Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1000X

poruka: 21
|
čitano: 9.220
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1000X".
16 godina
neaktivan
offline
Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1000X

Bio sam u prilici igrati se s ovim slušalicama nekoliko dana. Kao ljubitelj klasičnog hi-fija i čovjek koji načelno ne mari previše za slušalice, pogotovo ne zatvorenog tipa, ostao sam impresioniran. Jako bih ih volio imati sa sobom na putovanjima, pogotovo u avionu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 9:36 (morska psina).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
morska psina kaže...

Bio sam u prilici igrati se s ovim slušalicama nekoliko dana. Kao ljubitelj klasičnog hi-fija i čovjek koji načelno ne mari previše za slušalice, pogotovo ne zatvorenog tipa, ostao sam impresioniran. Jako bih ih volio imati sa sobom na putovanjima, pogotovo u avionu.

 

Ja isto. "Nažalost", u zadnje vrijeme avionom putujem svega 3-4 puta godišnje, a to je daleko premalo da bih sam sebi opravdao kupnju još jednih slušalica 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
Davor kaže...
morska psina kaže...

 

Ja isto. "Nažalost", u zadnje vrijeme avionom putujem svega 3-4 puta godišnje, a to je daleko premalo da bih sam sebi opravdao kupnju još jednih slušalica 

 Davore, pa to se rijesi lako . I ja sam u jednom trenutku imao 14 komada sto mi je samo zamaralo pogled ma koliko volio taj ''sport'' . Rijesio sam se svega osim onoga sto ''trebam'' . Jedne dobre zatvorene , jedne jos bolje otvorene i jedne BT za ''on the go'' . Te jos jedne in ear za aktivnosti . Koliko se sjecam i ti imas skoro 10 :) 

Denon AH-D600 , Focal Elear , Sony MDR XB950B1 i JBL Everest 100 

 

 

 

Nego , je li kvaliteta tih 1000XM2 sto se izrade tice bolja od 1000X ? Ove starije imaju problem sa nasumicnim crackovima ...posvuda . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 14:56 (unimatrix001).
16 godina
moderator
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
unimatrix001 kaže...

 Davore, pa to se rijesi lako . I ja sam u jednom trenutku imao 14 komada sto mi je samo zamaralo pogled ma koliko volio taj ''sport'' . Rijesio sam se svega osim onoga sto ''trebam'' . Jedne dobre zatvorene , jedne jos bolje otvorene i jedne BT za ''on the go'' . Te jos jedne in ear za aktivnosti . Koliko se sjecam i ti imas skoro 10 :) 

Denon AH-D600 , Focal Elear , Sony MDR XB950B1 i JBL Everest 100 

 

Vidiš, mudro zboriš! Odlične zatvorene i otvorene već imam, još mi jedino fali sjajan bežični model. Dodatni motiv - izgubio sam USB-C adapter za Essential Phone, tako da na njega više ne mogu spojiti žične slušalice (doduše, na putovanja i dalje radije nosim iPod s lokalno spremljenom glazbom). Imam od bežičnih Beyerdynamic Aventhoo Wireless i RHA MA750 Wireless, ali nije mi to to. Prve su mi neudobne, a druge su in-ear, od čega mi već u startu splašnjava audio-erekcija 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
odjavljen
offline
Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1000X

Dakle , rijesi se gluposti i uzmi te sto ti ''fale'' pa si kompletiran . Dobar borbeni komplet je bolji od prepunjenosti osrednjim naoruzanjem :) 

Jedinu zamjenu koju cu ja napraviti u skoroj buducnosti je da cu Denon-ke zamjeniti buducim Focal zatvorenim modelom  ( Ne Focal Listen Pro ). Ili poluzatvorenim Sennheiser HD820 modelom . A bezicne ...hmmm..necim sto me osvoji na drugi pogled i slusanje 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 16:15 (unimatrix001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1000X
Upravo te slušalice Sony daje uz svoj flagship mobitel XZ2. Pa tko gleda ove slušalice, a možda ima stariji mobitel, ovo se može činiti interesantno.

https://www.ekupi.hr/Sony-Xperia-XZ2-crni-pametni-telefon--poklon-Sony-WH-1000XM2-slusalice-u-vrijednosti-3000kn-1296332.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
zuper kaže...
Upravo te slušalice Sony daje uz svoj flagship mobitel XZ2. Pa tko gleda ove slušalice, a možda ima stariji mobitel, ovo se može činiti interesantno.

https://www.ekupi.hr/Sony-Xperia-XZ2-crni-pametni-telefon--poklon-Sony-WH-1000XM2-slusalice-u-vrijednosti-3000kn-1296332.aspx

 Fina ponuda ali te slusalice sada se redovito nadju za max 2000 kn  ( do 260€ ). 3000 kn...no way :) Opet  shopovi preuvelicavaju  . Tko cilja na mobitel...dobra ponuda . Moze ih prodati i umanjiti cijenu kupnje mobitela 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 16:33 (unimatrix001).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
Je su mogu spojiti preko BT na PS?
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
AA-d00d kaže...
Je su mogu spojiti preko BT na PS?

 Cak i ako direktno ne podrzavaju mozes to napraviti putem usb bt audio dongle-a 

 

https://www.amazon.co.uk/Creative-Bluetooth-Transceiver-Latency-consoles/dp/B0166QUQXC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1526308924&sr=8-1&keywords=ps4+bt+dongle ( samo primjer ~)

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 16:44 (unimatrix001).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
Znam da postoje indirektni nacini, ali mene zanima dal osim onih platinum slusalica postoje jos jedne koje su mogu nativno spojiti bt-om. Ipak su i te od Sonya.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1000X

 Kupljene prosle godine u Septembru. Svaki dinar se isplatio. Ko zeli dobre slusalice... mislim da su trenutno oko $300.

 
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
Dead kaže...
unimatrix001 kaže...

Focal

 He he kolega. Ne odustaješ od Focala. A što je s Utopiom?

 Iskreno , jos uvijek trazim dobar razlog za Utopiu . Jednostavno se zvucno ne razlikuje toliko od Elear da bi dao jos uvijek visokih 2500€ ( za koliko se nadju mint second hand ) pogotovo jer je cijena Elear sad malo i pala jer su ubacili izmedju Clear i Clear Pro . 

On the other hand, privlace me HD820 trenutno samo izgledom jer jos ih nema u mojoj ''blizini'' za probu . Vidjet cemo koliko ce zatvoreni model Focal-a biti dobar jednom kad izadje ( nadam se do kraja godine )

...a sad imam i drugih piz...ja  pa sam malo zaokupljen . 

Eh da... u konkurenciji su i jos Sony MDR Z1R koje su sad vec prilicno jeftinije od pocetne cijene . Ali cekam Francuze 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 19:00 (unimatrix001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
Dead kaže...
unimatrix001 kaže...

 A bezicne ...hmmm..necim sto me osvoji na drugi pogled i slusanje 

 A da li bi te moglo osvojit ovo na drugi pogled i slušanje, Focal ili AKG?

 Focal Listen nikako . Pritisak na usi je uzas ...a akg N60NC nisam jos niti vidio uzivo . Ne izgledaju lose ali su on ear sto mi se ne svidja  ( ostale nikako ne uzimam u obzir )

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 19:17 (unimatrix001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
Dead kaže...
Dead kaže...
unimatrix001 kaže...

 A bezicne ...hmmm..necim sto me osvoji na drugi pogled i slusanje 

 Ovaj AKG model N60NC sa BT-om i ANC-om kod nas je 2290 kn (Media audio) što je sasvim pristojno ako je vjerovati svemu onome što piše o njima. 

 Na ebay kod jednog od onih kod kojih kupujem gluposti su 215€ sa postarinom ( prema Irskoj ). Ne vjerujem opisima koje imaju trgovine ili dealeri . Sve ce napisati samo da prodaju :) 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
Dead kaže...

 On-ear znaju biti neudobne ako je prevelika sila pritiska na uši, ali i tu ima primjera udobne izvedbe. Mnogi ljudi u pokretu pogotovo za sunca kad su nužne sunčane naočale, preferiraju on-ear slušalice jer im over-ear školjke pritišču krakove naočala. Najbolje ih prvo probati na licu mjesta.

 U tom slucaju preferiram in ear 

Nema znojenja usiju :) 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
Dead kaže...

 Gledajući raznorazne recenzije on i over-ear ANC slušalica mnoge uključenjem BT-a pojačano griju uši te izazivaju znojenje. Tako je, in-ear je rješenje.

 Bude li Davor ovo procitao nista od audio erekcije 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
zuper kaže...
Upravo te slušalice Sony daje uz svoj flagship mobitel XZ2. Pa tko gleda ove slušalice, a možda ima stariji mobitel, ovo se može činiti interesantno.

https://www.ekupi.hr/Sony-Xperia-XZ2-crni-pametni-telefon--poklon-Sony-WH-1000XM2-slusalice-u-vrijednosti-3000kn-1296332.aspx

 Ovo je dobar pokazatelj kolika je zapravo vrijednost ovih i ovakvih slušalica. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
BlueMax kaže...
zuper kaže...
Upravo te slušalice Sony daje uz svoj flagship mobitel XZ2. Pa tko gleda ove slušalice, a možda ima stariji mobitel, ovo se može činiti interesantno.

https://www.ekupi.hr/Sony-Xperia-XZ2-crni-pametni-telefon--poklon-Sony-WH-1000XM2-slusalice-u-vrijednosti-3000kn-1296332.aspx

 Ovo je dobar pokazatelj kolika je zapravo vrijednost ovih i ovakvih slušalica. 

 Ili je mozda veci pokazatelj koliko su Sony mobiteli u zadnje vrijeme pali zbog tvrdoglavosti same korporacije pa pokusavaju povecati prodaju . Sve ima dvije strane . I uz LG su isli televizori...mozda je i to pokazatelj koliko su isti bezvrijedni ? 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 22:35 (unimatrix001).
12 godina
offline
Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1000X

Slažem se s obojicom. Sony je u problemima što se tiče prodaje mobitela. Međutim na ovaj način će biti u problemima i u prodaji onoga u čemu je dobar - slušalica. Poklanjanje ovih slušalica uz mobitel ruši renome i mobitela i slušalica. S obzirom na cijenu, mogli su komotno navesti kako uz slušalice poklanjaju flagship mobitel.

 

Istina je i da ovakve slušalice imaju svoj tržišni prostor. Problem je cijena. ANC i Bluetooth nisu neke svemirske tehnologije. Kinezi ih ugrađuju u slušalice od 25-30$. Vjerojatno to nije isti nivo ali i ove testirane su daleko od savršenstva pa... bilo bi dobro, za kraj recenzije, istražiti koje su od tih na glasu kao najbolje i onda ih uvrstiti u usporedbu. Nisam isprobao ali ne vjerujem da su toliko lošije od ovih Sony koje jesam isprobao i za koje se u recenziji tvrdi da su najbolje. Niti me ANC impresionirao, niti me zvuk impresionirao. ANC je pao na najbitnijem testu, ne poništava ženin glas.

 

Ovo je, po mom mišljenju, najobičnije deranje ljudi koji se pale na neke nove tehnologije. Kao 3D TV ili filmovi. Ne samo da su bezvezni nego su i štetni jer se prilikom snimanja filmova resursi troše na bezvezne 3D scene umjesto da se uložilo gdje je potrebnije. Uglavnom pati ono najbitnije - radnja filma.

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
BlueMax kaže...

Slažem se s obojicom. Sony je u problemima što se tiče prodaje mobitela. Međutim na ovaj način će biti u problemima i u prodaji onoga u čemu je dobar - slušalica. Poklanjanje ovih slušalica uz mobitel ruši renome i mobitela i slušalica. S obzirom na cijenu, mogli su komotno navesti kako uz slušalice poklanjaju flagship mobitel.

 

Istina je i da ovakve slušalice imaju svoj tržišni prostor. Problem je cijena. ANC i Bluetooth nisu neke svemirske tehnologije. Kinezi ih ugrađuju u slušalice od 25-30$. Vjerojatno to nije isti nivo ali i ove testirane su daleko od savršenstva pa... bilo bi dobro, za kraj recenzije, istražiti koje su od tih na glasu kao najbolje i onda ih uvrstiti u usporedbu. Nisam isprobao ali ne vjerujem da su toliko lošije od ovih Sony koje jesam isprobao i za koje se u recenziji tvrdi da su najbolje. Niti me ANC impresionirao, niti me zvuk impresionirao. ANC je pao na najbitnijem testu, ne poništava ženin glas.

 

Ovo je, po mom mišljenju, najobičnije deranje ljudi koji se pale na neke nove tehnologije. Kao 3D TV ili filmovi. Ne samo da su bezvezni nego su i štetni jer se prilikom snimanja filmova resursi troše na bezvezne 3D scene umjesto da se uložilo gdje je potrebnije. Uglavnom pati ono najbitnije - radnja filma.

 

 

 Ma nema tu nekog narusavanja . Pokloni se uvijek daju da bi se potaknula prodaja . To su ionako ogranicene kolicine . Primjerice , Irski Vodafone je kod narudjbe davao te slusalice samo za 50 prvih . 

I u svakom slucaju ja to pozdravljam . Jedan Apple prodaje posebno cak i hebeni quick charge...ocito im poklanjanje nije potrebno . 

Da mi se imalo svidja taj mob narucio bi ga samo zbog slusalica...ali ipak sam odabrao bolju priliku . 

 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noise cancelling slušalice (12/13) - Sony WH-1
Dead kaže...
BlueMax kaže...

ANC je pao na najbitnijem testu, ne poništava ženin glas.

 

 

 

 Možda žena ima uhu ugodan glas pa ga je ANC-u žaj poništit. 

 Ocito NC ne registrira taj glas kao pozadinski ''noise'' ili je po defaultu postavljeno kao ''false positive'' 

Ne znam . Nemam tih problema 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice