacrti raketa u samom osnutku Nase su bili NACISTIČKI. Uključujući i čuveni IBM.

A Von Braun je koristio "jenkijevske nacrte" Robert Goddarda raketa pogonjenih tekucim gorivom.

 

Ovako nesto izjaviti moze samo osoba koja nema minimalnog predznanja o materiji o kojoj zeli raspravljati.

 a svi su koristili proračune Ciolkovskog - Rus poljskog porijekla, iz tada komunističke zemlje...

 

prekrst,prekrst, apage SatanaSS !! (dupli S  - namjerno)

 Igzekli,

 

Problem je sto uvazeni kolega ne shvaca da moderna znanost je nista drugo nego niz stepenica. Da bi stvorio svoju stepenicu moras stajati na stepenici koju netko prije tebe napravio.

Stepenica br.1 iznimno rijetko se pojavi i posve opravdano je sumnjati da li ce se uopce ikada vise i pojaviti.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
5 godina
protjeran
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Ništa, mamuim (švapsku) nacističku, moram i nosač bicikala baciti.

Edit:
Za one koji nisu shvatili pošalicu, nosač bicikala je marke THULE.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 20:28 (Antiseptik).
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Anđeo bez falinge kaže...
Kokobil50 kaže...
Haha... Čuj, nisu znali... A kompletna struka Nase i svi nacrti raketa u samom osnutku Nase su bili NACISTIČKI. Uključujući i čuveni IBM.

 Nisam čuo za pojam "nacistički nacrti raketa"

 A ti ne znaš kako se moraju pisati teorije zavjere? :D

 

I čisto je normalno da svako zaposlenik NASE zna nacističke pojmove jer je NASA koristla dijelove njihovih nacrta prije 50 godina. Pogotovo znanstvenici koji su ga otkrili i imenovali. Vjerojatno postoje tečajevi nacističkog nazivlja kod zaposlenja u NASI. Vjerojatno i ruskog ako su koristili i njihove nacrte.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
protjeran
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

A što je trebao Wernher von Braun nakon kapitulacije nac.švabije raditi ?

kopati kanale. Svatko normalan bi takvog genijalca pokupio sebi....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
9 0 hvala 0
7 godina
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

jedan moj prijatelj je svirao u Arrokothu, death metal s primjesama trasha...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Anđeo bez falinge kaže...

A što je trebao Wernher von Braun nakon kapitulacije nac.švabije raditi ?

kopati kanale. Svatko normalan bi takvog genijalca pokupio sebi....

 

Apsolutno!

 

 

Uostalom za ove ljenguze koje ne vole citati knjige, evo im brzi nacin za upoznati se sa svemirskom utrkom (doduse ima i tu nekoliko promasaja, al' bar vecina je tocna)

4 epizode BBC-ija i mislim da su sve dostupne na tubi (cak na kanalu od ovog uploadera)

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 15:11 (syncmaster245b).
12 godina
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

Tehnologija koja se salje u svemir je par generacije iza aktualne jer igra se na sigurno. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

Kvaliteta fotografija je takva kakva je zbog korištenja stare oprobane tehnologije. Na ISS- glavni kompjuter je na bazi intel x386, jednostavno zato što je to dobro proučena i sigurna tehnologija. Što se imena tiče, nije toliko bitno, meni se prvo više sviđa nego ovo novo, ali ako u tome vide nezgodne konotacije, dobro da su ga promijenili, kako se nitko ne bi našao zbog nečega uvrijeđen. Što se tiče von Brauna, imam knjigu o njemu - Wehrner von Braun, život za svemir. S jedne strane, bio je briljantan inženjer, glavni pokretač njemačkog raketnog programa, a kasnije američkih raketnih programa, sa krunom u vidu Saturna V i odlaskom na Mjesec. S druge strane, bio je SS-ovac, po onome što sam ja našao, osobno je ubijao neke od zatvorenika u logoru Trasenheide, gdje su bili smješteni radnici ratni zarobljenici. Sada se postavlja pitanje dali je zbog toga trebao biti kažnjen, a ne nagrađen odlaskom u Ameriku gdje ga je čekao odličan posao i gdje je napravio gomilu dobrih stvari u razvoju raketnih programa. S jedne strane velike zasluge za čovječanstvo, a s druge SSovačka okrutnost i ubijanje zatvorenika-tu je jako teško pravedno presuditi, jer da ga se recimo osudilo na smrt, stvari u svijetu bi se značajno drugačije odvijale, vjerovatno u korist Staljina i SSSR-a.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 19:55 (učo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
učo kaže...

Kvaliteta fotografija je takva kakva je zbog korištenja stare oprobane tehnologije.

A dijelom i što je snimano s, koliko ono, 25 - 30.000 km?

14 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Old Iggy kaže...
učo kaže...

Kvaliteta fotografija je takva kakva je zbog korištenja stare oprobane tehnologije.

A dijelom i što je snimano s, koliko ono, 25 - 30.000 km?

 Točno, Old Iggy, udaljenost tu igra popriličnu ulogu, ali moraš biti svjestan činjenice da na sondu nisu instalirane najmodernije i najpreciznije kamere onog vremena, nego ono što se pokazalo kao sigurno i dugotrajno, što je vrlo važno kada pomisliš koliko takva misija dugo traje i na kakve sve probleme može naići. Zamisli da ti misija vrijedna Bogzna koliko novaca propadne zato što kamera ili neki drugi instrument nije dobro testiran, samo zato što novi model ima bolju sliku, ali je recimo osjetljiviji na zračenja, nisku ili visoku temperaturu i sl. Testiranja opreme traju godinama, zato se uzima starija ali dobro oprobana tehnologija, pa makar i slike bile mutnije.

dolazim odmah - Godot
4 godine
protjeran
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Nikakve to nisi "teorije zavjere" već je činjenica da su Von Braun i još 1600 nacističkih znanstvenika, što milom što silom, prebačeni u SAD gdje su nastavili razvoj raznoraznog oružja i tehnologije za Amerikance (koga zanima neka ukuca Operation Paperclip). A ono o čemu se danas šuti jest činjenica da su SAD sve do 1940. surađivake s Fuhrerom, uredno i sve po zakonu, pa čak i financirali njemačke vojne projekte (preko Rockafellera i sličnih) te im izrađivali i dijelove za zrakoplove, tenkove, topove i sl. Dakle, nikakva to nije fikcija već su povijesne činjenice koje malo ljudi zna a još manje razumije. Jer, kad bi se zaista išlo kopati di srži i pravih razloga svih većih ratova, došli bi do neugodnih istina po mnoge današnje plemiće i vladare, pa i čitave zemlje. Mnogi "antifašisti" ispali bi zločinci, jednaki pa čak i gori od nacista. Ali o tome se ne smije govoriti. A posljedice njihovih malverzacija su pretrpjeli i trpe uvijek oni isti - mi, ubogi glupi narod kojem se prodaje magla i koje se šalje u smrt kao topovsko meso.
12 godina
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

Uff gdje bi svijet bio bez svabi. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Stric Jura@ Dakle, po toj logici Ferdinand Porsche nije zaslužan za nacistički hit, popularnu VW "Bubu" već se zasluge trebaju pripisati kromanjoncu koji je u prahistoriji prvi izumio kotač? Da, da... pametan si ti, striček, tko bi rekao...
 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
NASA zbog kontroverznog imena preimenovala najudal

Zato su zasluzna gospoda iz Tatre. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 20:29 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Kokobil50 kaže...
Nikakve to nisi "teorije zavjere" već je činjenica da su Von Braun i još 1600 nacističkih znanstvenika, što milom što silom, prebačeni u SAD gdje su nastavili razvoj raznoraznog oružja i tehnologije za Amerikance (koga zanima neka ukuca Operation Paperclip). A ono o čemu se danas šuti jest činjenica da su SAD sve do 1940. surađivake s Fuhrerom, uredno i sve po zakonu, pa čak i financirali njemačke vojne projekte (preko Rockafellera i sličnih) te im izrađivali i dijelove za zrakoplove, tenkove, topove i sl. Dakle, nikakva to nije fikcija već su povijesne činjenice koje malo ljudi zna a još manje razumije. Jer, kad bi se zaista išlo kopati di srži i pravih razloga svih većih ratova, došli bi do neugodnih istina po mnoge današnje plemiće i vladare, pa i čitave zemlje. Mnogi "antifašisti" ispali bi zločinci, jednaki pa čak i gori od nacista. Ali o tome se ne smije govoriti. A posljedice njihovih malverzacija su pretrpjeli i trpe uvijek oni isti - mi, ubogi glupi narod kojem se prodaje magla i koje se šalje u smrt kao topovsko meso.

 

Kao i druga polovica Von Braunovog tima koja je zavrsila u Rusiji koja je pomogla napraviti repliku V2 rakete na osnovu koje su nastavili svoj samostalni razvoj koji je kulminiriao Semjorkom.

 

Oprosti, ali u najbolju ruku si polovicno informiran i nazalost osim povrsnog shvacanaja, razumijevanje teme ti je i dalje misterija, elem, doista neznas o cemu pricas osim sto prosipas floskule procitane na "lakim" portalima.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
Kokobil50 kaže...
Stric Jura@ Dakle, po toj logici Ferdinand Porsche nije zaslužan za nacistički hit, popularnu VW "Bubu" već se zasluge trebaju pripisati kromanjoncu koji je u prahistoriji prvi izumio kotač? Da, da... pametan si ti, striček, tko bi rekao...

  o da, usput si se i pogubio.

 

Vjerujem da je ovaj tvoj upis trebao ici prema meni, a ne prema Juri, s obzirom da sam ja bio onaj koji je pricao o stepenicama.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
5 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
šta mene nisu pitali za ime... odgovor je jednostavan...dr.Franjo Tudjman
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA zbog kontroverznog imena preimenovala naj
učo kaže...
Old Iggy kaže...
učo kaže...

Kvaliteta fotografija je takva kakva je zbog korištenja stare oprobane tehnologije.

A dijelom i što je snimano s, koliko ono, 25 - 30.000 km?

 Točno, Old Iggy, udaljenost tu igra popriličnu ulogu, ali moraš biti svjestan činjenice da na sondu nisu instalirane najmodernije i najpreciznije kamere onog vremena, nego ono što se pokazalo kao sigurno i dugotrajno, što je vrlo važno kada pomisliš koliko takva misija dugo traje i na kakve sve probleme može naići. Zamisli da ti misija vrijedna Bogzna koliko novaca propadne zato što kamera ili neki drugi instrument nije dobro testiran, samo zato što novi model ima bolju sliku, ali je recimo osjetljiviji na zračenja, nisku ili visoku temperaturu i sl. Testiranja opreme traju godinama, zato se uzima starija ali dobro oprobana tehnologija, pa makar i slike bile mutnije.

Naravno, što misliš zašto je američki svemirski program mahom baziran na Intel 386/486 i starijim Power procesorima?

Kokobil50 kaže...
Dakle, nikakva to nije fikcija već su povijesne činjenice koje malo ljudi zna a još manje razumije.

To ne zna samo onaj koga to nikad nije interesiralo.

Misliš da su tehnologije i ljude iz Njemačke odvukli samo ameri?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice