Nobelova nagrada za medicinu 2018.

poruka: 13
|
čitano: 4.626
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nobelova nagrada za medicinu 2018.".
15 godina
offline
Nobelova nagrada za medicinu 2018.

mnijem da im je najveća zasluga to što su čekali skoro 30 godina i doživjeli nagradu. nego, kad će imunotjerapija u nas? ide mi već pomalo na živce vrač koji mi stalno loži vatru (e ne bi li plesao oko nje) i maše nekakvim perima, ispuštajući nemušto zvukovlje ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Nobelova nagrada za medicinu 2018.

milion dolara su podjelili - za tako važno otkriće i to nako cjelog zivota rada

wtf- sramotan iznos u odnosu na honorare koji dobivaju menađerčići u it firmama i razni sportaši ili glazbenici, sramota

 

trebalo bi napravit da kad XX znanstvenik nešto nađe za to uzme patent, tko se hoće lječit na taj način - nek plati a dio tog novca ide XX znanstveniku, pa kad fino direktorćić iz amatona ili aplea oboli od nekog agresivnog malignog karcinoma - nek si zabije doma iphone u dupe i nek se ozdravi klikajući po instagramu i radeći kakica emođije, a ako želi da ga se lječi po metodi koju je XX otkrio nek plati i dio para dat gospodinu XX

 
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nobelova nagrada za medicinu 2018.
Glavas_ZG kaže...

milion dolara su podjelili - za tako važno otkriće i to nako cjelog zivota rada

wtf- sramotan iznos u odnosu na honorare koji dobivaju menađerčići u it firmama i razni sportaši ili glazbenici, sramota

 

trebalo bi napravit da kad XX znanstvenik nešto nađe za to uzme patent, tko se hoće lječit na taj način - nek plati a dio tog novca ide XX znanstveniku, pa kad fino direktorćić iz amatona ili aplea oboli od nekog agresivnog malignog karcinoma - nek si zabije doma iphone u dupe i nek se ozdravi klikajući po instagramu i radeći kakica emođije, a ako želi da ga se lječi po metodi koju je XX otkrio nek plati i dio para dat gospodinu XX

 Pretpostavljam da oni bez para ne bi trebali plaćati taj patent? Ako je tako, onda bi se uveo kriterij na temelju imovinskog cenzusa, a to je onda kao iznimno progresivni porez... zapravo uvod u razvlaštenje bogatih i socijalistička revolucija na vratima. Dakle ti se zalažeš za socijalizam? Ima smisla... :-)

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nobelova nagrada za medicinu 2018.
4ndY kaže...
Glavas_ZG kaže...

milion dolara su podjelili - za tako važno otkriće i to nako cjelog zivota rada

wtf- sramotan iznos u odnosu na honorare koji dobivaju menađerčići u it firmama i razni sportaši ili glazbenici, sramota

 

trebalo bi napravit da kad XX znanstvenik nešto nađe za to uzme patent, tko se hoće lječit na taj način - nek plati a dio tog novca ide XX znanstveniku, pa kad fino direktorćić iz amatona ili aplea oboli od nekog agresivnog malignog karcinoma - nek si zabije doma iphone u dupe i nek se ozdravi klikajući po instagramu i radeći kakica emođije, a ako želi da ga se lječi po metodi koju je XX otkrio nek plati i dio para dat gospodinu XX

 Pretpostavljam da oni bez para ne bi trebali plaćati taj patent? Ako je tako, onda bi se uveo kriterij na temelju imovinskog cenzusa, a to je onda kao iznimno progresivni porez... zapravo uvod u razvlaštenje bogatih i socijalistička revolucija na vratima. Dakle ti se zalažeš za socijalizam? Ima smisla... :-)

ja bih volio da ti ljudi dobiju stotine miliona dolara koliko i zaslužuju

ne znam šta je socijalizam

11 godina
offline
Re: Nobelova nagrada za medicinu 2018.
4ndY kaže...
Glavas_ZG kaže...

milion dolara su podjelili - za tako važno otkriće i to nako cjelog zivota rada

wtf- sramotan iznos u odnosu na honorare koji dobivaju menađerčići u it firmama i razni sportaši ili glazbenici, sramota

 

trebalo bi napravit da kad XX znanstvenik nešto nađe za to uzme patent, tko se hoće lječit na taj način - nek plati a dio tog novca ide XX znanstveniku, pa kad fino direktorćić iz amatona ili aplea oboli od nekog agresivnog malignog karcinoma - nek si zabije doma iphone u dupe i nek se ozdravi klikajući po instagramu i radeći kakica emođije, a ako želi da ga se lječi po metodi koju je XX otkrio nek plati i dio para dat gospodinu XX

 Pretpostavljam da oni bez para ne bi trebali plaćati taj patent? Ako je tako, onda bi se uveo kriterij na temelju imovinskog cenzusa, a to je onda kao iznimno progresivni porez... zapravo uvod u razvlaštenje bogatih i socijalistička revolucija na vratima. Dakle ti se zalažeš za socijalizam? Ima smisla... :-)

 vama je jasno da ti ljudi svaki mjesec dobivaju plaću za svoj rad? Da nijedan od njih ne razmišlja da li da se prekvalificira u keramičara ili zavarivača, ovisno šta se više traži i manje treba uložiti u prekvalifikaciju, jer već par mjeseci plaća svaki mjesec sve više kasni, i priča se da će firma u stečaj. U Americi (odakle puno nobelovaca "dolazi") je puno kompetetivniji sustav, i pitanje je ima li to i neke ružne nuspojave. Nadalje, sva ta istraživanja imaju pogoleme troškove koje plaća netko drugi. Puno njih ima već neka patentna prava, ali ona nisu 100% jer ne mogu biti. Kada bi se medicina zbivala samo između znanstvenika i bogatih direktora, ne bi je bilo.

14 godina
offline
Nobelova nagrada za medicinu 2018.

A na koji način i u kojoj mjeri mogu lokalizirati iskljucivanje tih checkpointa samo na stanicama tumora, a da pri tome ne stradaju okolne zdrave stanice?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 15:33 (AFARON).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nobelova nagrada za medicinu 2018.
AFARON kaže...

A na koji način i u kojoj mjeri mogu lokalizirati iskljucivanje tih checkpointa samo na stanicama tumora, a da pri tome ne stradaju okolne zdrave stanice?

Antitijelo koje se veže na inhibitorski protein tumorske stanice je specifično za (tj. protiv!) proteina baš te (tumorske) stanice -- a znamo da tumori imaju minimalno ali ipak prepoznatljivo izmijenjene (u odnosu na normalne stanice) proteinske receptore kao antigenske markere na površini stanice.
Sudeći po uspješnosti terapije i solidnoj podnošljivosti bez snažnih nuspojava -- to funkcionira u vrlo zadovoljavajućoj mjeri.
Naravno, preduvjeti moraju postojati. Nije svaki tumor pogodan za imunoterapiju. Primjerice, karcinom pluća mora imati >50% PD-L1 pozitivnih stanica da bi bio osjetljiv na terapiju i dovoljno različit od normalnih plućnih stanica  (da, mjeri se razina PD-L1; da, to se radi i kod nas u Hrvatskoj; da, i mi provodimo imunoterapiju tumora - karcinoma pluća, melanoma i karcinoma bubrega).

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 16:32 (Doc Berecki).
6 godina
offline
Re: Nobelova nagrada za medicinu 2018.
Nepravda....ministar Kujundžić...bi tribao biti pobjednik....naš ministar je otkrio da jedan svećenik vrijedi kao dvadeset liječnika... tribao je biti dvostruki pobjednik....iz medicine i iz ekonomije.... jedan pop dođe manje nego njih dvadeset... UDBA izgleda ima svoje ljude i u Švedskoj
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nobelova nagrada za medicinu 2018.
AFARON kaže...

A na koji način i u kojoj mjeri mogu lokalizirati iskljucivanje tih checkpointa samo na stanicama tumora, a da pri tome ne stradaju okolne zdrave stanice?

 

u knjizi "Umijeće ratovanja" se mogu naći odgovori na neka takva pitanja

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 17:34 (soker).
5 godina
protjeran
offline
Re: Nobelova nagrada za medicinu 2018.
CJEPIVA za... Aaaaaa!
CJEPIVA protiv... Aaaaaa!!!

Antivakseri na aparatima!
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Nobelova nagrada za medicinu 2018.

Od Doca sam svašta očekivao u tekstu, ali aluziju na Šeksa u vezi s T-limfocitima ipak nisam. Ali sam skoro pao sa zahodske školjke na kojoj redovito čitam zahtjevnije kolumne u miru od djece. Doc, legendo popularizacijske znanosti u Rvata i šire okolice koja razumije tvoje antologijske metafore.

 
3 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nobelova nagrada za medicinu 2018.
HCMAA kaže...
Nepravda....ministar Kujundžić...bi tribao biti pobjednik....naš ministar je otkrio da jedan svećenik vrijedi kao dvadeset liječnika... tribao je biti dvostruki pobjednik....iz medicine i iz ekonomije.... jedan pop dođe manje nego njih dvadeset... UDBA izgleda ima svoje ljude i u Švedskoj

Nemoj zaboraviti da je otkrio i novi oblik anesteziju koju primiš, a da je niti ne osjetiš...

 

Povezana vijest

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Nobelova nagrada za medicinu 2018.

u nas bi trebali dobiti nagrade u medicini rada za otvaranje bolovanja kad štefa "boli u vinogradu" u vrijeme berbe. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice