Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

poruka: 29
|
čitano: 7.250
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara".
14 godina
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

To je isto kao da se razlikuju kriteriji za ocjenjivanje filmova koji se gledaju u kinima ili doma. Ako se ocjenjuje film kao filmska umjetnost, onda je svejedno gdje se gleda. Ako se u filmsku ocjenu uključuje kriterij ugođaja pri gledanju, onda ima veze gdje se gleda.

Postavlja se (zanimljivo) pitanje koje kriterije uzimaju ocjenitelji koji stoje iza Oscara: samo kvalitativne ili i ambijentalne? 

 

Još jedna smjela filmološka teza: ako se potvrdi da ugođaj gledanja filma utječe na recepciju i ocjenu, onda kriterij ambijenta gledanja treba biti uvršten u ocjenu i treba razlikovati kinematične i televizijske uratke.

 

Ako me se ne uvjeri u suprotno, rekao bih zasad da ne treba izbaciti televizijski medij iz dodjele Oskara.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Oscari su u startu zamišljeni kao nagrade za kino filmove, a s obzirom na to na koji način se Netflix filmovi kandidiraju, mislim da se tu prije radi o zatvaranju rupe u pravilima, nego o blokiranju Netflixa. Da, s jedne strane je glupo što se ne mogu kandidirati TV filmovi, a s druge strane, imamo kino nagrade i TV nagrade kao odvojene setove nagrada, pa možemo ili potpuno napustiti taj koncept ili ga nastaviti koristiti bez loop-hola. Mislim da je promjena pravila nužna, ali nisam siguran u kojem smjeru bi trebala ići.

 

 

Međutim, tu je po meni bitniji drugi kriterij, koji Netflixu ne ide u prilog, a za kojeg smatram da bi ga trebalo uvesti - mislim da bi se za ovakve nagrade trebali moći nominirati samo oni filmovi koji se, eventualno nakon nekog roka od izlaska, mogu zakupiti po tržišnim uvjetima. Jednostavno ne vidim smisla da se na ovakve nagrade mogu nominirati filmovi koji se distribuiraju ekskluzivnim kanalima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
9 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Kaj se mene tiče, film je film... radije ću pogledati neki kvalitetni indie film nego neko Marvel smeće koje nema nikakve priče ni smisla, ali lijepo podilazi staroj djeci .... A u kinu nemam pojma kad sam zadnji puta bio... sve gledam doma... piratizirano naravno, ili ak se nađe na netflixu... Kao i većina nas.

 

Moj PC  
4 10 hvala 0
12 godina
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
MrBlc kaže...

Oscari su u startu zamišljeni kao nagrade za kino filmove, a s obzirom na to na koji način se Netflix filmovi kandidiraju, mislim da se tu prije radi o zatvaranju rupe u pravilima, nego o blokiranju Netflixa. Da, s jedne strane je glupo što se ne mogu kandidirati TV filmovi, a s druge strane, imamo kino nagrade i TV nagrade kao odvojene setove nagrada, pa možemo ili potpuno napustiti taj koncept ili ga nastaviti koristiti bez loop-hola. Mislim da je promjena pravila nužna, ali nisam siguran u kojem smjeru bi trebala ići.

 

 

Međutim, tu je po meni bitniji drugi kriterij, koji Netflixu ne ide u prilog, a za kojeg smatram da bi ga trebalo uvesti - mislim da bi se za ovakve nagrade trebali moći nominirati samo oni filmovi koji se, eventualno nakon nekog roka od izlaska, mogu zakupiti po tržišnim uvjetima. Jednostavno ne vidim smisla da se na ovakve nagrade mogu nominirati filmovi koji se distribuiraju ekskluzivnim kanalima.

 Ja mislim da se prije radi o zatvaranju rupe u financijama. Oscari su vrhunska reklama za film. Nekoliko produkcijskih kuća imalo je monopol nad industrijom a sad vide kako ga polako gube. Boje se kako će faliti novca za novi urbanistički plan pojasa Gaze i Zapadne obale. Da su Bezos i Reed Hastings iz njihova tabora...

8 godina
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
Montarinari kaže...

Kaj se mene tiče, film je film... radije ću pogledati neki kvalitetni indie film nego neko Marvel smeće koje nema nikakve priče ni smisla, ali lijepo podilazi staroj djeci .... A u kinu nemam pojma kad sam zadnji puta bio... sve gledam doma... piratizirano naravno, ili ak se nađe na netflixu... Kao i većina nas.

 

 To je kao da kažeš nikad ne čitam knjige ili nikad ne idem na predstave. Ako je već tako to je tvoja sramota prijatelju, nemoj se time hvaliti. Možda ti je ostala koja kuna u džepu ali ti si siromašniji čovjek.

11 godina
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
MrBlc kaže...

Oscari su u startu zamišljeni kao nagrade za kino filmove, a s obzirom na to na koji način se Netflix filmovi kandidiraju, mislim da se tu prije radi o zatvaranju rupe u pravilima, nego o blokiranju Netflixa. Da, s jedne strane je glupo što se ne mogu kandidirati TV filmovi, a s druge strane, imamo kino nagrade i TV nagrade kao odvojene setove nagrada, pa možemo ili potpuno napustiti taj koncept ili ga nastaviti koristiti bez loop-hola. Mislim da je promjena pravila nužna, ali nisam siguran u kojem smjeru bi trebala ići.

 

 

Međutim, tu je po meni bitniji drugi kriterij, koji Netflixu ne ide u prilog, a za kojeg smatram da bi ga trebalo uvesti - mislim da bi se za ovakve nagrade trebali moći nominirati samo oni filmovi koji se, eventualno nakon nekog roka od izlaska, mogu zakupiti po tržišnim uvjetima. Jednostavno ne vidim smisla da se na ovakve nagrade mogu nominirati filmovi koji se distribuiraju ekskluzivnim kanalima.

 

I sada ima pravilo da film mora igrati u kinu u Los Angelesu bar tjedan dana da bi mogao biti nominiran za Oscara.Takodjer,mora igrati u kinu bar tjedan dana prije nego je dostupan na dugim platformama.

A sto se tice ovog dijela sa zakupljivanjem,mislim da to ne bi trebao biti problem,evo prije neki dan je Roma pocela igrati tu u mom kvartovskom kinu(ja sam u Ateni), isto valjda moze napraviti i recimo Cinestar.

 

Ovo iz Spielberga cisto progovara strah od streaming medija, koji su sve jaci iz godine u godinu.Uostalom, Scorsese planira napraviti sa svojim novim filmom The Irishman isto sto je i Cuaron sa Romom tj izaci ce na Netflixu.

7 godina
protjeran
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
BlueMax kaže...
MrBlc kaže...

Oscari su u startu zamišljeni kao nagrade za kino filmove, a s obzirom na to na koji način se Netflix filmovi kandidiraju, mislim da se tu prije radi o zatvaranju rupe u pravilima, nego o blokiranju Netflixa. Da, s jedne strane je glupo što se ne mogu kandidirati TV filmovi, a s druge strane, imamo kino nagrade i TV nagrade kao odvojene setove nagrada, pa možemo ili potpuno napustiti taj koncept ili ga nastaviti koristiti bez loop-hola. Mislim da je promjena pravila nužna, ali nisam siguran u kojem smjeru bi trebala ići.

 

 

Međutim, tu je po meni bitniji drugi kriterij, koji Netflixu ne ide u prilog, a za kojeg smatram da bi ga trebalo uvesti - mislim da bi se za ovakve nagrade trebali moći nominirati samo oni filmovi koji se, eventualno nakon nekog roka od izlaska, mogu zakupiti po tržišnim uvjetima. Jednostavno ne vidim smisla da se na ovakve nagrade mogu nominirati filmovi koji se distribuiraju ekskluzivnim kanalima.

 Ja mislim da se prije radi o zatvaranju rupe u financijama. Oscari su vrhunska reklama za film. Nekoliko produkcijskih kuća imalo je monopol nad industrijom a sad vide kako ga polako gube. Boje se kako će faliti novca za novi urbanistički plan pojasa Gaze i Zapadne obale. Da su Bezos i Reed Hastings iz njihova tabora...

 Tell me more...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
gurusinj kaže...
Montarinari kaže...

Kaj se mene tiče, film je film... radije ću pogledati neki kvalitetni indie film nego neko Marvel smeće koje nema nikakve priče ni smisla, ali lijepo podilazi staroj djeci .... A u kinu nemam pojma kad sam zadnji puta bio... sve gledam doma... piratizirano naravno, ili ak se nađe na netflixu... Kao i većina nas.

 

 To je kao da kažeš nikad ne čitam knjige ili nikad ne idem na predstave. Ako je već tako to je tvoja sramota prijatelju, nemoj se time hvaliti. Možda ti je ostala koja kuna u džepu ali ti si siromašniji čovjek.

 O čemu ti pričaš?

 

Nejdem u kina jer ne volim druge ljude oko sebe, ne volim pretjeranu buku, ne volim mobitele koji zvone, koji svijetle, ne volim kad mi se prisere pa mi govno ko merkat iz dupeta izviruje, ne volim kada ne mogu ispružit noge. Kino mi jednostavno nije privlačno.

Jedini način da legalno od doma gledam nekaj je Netflix, a ostalo, naravno, skidam sa torenata.

 

Sve aplikacije koje koristim i sve igre koje igram imam legalno kupljene, tako da mi piratluk u tom smislu nije drag.

 

Čitam dosta knjiga, u prosjeku dvije mjesečno. 

 

Predstave mi osobno nisu nikada bile pretjerano zanimljive... opet, onaj problem sa ljudima i komocijom.

 

Ostala mi je koja kuna u đepu? Kakav ti je to moronski zaključak na temelju ničega? Ja sam siromašniji čovjek jer skidam filmove sa torenata? Zato jer nejdem u fakin kina koja ne podnosim? 

 

I nisam ti ja nikakav prijatelj.

10 godina
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Ne volim jesen, ne volim kad pada lišće zlatnoooo

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
gurusinj kaže...
Montarinari kaže...

Kaj se mene tiče, film je film... radije ću pogledati neki kvalitetni indie film nego neko Marvel smeće koje nema nikakve priče ni smisla, ali lijepo podilazi staroj djeci .... A u kinu nemam pojma kad sam zadnji puta bio... sve gledam doma... piratizirano naravno, ili ak se nađe na netflixu... Kao i većina nas.

 

 To je kao da kažeš nikad ne čitam knjige ili nikad ne idem na predstave. Ako je već tako to je tvoja sramota prijatelju, nemoj se time hvaliti. Možda ti je ostala koja kuna u džepu ali ti si siromašniji čovjek.

 Ajde eto kad si ti bogat plati i nama koji account.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
geronimo4661 kaže...

I sada ima pravilo da film mora igrati u kinu u Los Angelesu bar tjedan dana da bi mogao biti nominiran za Oscara.Takodjer,mora igrati u kinu bar tjedan dana prije nego je dostupan na dugim platformama.

A sto se tice ovog dijela sa zakupljivanjem,mislim da to ne bi trebao biti problem,evo prije neki dan je Roma pocela igrati tu u mom kvartovskom kinu(ja sam u Ateni), isto valjda moze napraviti i recimo Cinestar.

Kao što sam napisao, ako je film uredno izašao u kinima, ne vidim problem, a ne vidim ni kako bi ga ograničili, ali ako film u kinima odradi minimum tek da bi se mogao kandidirati, onda je to traženje rupe u pravilima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
gurusinj kaže...
Montarinari kaže...

Kaj se mene tiče, film je film... radije ću pogledati neki kvalitetni indie film nego neko Marvel smeće koje nema nikakve priče ni smisla, ali lijepo podilazi staroj djeci .... A u kinu nemam pojma kad sam zadnji puta bio... sve gledam doma... piratizirano naravno, ili ak se nađe na netflixu... Kao i većina nas.

 

 To je kao da kažeš nikad ne čitam knjige ili nikad ne idem na predstave. Ako je već tako to je tvoja sramota prijatelju, nemoj se time hvaliti. Možda ti je ostala koja kuna u džepu ali ti si siromašniji čovjek.

 Apsolutno se ne slažem s ovim. Čitanje i predstave su dio kulture. I kino je je nekad bilo dio kulture ali danas definitivno nije. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
gurusinj kaže...
Montarinari kaže...

Kaj se mene tiče, film je film... radije ću pogledati neki kvalitetni indie film nego neko Marvel smeće koje nema nikakve priče ni smisla, ali lijepo podilazi staroj djeci .... A u kinu nemam pojma kad sam zadnji puta bio... sve gledam doma... piratizirano naravno, ili ak se nađe na netflixu... Kao i većina nas.

 

 To je kao da kažeš nikad ne čitam knjige ili nikad ne idem na predstave. Ako je već tako to je tvoja sramota prijatelju, nemoj se time hvaliti. Možda ti je ostala koja kuna u džepu ali ti si siromašniji čovjek.

Odakle ti taj zaključak da je netko "siromašniji čovjek" jer doma u miru gleda ono što želi? Pazi ti ovo: nedaš da te filmaši pljačkaju i da te atraktivnim trailerima u koje strpaju sve što vrijedi u filmu pa te onda kada platiš kartu u biti prevedu žednog preko vode i odmah si zbog toga "siromašniji čovjek"? Koje su to malograđanske floskule? I gdje je u svemu tome poveznica s knjigama? Knjiga ima online besplatno za čitanje koliko hoćeš, ja uglavnom čitam znanstvene radove i literaturu, razne publikacije i slično a da nisam bio član neke knjižnice još od bivše države. Jesam li i ja zato "siromašniji čovjek"? Neke znanstvene knjige se čak niti ne mogu naći u našim knjižnicama (iz ideoloških razloga su zabranjene iako su 100% istina i nikad nisu ni od kojeg suda imale bilo kakve restrikcije) pa sam čak u prednosti što ina bacam lovu na članstva u knjižnisama nego znanstvenu literaturu nalazim online. Jesam li "siromašniji čovjek" što kzalište ne mogu smislit i ne smatram da je kazalište bilo kakvo mjerilo kulture nekog pojednica?

Zadnji film koji sam pogledao u kinu bio je Saving Private Ryan i sjećam se da sam od nesnošljive buke u zadnjih 20 minuta filma držao ruke na ušima koliko mi je ton iz zvučnika probijao bubnjiće. Imam internet i još da plaćam kino kartu za film kojeg besplatno pogledam online? Jel to neka šala? U kinu dobijem uvjete gledanja kakvi mi ne odgovaraju: žamor publike, glupi glasni komentari, neki dugajlija koji je sjeo baš ispred mene i zaklonio mi glavom dio ekrana, buka itd. Ali glavni razlog zbog kojeg nikad više neću otić u kino su filmovi koji su prevara i koji često ne vrijede cijene koju traže. U miru svoje sobe imam sve što mi treba i sve to besplatno. Kino je pljačka i gubljenje vremena, nikad nisam trebao ni ići u njega. Speilberg se boji konkurencije zato gura Netflix u stranu. Puno više ljudi u svijetu gleda filmove na internetu nego u kinu i taj će trend rasti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
BlueMax kaže...
gurusinj kaže...
Montarinari kaže...

Kaj se mene tiče, film je film... radije ću pogledati neki kvalitetni indie film nego neko Marvel smeće koje nema nikakve priče ni smisla, ali lijepo podilazi staroj djeci .... A u kinu nemam pojma kad sam zadnji puta bio... sve gledam doma... piratizirano naravno, ili ak se nađe na netflixu... Kao i većina nas.

 

 To je kao da kažeš nikad ne čitam knjige ili nikad ne idem na predstave. Ako je već tako to je tvoja sramota prijatelju, nemoj se time hvaliti. Možda ti je ostala koja kuna u džepu ali ti si siromašniji čovjek.

 Apsolutno se ne slažem s ovim. Čitanje i predstave su dio kulture. I kino je je nekad bilo dio kulture ali danas definitivno nije. 

Kultura nije odlazak u kazalište niti čitanje Balzaca i Kafke. To je malograđanština ako ti je to uvjet da nekog držiš "kulturnim".

 

Kultura je poštenje.

 

P.S. A zašto je kino kao nekad bilo dio "kulture", a danas nije?

Smiješno. Kino kao ni kazalište, ni knjige (proza) nije nikad bilo uvjet nikakve osobne kulture pojedinca. Objasnio sam zašto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 10:20 (buld).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
Montarinari kaže...

 O čemu ti pričaš?

 

Nejdem u kina jer ne volim druge ljude oko sebe, ne volim pretjeranu buku, ne volim mobitele koji zvone, koji svijetle, ne volim kad mi se prisere pa mi govno ko merkat iz dupeta izviruje, ne volim kada ne mogu ispružit noge. Kino mi jednostavno nije privlačno.

 

 Ja sam dijete kina. Od 1978 do 1991 nisam izlazio iz kina jer sam živio pored njega i tata od školskod druga je vodio kino.  Dane sam provodio u aparaturi sa frendom. Išli bi na poštu po role filma. Namotavali ih i spajali, te pripremali da bude sve tip-top spremno za 19:30 kad njegov tata pusti film.

 

Nema potrebe da @Montarinarija ponižavate do levela primitivnog nekonzumenta kulture.  Apsolutno je u pravu što se tiče "kulturnih" posjetitelja kina koji remete mir dok se pokušavaš uživit u film.  Totalni diskomoditet.

Kod kuće prdneš ko čeljade, podrigneš se i nikome ništa ne smeta dok pristupačno jeftini 5.1 AC3 - DTS susatv uz podršku woofera poprilično moćno kreira ambijent iz filmskih scena.

 

Pristojna Yamahica 5.1  cca 2000kn

5 pristojnih zvučnika + woofer 4.000kn

Pristojan tv cca 4000kn

Pristojna fotelja 2500kn

Strimaš putem plexa, chromecasta..bilo čega... ja na takav sustav imam spojen pc putem 5m optičkog kabela zvučna->risiver. 

 

I da ne bi bio nekulturan, tjedno posudiš jednu knjigu u knjižnici.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
buld kaže...

 Apsolutno se ne slažem s ovim. Čitanje i predstave su dio kulture. I kino je je nekad bilo dio kulture ali danas definitivno nije. 

Kultura nije odlzak u kazalište niti čitanje Balzaca i Kafke. To je malograđanština ako to uvjetuješ kulturom. Kultura je poštenje.

P.S. A zašto je kino nekad bilo dio kulture, a danas nije?

Smiješno. Kino kao ni kazalište, ni knjige nije nikad bilo dio nikakve kulture. Objasnio sam zašto.

 Zato što su kazališna djela i knjige (i ostale umjetnosti) neki od osnovnih aspekata kulture kao naslijeđa. A njih ne možeš pojmiti dok ih ne konzumiraš. A ne možeš ih konzumirati dok knjigu ne pročitaš ili predstavu ne pogledaš. Istina, postoje audio knjige i snimke predstava ali to jednostavno nije to (pogotovo što se knjige tiče).

Nekad davno filmovi su rađeni za kino jer je to bio jedini način da se prezentiraju publici. Danas to nije tako a sama kina postala su ometajući faktor. Od šuškanja, žvakanja, zvrndanja mobitela ne možeš se skoncentrirati na bit. Doma je to puno jednostavnije, da ne govorim o faktoru kad ti se pripiša pa lijepo pritisneš pauzu i nastaviš kad obaviš.

 

Odlazak u kino, kazalište...pa i čitanje mogu biti malograđanština. Ovisi o motivima.

9 godina
neaktivan
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Sramota je kako vecina svijeta funkcionira ali nema prave mange da uspostavi red. 

Cijeli svijet je jedna velika umjetnost,ono sto covjek ucini da bude ljepsi i zabavniji zivot na toj zemlji je umjetnost.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

promašio je ceo fudbal. njegova bi opaska možda bila vrijedna razgovora kad bi se svijet sastojao samo od američke kinematografije (a i to samo one iz holivuda). ali se ne sastoji. osim toga, "američka akademija ..." je samo paravan za hrpu pljesnjivih smežuranih starih budala bez mozga, ukusa i kriterija (što posljednjih godina obilato dokazuju dodjelama nagrade). doguralo je do toga da namjerno ne gledam film "ovjenčan" oskarima jer iskustveno pretpostavljam da je šrot. nasreću, na svijetu ipak postoji more izvrsnih kinematografija i filmova (j. koreja, kina, češka, indonezija, skandinavci ...) tako da je potpuno svejedno to s oskarima. venecija, sundance i ostali su mi relevantniji. ipak, najrelevantnije mi je to što mi je film dobar ili nije. spielberg, odi radi filmove. to ti ide. i pokrij se ušima (nosom?) i šuti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Ja recimo razlikujem jako kino dozivljaj i gledanje doma na TV u ili monitoru. Neke filmove namjerno nisam htio gledati na TV.u ili kompu nego sam ih prvo htio vidjeti u kinu da dobijem taj dozivljaj. Ne govorim o suskanju, mobitelima i sl, vec o tom ogromnom ekranu, zvuku i kompletnom immersionu. Jasno, nije sve idealno, i gledanje doma naravno ima svoje benefite. 

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Ulovili ste se za najbanalniji moguci primjer zasto je bolje gledati doma!? DA, ako gledas u kasnim nocnim satima pa ne postoji mogucnost - da ti zazvoni telefon ili mobitel, zalaje susjedov cucak, prodje kamion cistoce ili bilo koje drugo vozilo, ne pozvoni ili pokuca ti netko na vrata, zasuska macka, zacvrkuce kanarinac i jos mali milijon mogucih situacija. Odlazak u kino nije samo gledanje filma to je sve prije i poslije gledanja filma. Prijatelji, rodbina, cuga, setnja, razgovor itd. itd. itd. Osim toga kad odes u kino ili kazaliste pogledat "ozbiljan" film gdje nece bit publika mladja od recimo 20, nece bit ni suskanja ni navedenih bakaraca. Ak ides na Marvela, valjda si sam dovoljno pametan i svjestan sta te ceka. Mislim da pojedinac koji ima problema sa drugim ljudima u kinu u stvari ima jako velikih problema u svojoj glavi - asocijalan poremecaj osobnosti.

مرګ ژوبله
 
3 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
Super64 kaže...

Ulovili ste se za najbanalniji moguci primjer zasto je bolje gledati doma!? DA, ako gledas u kasnim nocnim satima pa ne postoji mogucnost - da ti zazvoni telefon ili mobitel, zalaje susjedov cucak, prodje kamion cistoce ili bilo koje drugo vozilo, ne pozvoni ili pokuca ti netko na vrata, zasuska macka, zacvrkuce kanarinac i jos mali milijon mogucih situacija. Odlazak u kino nije samo gledanje filma to je sve prije i poslije gledanja filma. Prijatelji, rodbina, cuga, setnja, razgovor itd. itd. itd. Osim toga kad odes u kino ili kazaliste pogledat "ozbiljan" film gdje nece bit publika mladja od recimo 20, nece bit ni suskanja ni navedenih bakaraca. Ak ides na Marvela, valjda si sam dovoljno pametan i svjestan sta te ceka. Mislim da pojedinac koji ima problema sa drugim ljudima u kinu u stvari ima jako velikih problema u svojoj glavi - asocijalan poremecaj osobnosti.

 

 

sve do nedavno (zadnjih 5god) sam "zivio" za kino, ali jebanje u mozak sa pola sata reklama i trailera da bi docekao film koji sam platio, nekultura ljudi oko mene, precjenjena hrana i sokovi itd itd..

meni ne trebaju drugi ljudi da bi uzivao u filmu, bas dapace.

imam doma projektor (btw kucni projektori nikad nisu bili jeftiniji i bolji) i gledam sta i kada hocu, pa bilo to i s netflixa. i da budem savrseno iskren, dozivljaj je uglavnom bolji. nemoze mi se desit da gledam iz nekog cudnog kuta, zvuk nije ili preglasan ili pretih itd. 

11 godina
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Zadnji film koji sam pogledao u kinu je bio ovaj zadnji Haloween.Ugl,vise sam slusao djecu kako urlaju i jedu govna,nego film.Lijepo sam se ustao,otisao do njih,hebo im mater ispred svih i pozvao gospodina koji prodaje karte.Ispratili su ih iz kina kulturno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Najbolje da se za Oskara natječu samo oni filmovi koje je on snimio zato što je gledanje njegovih filmova ipak posebno iskustvo koje nije moguće doživjeti u filmovima drugih autora. 

 
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Uostalom u kino nemorate ić na premijere prva dva dana, ja večinu filmova u kinu pogledam cca 2-3 tjedna nakon premijere ili čak i kasnije, kad nas je obično cca 10ak u cjeloj dvorani, mir, nema stoke, zvuk i slika stolječe ispred 99% kučnih kina koje itko ima doma. Iza toga pivce sa ekipom i debata oko filma, za mene je to savršeno iskustvo gledanja filma.

 

Nije da gledam sve filmove u kinu ali ono što je vrijedno kina odem i pogledam, šta nije, torrenti kao i svi ostali. Čim se pojavi neki "Netflix" koji fukncionira na principu Spotifaja i ostali da imaju skoro svi istu ponudu svega, sa veseljem prestanem drkat sa torentima i zaboravim na njih.

 

Ali ne, doživljaj filma u ogromnoj kino dvorani (bez stoke naravno) i doma, nije ista stvar, bar meni....

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
Super64 kaže...

Mislim da pojedinac koji ima problema sa drugim ljudima u kinu u stvari ima jako velikih problema u svojoj glavi - asocijalan poremecaj osobnosti.

Stručnjak u polju filma i psohilogije! Sa službenom BOL diplomom! Takvi su mi najdraži.

 

Da, ne volim veliku većinu ljudi, jer su jednostavno debili.

 

Svaki puta u kinu sam poželio nekome razbit mobitel ili mu nabit šaku u usta da začepi...

 

Imam ja problema u glavi, ohoho al ih imam... ni ne želiš znati koliko, ali tvoja dijagnoza je, doktore, ipak bila kriva.

 

I hvala ti što si prošao zadnje threadove gdje sam postao i TD-ovao svaki moj post, napokon si uspio napraviti meni ono što svi ostali tebi rade na Grindr-u.

 

Faljen Isus!

 

10 godina
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Dobro da si potvrdio kakav si sociopat.

مرګ ژوبله
 
1 2 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
Super64 kaže...

Dobro da si potvrdio kakav si sociopat.

 Dođi, dati ću ti poljubac u obraz.

5 godina
protjeran
offline
Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara

Otkad je OLED-a kino je precijenjeno.

A za SvetuŠumu me zabole, ionako delju, možda ne mtrvog, ali u najmanju ruku teško ranjenog konja

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Netflix i Steven Spielberg u "ratu" oko Oscara
Super64 kaže...

Mislim da pojedinac koji ima problema sa drugim ljudima u kinu u stvari ima jako velikih problema u svojoj glavi - asocijalan poremecaj osobnosti.

 prvo nauči što je asocijalna osoba a što antisocijalni poremećaj osobnosti...

ti si mislio na broj dva a bezveze si spomenuo potpuno normalno asocijalno ponašanje. 

 

nego, vratimo se na taj rat.

tko je tu u ratu ?

Spielberg protiv koga ?

netflixa ?

to nije ravnopravna borba. čovjek protiv strim servisa..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 18:30 (Anđeo bez falinge).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice